Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Crvena Zvezda MTS

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Uroš View Post
    Prevelike su to pare za Branka. Ja bih za promenu voleo stranog trenera i veći keš treneru na uštrb igrača. Ne mogu da gledam divljanje kao ove sezone.

    A taj Kalinić je autošovinista. Kako je krenuo promeniće i veru i naciju. Nemam ništa protiv da me ne banuju gazde, ako misli na F4 i na prodaju karata. Zna li on da narod nema leba da jede? Kakve čarke ko to čačka Fener? Zvezda što je podržala CSKa je li?
    Kalinic je, pre svega, profesionalac, kako u Zvezdi, tako i u Feneru, a i u Reprezentaciji - tako da je ova tvoja izjava, u najmanju ruku, bezobrazna.
    "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
    Meša Selimović

    Comment


    • Originally posted by Uroš View Post
      Prevelike su to pare za Branka. Ja bih za promenu voleo stranog trenera i veći keš treneru na uštrb igrača. Ne mogu da gledam divljanje kao ove sezone.

      A taj Kalinić je autošovinista. Kako je krenuo promeniće i veru i naciju. Nemam ništa protiv da me ne banuju gazde, ako misli na F4 i na prodaju karata. Zna li on da narod nema leba da jede? Kakve čarke ko to čačka Fener? Zvezda što je podržala CSKa je li?
      Ti baš ne znaš gde udaraš, čuj autošovinista? Fajter koji ni rođenom bratu iza zgrade ne da i koji ne da na sebe nikada a uvek kaže šta misli.
      Zaista malo budi umereniji u stavovima, razumem ja i mladost i nerv...pokušavam sve da razumem ali ne mogu sve da opravdam.
      Spoiler
      Ako mi časi smrti postanu bliski,
      I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
      Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
      Nije umio da odstupi,
      Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
      Pao unapred, a ne unazad,
      I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
      Uračunato i u moj pad.

      Comment


      • Originally posted by Uroš View Post

        A taj Kalinić je autošovinista. Kako je krenuo promeniće i veru i naciju.
        Ne postoji autošovinizam, suprotnost šovinizmu je normalnost. Kao kad bi pokušavao da osudiš nekoga ko je protiv pedofilije, na primer, govoreći da je čoveku uskraćeno pravo na iskazivanje ljubavi.
        “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

        Comment


        • Postoji autosovinizam, to zna i malo dete...Uros hoce da kaze da ne voli Srbiju itd...Ukucas google i vidis, pre nego sto prospes neku pricu
          3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
          6× Montenegrin League champion (2007–2012)
          3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
          2× German League champion (2018, 2019)
          6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
          4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
          2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

          Comment


          • Originally posted by LosmiSK View Post
            Postoji autosovinizam, to zna i malo dete...Uros hoce da kaze da ne voli Srbiju itd...Ukucas google i vidis, pre nego sto prospes neku pricu
            Ne postoji ...to su šovinisti izmislili pošto ne razumeju normalnost .

            Poslato sa RNE-L21 uz pomoć Tapatoka

            Comment


            • Sovinizam postoji i to je kad ne volis drugi narod a auto je svoj...tako da ono, vratite se u osnovnu skolu...
              3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
              6× Montenegrin League champion (2007–2012)
              3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
              2× German League champion (2018, 2019)
              6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
              4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
              2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

              Comment


              • Originally posted by LosmiSK View Post
                Postoji autosovinizam, to zna i malo dete...Uros hoce da kaze da ne voli Srbiju itd...Ukucas google i vidis, pre nego sto prospes neku pricu
                Kalinic da ne voli Srbiju - ne bi se odazivao na svaki poziv Selektora!
                Ne lupetaj, LosmiSK - igraci sa ovih prostora iz Fenera su vazan deo Reprezentacije, a odlaskom Tea u NBA ne vidim zasto bi, iz bilo kojeg razumnog razloga, navijali za njih?
                Zajebi imaginarno srpsko-rusko prijateljstvo (nikad bilo, nikad postojalo - vec samo interesi) - normalnije mi je da navijam za klub u kome je vise igraca sa ovih prostora.
                "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                Meša Selimović

                Comment


                • Druze, pisao sam samo o autosivinizmu, ne o Kalinicu...Pobrkao si loncice Samo sam Dekkardu i Samo Zvezdi objasnio da to postoji kao rec, znacenje..
                  3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                  6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                  3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                  2× German League champion (2018, 2019)
                  6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                  4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                  2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                  Comment


