Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Crvena Zvezda MTS

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Znas kako se postaje sampion? Izadjes na teren kad je najteze i pobedis!
    3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
    6× Montenegrin League champion (2007–2012)
    3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
    2× German League champion (2018, 2019)
    6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
    4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
    2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

    Comment


    • Originally posted by LosmiSK View Post
      Znas kako se postaje sampion? Izadjes na teren kad je najteze i pobedis!
      3000 za gospodina.


      @ Laki,

      Sve se slazem,samo sam se ja nervirao a nisam bio flatline. Feldinov bol u kurcu je fascinantan. Bjelica tezak kriminalac. Lesor, decko je na istom mestu kao i na pocetku. Ali da, nije se video zar, doduse ni Dobric nije dobro igrao, a trebala mu je samo jedna trojcica ili nesto da se zapali. Nas bukvalno samo sut za 3 moze da spasi u ovoj seriji, odbranu bolje igraju od nas i napad, jer kao sto vec par vas rece, tim su, mi to nismo. Ako nas ne krene sut da se vadimo, cao-cao.

      Comment


      • Originally posted by LosmiSK View Post
        Znas kako se postaje sampion? Izadjes na teren kad je najteze i pobedis!
        Samo to.
        A ne znam zašto on uvek mora da prenese loptu, zašto ovde Perperoglu recimo ne prenese loptu, pa onda je da Filipu... Mnogo se vremena gubi tako!

        Comment


        • Iskreno, cela sezona je mučenje za gledanje. Možda je i najbolje da Budućnost igra EL, a mi da pauziramo malo. Pa ako se nekad vratimo, ok. Ipak oni više žele pobedu.

          Comment


          • Po cemu je to najbolje? Sto su neki ljudi ovo dozvolili? Bas me briga..neznalica je uvek bilo i bice....Hocu CZ da gledam u EL..naravno kad se izgubi nema ih nigde...mislim na forum ali i na klub...klasika nasha...Mi EL ako sad izgubimo necemoigrati....cak i ako Buducnost ne bude mogla da igra...mi je necemo dobiti sledece godine...to je jasno kao dan....tako da se niko ne nada tome..
            3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
            6× Montenegrin League champion (2007–2012)
            3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
            2× German League champion (2018, 2019)
            6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
            4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
            2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

            Comment


            • Originally posted by Laki21 View Post
              Razmišljam koliko sam prošle godine u ovo doba cepteo i koliko mi je stalo...

              Ali prošle godine imali smo trenera i TIM, ljude kojima je stalo više od mene, koji su ŽELELI i HTELI...

              Na zidu mi stoji kalendar sa otvorenim februarom prošle godine. Nisam okretao sledeće mesece. A na kalendaru Đenka. Koji je presonifikacija svega onog što sam želeo i što želim od Zvezde...


              A sinoć...

              Gledao sam manje više ravnodušan, flatline skoro čitav meč, jer emocija je ono što se prenosi, što veže, empatija je rada da primi impulse, ali ih, na žalost, sem retkih izuzetaka nema...

              Pa izostaje i emocijalni i navijački bondage, preplitanje, koga živog boli kurac da gleda nezainteresovane bjelicu i feldina na terenu kako preko kurca otaljavaju svoj POSAO bez ikakvog žara i želje, zato jer MORAJU i jer slovo ugovora to zahteva, na licu im je ispisano "daj samo da ovo prođe što pre da mogu da se bavim trošenjem para i da se ne zamaram mnogo"...

              Šampionski tim i šampionska emocija se gradi sa šampionskom građom...

              A ona nije zasnovana samo na umeću, već pre svega na KARAKTERU.

              Šampionski karakter poseduje igrač koji kad dobije po pičci krene još jače, a ne onaj koji se kao ona dvojica bednika povuče u mišju rupu da ne bi dobio još koju šljagu...


              Tuga, nesreća i žalost je ono što smo dočekali da gledamo, dragi moji drage moje...velika tuga. Gledamo tim koji to nije, plaćenike, domaće i tuđe kojima je ovo samo prolazna stanica i koji ne osećaju ništa prema tom sporednom tačkom na svom putu. Tuga, žalost, jad, beda.

              Iskreno, nisam verovao da ću ovo (ponovo) dočekati. Da prethodne četiri godine nisu dovoljne da se shvati i razume kako se pravi šampionski tim, šta je potrebno i kakvi igrači treba da budu u njemu. I opet ponavljam, ne po umeću, već pre svega po karakteru.

              Gde su sada Blažići, Kalinići, Đenke...

