Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Crvena Zvezda MTS

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • E pa Losmi tako je trebalo da pricas tokom cele sezone na forumu...ko nama garantuje da cemo igrati EL, ko nama garantuje da cemo osvojiti ABA? A ne, ma igracemo EL sigurno, i osvojicemo ABA sigurno, ali nije tu problem.... i onda prica o politici, Srbiji i kako bi voleo Pera da to sve izgleda da se on pita

    Comment


    • Zavrsi se i ova serija i aba liga, cekao sam da se sve zavrsi i smiri pa da iznesem neke utiske i razmisljanja.

      Kada se sve sabere i oduzme tokom sezone i u play-offu zasluzena pobeda i titula buducnosti. Da je bilo navlacenja od strane sudija, pogotovo u trecem mecu, jeste i to ozbiljnog, ali i pored toga je sve bilo u nasim rukama i u 3. i u 4. mecu ( u kom je sudjenje bilo najbolje u seriji po meni). Smesno je i zalosno pored ovakve nase predstave i partija u play-offu kriviti sudije i prebacivati svu krivicu na njih, iako svakako nismo zasluzili kao visegodisnji sampioni ovakav kriterijum. Treba imati u vidi i da smo celu serij igrali vez 2 jako bitna igraca za nas, Antica i Dangubica, sa kojima da su 100% spremni bi bila drugacija prica, pogotovo u odbrani. Alimpijevic je jako lose spremio ekipu za finalnu seriju, psihicki pre svega i takticki.
      Katastrofalno smo branili pick celu seriju, i time proslavili Gordica i Ivanovica, koji su sve sto su uradili u ovoj seriji manje-vise dali iz pika. Ne shvatljivo mi je da nije spremio ni jednu alternativnu odbranu od pika, da nije probao zonu ili neku varijantu kombinovane odbrane, apsolutno nista i to ide iskljucivo njemu na dusu, tu igraci nisu nista krivi. Sa druge strane sto se napada tice takodje, bez ikakve tecnosti i smislenih kretnji, sve na silu na individualni kvalitet i 1 na 1, slab protok lopte. Katastrofalno izvodjenje slobodnih bacanja u celoj seriji mislim da se procenat u seriji oko 50% . Svakako da najiskusniji i najkvalitetniji igraci u timu imaju takodje veliku odgovornost za ovakvu nasu igru, ali opet sve to polazi od trenera i sistema igre koji on postavlja, u nasem slucaju tog sistema nema nazalost. I ta promasena bacanja govore dosta o nasoj psihickoj pripremi cele serije, ima tu i do umora ali mi smo od prvog meca krenuli sa ovim procentima sa penala.
      To je sto se tice kosarkaskog dela, kasnije cu izneti stav o celoj siroj situaciji u i oko kluba.

      Comment


      • Originally posted by Laza Kacanski View Post
        Buducnost zaista ima problem sa dvoranom.
        Neophodno je dograditi 1000 mesta, ventilacione sisteme itd,itd. Trebaju da se uloze zaista ozbiljna sredstva. EL ne dozvoljava montazne tribine.
        Videcemo kako ce to resiti.
        Treba i 4 miliona evra budzeta.

        Comment


        • Pisao sam zbog duha... kome sam pisao ovako zna..kao sto pod polusezone kad je ostao Alimpije nismo pisali kontra kluba toliko...to je sve stvar da se drzi pozitiva...ali ti kao i tvoj trener, bukvalista....

          Meni i dalje nezamislivo da mso izgubili od Buducnosti... cak i Djordjevic bi uzeo titulu..verovatno..
          3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
          6× Montenegrin League champion (2007–2012)
          3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
          2× German League champion (2018, 2019)
          6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
          4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
          2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

          Comment


          • Originally posted by mmajstor View Post
            Treba i 4 miliona evra budzeta.
            Tesko oni mogu naci 4m
            3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
            6× Montenegrin League champion (2007–2012)
            3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
            2× German League champion (2018, 2019)
            6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
            4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
            2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

            Comment


            • Originally posted by Laki21 View Post
              Drug, kada imaš trofejnog trenera koji je uspostavio USPEŠAN sistem, onda ga držiš kao malo vode na dlanu, tetošiš, ugađaš, ispunjavaš želje.

              Tu si da NAĐEŠ NAČIN za to.

              To je tvoja jebena uloga.

              Ako nisi sposoban za to, ustupi mesto onom ko jeste.

