Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Crvena Zvezda MTS

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Feldin na zagrevanju.

    Comment


    • Originally posted by Grof View Post
      Par ljudi ti objasni sta previdjas, Dekkard ti okaci sazetak protiv Reala, kaze ti se da je peti asistent EL i ti nastavljas i dalje...
      A ako cemo o MWill-u - izuzetno harizmatican kosarkas, sa nevidjenim pasovima, ali u poredjenju sa Rocestijem je nivo ispod. Ima atraktivnije asistencije, ali je Rocesti za tim daleko pouzdaniji i konstantniji od njega...
      Prvo, nije goblin započeo raspravu, nego ja, tako da se smatram pozvanim da odgovorim, još jednom, pošto se ovde izgleda selektivno čitaju postovi, tj. samo oni koji odgovaraju autorovom pogledu na neku stvar.
      Higlightsi teško da mogu da se koriste u bilo kojoj ozbiljnoj diskusiji, jer nisu reprezentativan uzorak u objektivnoj raspravi, već obrnuto, služe da istaknu najveće vrline jednog igrača u nekom meču ili seriji mečeva. Oni pokazuju najbolje poteze, ali ne pokazuju greške i posebno poteze koje je igrač propustio da napravi. Gledanje celog meča ili svih mečeva ove sezone u EL su jedini ispravni put ka utvrđivanju nekih činjenica. Ja sam gledao svaki Zvezdin meč u EL ove sezone po par puta, tako da se smatram relevantnim sagovornikom. Posebnu pažnju sam obratio na našu organizaciju igre, tj. prvenstveno na Ročestija, jer je on u ovom krnjem rosteru nominalno plej.
      Nešto malo preko 5 asista po meču na 27 minuta, uz veliki USG% i Ortg od preko 120 i nije neka cifra. Iz napredne statistike se jasno vidi ULOGA Ročestija, a to su poeni pre asistencija. Igrač koji ima takvu ulogu u jednom timu jednostavno nije plejmejker. Da li ima 186cm ili 211, sasvim sve jedno. To sve pišem za one koji broj asistencija po meču strogo vezuju za ulogu kreatora u timu. Pa čak i da je tako, Ročesti nema 10+ asista, nego 5. Uz to, on je igrač sa najviše kontakata sa loptom, kao i igrač koji najviše vremena provede sa loptom u rukama, u totalu i procentualno. Očekivao bi čovek za nekoga kome se upisuje skoro 40% asistencija celog tima u proseku (kada je na parketu) da ima mnogo više pasova koji završavaju poenima. To znači da ili Zvezda igra na mali broj asista ili Ročesti i nije previše voljan da asistira. Ili se jednako asistira sa ili bez njega na parketu, pa njegova uloga kao nekog ko kreira poene saugračima nije relevantna u toj meri koliko neki pokušavaju da predstave.
      To je što se brojki tiče, tj. nečeg čvrstog za šta može da se veže nečija tvrdnja.
      Što se tiče vizuelnog utiska, koji može ili ne mora da bude subjektivan, meni on ne liči na pleja. Ponoviću, to baziram na osnovu odluka koje donosi i gde ima izbor. Obično se odlučuje da ide na koš, kasni kod pasa igraču kod mismeča, svaka deseta tranzicija koju on vuče se završi dobrim i pravovremenim pasom, tako da nije čudo što je stavljena u neki od highlightsa. S obzirom koliko je retka i treba da bude ovekovečena, da ljudi ne zaborave da i to on ume. Fizički gledano, nema sjajno telo za dodavača, njegov ugao dodavanja je loš zbog visine, ne vidi preko odbrane i često mora da popravlja ugao pasa dodatnim pokretom što usporava napad i narušava tajming.
      Posebna tema, a vezano za ovu raspravu, je evolucija pozicija u košarci, gde se, pri oceni nečije pozicije gledaju njegove pozitivne dominantne karakeristike, te koliko su one primenljive da igraču definišu ulogu u nekom timu. Postoje razna grananja klasičnih pozicija, tako da za svaku od njih postoji nekoliko derivata. Jedna od njih bi najbolje opisala Ročesija, a to je Shooting ball-handler. Dakle, savremenu košarkašku nomenklaturu više ne zanima pojam plejmejkera u klasičnom smislu, jer je to zastareo, uzak pojam. Pojavili su se novi koji bolje objašnjavaju ulogu igrača u jednom timu i nisu vezani za klasične pozicije od 1 do 5. Koliko će to da zaživi na ovom forumu, nisam pametan, ali bi to svakako smanjilo rasprave na temu koja je otišla u istoriju.

      Comment


      • Samo da kaem da se Keselj zagreva.

        Comment


        • Cekaj, ako nije PG, sta je?

          Suter i i handler...Zasto mora PG da bude iskljucivo asistent i to iskljucivo da gleda saigrace...Mislim stvarno...Zapamti da u EL imamo najlosiji procenat suta, sigurno mu se i tu zakidaju bar 2-3 asistencije po mecu itd...

          Naravno da je PG...i to odlican...eto sta je 1,2,3,4,5.. sta bi ti napisao...pa 1...Svaki PG kao dobar suter, kao sto je on sa 50% iz igre, normalno da ce sutnuti kad god moze...