              Gde su borci spremni da poginu na terenu ako treba?

              Daleko odavde.

              Draži mi je jedan Novica sa svojom iskrenom emocijom i željom od svih naših bjelica i feldina i ostalog što se nakotilo u klubu.
              +Milijarda, mada u priču o karakteru ide i Admiral...
              (nije ovo ja tebi serdare ti meni vojvodo)
              Spoiler
              Ako mi časi smrti postanu bliski,
              I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
              Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
              Nije umio da odstupi,
              Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
              Pao unapred, a ne unazad,
              I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
              Uračunato i u moj pad.

              Comment


              • Hvala na dodatku, apsolutno se slažem, i te kako mu je tu mesto, smetnuo sam ga s uma dok sam kucao post.
                A ne znam zašto on uvek mora da prenese loptu, zašto ovde Perperoglu recimo ne prenese loptu, pa onda je da Filipu... Mnogo se vremena gubi tako!

                Comment


                • 14. mjesto u Evroligi
                  Izgubljen KRK

                  Zar to nekog navijača Zvezde zadovoljava? Mene ne.
                  Ako se na to sve ispusti i ABA liga, pa ova sezona je očaj.
                  Spašavaj Alimpijeviću sezonu kako god znaš i umiješ!
                  Svi smo uz VAS, prava na kiks više nema, budućnost kluba zavisi od ove serije! Za ono od sinoć sram i stid da vas bude! Prošle sezone Ljulj, Spanulis, Teo, De Kolo i Bogdan se nisu vidjeli u Beogradu, a ove sezone nas trpaju Vranješ, Ivanović i Gordić, tužno za gledati.
                  Srećno večeras, titula se uzeti mora! Pomozi Bože!
                  Last edited by mikara92; 10-04-18, 10:52.

                  Comment


                  • biće teško, biće 0:3
                    " ko ne plati na mostu, platiće na ćupriji"

                    Comment


                    • Originally posted by canarian View Post
                      Od igraca koji su otisli samo su Guduric, Bolden i Simonovic morali da odu, ostali su svi mogli i da ostanu, odnosno da bude pokusano. Zasto je Bolden mogao da ode za 650k dolara, a Dzenkins, Kuzmic i Jovic zajedno za toliko?
                      Zato sto je Bolden imao mizeran ugovor jer je dosao kao niko i nista, pa je imao veliko obestecenje. On nije morao da ode, ali je odluceno da ide zbog para. Ni Gudura nije morao da ide, ali je odluceno da zbog visokog obestecenja mora da ide.
                      Dzenkins, Kuzmic (on mozda i ne) i Jovic su imali plate neprimerene njihovom kvalitetu (citaj male), pa su samim tim otkupne klauzule bile niske.

                      Sto se tice kontinuiteta ovog tima, kvalitetnog kontinuiteta, slazem se da je skoro pa nepostojeci... Mozda jos neko iskoci do kraja ABA i u KLS-u, ali KLS nije nikakvo merilo kvaliteta.

                      Comment


                      • Originally posted by perkos View Post
                        biće teško, biće 0:3
                        heheh

                        Comment


                        • Originally posted by LosmiSK View Post
                          Po cemu je to najbolje? Sto su neki ljudi ovo dozvolili? Bas me briga..neznalica je uvek bilo i bice....Hocu CZ da gledam u EL..naravno kad se izgubi nema ih nigde...mislim na forum ali i na klub...klasika nasha...Mi EL ako sad izgubimo necemoigrati....cak i ako Buducnost ne bude mogla da igra...mi je necemo dobiti sledece godine...to je jasno kao dan....tako da se niko ne nada tome..
                          Najbolje je da pobedi najbolji. Mi ove godine nismo najbolji. Ako dobijemo ovu seriju, neće biti potpuno nezasluženo, ali opet, gorak ukus u ustima, posle jedne veoma ružne sezone. I da se plasiramo u EL, biće još gore nego ove, poseta još manja, roster još siromašniji. Možda jedini dobitak bude odlazak Bjelice, najglupljeg poteza uprave. Za Alimpijevića sam potpuno siguran da neće otići, kako god se završilo. Tj, mesto trenera mu je sigurno, koliko i Fići mesto pleja u FMP-u.

                          Comment


                          • Nemam moc reputacije (jebem li je, ne znam do dana danasnjeg kako to funkcionise) pa zato ovako plusevi za Ganca i Lakija...

