Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Crvena Zvezda MTS

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Ulični basketaš View Post
    Blago sam ironičan, možda malo više zabrinut. Kada pročitam kako neki pišu "nebitan turnir", "tek će Alimpijević da pokaže kakav je trener, kad je najvažnije, pa vam svima zapuši usta", "sačuvaću ove upise, pa ću vas kvotovati na kraju sezone", pomislim da neki ljudi nemaju više od 13-14 godina. Mi smo uveliko u drugom delu sezone, počele su borbe za trofeje, naravno da KRK ne donosi ništa osim da će se zapisati da je 2018. godine turnir osvojio neki tim, koji god, ali nikada utakmice protiv Partizana nisu revijalne. Nikada nisu nebitne. Bitan je Kup. Bitan je svaki trofej. Bitan je za samopouzdanje. Da im pokažemo gde im je mesto. Umesto sada da strepimo od neke Budućnosti ili Cedevite da li ćemo i sledeće godine igrati Evroligu. Da li smo najbolji tim u regionu trenutno? Možda. Ali to sada nismo pokazali. Da li ćemo biti najbolji na kraju sezone? Da li neko to sa sigurnošću može da tvrdi posle tri poraza u ABA ligi, od čega su dva od drugog na tabeli i jedan od trećeg? Da smo gubili od npr. Mornara, FMP-a, Mege, pa da kažemo da je to bilo opuštanje, umor, poraz koji upozorava...Ali izgubiš dva puta od drugog na tabeli, sa kojim ćeš najverovatnije da se sretneš u finalu u borbi za sledeću sezonu i samouvereno tvrdiš da ćemo ih razbiti? A sinoć gubimo od nikad slabijeg Partizana. Svaka njima čast na srcu i borbenosti, oni su osvojili ono što su mogli da osvoje, a nama sledi strepnja i zabrinutost za finiš sezone.
    + tisuću

    Nebitan trofej i revijalna utakmica sa Partizanom su isključivo i samo fraze koje služe da bi gubitnici sami sebi zamazali oči.
    A ne znam zašto on uvek mora da prenese loptu, zašto ovde Perperoglu recimo ne prenese loptu, pa onda je da Filipu... Mnogo se vremena gubi tako!

    Comment


    • Originally posted by Laki21 View Post
      + tisuću

      Nebitan trofej i revijalna utakmica sa Partizanom su isključivo i samo fraze koje služe da bi gubitnici sami sebi zamazali oči.
      Absofuckinlutelly. Ovamo je nebitna, a pojeli bi svoju guzicu.

      Comment


      • Originally posted by Laki21 View Post
        + tisuću [emoji3]

        Nebitan trofej i revijalna utakmica sa Partizanom su isključivo i samo fraze koje služe da bi gubitnici sami sebi zamazali oči.
        Da, nebitan je. A gubitnici su oni koji uspeh sportskog kluba izjednačavaju sa ličnim, reklo bi se da je to slika i prilika gubitnika. Partizan smo dobili dva puta i dobićemo ih opet kad budemo igrali za neki trofej koji zaista nešto znači.
        “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

        Comment


        • Originally posted by mmajstor View Post
          Zasluzeno nas je dobio veciti rival i to nikako ne moze biti blamaza, pogotovo kada se uzme u obzir da smo i mi njih cesto u kupu dobijali kada smo bili slabiji. Nekako je pravilo (nadam se da nije i pisano) da onaj ko je slabiji uzme kup, a oni drugi sve ostalo.
          Zabrinjavajuce je sto je Feldin imao onoliku minutazu, stvarno je zabrinjavajuce. Taj igrac mi se najmanje dopada u celom rosteru. I nije problem sto je los, problem je sto on misli da je mnogo mnogo dobar, pa siluje po svaku cenu valjda ocekujuci da ce proraditi. Zasto je imao toliku minutazu a Dobric samo 8 minuta? Moglo se igrati i sa Rocestijem i Enisom zajedno ako nam vec organizacija napada bila glavni problem. Da, ostao bi veliki mismec na Marinkovicu, ali ionako su nas trpali iz svih uglova pa to i ne bi bio toliki problem. Jankovica je taman bilo krenulo, ali je brze bolje izbacen i vracen Bjelica koji je u "zivotnoj formi"...ne razumem. To su neka od pitanja za koje nemam adekvatan odgovor.

