Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Crvena Zvezda MTS

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by MannyCalavera View Post
    Problem je konceptualno kosarkaski, a ne on sam kao igrac. Nemas izuzetnog defanzivca koji bi mogao da preuzima na PnR kad popije blok Rochestie, plus mi iskacemo. To je ogroman kanal. Treba ti krupniji i snazniji plej koji moze da probija blokove na PnR i da se provlaci ispod i preko njih. Takodje, ne moze da brani kad ga postuju. Plus ne moze da brani jer sutiraju preko njega. Dakle, kako god da okrenes imas veliki problem.

    Mi mozemo da mu skidamo primary ball handlere, i da Laza ili Danguba uzmu pleja tudjeg i da tako probamo da opeglamo PnR ali onda si napravio jos veci mismatch vs Rochestie jer ce nisko krilo da ga pojede. Zamisli Hangu, Clyburna, Riversa itd itd. On nije lik kog mozes da sakrijes u odbrani jer u svim aspektima iste je prilican kanal. I opet nije stvar u ABA i sl. On ce tu uvek da bude nezaustavljiv za nase uslove i da nemaju protivnici bas toliko oruzja da te razore. U Evroligi je potpuno druga situacija i to smo vec videli ove godine, nema sta da se prica.

    Naravno sta ce uprava da uradi ja ne znam. Ja ne bih ga potpisivao, kako god odigrao do kraja sezone. Ne verujem u te fore ABA a EL sta bude, jer ili ides napred ili ne ides nigde. On je ogromna kocnica da ides unapred, i samim tim ne vidim razloga investirati se u njega dugorocno. Kad smo bili u frci da nemamo pleja, on je isplativ one-year rental...
    Sve stoji što pričaš, ali jednostavni nije realno naći takvog igrača kakvog ti želiš. Ročesti je došao kod nas upravo zbog tih mana koje ima.

    Onda možemo se nadati eventualno nekom igraču kakav je Jović, odbrana i organizacija igre. Ne možemo dovesti igrača koji će trpati u napadu, umeti da organizuje igru i pritom biti dobar u odbrani.

    Meni recimo pada na pamet Kvin Kuk koji se već spominjao, eventualno neki takav koji nije dokazan pa može da eksplodira, ali nije ni on kompletan igrač.

    Comment


    • Originally posted by Победа View Post
      Sve stoji što pričaš, ali jednostavni nije realno naći takvog igrača kakvog ti želiš. Ročesti je došao kod nas upravo zbog tih mana koje ima.

      Onda možemo se nadati eventualno nekom igraču kakav je Jović, odbrana i organizacija igre. Ne možemo dovesti igrača koji će trpati u napadu, umeti da organizuje igru i pritom biti dobar u odbrani.

      Meni recimo pada na pamet Kvin Kuk koji se već spominjao, eventualno neki takav koji nije dokazan pa može da eksplodira, ali nije ni on kompletan igrač.
      Ne mozes mozda dovesti nekog ko ce odmah moci instant napad eksplozija da bude kao Taylor sto je bio. Ali za novac koji smo dali njemu 400k sam siguran da moze da se potpise na vise sezona neko ko bi napredovao. Nije sustina da mora sledece sezone da bude 100%, nego i u narednim sezonama. Meni kao pristupacna opcija je uvek tu Aaron Craft, samo ne znam na koliko mu je ugovor sa Monacom. Siguran sam da za njega para imamo, a tek ulazi u najbolje godine. Dace ti 7-10 poena, dace ti 4-5 assista uz malo turnovera, pokidace ti odbranu. Team first igrac. Nek skoci skoring i centrima, i Feldeinu, Dobricu, Dangubi. Neko oni uzmu ono sto je davao Taylor...