                            Ono sinoc... Sta reci? Tipicna utakmica za nas kad nas ne ide, osim sto smo uspeli u jednom momentu da okrenemo tekmu (ok, slicno je bilo i protiv loseg Reala). Kako smo lose igrali napad jos smo i dobro prosli i pored gomile brainfartova u odbrani samo tako. Da li je sad bolje sto smo preuzimali u odbrani ili smo trebali da ganjamo iskakanja do besvesti, ne znam. Mozda je trener hteo da iznenadi Dzikica. Znam samo da smo imali gomilu situacija 1:1 gde Gordic i drustvo prolaze i daju 2+1. Pa, jebem mu mater, fauliraj i odalami ga jednom da sledeci put razmisli hoce li da se laganice proseta nasim reketom ili ne. Nije to mlitavost, ali nekakva pasivnost koja me nervira. Ali, to nas je "krasilo" i ranije. Ok, Nastica nije... Buducnost, po starom Dzikicevom i Vujosevicevom receptu kad su sl. situacije, je pravila faulove gde god je mirisalo na Missmatch i na opasnost po sopstveni kos. Jedini glupi faul je bio onaj od Landrya na Lessortom kod zakucavanja. Kod nas gomila takvih faulova pri sutu za 2+1, cak i od Omica koji je po meni bio najbolji sinoc.

                            Nakon sto mi je nestala zelja da gledam EL ove sezone posle silnih tankovanja, sad sam se uhvatio u pomisli da ako i propustim vecerasnju utakmicu nece biti smak sveta. Ne znam, ali nije vise ovo ekipa koja me veze za stolicu ili tera na put u dvoranu. Ne radi se o rezultatima, nego o tome sta ovaj tim predstavlja. Stranci su ok, nista vise od toga. Rochestie je super igrac, ali sam ne moze i ponekad se krije kad je gusto. Enigma Feldeine suvise promenljiv, Ennis jos nije tamo gde ga zelimo videti. Igramo lose cak i kad pobedjujemo (cast na retkim izuzecima kao protiv Zalgirisa, ili Oly), jednostrani smo i pored svega toga smo jos i procitani. Ako nas protivnik visoko brani na liniji za 3 poena, mi nemamo igru. Tek u poslednje vreme smo se ocigledno setili da centri u napadu sluze i za spustanje lopte u reket na situacije 1:1, a ne samo za postavljanje bloka za sutere izvana i poneko skupljanje skoka u napadu. Nasa igra je jadna.

                            Vidim mnogi zele da veceras ne gledaju ovog ili onog igraca u timu. Pitanje je samo, ko ce onda da igra? Mi smo tanki, jako tanki. I ironija svega je da smo sticajem okolnosti koje su takve kakve jesu spali na to da moramo da se zaklinjemo u igrace kao sto je Davidovac ili Dobric, koji su, da ne budem pogresno shvacen, odeigrali vrlo dobre sezone, ali oni jos ne mogu biti kljucni igraci i nosioci ekipe koja hoce u EL i da tamo odigra sezonu za Top8. Ako se dobro secam, mi smo u ne tako davnoj proslosti povrede Dangubica bez problema mogli da podnesemo. Pa, i bez Jovica smo uzeli titulu prosle godine. Ove sezone smo toliko tanki, da ne Dangubic prakticno nezamenljiv, jer je tim tanak i ostali igraci nisu na nivou na koji smo se navikli. Opet, ne osudjujem, nego subjektivno konstatujem.

                            Sudjenje: Vratili su ih u momentu kad smo MORALI da ih prelomimo. Ali, vratili su ih samo zato jer smo im dali povoda za to. Necu reci da je Feldeine glup, ali faul u 3. cetvrtini kad se provlaci ispod igraca koji ga je prosao i koji je u sutu je masivna glupost. Kao, hocu da ge sprecim, ali idem u alibi poziciju da ga kao ne dodirnem. Ili ga pusti, ili probaj da ga zaustavis kako Bog zapoveda (faulom ili muskim stavom da ako je faul ni u snu ne bude sut situacija). Za tehnicku Alimpijevicu ne znam sta da kazem jer ne znam kakav je verbalni delikt pocinio. Ako je hteo tehnicku, onda je to nevidjena glupost. Neiskustvo u svakom slucaju. Pritom su sudije pogresile u nasu korist, jer je sut pri faulu Feldeine bio za tri. Tu smo ih vratili, a ekipa je nastavila da spava. Inace, sudije su posle pokusale i nas da vrate nesviranjem nekih faulova, ali bili smo previse losi za to tj, kasno smo se probudili.

