Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Crvena Zvezda MTS

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by dekkard View Post
    Nemam razloga da sumnjam u najbolji mogući ishod u ABA, ubedljivo smo najbolja ekipa i sa najboljom igrom od svih konkurenata. Utakmice u EL i ABA ne mogu da se upoređuju jer je EL drugi univerzum u odnosu na ABA, pa i na EC.
    Ne sumnjam ni ja da ćemo osvojiti ABA, doduše, više nisam tako siguran, kao prethodnih godina. Ovaj picopevac mi uopšte ne uliva poverenje. I da, neukusno je ponovo praviti poredjenje njega i Radonjića. Niti je bolji, niti talentovaniji. Ako smatra da jeste, mnogo će mu trebati još da uči da bi se dokazao. Ova ekipa nije najsrećnije selektovana, ima dosta propusta, ali sa nekim iskusnijim trenerom, ne bismo se baš ovoliko ponižavali.

    Comment


    • Originally posted by Vinsanity87 View Post
      Cekaj ali mi smo od te iste Buducnosti 2 puta izgubili iako smo imali mnogo bolju igru nego npr u poslednjih mesec dana. Sta nam garantuje da se nece ponoviti 2 ili 3 vezane utakmice kao na kupu? Osim na pocetku sezone mi nismo imali u kontinuitetu igru da bi mogli bas da kazemo da smo apsolutni favoriti. I na kraju ako imamo ubedljivo nabolji roster i podrazumeva se da uzmemo kako te je Alimpije ubedio da je pravi trener za KKCZ?
      To nije tačno, sad imamo bolju igru, proigrali su mnogi igrači kojih tada nije bilo nigde Janković, Dobrić, Danguba igra sezonu života, Davidovac..., dosta utakmica smo u poslednje vreme dobili gde nosioci nisu bili u prvom planu.
      Čak i kad se pogleda malo šira slika mi od poslednjih 10 utakmica imamo 7 pobeda, što uopšte nije tako loše.
      Bolji smo neuporedivo od svake ekipe na Jadranu, pogotovo u best of 3 ili best of 5.
      “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

      Comment


      • Alimpijevic je trebalo da dobije nogu u dupe nakon kupa, nakon ovog veceras da ne pricam.
        Vise mi je pun kurac da gledam ovakvu jebenu divljacku igru, ovo sto mi igramo je jedno obicno sranje.Skoro svaki mec vise suteva za tri nego za dva, ako je to plan onda nama ni ne treba trener,
        Dolaskom Omica mislio sam da ce se sve to promeniti, da ce se vise lopta gurati pod kos, ali tih promena nema, a koliko vidim nece ih ni bit.
        Ako neko moze da mi objasni zasto smo mi dovodili Omica, ja stvanro ne znam.

        Comment


        • Da sad igramo bolje, oduvali smo u kupu FMP, malo se mucili sa Brocem i partizan i Brose dodju onako u nekom teskom momentu...Imali so danas neverovatnih 9 asistencija...pali se mashina...

          Ipak kako kaze Dekkard mi smo prvi favoriti za ABA, da to nije napisao, mi ostali ne bi znali..

          Inace Dekard koji trener na svetu ne bi bio favorit u ABA sa ovim timom..postoji takav?
          3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
          6× Montenegrin League champion (2007–2012)
          3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
          2× German League champion (2018, 2019)
          6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
          4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
          2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