      Comment


      • Ma stvar je vrlo jednostavna, kada traziš primarnu opciju na bilo kojoj poziciji, pa i pleja, u okviru budžeta sa kojim Zvezda raspolaže a to je max. 400k€ po igraču godišnje primoran si da nalaziš kompromise jer taj igrač neće imati full package. I onda gledaš da njegove nedostatke pokriješ sa assetima ostalih igrača u timu, i to je ove godine urađeno sa Lazićem i Dangubom kao primarnim odbrambenim opcijama na backcourtu. Naredne sezone sasvim sigurno će biti ista situacija, mnogo zavisi od igrača koje budemo imali i njihovih svojstava. I najskuplji timovi imaju igrače koji imaju slabosti, a kamoli mi.
        Last edited by dekkard; 31-01-18, 15:53.
        “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

        Comment


        • sigpic

          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

          Comment


          • Originally posted by dekkard View Post
            Ma stvar je vrlo jednostavna, kada traziš primarnu opciju na bilo kojoj poziciji, pa i pleja, u okviru budžeta sa kojim Zvezda raspolaže a to je max. 400k€ po igraču godišnje primoran si da nalaziš kompromise jer taj igrač neće imati full package. I onda gledaš da njegove nedostatke pokriješ sa assetima ostalih igrača u timu, i to je ove godine urađeno sa Lazićem i Dangubom kao primarnim odbrambenim opcijama na backcourtu. Naredne sezone sasvim sigurno će biti ista situacija, mnogo zavisi od igrača koje budemo imali i njihovih svojstava. I najskuplji timovi imaju igrače koji imaju slabosti, a kamoli mi.
            Mozda wilbekin next year 🤔

            Comment


            • Mozes samo da sanjas.Wilbekin ce verovatno dobiti turski pasosa i igrace za njuhovu reprezentaciju, tako da postoje velike sanse da ce pojacati Fenerbahce.

              Comment


              • Originally posted by MannyCalavera View Post
                Ne bih se slozio. Odbrana ispasta bas, bas mnogo. Da ne pricam o tome da ulazi u probleme s penalima + kad se igra na tvrdo on ne postoji na terenu veoma cesto. Nemam ja nista protiv da imas takvog nularicu da mi mozemo da branimo PnR (a ne mozemo) i da nam je rim protection elite (a nije). Lep za gledanje je Taylor, uticaj na igru ekipe bas i ne tako veliki i na konacni rezultat.
                Куку мајко мила
                Treci po indeksu i cetvrti asistent u ABA nema neki uticaj na igru i na konacni rezultat
                u EL 14,3 p ....5,3 asist .....nema neki uticaj na igru kao i na konacni rezultat
                Last edited by darko pancev; 31-01-18, 18:07.

                Comment


                • Vrlo kvalitetni Vilbekin kosta vrlo kvalitetno oko 1m ......tako da nemojte ni da razmisljate o njemu , Rocesti je za nase uslove JORDAN glavom i bradom
                  Last edited by darko pancev; 31-01-18, 18:02.

                  Comment


                  • Originally posted by darko pancev View Post
                    Vrlo kvalitetni Vilbekin kosta vrlo kvalitetno oko 1m ......tako da nemojte ni da razmisljate o njemu , Rocesti je za nase uslove JORDAN glavom i bradom
                    Nikolic? Michael - mnooooogo daleko od njega.
                    "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                    Meša Selimović

                    Comment


                    • Originally posted by darko pancev View Post
                      Куку мајко мила
                      Treci po indeksu i cetvrti asistent u ABA nema neki uticaj na igru i na konacni rezultat
                      u EL 14,3 p ....5,3 asist .....nema neki uticaj na igru kao i na konacni rezultat
                      Dobro je dok caleta ne krenes da prizivas, tad smo u problemu Bjelice. Guraj ti svoje, i ne ocekujem drugacije.

                      Kazi mi kakav ucinak ima Stimac u indexu, i kakav je njegov uticaj na rezultate njegove ekipe. Tu ti je odmah iznad i Dunston u EL.

                      Onda je Zoric novi Kareem...

                      Comment


                      • Originally posted by MannyCalavera View Post
                        Dobro je dok caleta ne krenes da prizivas, tad smo u problemu Bjelice. Guraj ti svoje, i ne ocekujem drugacije.