          Sto se tice Alimpijevica, juce kada sam cuo da je iz SPS price mnogo mi se smucilo i zgadilo da nisam mogao nista da pisem. Taman sam mislio da je covek svojim radom skrenuo paznju na sebe, kad ono jos jedan tatin sincic...fuj. Ne mora normalno da znaci da je to automatski tako, ali sama cinjenica da postoji verovatnoca da jeste mi je zagadila dan. Sacekace se sa njim do kraja ABA, i ako tu kiksne onda je proslost, ako osvojimo mislim da ce nastaviti.
          Sto se tice Feldina / pisao sam cini mi se i ovde/, kada je obelodanjeno da dolazi i kada je vladala euforija oko toga, na nekoliko stranih foruma pitao sam navijace Panatenaikosa za misljenje, pa ukratko da sumira njihove odgovore u najblazem obliku, "Odigra vrhunski pet sest meceva i ostatak sezone zivi od toga,kada mu ne ide /najveci deo sezone/ deluje im da je ponasanjem i odnosom na terenu izazivao pritajeno nezadovoljstvo ostalih igraca". Vecina navijaca jedva je cekala da ode kao sto ovde vecina zeli Bjelici.

          I moram se sloziti sa onom grupom koja kaze da je ovaj kup ubedljivo najnebitnije takmicenje od svih u kojima ucestvujemo.
          Last edited by ikaluka; 19-02-18, 12:23.

          Comment


          • Originally posted by ikaluka View Post
            Sto se tice Feldina / pisao sam cini mi se i ovde/, kada je obelodanjeno da dolazi, na nekoliko stranih foruma pitao sam navijace Panatenaikosa za misljenje, pa ukratko da sumira njihove odgovore u najblazem obliku, "Odigra vrhunski pet sest meceva i ostatak sezone zivi od toga,kada mu ne ide /najveci deo sezone/ deluje im da je ponasanjem i odnosom na terenu izazivao pritajeno nezadovoljstvo ostalih igraca". Vecina je jedva cekala da ode kao sto ovde vecina zeli Bjelici.
            Sinoć Danguba nije hteo da mu "baci 5" kod jednog izvođenja slobodnih bacanja, nisam baš pridavao značaj tom činu ali mi je zapalo za oko a sada dobija sasvim drugu dimenziju (a možda je samo dim)
            Spoiler
            Ako mi časi smrti postanu bliski,
            I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
            Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
            Nije umio da odstupi,
            Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
            Pao unapred, a ne unazad,
            I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
            Uračunato i u moj pad.

            Comment


            • Originally posted by ikaluka View Post
              Sto se tice Feldina / pisao sam cini mi se i ovde/, kada je obelodanjeno da dolazi, na nekoliko stranih foruma pitao sam navijace Panatenaikosa za misljenje, pa ukratko da sumira njihove odgovore u najblazem obliku, "Odigra vrhunski pet sest meceva i ostatak sezone zivi od toga,kada mu ne ide /najveci deo sezone/ deluje im da je ponasanjem i odnosom na terenu izazivao pritajeno nezadovoljstvo ostalih igraca". Vecina je jedva cekala da ode kao sto ovde vecina zeli Bjelici.

              I moram se sloziti sa onom grupom koja kaze da je ovaj kup ubedljivo najnebitnije takmicenje od svih u kojima ucestvujemo.
              Feldina pratim jako dugo i on je slican tip igraca kao Tompson, mislim kvalitentiji je al ne puno. I kad treba njega uglavnom nema. Kad je igrao u Breoganu i Fuelenbradi bio je najbolji, on je najbolji kad dobije maksimalno odrsene ruke, Kanut manje vise ajde nisam nesto pratio..u PAO spot up suter koji je veinski igrao kvalitetno i konstantno na malim mecevima, tj u ligi, gde je kod Saloa imao minutaze po 35 minuta..gde vode protiv Apolona 30 razlike npr..

              Tompson i Feldin ja volim takve igrace ali za ozbiljan sistem oni su samo spot up suteri koji nemare puno na rezultat koliko na svoju statistiku..Marfi itd...Onis u kad kazes kosarkas bek, to sto cini beka ali na terenu su macka u dzaku...ako pogledate kad daje 20-30poena on uzima iste suteve,ulaze smao nekad udje taj step back a nekad ne...najvise sam sebi kreira sto je lose za sutera generalno sem ako nije extra klasa...

              Ne bih mu dao previse da dribla, lopta mora da kruzi, napad postane statican..izgube se kretnje...meni nije jasno da od pocetka sezone on nije 5-10 puta max izasao iz blokova ako je i toliko i sutnuo...