          Comment


          • Originally posted by dekkard View Post
            To nije tačno, sad imamo bolju igru, proigrali su mnogi igrači kojih tada nije bilo nigde Janković, Dobrić, Danguba igra sezonu života, Davidovac..., dosta utakmica smo u poslednje vreme dobili gde nosioci nisu bili u prvom planu.
            Čak i kad se pogleda malo šira slika mi od poslednjih 10 utakmica imamo 7 pobeda, što uopšte nije tako loše.
            Bolji smo neuporedivo od svake ekipe na Jadranu, pogotovo u best of 3 ili best of 5.
            Nije bas ti siroka slika...Koga si dobio u tih 7 utakmica? 2 puta FMP, Zadar, Borac Cacak na guzove, MZT, Partizan... Oly i Armani su ponovo veci skalpovi ali ekipe koje su ove sezone prilicno nekonstantne, gde je i sam Sferopulos rekao da su u padu forme. Ponovo kazem, mozda drugacije gledamo na kosarku kao igru, ja pricam sta vidim na terenu. Previse je tu individualnih resenja, dobili smo npr OLY na Dillanovo ludilo...A ponovo poslednjih 5 utakmica (eto izuzev Zadra) su bile ocajne. Kazem ja ne vidim napredak u kolektivnoj igri, od pocetka sezone. Nikoga ne zelim ubedjujem, svako ima svoj stav a vreme ce pokazati ko je bio u pravu
            Last edited by Vinsanity87; 24-02-18, 00:55.

            Comment


            • Originally posted by Vinsanity87 View Post
              Ja nisam video da mi pravimo visak protokom lopte i kretnjom igraca nego individualnim resenjima pojedinaca, to pricam. Pogledaj igru tadasnjih Spursa koliko lopta u napdau se krece, koliko igraca ima kontakt pre otvorene pozicije, a kod nas se svodi da je lopta kod Rocha i Feldina 15sec, ide pick ili 1 na 1 i pas spolja pa sta bude. I ja sam kao klinac tezio da igram kao Jordan pa nisam mogao, tako se i ti prilagodjavas kao trener igracima koje imas. Pa cekaj zar nas vec nisu zaustavili i Cedevita 1 i Buducnost oba puta? Mene nasa igra nije ubedila da smo toliko apsolutni favoriti, narocito u poslednjem periodu.
              Takvu košarku sam video jedanput kod njih, čak ni GSW ne igra toliko dobro u napadu tako da je sulud očekivati da mi igramo približno tome. Ja sam samo dao primer da trojkama može da se dominira.

              Ali ovo drugo se ne slažem, pre svega Cedevitu smo kući razvalili, u gostima izgubili. Budućnost kući je utakmica bila 2 dana posle poraza od Žalgirisa u gostima, fizički smo bili iscrpljeni, a posle toga smo odma pobedili Barselonu. Ako mi kažeš da je ta Budućnost bila jača od Barse i Žaligirisa u tom trenutku, onda jebiga. Sada imamo domaći teren i u finalu mislim da ćemo povesti 2:0, a takođe mislim da ne možemo da izgubimo 2 za redom u gostima.

              Comment


              • Originally posted by Vinsanity87 View Post
                Nikoga ne zelim ubedjujem, svako ima svoj stav a vreme ce pokazati ko je bio u pravu
                Sa ovom rečenicom se slažem.
                “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                Comment


                • Originally posted by Победа View Post
                  Takvu košarku sam video jedanput kod njih, čak ni GSW ne igra toliko dobro u napadu tako da je sulud očekivati da mi igramo približno tome. Ja sam samo dao primer da trojkama može da se dominira.

                  Ali ovo drugo se ne slažem, pre svega Cedevitu smo kući razvalili, u gostima izgubili. Budućnost kući je utakmica bila 2 dana posle poraza od Žalgirisa u gostima, fizički smo bili iscrpljeni, a posle toga smo odma pobedili Barselonu. Ako mi kažeš da je ta Budućnost bila jača od Barse i Žaligirisa u tom trenutku, onda jebiga. Sada imamo domaći teren i u finalu mislim da ćemo povesti 2:0, a takođe mislim da ne možemo da izgubimo 2 za redom u gostima.
                  Pa pazi moze se dominirati, ali trojkama onda eksploatises dobru kolektivnu igru u napadu, jer si napravio otvoren sut. Ja kod nas to ne vidim.
                  Nece bas biti da smo odmah posle dobili Barsu, nego smo izgubili od Efesa u Istanbulu A I ta Buducnost je dan pre nase tekme sa Zalgirisom igrala sa Lokomotivom Kuban (pogledaj gde su u ruskoj ligi i u EK i kakve serije imaju i kako igraju) dobili nas i odmah posle 2 dana tukli Cedevitu u gostima.
                  Last edited by Vinsanity87; 24-02-18, 01:04.

