Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Crvena Zvezda MTS

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by LosmiSK View Post

    Dejo treba polako da razmisli gde ce i sta ce, ja se nadam da ce u Olimpijakos da zameni neznalicu Sveropulosa i da vrati Olympijakosu evro titulu ali ceka se taj novi ;;ciklus'
    Tolika je neznalica da je doveo svoj klub na drugo mesto EL posle 22 kola, a umesto njega će dovedu trenera koji nema pobedu u plej-ofu, važi. [emoji23][emoji23][emoji23]
    Svima nam je drag DR ali malo realnosti nije naodmet.
    “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

    Comment


    • Mislim da bi i mi trebalo da krecemo u praksu sa povlacenjem dresova. Kada Laza bude definitivno otisao da taj broj bude rezervisan.

      Originally posted by LosmiSK View Post
      Da je ovde DR igrali bi F8..defintivno...
      Sa ovim timom - ni blizu.

      Comment


      • Originally posted by Samo Zvezda View Post
        Nije problem čekati Borišu , problem je što njemu u martu 19-te ističe ugovor. Oko DR i rada sa mladima se ne slažemo , pogotovo što prilično pouzdano znam da sa Borišom nije radio skoro ništa.
        Zvezda je pod pritiskom trofeja, ne znam gde naci vremena da se previse radi sa mladima, ne branim ga iskreno u vezi Borise ali nije bas da je negde pokazao nesto. Mislim da je to bilo prerano za njega...Npr da nemamo imperativ EL i da igramo EC, dobijao bi vremena, ovako je stvarno jako tesko. Kad je davao sansu Rebicu,Tejicu itd...svi su ih terali...a dobijali su svi oni sansu...Retko gde u EL dobijaju tako mladi momci minutazu..a sa tim da nemamo A licencu i da smo tad skidali zlog Dula sa trona...Ni malo jednostavno...ali kad vidis ko je sve prosao pod njegove ruke od Buducnosti do CZ, jasno je da zna da radi sa mladim..samo nije mlad samo onaj sto ima 18 godina..itd..
        3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
        6× Montenegrin League champion (2007–2012)
        3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
        2× German League champion (2018, 2019)
        6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
        4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
        2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

        Comment


        • Originally posted by dekkard View Post
          Tolika je neznalica da je doveo svoj klub na drugo mesto EL posle 22 kola, a umesto njega će dovedu trenera koji nema pobedu u plej-ofu, važi. [emoji23][emoji23][emoji23]
          Svima nam je drag DR ali malo realnosti nije naodmet.
          Sveropulos je imao pravu karijeru moram da priznam, ali imao je dosta i srece. On je preuzeo Panionios kad je dosao iz amerike, bio je cak godinu dana i pomocni u CSKA i tad je nasledio Skorpotolusa tak nesto, ja ga volim, posto voli otvorenu kosarku i nasledio tada Papasa, Jankovica, pa sa njima sledece sezone doveo Mekoluma, igrali smo sa njima te godine EL....Inace iz tog Panioniosa u Olimpijakos je dosao i Barcokas..Nije to ni malo naivan klub, igrali Erceg,Vujanic, Rajs, Zoroski.. tad su igrali EL....onda su par godina bili prvu vrhu i raspali se pre par godina, druga liga ali sad grade novu halu, inace su halu mislim nazvali po nasem Jankovicu...itd..ALI BICE HALA 15K MESTA.

          U prinicpu dobio je tad klub i sistem..isto nasledjeno sve..Olimpijakos je tu preslikao sistem iz Panioniosa, ne bukvalno..mislim trenere...ali dobro Sveropulos je radio kao pomocni trener u ozbiljnim klubovima, nije preskakao stepenice kao neki, ima kvalitet ali po meni ne za Olimpijakos.....Nigde nije dao svoj pecat, tako da ono....lupam sad i ja ali jos ne znam da budem iskren njegove realne mogucnosti..Mozda sam bio prestrog za neznalica, ali diskutabiln kvalitet bar za Evroligu...Nije izrgradio sistem kao DR, i to dva puta..takve trenere cenim...
          Last edited by LosmiSK; 12-02-18, 13:12.
          3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
          6× Montenegrin League champion (2007–2012)
          3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
          2× German League champion (2018, 2019)
          6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
          4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
          2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