              Ne postoji način da se uvedu pare u klub a da ti tetke šurnjaje i sinovci budu direktori i članovi upravnog odbora.

              Onaj ko DAJE PARE hoće da zna I KAKO SE TROŠE.

              Ovo je potpuno ista priča kao sa Partizanom 2011-te kada je Telenor želeo da bude generalni sponzor uz tada nezamislive finansijske uslove. A jedini zahtev je bilo mesto u upravnom odboru.

              Naravno, kreten Danilović ih je uz Dulovu™ asistenciju odjebao na keca, a epilog nam je svima poznat.

              Čeka nas apsolutno identična priča.

              Imaš fenomenalan uspeh koji NE UMEŠ da eksploatišeš jer si sujetno govance.

              Nakon toga, put koji sledi isključivo je u ambis.
              Slazem se da je trebalo naci nacin, ali sta ako ga nije bilo?
              Pominjalo se malopre da je uslov sponzora bio Kuz i DR. Meni to malo zvuci cudno, ali ajde, neka je tako. To je vec mesanje sponzora u struku, sto ne bi trebalo da je njihov posao.
              Za DR imamo neke price i znamo otprilike zasto nije produzio ugovor. Zasto Kuz nije produzio ugovor? Ja sam cuo da je insistirao da ode po bilo koju cenu. Svetla velegrada i sl. fore (zenska linija) + veca i pouzdanija kinta.
              Vec sam Lazi replicirao da se slazem da sponzori hoce uvid u trosenje kinte i to apsolutno podrzavam, ali dokle to ide? Dotle da ti uslovljava ko ce da bude trener, a ko ce da igra?
              Dacu ti pare ako u ekipi budu AB i CD, a moze i VG (lupam inicijale bzvz)...
              Nemoj da mislis da ja branim NC (tako izgleda verovatno), jer ga znam (msm negov nacin rada; nisam ga nikada upoznao, ali znam one koji su radili sa njim blisko) jos od vremena kada je bio gradonacelnik. Hoce svuda da se uvuce, ali nam je takav i trebao za onaj iskorak.
              Da li bi ti dozvolio sponzoru da ti sastavlja tim?
              U cemu je onda fora? Ne moze NC da sastavlja tim DR-u, jer nije dovoljno strucan, ali sponzor moze, jer ima pare. To ne ide bas tako. Uvid u poslovanje da, ali ostalo ne...
              Tako da ono...
              Sve sto se pise, pise se na osnovu dostupnih informacija. Ko ima prave i da li uopste neko ima prave (osim direktnih aktera) je veliko pitanje.
              I jos samo oko ustupanja mesta - ko?
              Da se ne zaborave hale za trening, ugovori sa igracima i sl.
              Malo je situacija komplikovanija nego sto se cini

              Comment


              • Niko nije pisao da ce nama dati pozivnicu za El. Niti treba da nam daju.
                Ja sam pisao o organizacionim problemima Buducnosti koje svakako mora da resi da bi igrala EL.

                Comment


                • Originally posted by Grof View Post
                  Slazem se da je trebalo naci nacin, ali sta ako ga nije bilo?
                  Pominjalo se malopre da je uslov sponzora bio Kuz i DR. Meni to malo zvuci cudno, ali ajde, neka je tako. To je vec mesanje sponzora u struku, sto ne bi trebalo da je njihov posao.
                  Za DR imamo neke price i znamo otprilike zasto nije produzio ugovor. Zasto Kuz nije produzio ugovor? Ja sam cuo da je insistirao da ode po bilo koju cenu. Svetla velegrada i sl. fore (zenska linija) + veca i pouzdanija kinta.
                  Vec sam Lazi replicirao da se slazem da sponzori hoce uvid u trosenje kinte i to apsolutno podrzavam, ali dokle to ide? Dotle da ti uslovljava ko ce da bude trener, a ko ce da igra?
                  Dacu ti pare ako u ekipi budu AB i CD, a moze i VG (lupam inicijale bzvz)...
                  Nemoj da mislis da ja branim NC (tako izgleda verovatno), jer ga znam (msm negov nacin rada; nisam ga nikada upoznao, ali znam one koji su radili sa njim blisko) jos od vremena kada je bio gradonacelnik. Hoce svuda da se uvuce, ali nam je takav i trebao za onaj iskorak.
                  Da li bi ti dozvolio sponzoru da ti sastavlja tim?
                  U cemu je onda fora? Ne moze NC da sastavlja tim DR-u, jer nije dovoljno strucan, ali sponzor moze, jer ima pare. To ne ide bas tako. Uvid u poslovanje da, ali ostalo ne...
                  Tako da ono...
                  Sve sto se pise, pise se na osnovu dostupnih informacija. Ko ima prave i da li uopste neko ima prave (osim direktnih aktera) je veliko pitanje.
                  I jos samo oko ustupanja mesta - ko?
                  Da se ne zaborave hale za trening, ugovori sa igracima i sl.
                  Malo je situacija komplikovanija nego sto se cini
                  Ovo oko komplikovane situacije si u pravu.
                  Kada jednog dana Covic ode iz Zvezde mnogi ce se iznenaditi kada ispostavi racun Zvezdi. Radi se o milionskim svotama. Jer zar bilo ko misli da jedan Guduric iz FMPa predje u Zvezdu, ode u Fener za milion a da Covic ne uzme deo kolaca?????????
                  Zar mislite da Covic zarad ljubavi prema Zvezdi daje svoje hale besplatno.
                  Covic- Zvezda = obostrani interes je u pitanju.