                  Comment


                  • Originally posted by dekkard View Post
                    Bolji smo neuporedivo od svake ekipe na Jadranu, pogotovo u best of 3 ili best of 5.
                    Mi imamo bolji sastav od svake ekipe na Jadranu, i to je jedino tačno. No, ne pobeđuju sastavi, već timovi. A mi u ovom trenutku nismo tim već skup random basketaša.
                    A ne znam zašto on uvek mora da prenese loptu, zašto ovde Perperoglu recimo ne prenese loptu, pa onda je da Filipu... Mnogo se vremena gubi tako!

                    Comment


                    • Originally posted by Vinsanity87 View Post
                      Pa pazi moze se dominirati, ali trojkama onda eksploatises dobru kolektivnu igru u napadu, jer si napravio otvoren sut. Ja kod nas to ne vidim.
                      Nece bas biti da smo odmah posle dobili Barsu, nego smo izgubili od Efesa u Istanbulu A I ta Buducnost je dan pre nase tekme sa Zalgirisom igrala sa Lokomotivom Kuban (pogledaj gde su u ruskoj ligi i u EK i kakve serije imaju i kako igraju) dobili nas i odmah posle 2 dana tukli Cedevitu u gostima.
                      Mislio sam na prvu utakmicu s njima kada smo u Pioniru izgubili.

                      Comment


                      • Originally posted by Победа View Post
                        Mislio sam na prvu utakmicu s njima kada smo u Pioniru izgubili.
                        Aha, sorry lose sam ja procitao...Slazem se ja da smo jaci od konkurencije na Jadranu i favoriti svakako, posebno sto cemo valjda imati i pol poziciju ali ponovo prema igrama koje pruzamo na terenu, narocito u poslednje vreme, ne bih se slozio da smo apsolutni favoriti. Ali zato je ovo i forum, da se i ne slazemo oko nekih stvari ali ponovo da postoji argumentovana diskusija

                        Comment


                        • Mislio sam da je Alimpije ispustio konce iz svojih ruku ali on ih nikada nije ni drzao, nego su veterani vukli ekipu na individualni kvalitet, dok su mogli... Desili se ono sto je i moja baba primetila, da se veterani preterano forsiraju i da nece moci da izdrze jer su veterani.
                          Ozbiljno je ugrozeno osvajanje ABA lige.. Sa ovakvom igrom ne mozemo dobiti Igokeu u gostima o Buducnosti da ne govorim.
                          Alimpije tu nema nikakav uticaj niti se ista pita.. Kako i sam priznaje, on ni ne zna sta se desava sa ekipom..Ostaje samo nada da ce Pero da se otrezni do polufinala i da ce Roc, Felfin i Bjelica da proigraju.
                          Last edited by Antona; 24-02-18, 08:07.

                          Comment


                          • Moram priznati da sam prijatno iznenadjen.
                            "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                            Meša Selimović

                            Comment


                            • Borac iz Cacka nije bio los dan.. Ta utakmica je slika i prilika trenutnog stanja u ekipi.

                              Comment


                              • Dalje pitam, posotji li neki trener koji ne bi bio favorit sa ovim timom u ABA i koji su to kvaliteti naseg trenera...

                                Ne vidim prosto nikakav uticaj na igru, znam da nema iskustva i da ce sigurno tokom godina biti bolji ali to nema bas neku svrhu da ce on biti EL trener. Mada je rekao Dekkard da ako je Murinjo postao kao prevodilac trener, moze i Alimpijevic...

                                Kocka je bacena, pa da vidimo sta ce biti, ne bih mogao da opisem sramotu da ne uzmemo ovu ABAligu..
                                3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                                6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                                3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                                2× German League champion (2018, 2019)
                                6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                                4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                                2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                                Comment

                                Working...
                                X