          Comment


          • Originally posted by LosmiSK View Post
            Zvezda je pod pritiskom trofeja, ne znam gde naci vremena da se previse radi sa mladima, ne branim ga iskreno u vezi Borise ali nije bas da je negde pokazao nesto. Mislim da je to bilo prerano za njega...Npr da nemamo imperativ EL i da igramo EC, dobijao bi vremena, ovako je stvarno jako tesko. Kad je davao sansu Rebicu,Tejicu itd...svi su ih terali...a dobijali su svi oni sansu...Retko gde u EL dobijaju tako mladi momci minutazu..a sa tim da nemamo A licencu i da smo tad skidali zlog Dula sa trona...Ni malo jednostavno...ali kad vidis ko je sve prosao pod njegove ruke od Buducnosti do CZ, jasno je da zna da radi sa mladim..samo nije mlad samo onaj sto ima 18 godina..itd..
            Nema potrebe da od mene braniš Radonju . Branio sam ga kad je 90% sadašnjih obožavaoca DR , htelo da ga stavi na magarca i pošalje u CG . Uz sve razumevanje kako nije lako raditi u kkcz , boriti se sa svakvim "kritičarima" i osvajati trofeje ipak mislim da je bilo prostoara za Borišu . On nije baš običan talentovani klinac nego igrač od koga se očekivala izuzetna karijera i koji je kao takav , izuzetno puno plaćen za njegov uzrast. Niko me ne može ubediti da nije bilo prostora za njega , na većini Aba utakmica ili Super lige . Nisu morali svaku utakmicu da počinju starteri i da ovi sa kraja klupe šansu dobijaju par minuta pred kraj na +20 ili +30 ali i to je DR

            Comment


            • Originally posted by LosmiSK View Post
              Meni su ovde neke stvari neverovatne... Prvo kao da je taj Jankovic neki retardiran lik a ne neko je dosao iz D lige, prosao neke jako dobre sisteme i sad se cudimo kako covek da kos, a ima 25 godina... a mrsko nam je da cekamo Borisu sa 19 godina...

              Naravno da je DR radio i sa mladjima.. Rebic, Tejic 18-19 godina..Borisa 17-18 u CZ.. Guduric 20g...itd.. DR je radio sa mladima itd...suvisno je pricati o tome...

              Da je ovde DR igrali bi F8..defintivno...
              Da je DR ovde, ne bi igrali F8 definitivno, jer on ne zna da radi sa igracima koji ne igraju odbranu (fizicki su limitirani da je igraju) + je roster bio poslozen lose na pocetku sezone. A to da li bi imali ovakav roster, ili neki drugi je sbbkbb. Uostalom i ta prica, igarali bi je takodje sbbkbb.
              Takodje, postoji prica nekih insajdera da DR nije hteo da prihvati poziciju jer nije bilo garancija za roster, plate i sl. Ako je to tacno, to je nebuloza, jer se mora biti svestan gde si. Ko nece da svake godine, ili svakih par godina krece skoro od nule, ili iz minusa, trenutno ne moze da bude trener u KKCZ. Ja 'zivim' za momenat da bude drugacije...
              Da je ovde DR, Roc bi igrao 45 od mogucih 40 minuta, kao i Bjelica, Feldin, tj. dok im dusa ne izadje na nos.
              Jankovica bi sacekali, ali nikdada, kao i Lesora. Danga bi riljao odbranu i to bi bilo to...
              Vidi, svidjalo mi se to sto je radio poslednje godine. Do tada je rezultata bilo, ali na velike misice i na veliku prednost u rosteru u odnosu na ABA konkurenciju.
              Al je mlad trener, dobio je OK roster (ali tek od pre par nedelja) i radi ono sto zna i moze (u okviru tog svog (ne)znanja).
              Onaj ko kaze da radi los posao je zlurad. Da li ce da ovoji ABA cemo videti. Ja verujem da hoce.
              Da li cemo pobediti jos neki put u EL, ja verujem da hocemo, ali i da bude 0 pobeda, za mene je ovo do sada OK. Ako bi 8-9 igraca ostalo za sledecu sezonu (Pero, Bjelica, Feldin, Roc (voleo bih da ostane) out), bili bismo bombona. Voleo bih i da zadrzimo Dangu...
              Ako se opet krene u (ras)prodaju, onda nista...
              Last edited by Grof; 12-02-18, 14:00.

