Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Crvena Zvezda MTS

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Podrzati momke da izadju iz krize i nastave u dobrom ritmu pred odlucujuce bitke u ABa

    Comment


    • Najgore je sto se navijaci nisu ,,vezali,, za ovaj tim. Nekako je ta euforija splasnula. Nema onog pozitivnog naboja kada igramo, iscekivanja meca.
      Cak i u vreme Uvalina postojao je taj pozitivan naboj, za vreme Karija Pesica, Radonjica posebno.
      Sada bukvalno niko ne pominje utakmice, igraceitd,itd.

      Comment


      • Pozitivna identifikacija moguća je isključivo kada imaš s čime da se identifikuješ. Emocionalna vezanost (bondage) nastaje samo u takvim uslovima. Većina ljudi kada je u pitanju sport prvenstveno želi da kod onoga koga simpatiše vidi želju, strast i motiv. To su pre svega kohezioni faktori. Kada to izostane, i reakcija je mlaka/nikakva, kakvu sada imamo kod većine.
        A ne znam zašto on uvek mora da prenese loptu, zašto ovde Perperoglu recimo ne prenese loptu, pa onda je da Filipu... Mnogo se vremena gubi tako!

        Comment


        • Za to ne vezivanje izricito je kriv predsednik kluba sa svojim pricama o cetverogodisnjim ciklusima i tim novim pocetcima svako malo to ko za vreme stare juge kakd su izmisljali petogodisnje planove kao izgovor da se ne radi nista.

          Comment


          • Kakav novi ciklus, ovo je totalni restart i kretanje od 0.
            Otklon od stila igre koji je građen prethodnih godina i od kontrolisane košarke sa akcentom na jakoj odbrani došli smo do run&gun košarke, gde ako nas usere šut najebaće ko god da je preko puta ali back up plan ne postoji pa tako ako šut zataji (ni malo čudna stavka) mi smo donji, bez ikakve šanse da dobijemo protivnika.
            Spoiler
            Ako mi časi smrti postanu bliski,
            I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
            Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
            Nije umio da odstupi,
            Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
            Pao unapred, a ne unazad,
            I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
            Uračunato i u moj pad.

            Comment


            • Kriv je zato što je imao gotov nou-hau, teškom mukom uspostavljen sistem, te umesto da ga se pridržava i insistira na njemu, sa ili bez Radonjića, on je pustio diletanta bez mrve autoriteta da ga razjebe u ekspresnom roku, bez ikakve reakcije s njegove strane.
              A ne znam zašto on uvek mora da prenese loptu, zašto ovde Perperoglu recimo ne prenese loptu, pa onda je da Filipu... Mnogo se vremena gubi tako!

              Comment


              • Nije sistem imala Zvezda, imao ga ja Radonjić. Znao je šta želi, imao znanje, autoritet i pomoćnike da to sprovede, dobio je igrače koje je mogao da prilagodi svom sistemu i to je to.

                Možemo da kažemo da je Čović kriv što nije obezbijedio pare da poplaća dugove bez rasprodaje kompletnog tima i da garantuje Radonjiću da plate u novoj sezoni neće kasniti. Ali, da li je realno bilo da Čović donese kesu od sponzora sa 4-5 miliona evra? I da li bi to iko drugi mogao?

                Ovaj tim i stručni štab su iznuđeno rješenje. Siguran sam da svi u klubu daju sve od sebe, ali rezultati su promjenljivi, što je i očekivano. Među navijačima nema euforije jer uviđaju da, kao klub, živimo od danas do sutra, a nekoliko godina je izgledalo kao da postoji neki realni plan postepenog napretka. Sad vidimo da je sve bilo djelo jednog čovjeka i da niko ne zna šta će sa Zvezdom biti za par godina.

                Comment


                • Originally posted by Laki21 View Post
                  Kriv je zato što je imao gotov nou-hau, teškom mukom uspostavljen sistem, te umesto da ga se pridržava i insistira na njemu, sa ili bez Radonjića, on je pustio diletanta bez mrve autoriteta da ga razjebe u ekspresnom roku, bez ikakve reakcije s njegove strane.
                  Ja samo ne znam zasto se odustajalo od sistema koji nam je doneo toliko dobrog ???
                  Shodno istom je i trebao da se bira trener.
                  Sto neko napisa ova kosarka ,,trci i pucaj,, bez discipline, autoriteta trenera, bez odbrane tesko da nam moze doneti dobro.

                  Comment


                  • Originally posted by quentin View Post
                    Nije sistem imala Zvezda, imao ga ja Radonjić. Znao je šta želi, imao znanje, autoritet i pomoćnike da to sprovede, dobio je igrače koje je mogao da prilagodi svom sistemu i to je to.

                    Možemo da kažemo da je Čović kriv što nije obezbijedio pare da poplaća dugove bez rasprodaje kompletnog tima i da garantuje Radonjiću da plate u novoj sezoni neće kasniti. Ali, da li je realno bilo da Čović donese kesu od sponzora sa 4-5 miliona evra? I da li bi to iko drugi mogao?

                    Ovaj tim i stručni štab su iznuđeno rješenje. Siguran sam da svi u klubu daju sve od sebe, ali rezultati su promjenljivi, što je i očekivano. Među navijačima nema euforije jer uviđaju da, kao klub, živimo od danas do sutra, a nekoliko godina je izgledalo kao da postoji neki realni plan postepenog napretka. Sad vidimo da je sve bilo djelo jednog čovjeka i da niko ne zna šta će sa Zvezdom biti za par godina.
                    Za kontinuitet i stabilnost treba dobra organizacija, dobra struka, ali trebaju PARE pre svega. Dobri odbrambeni igraci su jeftiniji od napadaca, ali i tu mora ipak da se ima neki nivo jer moraju da budu sposobni i nesto da pogode.
                    Meni ova godina lici na to da se kupovalo sta se stiglo, a u skladu sa ponudom i parama koje (ni)smo imali.