                        Kazi mi kakav ucinak ima Stimac u indexu, i kakav je njegov uticaj na rezultate njegove ekipe. Tu ti je odmah iznad i Dunston u EL.

                        Onda je Zoric novi Kareem...
                        stimac je igrao odlicno odlicne brojke i doprinosio ekipi mnogo ,druga je stvar sto je ostatak ekipe u kurcu i sto beleze jako lose rezultate
                        Rezultati ekipe i doprinos igraca nije isto ali ti kada se budes imalo razumeo u kosarku naucices i to ...

                        Reci da Rocesti ne doprinosi ekipi to je takva nebuloza,ali kad pogledam kakav strucnjak je izrice onda je i to ok

                        Comment


                        • Originally posted by MannyCalavera View Post
                          Gledaj kako mu stoje boje rodjace. Covke Never Forget ako brat Djamil ne obuce nas dres.

                          [ATTACH=CONFIG]15725[/ATTACH]
                          Interesantan prospekt, posto kosta tj. koliko trazis za njega?
                          Igra podjednako dobro sa obe ruke, ostaje zal za tom visinom jer je realno po stilu igre za 5icu, a za 4u mu fali sut spolja. I ono stomace, trebalo bi skinuti par kg.

                          Originally posted by MannyCalavera View Post
                          Jel ti mislis da je tim sa Marcusom odigrao vrh vrhova sezonu na ivici svojih mogucnosti? Imas MVP-a na centru, imas repka pleja na backup, imas repka startera na SF itd itd. I onda te oliste na Top 16. Ta sezona, mislim da su ljudi emotivno vezani za nju zbog veceg uspeha rezultatskog posle duzeg vremena, ali realno taj roster je u tom trenutnku mogao vise. Nije iz X razloga. I da Marcusova igra je bila problematicna.
                          Ovo sam ja oduvek pricao, al tamo na onom drugom mestu su sceli da me lincuju zbog toga. Bio sam od retkih koji je bio zadovoljan kada je predao vodecu dirigentsku palicu Jovicu.
                          A za Rocestija niko ne ocekuje investirati u njega na duzi period, vec samo na jos jednu sezonu. Meni se dopada sto je covek skroz na mestu i u njegovim izjavama prosto se oseti ta zrelost, inteligencija i smirenost, i te iste osobine prikazuje i na terenu. Kad je lopta kod njega ja sam skroz miran jer znam da nece napraviti neki brainfart. Svakako da postoje odredjene zamerke, ali covek se dobro uklopio u sistem, u grad, u tim, i to je jedan dodatni benefit po pitanju odrzanja kontinuiteta tima i ne bi trebalo da ga se olako odricemo.
                          Last edited by mmajstor; 31-01-18, 19:10.

                          Comment


                          • Originally posted by Manda77 View Post
                            Mozes samo da sanjas.Wilbekin ce verovatno dobiti turski pasosa i igrace za njuhovu reprezentaciju, tako da postoje velike sanse da ce pojacati Fenerbahce.
                            A sta je sa Bobi Diksonom....moze samo jedan naturalizovani igrac da igra, ne mogu obojica.

                            Comment


                            • Originally posted by mmajstor View Post
                              A sta je sa Bobi Diksonom....moze samo jedan naturalizovani igrac da igra, ne mogu obojica.
                              Zar nije Muhamed?
                              Ako mislis na repku, on ce tu da izvisi.

                              Comment


                              • Originally posted by Manda77 View Post
                                Zar nije Muhamed?
                                Ako mislis na repku, on ce tu da izvisi.
                                Muhamed, Boby isti k....linac
                                Da na to sam mislio. Dikson se bolje uklapa sa Osmanom jer je bolji individualac nego Vilbekin, pa kad je Osman na klupi on je tu da trpa. Pametnije im je bilo da uznu Vonamejkera ako su vec resili da se odreknu Ali Muhameda.

                                Comment

                                Working...
                                X