              Comment


              • Originally posted by Ganac View Post
                Doći će i to vremenom, samo treba da u glavi "preklopi"...čini mi se da se to može desiti već u KLS (kao Dobrić prošle sezone).
                On nešto na meču učini svaku petu utakmicu...

                Doduše, nije sve do njega.

                Najveći problem je što se zaista ne zna čemu FMP služi. Da li za razigravanje Filipa, Pota, Krivokapića i Bursaća, ili Radanova, Boriše, Odža?

                Tamo jednostavno ne postoji koncept šta se hoće i koja je svrha tog tima. Plus što je trener dunster, pa to dodatno komplikuje stvari.
                A ne znam zašto on uvek mora da prenese loptu, zašto ovde Perperoglu recimo ne prenese loptu, pa onda je da Filipu... Mnogo se vremena gubi tako!

                Comment


                • Originally posted by Samo Zvezda View Post
                  Nema potrebe da od mene braniš Radonju . Branio sam ga kad je 90% sadašnjih obožavaoca DR , htelo da ga stavi na magarca i pošalje u CG . Uz sve razumevanje kako nije lako raditi u kkcz , boriti se sa svakvim "kritičarima" i osvajati trofeje ipak mislim da je bilo prostoara za Borišu . On nije baš običan talentovani klinac nego igrač od koga se očekivala izuzetna karijera i koji je kao takav , izuzetno puno plaćen za njegov uzrast. Niko me ne može ubediti da nije bilo prostora za njega , na većini Aba utakmica ili Super lige . Nisu morali svaku utakmicu da počinju starteri i da ovi sa kraja klupe šansu dobijaju par minuta pred kraj na +20 ili +30 ali i to je DR
                  Slazem se... Samo kod DR moras da zasluzis, takvu filozofiju ima.. Slazem se da je moglo, ali ako bi to na bilo kakav nacin uticalo na rezultat, smorio bih se. Pre bih da ne izbacimo, nikada nikog..a da 20g budemo prvi ilis ta znam jos...

                  Po meni za CZ je bolje da ima prave klupske vojnike..Ovi kvalitetni zapale, nestoneverujem da klub uzme svu lovu itd...Svaka cast cu reci onome ko ne prodaje na prvu ponudu..Sad trenutno delujemo kao MEGA GIGA IZLOG za ceo svet...lako je manipulisati ljudima, posebno u Srbiji..ali otisao sam u off
                  3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                  6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                  3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                  2× German League champion (2018, 2019)
                  6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                  4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                  2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                  Comment


                  • Originally posted by Samo Zvezda View Post
                    Nije problem čekati Borišu , problem je što njemu u martu 19-te ističe ugovor. Oko DR i rada sa mladima se ne slažemo , pogotovo što prilično pouzdano znam da sa Borišom nije radio skoro ništa.
                    Problem jeste cekati Borisu. Ako je toliki talenat, onda mora da igra, makar i na silu. Mora da dobija minute po svaku cenu, pa ako u sezoni, ili dve ne pokaze nista, onda dici ruke. Ako proigra negde drugde, OK, sta da se radi, ali smo barem pokusali. Ova prica toplo-hladno nema nikakve veze. Pogotovo bi morao da igra u FMP-u svaku barem 20 minuta, bez obzira na ucinak.

                    Comment


                    • Originally posted by Laki21 View Post
                      Najveći problem je što se zaista ne zna čemu FMP služi. Da li za razigravanje Filipa, Pota, Krivokapića i Bursaća, ili Radanova, Boriše, Odža?
                      Tamo jednostavno ne postoji koncept šta se hoće i koja je svrha tog tima. Plus što je trener dunster, pa to dodatno komplikuje stvari.
                      Bravo!