          Sta je Lazic onda ako ne zna da pogodi sut...defanzivac, zadnji vezni?
          3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
          6× Montenegrin League champion (2007–2012)
          3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
          2× German League champion (2018, 2019)
          6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
          4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
          2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

          Comment


          • Originally posted by Laza Kacanski View Post
            Samo da kaem da se Keselj zagreva.

            Comment


            • Originally posted by darko pancev View Post
              Rocesti ce da ih demolira veceras po meni ...
              ovo dođe kao neka sexy konotacija...

              nema veze, bitno da istog bude u izobilju.

              Comment


              • Originally posted by Wingwalker View Post
                ovo dođe kao neka sexy konotacija...

                nema veze, bitno da istog bude u izobilju.
                sad sam video sta sam napisao

                Comment


                • "стручни" консултант на Арени, г.Тороман, каже да је долазак Омића добар јер Бјелица сада може да се помјери на своју природну позицију, позицију 4...

                  Comment


                  • Lele Kole gdje ćeš sa onim crncima belcima na TVu hahaha

                    I svaka čast za odjavu. Stay classy boys, svaka čast Koletu i Edinu!

                    Comment


                    • Originally posted by LosmiSK View Post
                      Cekaj, ako nije PG, sta je?

                      Suter i i handler...Zasto mora PG da bude iskljucivo asistent i to iskljucivo da gleda saigrace...Mislim stvarno...Zapamti da u EL imamo najlosiji procenat suta, sigurno mu se i tu zakidaju bar 2-3 asistencije po mecu itd...

                      Naravno da je PG...i to odlican...eto sta je 1,2,3,4,5.. sta bi ti napisao...pa 1...Svaki PG kao dobar suter, kao sto je on sa 50% iz igre, normalno da ce sutnuti kad god moze...

                      Sta je Lazic onda ako ne zna da pogodi sut...defanzivac, zadnji vezni?
                      PG, SG itd, kao i brojevi od 1 do 5 idu polako u arhive i uskoro neće značiti ništa, osim kao deo istorije. Trenutno ih treneri vrlo malo koriste, ostali su kod šire košarkaške populacije preko sportskih komentatora i novinara, da bi gledaoci i dalje imali kontakt sa ovom igrom, a novine će se postepeno ubacivati u širu primenu. Zašto Ameri guraju novu nomenklaturu? Dosadno im, pa eto da nešto kao rade? Shvatili su i oni da se savremena košarka koja je postala vrhunska nauka na svakom nivou (bar u NBA) teško može porediti sa onom iz 20. veka. Zato im je potrebna nova "azbuka".
                      Kad si već toliko vezan za pojam PG, tj. point guard, on u košarci ne znači ništa. Kao i nazivi ostalih pozicija, pozajmljen je iz bejzbola i fudbala, da bi se novi sport - košarka- brže približio konzumentu, tj. običnom čoveku koji treba da finansira celu priču.
                      Vidimo npr. da je pre izvesnog vremena počeo da se koristi pojam kombo bek, koji bolje objašnjava ulogu tog igrača od jednostavnog PG ili SG. Sada se situaciju usložnjava, npr. treneri sve češće igrače koji su na pozicijama SG i SF zovu zajedničkim imenom Wings, jer su im se karakeristike u toj meri približile, da na terenu deluju kao jedna pozicija. To su sve prelazni termini ka nečemu što će zaživeti u budućnosti.
                      Lazić bi bio, po toj novoj podeli, role player.

                      Comment


                      • Navijanje nikad jace... Pohvale za prave navijace

                        Comment


                        • Originally posted by Victor BG View Post
                          Navijanje nikad jace... Pohvale za prave navijace
                          Svaka cast ...dileri neka placu

                          Comment


                          • Ja i dalje ne mogu da prezalm sto ne dovedosmo bilana kad smo vec rizikovali svdju sa delijama. Situacija sa omicem narocito posle ovog sranja sa delijama nece biti sjajna posebno sto mi ove gdine ne igramo mnog p'n'r i jos ako zadzi ove procente bacanja brzo ce mu i "simpatizeri" okrenuti ledja. Da imamo jovica u timu to bi bil druga prica. Ovako, on nece puno doneti.

                            Tu dolazmo i do ove price oko pleja. U nekoj klasicnoj nomenklaturi rocesti ne moze biti nista drugo do plej. Nije problem da li on razigrava, poentira ili asistira ono sto je "problem" u njegovoj igri je to sto on jednostavno nije p'n'r igrac i jos plus igra sa visokim igracima koji su bulja za p'n'r. Mozda se to delimicno promeni dolaskm omica ali nisam preterani optimista.
                            Praviti od rocestija klasicnog pleja koji ce da razigrava je svwtogrdje jer sve najbolje u njegovoj napadackoj igri dolazi upravo iz njegove usredsredjwnosti na kos pa tako i asistencije. Primer posldnji pas za dobrixa u prvom polvremenu
                            Last edited by NateHuffman; 29-01-18, 21:02.

                            Comment


                            • Bjelica je kriminalan.

                              Comment


                              • A ako neko ne razigrava to je enis. Upozorio sam i posle olyia njegovi poeni dolaze iz igre 1 na 5 i to je to

                                Comment

                                Working...
                                X