                            Publika: Sta da kazem, nisam bio u dvorani. Preko TV licilo takotako (cast izuzecima!). U ovakvoj utakmici pravis pritisak svo vreme. Imao sam ponekad utisak da se cekalo da ekipa "zapali" publiku, a ne obrnuto (iako nam je bas to trebalo). Izgleda da ovi sa besplatnim ulazom nisu previse zagrejani da se preventivno razderu i zvizde. Ali, moze biti i da je do hemije i karizme, koju ovaj tim nema. Ovo je utakmica gde je "pravo" navijanje mozda moglo da donese prevagu na nasu stranu...

                            Ova sezona je pocela pod losim znakom, tako se nastavila i bojim se da ce tako i da se zavrsi. Cekanje da ce nesto biti bolje, uveravanje u iskustvo i u snagu koju na zalost vise nemamo... Iako je prerano reci, mislim da smo sami sebe lagali i si barem zamazivali oci. Cak i kad bismo osvojili ABA ova sezona je losa. Nemamo tim (tim, ne igrace!), nismo dobro vodjeni sa klupe, nejasno je sta se dogadja oko tima u financijskom smislu, ovim sto ostvarimo u ovoj sezoni nemamo neku posebnu perspektivu za sledecu itd. Ne trazim krivca, samo opisujem kako ja vidim stanje. Ne znam ni da li je moglo drugacije, bolje, gore...nista.

                            Za nastavak serije mi nije jasno kako mi ovo mozemo okrenuti u nasu korist. Nije nemoguce, ali... Po meni, sanse su sada 30:70%. Izgubimo li veceras u sta necu da verujem, neka bude brzih 0:3 da sami sebi skratimo ovo mucenje.
                            Last edited by drakon1; 10-04-18, 12:05.

                            Comment


                            • Taktički smo nepismeni. 2+1, pravljenje faulova pod tuđim košem a onda mora da ti se objašnjava da praviš faul 20 sek do kraja (čitaj Davidovac). Pick se ne zna braniti, Bjelica ni ne pomišlja da pomogne i zato se treba dobro napiti kad napusti klub. On je oličenje onih igrača tipa Tadija, Savović itede što kad ih dovedeš znaš da ništa bitno nećeš osvojiti. Mislim da večeras dobijamo sigurno, u 90% slučaja je tako u sličnim serijama. Problem je što će se teško dobiti u Podgorici, Milo će htjeti da poentira tačno pred izbore.

                              Comment


                              • Originally posted by drakon1 View Post
                                Nemam moc reputacije (jebem li je, ne znam do dana danasnjeg kako to funkcionise) pa zato ovako plusevi za Ganca i Lakija...

                                Ono sinoc... Sta reci? Tipicna utakmica za nas kad nas ne ide, osim sto smo uspeli u jednom momentu da okrenemo tekmu (ok, slicno je bilo i protiv loseg Reala). Kako smo lose igrali napad jos smo i dobro prosli i pored gomile brainfartova u odbrani samo tako. Da li je sad bolje sto smo preuzimali u odbrani ili smo trebali da ganjamo iskakanja do besvesti, ne znam. Mozda je trener hteo da iznenadi Dzikica. Znam samo da smo imali gomilu situacija 1:1 gde Gordic i drustvo prolaze i daju 2+1. Pa, jebem mu mater, fauliraj i odalami ga jednom da sledeci put razmisli hoce li da se laganice proseta nasim reketom ili ne. Nije to mlitavost, ali nekakva pasivnost koja me nervira. Ali, to nas je "krasilo" i ranije. Ok, Nastica nije... Buducnost, po starom Dzikicevom i Vujosevicevom receptu kad su sl. situacije, je pravila faulove gde god je mirisalo na Missmatch i na opasnost po sopstveni kos. Jedini glupi faul je bio onaj od Landrya na Lessortom kod zakucavanja. Kod nas gomila takvih faulova pri sutu za 2+1, cak i od Omica koji je po meni bio najbolji sinoc.

                                Nakon sto mi je nestala zelja da gledam EL ove sezone posle silnih tankovanja, sad sam se uhvatio u pomisli da ako i propustim vecerasnju utakmicu nece biti smak sveta. Ne znam, ali nije vise ovo ekipa koja me veze za stolicu ili tera na put u dvoranu. Ne radi se o rezultatima, nego o tome sta ovaj tim predstavlja. Stranci su ok, nista vise od toga. Rochestie je super igrac, ali sam ne moze i ponekad se krije kad je gusto. Enigma Feldeine suvise promenljiv, Ennis jos nije tamo gde ga zelimo videti. Igramo lose cak i kad pobedjujemo (cast na retkim izuzecima kao protiv Zalgirisa, ili Oly), jednostrani smo i pored svega toga smo jos i procitani. Ako nas protivnik visoko brani na liniji za 3 poena, mi nemamo igru. Tek u poslednje vreme smo se ocigledno setili da centri u napadu sluze i za spustanje lopte u reket na situacije 1:1, a ne samo za postavljanje bloka za sutere izvana i poneko skupljanje skoka u napadu. Nasa igra je jadna.