                      Comment


                      • Originally posted by Laki21 View Post
                        On nešto na meču učini svaku petu utakmicu...

                        Doduše, nije sve do njega.

                        Najveći problem je što se zaista ne zna čemu FMP služi. Da li za razigravanje Filipa, Pota, Krivokapića i Bursaća, ili Radanova, Boriše, Odža?

                        Tamo jednostavno ne postoji koncept šta se hoće i koja je svrha tog tima. Plus što je trener dunster, pa to dodatno komplikuje stvari.
                        To svakako nije do nas a ni do njega, ipak on u FMP-u ima više minuta u ABA ligi koji mogu da mu koriste u igračkom napretku nego da je zakucan na klupi Zvezde i to još u "civilu".
                        Verujem da će tako da postane svestan toga šta treba da čini, ne snađu si svi sa Radonjićem, niti u tim godinama shvataju šta je za njih bolje.
                        Spoiler
                        Ako mi časi smrti postanu bliski,
                        I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                        Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                        Nije umio da odstupi,
                        Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                        Pao unapred, a ne unazad,
                        I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                        Uračunato i u moj pad.

                        Comment


                        • Pazi mi ne mozemo da zadrzimo igrace koje hoce Real, CSKA i takve stvari. Mislim da je to svima jasno. Necemo mi imati milion ipo i sl. po sezoni za nekog igraca.

                          Ja mislim da bi smo problem domacih odliva u 95% slucajeva resili kada bi mogli da obezbedimo oko 400k po domacem igracu kvalitetnom. Naravno REALNIH para, i da se redovno placaju. Ne imaginarni novac koji se duguje i oprasta. Realno ne bi bilo potrebe bilo kom nasem igracu da pali preko za 600-700k uguvor jer u BGu ovaj novac dalje ga vodi. Plus ima ulogu, zna tim mentalitet i sve sto ide s tim.

                          Odlazice i dalje neki wunderkindi tipa Doncic za koje ce odmah kesirati lovu. Bar ces ovako spreciti da marginalni EL talenti ti odlaze, ili bar da ti talentovani igraci odlaze kasnije samo za veliki transfer. Dakle da ne gubis igrace u Nizhni, Tenerife, Darusafaku, Baskoniju i slicno. Tome treba stati na kraj. Real, CSKA, Fener ce svoje da odrade uvek. Ovako bi zadrzavao domace igrace koje zelis stvarno a samo asovi bi palili preko za oziljan novac.

                          Naravno taj novac nije nemoguce obezbediti, ali treba da se radi na tome. I fora sa otkupninama je prilicno retardirana. Jebes ti otkupninu od 500k za nekog ili 1mil, kad si imao igraca na ugovoru dve ili 3 godine. I onda dolazis do toga, dal bi mogao da uzmes za tu otkupninu na taj broj godina importa makar istog kvaliteta ili upsidea. Odgovor je u 95% slucaja negativan

                          Comment


                          • Originally posted by LosmiSK View Post
                            Slazem se... Samo kod DR moras da zasluzis, takvu filozofiju ima.. Slazem se da je moglo, ali ako bi to na bilo kakav nacin uticalo na rezultat, smorio bih se. Pre bih da ne izbacimo, nikada nikog..a da 20g budemo prvi ilis ta znam jos...