                  Comment


                  • Verovatno se s pravom ljutite na poteze Nebojše Čovića i na to što se meša u sve i svašta, ali da nije bilo istog pitanje gde bi vi sada bili.

                    Poslato sa NEM-L21 uz pomoć Tapatoka

                    Comment


                    • Negde prošlog leta (ili je bila već jesen) nebitno, napisao sam kako je A. mlad trener i da se bojim da ga ne potroši Čo brzo...kako sam bio u krivu, koje sam ja zablude u tim trenucima imao a nisam ni svestan bio. Čović i Alimpijević su za jednu sezonu UNIŠTILI ono što se zadnjih 6-7 godina zidalo.
                      Neko će reći on zidao on i srušio...ali nije tako, nije to njegova prćija, Zvezda nije njegova, on samo može biti Zezdin nikako suprotno.

                      Nakaradno sklopljen roster bez pravog kriterijuma u odabiru igrača (meni može svako da prodaje maglu kako je i DR u tefteru imao te i te igrače jer nemam kontakte), doveden je DUNSTER koji možda ima tu sveščicu sa akcijama ali je ne zna iskoristiti i koji nema osećaj za zbivanja na terenu.
                      Takvi kakvi su oni su uspeli deo sezone navijačima da prodaju maglu (pri tom ne mislim na najvernije jer nešto najbolje ove sezone je dovođenje OMIĆA - tako se pokazalo), kada su navijači to osetili okrenuli su leđa prodavcima magle i to je rezultiralo polupraznim tribinama (deo uzroka leži i u laži o kurentnom rosteru i prevarom u prodaji sezonskih u pretsezoni).

                      Već na prelazu u zimu počele su kritike jer ono što je prikazivano na parketu je bilo konfuzno i smešno, Pero je u toku igre vršio korekcije i na tome mu hvala (iako kada uračunamo koliko je pružio ove sezone on ispada da je debelo plaćen po utakmici). Kako je sezona odmicala mi smo sve sporadičnije izgledali kao tim umesto suprotno, izgubismo kup kažu nebitno takmiičenje (zar ima takvog), izgleda da smo i drugo nebitno takmičenje izgubil (izgubili jesmo nego nekome će se učiniti d je i ABA nebitno takmičenje)...

                      U selekciji igrača mi smo napravili ogromnu grešku jer smo selektirali gomilu LUZERA i bezmudaša. Sve ono dobro (moglo bi se reći prosto za nastaiti) smo takvim izborom uništili i umesto igrača tipa pit bula doveli smo igrače tipa pudlice...., dugo sam branio inteligenciju Lesora ali se ne može odbraniti neodbranjivo a i nije jedini, šta reći o Bjelici...plače mi se kada ga pomenem.
                      Tuga je gledati ovu i ovakvu Zvezdu i KLS je po meni nedostižan cilj a samo je jedan ozbiljan protivnik.

                      Šta još treba pa da se otera persona koja je očito došla tu gde jeste po nekoj protekcionaškoj liniji?
                      Šta nas čeka na leto?
                      Spoiler
                      Ako mi časi smrti postanu bliski,
                      I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                      Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                      Nije umio da odstupi,
                      Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                      Pao unapred, a ne unazad,
                      I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                      Uračunato i u moj pad.