              Ja volim takve kosarkase, kazem pratio sam ga igrom slucaja jako dugo ali to je to..od njega...on i u Domenikani imao odresene ruke fino i tu se snalazi, kao vodja na terenu sto ne znaci da tim ima nekih benefita od toga..kad sipa onda sipa kao sto smo videli ali ne moze to svaki mec
              3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
              6× Montenegrin League champion (2007–2012)
              3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
              2× German League champion (2018, 2019)
              6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
              4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
              2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

              Comment


              • Originally posted by ikaluka View Post
                Odigra vrhunski pet sest meceva i ostatak sezone zivi od toga,kada mu ne ide /najveci deo sezone/ deluje im da je ponasanjem i odnosom na terenu izazivao pritajeno nezadovoljstvo ostalih igraca".
                Opis dusu dao za Bjelicu.

                Comment


                • Originally posted by LosmiSK View Post
                  Ne bih mu dao previse da dribla
                  Da dribla? Pa on i ne ume da dribla, ball handling mu je uzasan. Eventualno da odapne iz daleka, ili na neki poluulaz da pogodi sa distance. I kada uspe da stigne nakon ulaza do samog kosa polaganje mu je nikakvo, pa neretko omasi ceo obruc ili popije bananu.

                  Comment


                  • Originally posted by mmajstor View Post
                    Da dribla? Pa on i ne ume da dribla, ball handling mu je uzasan. Eventualno da odapne iz daleka, ili na neki poluulaz da pogodi sa distance. I kada uspe da stigne nakon ulaza do samog kosa polaganje mu je nikakvo, pa neretko omasi ceo obruc ili popije bananu.
                    Možda ne zna da dribla, ali zato zicere pogađa. Iz trećeg.

                    Comment


                    • Originally posted by mmajstor View Post
                      Da dribla? Pa on i ne ume da dribla, ball handling mu je uzasan. Eventualno da odapne iz daleka, ili na neki poluulaz da pogodi sa distance. I kada uspe da stigne nakon ulaza do samog kosa polaganje mu je nikakvo, pa neretko omasi ceo obruc ili popije bananu.
                      Feldin ima sasvim dobar ball handling, i kada angažovano uđe u meč radi sve što treba: pogađa spot up šuteve i iz driblinga, ulaze završava do kraja, može da podnese kontakt i da položi, pogađa floatere, a često odigrava i kao sekundarni plej jer ima fin pregled igre i često bude drugi asistent u timu. Ali sve to po uslovom da nema kurcobolje od koje povremeno pati.
                      “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                      Comment


                      • Originally posted by dekkard View Post
                        Feldin ima sasvim dobar ball handling, i kada angažovano uđe u meč radi sve što treba: pogađa spot up šuteve i iz driblinga, ulaze završava do kraja, može da podnese kontakt i da položi, pogađa floatere, a često odigrava i kao sekundarni plej jer ima fin pregled igre i često bude drugi asistent u timu. Ali sve to po uslovom da nema kurcobolje od koje povremeno pati.
                        Ima dobar ball handling, mozda za Branka Lazica.
                        Generalno, za jednog beka, ne.

                        Comment


                        • Za beka ima veoma dobar dribling, samo kazem pre bih ga gledao naci u spot up poziciji pa onda nek sutira ili dribla na ulaz...previse se davi lopta, malo se krece i vrti u krug...bas slabo, desava se da ima toga ali retko..i kad se vrti u krug kad je tu Enis, sve je bezidejno..

                          Kad gos smo stigli partizan i usporili napade, krenuli da pozivamo neke akcije kao..stali smo i sjebali sve...Ovaj tim je za trci i sutaj i to je to..u nekim taktickim igrama, mi smo donji...pa cak skoro i protiv Borca..
                          3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                          6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                          3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                          2× German League champion (2018, 2019)
                          6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                          4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                          2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                          Comment


                          • Koji to bek ima bolji dribling od njega?
                            3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                            6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                            3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                            2× German League champion (2018, 2019)
                            6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                            4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                            2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                            Comment


                            • Originally posted by Jimi22 View Post
                              Ima dobar ball handling, mozda za Branka Lazica.
                              Generalno, za jednog beka, ne.
                              Mi smo tim koji ima najmanje izgubljenih lopti u EL, i to je pokazatelj da li igrači umeju sa loptom ili ne. Ball handling mu je najmanje na Halidovom nivou, iako je ovaj u prednosti zbog nižeg driblinga.
                              “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                              Comment


                              • Originally posted by LosmiSK View Post
                                Koji to bek ima bolji dribling od njega?
                                Jel stvarno trebam da ti nabrajam bekove koji imaju bolji dribling od njega?

                                Comment

                                Working...
                                X