                                Vidim mnogi zele da veceras ne gledaju ovog ili onog igraca u timu. Pitanje je samo, ko ce onda da igra? Mi smo tanki, jako tanki. I ironija svega je da smo sticajem okolnosti koje su takve kakve jesu spali na to da moramo da se zaklinjemo u igrace kao sto je Davidovac ili Dobric, koji su, da ne budem pogresno shvacen, odeigrali vrlo dobre sezone, ali oni jos ne mogu biti kljucni igraci i nosioci ekipe koja hoce u EL i da tamo odigra sezonu za Top8. Ako se dobro secam, mi smo u ne tako davnoj proslosti povrede Dangubica bez problema mogli da podnesemo. Pa, i bez Jovica smo uzeli titulu prosle godine. Ove sezone smo toliko tanki, da ne Dangubic prakticno nezamenljiv, jer je tim tanak i ostali igraci nisu na nivou na koji smo se navikli. Opet, ne osudjujem, nego subjektivno konstatujem.

                                Sudjenje: Vratili su ih u momentu kad smo MORALI da ih prelomimo. Ali, vratili su ih samo zato jer smo im dali povoda za to. Necu reci da je Feldeine glup, ali faul u 3. cetvrtini kad se provlaci ispod igraca koji ga je prosao i koji je u sutu je masivna glupost. Kao, hocu da ge sprecim, ali idem u alibi poziciju da ga kao ne dodirnem. Ili ga pusti, ili probaj da ga zaustavis kako Bog zapoveda (faulom ili muskim stavom da ako je faul ni u snu ne bude sut situacija). Za tehnicku Alimpijevicu ne znam sta da kazem jer ne znam kakav je verbalni delikt pocinio. Ako je hteo tehnicku, onda je to nevidjena glupost. Neiskustvo u svakom slucaju. Pritom su sudije pogresile u nasu korist, jer je sut pri faulu Feldeine bio za tri. Tu smo ih vratili, a ekipa je nastavila da spava. Inace, sudije su posle pokusale i nas da vrate nesviranjem nekih faulova, ali bili smo previse losi za to tj, kasno smo se probudili.

                                Publika: Sta da kazem, nisam bio u dvorani. Preko TV licilo takotako (cast izuzecima!). U ovakvoj utakmici pravis pritisak svo vreme. Imao sam ponekad utisak da se cekalo da ekipa "zapali" publiku, a ne obrnuto (iako nam je bas to trebalo). Izgleda da ovi sa besplatnim ulazom nisu previse zagrejani da se preventivno razderu i zvizde. Ali, moze biti i da je do hemije i karizme, koju ovaj tim nema. Ovo je utakmica gde je "pravo" navijanje mozda moglo da donese prevagu na nasu stranu...

                                Ova sezona je pocela pod losim znakom, tako se nastavila i bojim se da ce tako i da se zavrsi. Cekanje da ce nesto biti bolje, uveravanje u iskustvo i u snagu koju na zalost vise nemamo... Iako je prerano reci, mislim da smo sami sebe lagali i si barem zamazivali oci. Cak i kad bismo osvojili ABA ova sezona je losa. Nemamo tim (tim, ne igrace!), nismo dobro vodjeni sa klupe, nejasno je sta se dogadja oko tima u financijskom smislu, ovim sto ostvarimo u ovoj sezoni nemamo neku posebnu perspektivu za sledecu itd. Ne trazim krivca, samo opisujem kako ja vidim stanje. Ne znam ni da li je moglo drugacije, bolje, gore...nista.

                                Za nastavak serije mi nije jasno kako mi ovo mozemo okrenuti u nasu korist. Nije nemoguce, ali... Po meni, sanse su sada 30:70%. Izgubimo li veceras u sta necu da verujem, neka bude brzih 0:3 da sami sebi skratimo ovo mucenje.
                                bio sam u hali i mogu ti reci da je navijanje bilo bas bas dobro, sto kazes jedan dobar potez bilo bi bas zapaljena atmosfera...ici cu i danas, samo se bojim da ne bude poluprazna hala

                                Comment

                                Working...
                                X