                    Comment


                    • Mene uopste ne brine sadasnjost i to je ono sto ljudi nece da razumeju. Pa pisu o kupu, prvenstvu itd... Mene brine buducnost i nacin poslovanja ali u svim porama. Mi ovakvi kakvi smo sad, sa sve navijacima i mentalnim sklopom razmisljanja kako sve treba da funkcionise, u rangu smo fiba lige sampinjona...

                      Uvek sam bio da se boris sa jacim, da probas u gradu, kad uspeh u gradu, selo ce biti pokoreno kad se vratis. To je sustina cele price. Kazem pored svega sa trenerom sto je uradjeno je dokaz da ne znamo sta je sistem. Vecina navijaca ponavlja kao papagaji, a tako je i DR poceo, a Cibona, a kup..a ovo a ono...a sustina je da se retko ponavljaju iste stvari, uglavnom nepismeni i nestrucni navijaci da budem iskren.

                      Navijac treba da krene od sebe. Da obezbedi novac za karte, godisnju ako ima, ako nema onda nista da cuti i gleda na TV-u...Klub se tako pomaze i cena od ovih 600 dinara za Unicaju znak slabosti i to velike...kazem Parnu-TTU Kalev mozes gledati za ove pare. Jasno da nismo bogata drzava kao Estonija ali majku mu Parnu ima 50k ljudi dok BG 2m a bar 1m navijaca CZ da ne pricam o ostatku Srbije i RS...Opet tu i uprava da ucestvuje sa mestom, numeracija i pogodnost gledanje utakmice je minimum koji klub moze i mora da pruzi svom navijacu...

                      Ova godina je propast finansijska, mozda prodaju nekom posto su to sve miskovi igraci, pa ce se potruditi ali prodaja igraca nije koncep kojim treba da se krecemo i da radimo...npr Covic juce kaze, mi ljudi nemamo pare..PA STA SI TI U KLUBU...kao da radis u firmi non stop i gazda kaze nemamo pare ajde nadji pa cu te isplatiti..nesto tako...mislim stvarno strasno...MOZES li da NADJES pare? AKo mozes radi,ako ne mozes..onda pusti nekog drugog....koji moze..

                      Generalno se svi vracamo na ono moze gore, cuti moze gore..znas kako je bilo za vreme Zike Pauka i nesrecnog Vesica a ni da pomisle da mozdaaaaaa moze bolje...Cimpokrenes tu temu, odmah te zovu sns botom, da nisi pravi navijac itd...Generalno problem je glup vecinski ali i izmucen narod koji se ne bi pomerio dva inca za nesto drugo ili drugog...nego eto, ostavi to tako, dobro je...

                      Duel protiv Unicaje je mozda bitan sa neke psihicke strane i oko borbe za mesto..Unicaja slavi PLAZU koji je presao 400 meceva u ACB ali imaju problem sa njim posto ima ugovor na godinu dana jos ali sa izlazom do sredine Jula..njegova opcija mislim...

                      Inace menadzer mu je Misko i prima nekih 800k godisnje inace imaju 5 budzet u ACB ligi nesto manje od 12 miliona eura...

                      Potkacila nas je njihova stampa sa ovim sranjem iz svlacionice, sve su preneli kako treba, da se prica ali da klub kaze da se nista nije desilo...Malo O Omicu, Gagiju,Nedovicu...

                      Imaju posle nas neki ciklus meceva kod kuce, generalno ne vidim da imaju hajp oko ovog meca ali i da se nesto nadaju F8 EL...

                      Eto malo info iz Malage za sad, u solidnoj su formi,posebno Nedovic, Vazinski itd..
                      3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                      6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                      3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                      2× German League champion (2018, 2019)
                      6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                      4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                      2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                      Comment


                      • Nalazi on pare, ali nedovoljno za jaci plasman. Nema takvog ko moze da nadje vece pare, sve dok se ne zna vlasnistvo kluba a i tada je problematicno.
                        Ne znam kako to ne kapirate.

                        Comment


                        • Originally posted by Laza Kacanski View Post
                          Ja samo ne znam zasto se odustajalo od sistema koji nam je doneo toliko dobrog ???
                          Shodno istom je i trebao da se bira trener.
                          Sto neko napisa ova kosarka ,,trci i pucaj,, bez discipline, autoriteta trenera, bez odbrane tesko da nam moze doneti dobro.
                          Odustalo se? Radonja nije hteo da produzi. . Vecina nosioca nas napustila očekivano,platezno smo samo dno El!
                          A rezultati su za sada vrlo dobri!

                          Comment


                          • Originally posted by mmajstor View Post
                            Nalazi on pare, ali nedovoljno za jaci plasman. Nema takvog ko moze da nadje vece pare, sve dok se ne zna vlasnistvo kluba a i tada je problematicno.
                            Ne znam kako to ne kapirate.
                            Upravo,nama treba Hudini da bi imali veci budzet,jednostavno je ,para nema,siromašna smo zemlja

                            Comment


                            • Glede para, i njihovog nepostojanja:

                              U Kaunasu postoji i fudbalski klub Žalgiris, i djeluje kao sekcija košarkaškog kluba.

                              Comment


                              • Originally posted by quentin View Post
                                Glede para, i njihovog nepostojanja:

                                U Kaunasu postoji i fudbalski klub Žalgiris, i djeluje kao sekcija košarkaškog kluba.
                                Litvanija je stvarno zemlja košarke a ne kao Srbija koja to voli da bude kad se osvajaju medalje

                                Comment

                                Working...
                                X