                  • Originally posted by LosmiSK View Post
                    Druze, pisao sam samo o autosivinizmu, ne o Kalinicu...Pobrkao si loncice Samo sam Dekkardu i Samo Zvezdi objasnio da to postoji kao rec, znacenje..
                    Za to imate i Jezicke Nedoumice dole, u podrumu.
                    "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                    Meša Selimović

                    Comment


                    • Originally posted by LosmiSK View Post
                      Druze, pisao sam samo o autosivinizmu, ne o Kalinicu...Pobrkao si loncice Samo sam Dekkardu i Samo Zvezdi objasnio da to postoji kao rec, znacenje..
                      Znam da postoji i objasnio sam ti zašto je izmišljen taj pojam... Kecmanović , NSPM...Nije mesto za tu vrstu rasprave ali sportskim rečnikom rečeno , nismo svi Delije a volimo Zvezdu ,ako me razumeš

                      Poslato sa RNE-L21 uz pomoć Tapatoka

                      Comment


                      • Nebitno od koga je potekla ta rec...meni se dopada jer predstavlja znacenje jednog novijeg fenomena do skora retko vidjenog, zbog cega mozda nije ni bilo potrebe da ta rec postoji ranije. Ne treba je tumaciti kao suprotnost vec kao jedan tip sovinizma.
                        Last edited by mmajstor; 15-05-18, 19:51.

                        Comment


                        • Cestitke Radonjicu na pobedi. Granitna odbrana Bajerna

                          Comment


                          • Imaš Bajern temu za to.
                            “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                            Comment


                            • Originally posted by Дијаз View Post
                              Побркао си лончиће.Мислио је на посету на Звездиним утакмицама.Кад је гостовао европски првак Фенер била је полу празна хала.
                              Aaa ja kontao priča za f4 pa sam mislio podsmeva nam se jer je poliprazna hala a kao zaboga igra prvak Evrope, a čarke Zvezda što je podržala CSKA a on i Gudurić igraju u Feneru. Kao dok su oni bili.. Totalno sam naopako shvatio.

                              Ljudi ne frljajte se, čuj to su izmislili šovinisti izraz. A koji to izraz nije izmišljen nego dat. Izraz je za one koji se stide svoje nacije i kod kojih vlada fenomen samomržnje. Bilo izraženo kod Nemaca posle 2. sv rata doduše vrlo kratko. Kod nas je to normalan fenomen. Omalovažavaš svoju naciju i podsmevaš joj se. To sam stavio jer je pisalo na kraju podrugljivo nebeski narod, a uopšte nisam kontekst uhvatio. Mislio sam da se podsmeva Srbima zbog slabe prodaje karata kao nećete doći da gledate Fener šampiona. Moja greška u interpretaciji.

                              Comment


                              • Originally posted by Uroš View Post
                                Aaa ja kontao priča za f4 pa sam mislio podsmeva nam se jer je poliprazna hala a kao zaboga igra prvak Evrope, a čarke Zvezda što je podržala CSKA a on i Gudurić igraju u Feneru. Kao dok su oni bili.. Totalno sam naopako shvatio.

                                Ljudi ne frljajte se, čuj to su izmislili šovinisti izraz. A koji to izraz nije izmišljen nego dat. Izraz je za one koji se stide svoje nacije i kod kojih vlada fenomen samomržnje. Bilo izraženo kod Nemaca posle 2. sv rata doduše vrlo kratko. Kod nas je to normalan fenomen. Omalovažavaš svoju naciju i podsmevaš joj se. To sam stavio jer je pisalo na kraju podrugljivo nebeski narod, a uopšte nisam kontekst uhvatio. Mislio sam da se podsmeva Srbima zbog slabe prodaje karata kao nećete doći da gledate Fener šampiona. Moja greška u interpretaciji.
                                Ne podsmevaš se naciji nego štetnoj pojavi ili je osuđuješ, to je problem sa nacionalizmom što pokušava da ukalupljuje, a razlikuju su rođena braća i sestre a ne pripadnici jedne nacije.
                                Ovo za Nemce je odličan primer, šta je trebalo, da se ponose nacizmom i fašističkom prošlošću?
                                Patriotizam je već druga stvar i to je poželjna osobina, a ona se izražava plaćanjem poreza, življenjem u matičnoj državi.... sportisti igranjem za reprezentaciju. Toga kod Kalinića nikad nije nedostajalo.
                                “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                                Comment

                                Working...
                                X