                            Po meni za CZ je bolje da ima prave klupske vojnike..Ovi kvalitetni zapale, nestoneverujem da klub uzme svu lovu itd...Svaka cast cu reci onome ko ne prodaje na prvu ponudu..Sad trenutno delujemo kao MEGA GIGA IZLOG za ceo svet...lako je manipulisati ljudima, posebno u Srbiji..ali otisao sam u off
                            Nisi ti otisao u off.
                            To je nasa neminovnost. Mi ne mozemo da gradimo igru i pravimo ekipu, a da svake godine rasprodajemo igrace. Da ne bi imali smesne otkupne klauzule (100k), moramo da budemo spremni da ponudimo realu platu, ili blizu realne. Tako da Djenka ne bi dosao da igra za 170-200, vec za 350, a onda bi mu klauzula i bila 350. Isto je i za Jovica, Kuza i ostalo...
                            Da nismo imali dug, mogli smo da zadrzimo Kuza, Boldena, pa ajde cak i Guduru...
                            Sada jesmo izlog, ali ako ne nadjemo stabilan izvor finansiranja (5-6-7m / sezona), onda moramo da se snalazimo. Uostalom i KKP je rasprodavao timove... Dokle god budemo igrali EL i imali koliko-toliko novca za igrace koji hoce izlog, ili se vracaju iz povrede, mi smo OK (u sadasnjim okvirima). Za iskorak je potreban novac, ili da se potrefi super FMP generaciju uz par jeftinih 'isluzenih' EL veterana...

                            Comment


                            • Originally posted by MannyCalavera View Post
                              Odlazice i dalje neki wunderkindi tipa Doncic za koje ce odmah kesirati lovu. Bar ces ovako spreciti da marginalni EL talenti ti odlaze, ili bar da ti talentovani igraci odlaze kasnije samo za veliki transfer. Dakle da ne gubis igrace u Nizhni, Tenerife, Darusafaku, Baskoniju i slicno. Tome treba stati na kraj. Real, CSKA, Fener ce svoje da odrade uvek. Ovako bi zadrzavao domace igrace koje zelis stvarno a samo asovi bi palili preko za oziljan novac.

                              Naravno taj novac nije nemoguce obezbediti, ali treba da se radi na tome.
                              Prvi pasus - sve se slazem.
                              Drugi pasus - ja zaista ne znam da li moze vise, a nasi (citaj NC) ne znaju, ili im ne daju.

                              Comment


                              • Originally posted by Grof View Post
                                Da je DR ovde, ne bi igrali F8 definitivno, jer on ne zna da radi sa igracima koji ne igraju odbranu + je roster bio poslozen lose na pocetku sezone. A to da li bi imali ovakav roster, ili neki drugi je sbbkbb. Uostalom i ta prica, igarali bi je takodje sbbkbb.
                                Da je ovde DR, Roc bi igrao 45 od mogucih 40 minuta, kao i Bjelica, Feldin, tj. dok im dusa ne izadje na nos.
                                Jankovica bi sacekali, ali nikdada, kao i Lesora. Danga bi riljao odbranu i to bi bilo to...
                                Vidi, svidjalo mi se to sto je radio poslednje godine. Do tada je rezultata bilo, ali na velike misice i na veliku prednost u rosteru u odnosu na ABA.
                                Al je mlad trener, dobio je OK roster (ali tek od pre par nedelja) i radi ono sto zna i moze (u okviru tog svog (ne)znanja).
                                Onaj ko kaze da radi los posao je zlurad. Da li ce da ovoji ABA cemo videti. Ja verujem da hoce.
                                Da li cemo pobediti jos neki put u EL, ja verujem da hocemo, ali i da bude 0 pobeda, za mene je ovo do sada OK. Ako bi 8-9 igraca ostalo za sledecu sezonu (Pero, Bjelica, Feldin, Roc (voleo bih da ostane) out), bili bismo bombona. Voleo bih i da zadrzimo Dangu...
                                Ako se opet krene u (ras)prodaju, onda nista...
                                Apsolutno se ne slazem sa nicim sem da cemo pobediti u EL i ABA osvojiti... Jovic nije bio koriscen previse, cak ni kad mu je Rebron bio zamena..Jedino kad je DR silio jeste bila sezona sa MWIL, Kalinicem, Jovicem i Mitrovicem.. sem MWIL-a, tad su svi imali po 21-24 godine.. Bobi i Zirbes tad imali 25-26 godina..imao 12 igraca u rotaciji i to dva Tejic i Rebic po 18 godina..itd..Sad su mladi i neiskusni sa po 23-25 godina a tad su bili nosioci igre...
                                3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                                6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                                3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                                2× German League champion (2018, 2019)
                                6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                                4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                                2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                                Comment

                                Working...
                                X