                      Comment


                      • Originally posted by Ruzni Prljavi Zli View Post
                        Verovatno se s pravom ljutite na poteze Nebojše Čovića i na to što se meša u sve i svašta, ali da nije bilo istog pitanje gde bi vi sada bili.

                        Poslato sa NEM-L21 uz pomoć Tapatoka
                        Upitno...sve ali ne bi o tome..ne treba ljudima rusiti sneska...da je NC najveci genije u kosarci od 90tih..
                        3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                        6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                        3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                        2× German League champion (2018, 2019)
                        6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                        4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                        2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                        Comment


                        • Originally posted by LosmiSK View Post
                          Pisao sam zbog duha... kome sam pisao ovako zna..kao sto pod polusezone kad je ostao Alimpije nismo pisali kontra kluba toliko...to je sve stvar da se drzi pozitiva...ali ti kao i tvoj trener, bukvalista....

                          Meni i dalje nezamislivo da mso izgubili od Buducnosti... cak i Djordjevic bi uzeo titulu..verovatno..
                          Ok je pozitiva ako stvarno prirodno izlazi iz tebe. Da pljujes tim sve vreme, a onda kazes sigurno uzimamo ABA i sigurno igramo EL to ne ide jedno sa drugim...pogotovo kad te ljudi pitaju na bazi cega baziras tvoj optimizam, a ti kazes samo - veruj mi, znam. Nije to sad bitno dal je neko bukvalista ili ne, ali je bezveze da se siri takav hype svemocnosti....ako imas neke informacije ok, ali ako nemas nema potrebe za fake pozitivom. Ne bih vise o tome, mislim da nema potrebe, kao i o ovome sto si pokusao sa Djordjevicem

                          Comment


                          • Bokan malko sarkastičan. Zahvaljuje se Alimpiju na držanju posle neuspeha. Uz to, želi CZ preko osvajanja EK vraćanje u najkvalitetnije takmičenje.

                            Poslato sa NEM-L21 uz pomoć Tapatoka

                            Comment


                            • Originally posted by Ganac View Post
                              Negde prošlog leta (ili je bila već jesen) nebitno, napisao sam kako je A. mlad trener i da se bojim da ga ne potroši Čo brzo...kako sam bio u krivu, koje sam ja zablude u tim trenucima imao a nisam ni svestan bio. Čović i Alimpijević su za jednu sezonu UNIŠTILI ono što se zadnjih 6-7 godina zidalo.
                              Mozda si ovde i bio u pravu, Covic je ovim preranim potezom zakucao njegovu karijeru. Da je Alimpije odradio jedno 5,6 sezona u ABA ligi tu skupio dodatno iskustvo i znanje, a najbitnije samopouzdanje i autoritet, mislim da bi to bio potpuno drugaciji trener. On je prerano doveden, i sigurno je da je njemu teze nego svima nama, jer je za razliku od svih nas i njegova karijera dovedena u pitanje.

                              Ovu kosarku sto smo mi igrali nije svojstvena ovim prostorima i mi to ne mozemo igrati kvalitetno. Mislim da se i pokazalo da osnovicu i glavni motor naseg tima moraju ciniti domaci igraci, jer domaci igrac ima drugaciji dozivljaj igranja u Zvezdi nego sto to imaju stranci tipa Rocesti, Feldin, i sigurno su oni ti koji su kreatori dobre hemije. Uz trenera naravno. Vidimo i sada a i ranije kakvu atmosferu imaju djetici...to ne bi bilo moguce da su im glavni igraci stranci koji su tu da odrade svoj jednogodisnji ugovor i da zapale.
                              Last edited by mmajstor; 15-04-18, 12:12.

                              Comment


                              • Originally posted by Ruzni Prljavi Zli View Post
                                Bokan malko sarkastičan. Zahvaljuje se Alimpiju na držanju posle neuspeha. Uz to, želi CZ preko osvajanja EK vraćanje u najkvalitetnije takmičenje.

                                Poslato sa NEM-L21 uz pomoć Tapatoka
                                Moglo bi mu se to odbiti od glavu, tako je i presednik Cibone bio 100% siguran da ce igrati el, kad ono kvrc.
                                Mislim, Busucnost sa fucking barovicem, popovicem i ostalom smehotresnom ekipicom ce svakako biti ako budu igrali el, kanta za nabijanje. Ne znam koliko el ima interesa da mu jedna buducnost igra el :/ Videcemo sta ce da bude

                                Comment

                                Working...
                                X