Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Crvena Zvezda MTS

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pogodio si u centar, resio misteriju.
    3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
    6× Montenegrin League champion (2007–2012)
    3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
    2× German League champion (2018, 2019)
    6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
    4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
    2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

    Comment


    • Drago mi je da sam bio od pomoći.
      “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

      Comment


      • Originally posted by dekkard View Post
        Politika kluba je toliko napredna da jedan Vujošević izjavljuje, bez imalo ironije, da se nada da će Čović uspeti da se izbori protiv Vučića i njegovog brata. Jbga, nemoj da kukaš kad te je čovek uhvatio u nedoslednosti. Kod tebe i kod svih ostalih koji samo pljuju ili su loši igrači, ili trener, pa kad krenu da pobeđuju loši su svi ostali. Nema šanse da se dogodi neka pohvala, a tim koji je zabeležio do sada 28 pobeda nemoguće da ih nije zaslužio.
        Upravo tako ,pljuvacina po igracima i strucnom stabu na celu sa Alimpijem je vec postala normalno stanje svesti takozvanih "navijaca "(iz fotelje),tih 28 pobeda doslo je slucajno a porazi su dosli jer trener i igraci nemaju pojma ...
        Ali se zato komentarise sta je rekao Dulo koga boli patka sta je rekao ....

        Okrenimo se utakmici veceras i podrzimo momke kako bi se radovali veceras svi zajedno ...LAKO BITI NECE TO UPAMTITE!!!

        Comment


        • Bas dobro sto igramo sa Partizanom.
          Jer u suprotnom bi bilo dosadno sa svih aspekata.

          Comment


          • Ja veceras ocekujem pobedu i Rocovih 25 poena do sada je malo bio sa strane nije ga islo veceras ce neko da plati za sve Dilan nece ponoviti ono od juce mogo bi i Feldin da se upali.
            U glavnom bice veliki broj poena mi odbranu niti znamo niti imamo neku specijalnu taktiku za nju bice trci pucaj pa ko da 100 poena pobedjuje.

            Comment


            • Originally posted by Laza Kacanski View Post
              Sistem kosarke DR, Vujosevica, Pesica odnosno taj Jugoslovenski stil je uvek donosio rezultate. Osnov napada plej-centar, granitna odbrana, borba itd,itd. Pisao sam nasiroko o tome da se ne ponavljam.
              .
              Kosarka DR nema bas mnogo veze sa starom YU skolom. Nije samo odbrana sto nju karakterise, vec sloboda i kreacija u napadu, a ono sto smo sa Radonjom igrali u napadu je sablonska kosarka sa sablonskim izmenama i petorkama. Nije bilo teorije da se od tog sablona odustane pa da npr. u jednoj utakmici igramo sa 2 plejmejkera, ili tri niska igraca, ili da odigramo period bez centra.

              Comment


              • Sistem Prof. Dr. Dejana Radonjica je doneo 10 trofeja pa vi vidite i racunajte do sutra.

                Comment


                • Originally posted by mmajstor View Post
                  Kosarka DR nema bas mnogo veze sa starom YU skolom. Nije samo odbrana sto nju karakterise, vec sloboda i kreacija u napadu, a ono sto smo sa Radonjom igrali u napadu je sablonska kosarka sa sablonskim izmenama i petorkama. Nije bilo teorije da se od tog sablona odustane pa da npr. u jednoj utakmici igramo sa 2 plejmejkera, ili tri niska igraca, ili da odigramo period bez centra.
                  Jednom je neko od trenera rekao ,,Zvezda igra najjednostavniju kosarku koju je najteze braniti,,[emoji3]

                  Comment


                  • Originally posted by mmajstor View Post
                    Kosarka DR nema bas mnogo veze sa starom YU skolom. Nije samo odbrana sto nju karakterise, vec sloboda i kreacija u napadu, a ono sto smo sa Radonjom igrali u napadu je sablonska kosarka sa sablonskim izmenama i petorkama. Nije bilo teorije da se od tog sablona odustane pa da npr. u jednoj utakmici igramo sa 2 plejmejkera, ili tri niska igraca, ili da odigramo period bez centra.
                    Slažem se sa ovim, da nije tako nikad ne bi videli jednog Dražena, Kukoča, Bodirogu, Paspalja, Đorđevića koji su svi redom bili ofanzivne zveri. Urušavanje takvog načina košarke je počelo sa Vujoševićem, a nastavilo se sa Radonjićem. Obojica su pravili sistem od robotizovanih košarkaša od kojih niko nije smeo da se previše istakne.
                    “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                    Comment


                    • Shvatite vec jednom da je odbrana osnovna stvar u kosarci jos je Profesor Nikolic to tvrdio pa on je stvorio taj sistem a on je priznacete uz Boru Stankovica tata savremene koserke.

                      Comment


                      • Odbrana odvaja vrhunske od prosecnih ekipa ...i donosi trofeje ....to cete i videti veceras ....
                        a vi koji tvrdite da mi odbranu ne igramo i da ne umemo voleo bi da na terenu imate protiv sebe Dangubu i Lazica pa bi videli kako ne igramo odbranu !
                        Odbrana timska nije kao prosle godine sto je realno i razumljivo jer je proslogodisnji sistem odbrane rezultat trogodisnjeg rada velikog Dejana Radonjica !!!

                        Comment


                        • Originally posted by ajkisloba View Post
                          Shvatite vec jednom da je odbrana osnovna stvar u kosarci jos je Profesor Nikolic to tvrdio pa on je stvorio taj sistem a on je priznacete uz Boru Stankovica tata savremene koserke.
                          A uzgred, Jugplastika je imala jako dobru odbranu za to vreme sa Kukočem, Rađom, Savićem, Perasom, Ivanovićem i ostalima a u napadu jesu bili raznovrsni jer su za to vreme opet imali sve i šut i skok i post igru (zato su i bili prvaci)
                          Spoiler
                          Ako mi časi smrti postanu bliski,
                          I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                          Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                          Nije umio da odstupi,
                          Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                          Pao unapred, a ne unazad,
                          I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                          Uračunato i u moj pad.

                          Comment


                          • Originally posted by ajkisloba View Post
                            Sistem Prof. Dr. Dejana Radonjica je doneo 10 trofeja pa vi vidite i racunajte do sutra.
                            To je malo pretenciozno pripisati deset titula iskljucivo treneru (ne znam odakle vam samo ove izmisljene titule tipa prof. i dr. kada nema nijednu). On je svakako bio bitan sraf, ali nije jedini niti kljucni i nema sta tu da se racuna.

                            Comment


                            • Evo šta donosi titule i šta je exYU košarka

                              “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                              Comment


                              • Ako ste gledali gosp. Toromana u emisiji u obrucu na pitanje zasto Lazic pruza slabije partije ove sezone njegov odgovor je bio da je to u velikoj meri do trenera sto mnogo govori o odbrani sistemu nase igre.
                                Ja ne znam ali mislim da se na prste jedne ruke mogu nabrojati utakmice gde smo mi primili sto poena kada je Radonjic bio trener u tome je cela poenta.
                                To sto ja Dejanu pripisem titulu to je zato sto mislim i dalje da je on jedan od najboljih evropskih trenera pa ja tako iz miloste.
                                Last edited by ajkisloba; 18-02-18, 12:01.

                                Comment

                                Working...
                                X