Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Crvena Zvezda MTS

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by mmajstor View Post
    Tako je, iskorak na ovim prostorima ce se desiti kada neko bude napravio konstrukciju za konkretan uspeh u Evroligi. Ovo aj da budemo najbolji u selu da bi igrali Evroligu, a da bi posle u toj Evroligi statirali u kukuruzu ne pije vise vodu. Mada lakse je to reci nego sprovesti u praksi, sto ne znaci da je nemoguce....ali da je tesko jeste.
    Ako ne budemo imali pare, jedino mozemo da se nadamo ludoj sreci. Msm da sam vec to ovde napisao - da potpisemo par vrhunskih igraca (za male pare) koji izlaze iz povreda/krize i da pokidaju i da nam domaci talenti eksplodiraju tokom jedne, ili dve sezone.
    Da se ne lazemo, broj navijaca koji ce da dolazi da gleda bilo kakvu KKCZ je (vrlo) ogranicen; brojem, da se razumemo. Cak i oni koji je vole poprilicno nece jednostano da dolaze da gledaju polu profi igrace koji su placeni kao da jesu profi. Hoce ljudi da gledaju basket. Pravi ljubitelji sporta nisu ostrasceni, vec zele da vide dobru utakmicu, ili bar borbu do poslednjeg atoma snage. Ako to njihov klub ne pruza, nece ga ni gledati.
    Ovo sto se sada desava (toplo - hladno), svakako uz promenu celog rostera ne utice povoljno na posetu. Takodje ono sto su mnogi konstatovali - evidentan pad energije u pojedinim utakmicama, tj. nedostatak iste na njihovom samom pocetku nije nesto sto veseli pravog zaljubljenika u kosarku. Moze sve da se uzme u obzir (godine, broj utakmica, potucanje po aerodromima...), ali niko ne voli kada prepozna da se izaslo na teren bez motiva.

    Comment


    • Originally posted by Ganac View Post
      U odnosu sa navijačima je potrebno poštenje, nije tu u pitanju cena sezonske (nije ni mala) jer aku u formulu staviš da je to nekih 40 utakmica (1-2 manje više), sezonska i nije skupa. Odnos prethodnih godina je bio nešto bolji, celokupan "hajp" oko kluba je bio takav da se, nepopularno rečeno mobiliše navijački puk i to je funkcionisalo. Ove sezone je nešto nedostajalo od samog početka i na to se samo dodavalo tih negativnih stvari. Čini mi se da je reklamna kampanja bila očajna, da su tome kumovale i crne procne i rasprodaja tima, kao negativan odnos Čovića prema bivšem treneru. Nekako ta reklama tima, utakmica je slaba, nedorečena i kao da se pomislilo "sada nam rekllama i nije potrebna, postali smo brend" prepoznatljv itt.
      Kao da su se i u klubu kasnije predali ne pokušavajući da napune Arenu (ne računam besplatne ulaze u Pionir), kao da su se i navijači predali (valjda su navikli na titule EL pa im sada porazi teško padaju).
      Možda ima i do sukoba sa braćom na vlasti i sa donom koji je u FK? Možda šipka i nije stvarno zainteresovana za basket osim kada igramo sa Partizanom i "bratskim Olijem".
      Ako je sve to umešano u čorbak, ako je sve to isprepletano... onda poseta i nije loša.
      Nekako se samo pribojavam da će poslednje utakmice u EL ove sezone u dvorani A. Nikolić odigrati pred poprilično praznim tribinama a tome kumuju pored svih ovih stvari rezultati i trener.
      Ја се слажем донекле с тобом. Ја сам имао годинама сезонску, више не јер не могу испратити све утакмице од обавеза, али идем кад год могу. Оно што мени смета и што се слажем с Декардом је да када ја узмем сезонску за трибину, ја морам да долазим сат ипо времена раније да бих нашао пристојно место одакле морам да гледам утакмицу стојећи. То је за мене као љубитеља кошарке велики минус, то замерам и на фудбалу. Слободно нека постоји навијачка трибина, никакав проблем. Само нека на другим местима у хали буду нумерисана седишта да могу да дођем 10 минута пред почетак меча и седнем на своје место.

      Оно што је проблем око транспарентности и поштења клуба што би се рекло је што клуб није приватан, а Човић овај посао не ради за плату од 1000 евра или из љубави. Јасно је да он има финансијске користи од овога, свидело се то некоме или не. Када би клуб био приватан, власник би узимао одређен део профита и то би било легитимно.

      Шипка бојкотује клуб, углавном ове сумњиве групе што раде за службу бојкотују Небојшу. Иако не ценим ДС генерално, свака част овим момцима који долазе сада и на баскет. Јесто то та група која бојкотује АБА лигу и смара за братски Олимпијакос, али барем држе ту неку своју причу и ту су уз клуб.

      Comment


      • Originally posted by Победа View Post
        А како је могуће да онда у премијер лиги долазе 30.000 људи на стадион екипама које завршавају редовно на 10. месту? Воле људи фудбал и свој клуб.
        Ti timovi su navikli da budu na sredini tabele i nemaju ocekivanje da ce biti sampioni. Zive da se to desi barem jednom u istoriji i svaka sezona je sansa do to bude bas ta. Ako bi Junajted zaredjao jedno 2-3 sezone na desetom mestu i njima bi krenula da se osipa poseta, pa bi morali da drasticno smanjuju cenu karata da bi je koliko toliko zadrzali. Poseta zavisi od ocekivanja navijaca od svog kluba (motiv), i cene.

        edit: Plus sve ovo sto si naveo u gornjem mejlu - sa svime se slazem.
        Last edited by mmajstor; 17-01-18, 13:40.

        Comment


        • Bez Pere na Makabi. Kako li cemo izgurati sezonu sa Bjelicom koji je totalno van forme i raspada se i Pere koji svaku drugu ne igra zbog povreda.
          Last edited by VladaVlada; 17-01-18, 13:51.

          Comment


          • Pa valjda i igra svaku drugu da bi izgurao sezonu i bio potpuno spreman za ceo plej of.

            Comment


            • Vezano za posetu.
              Mislim da ima od svega po malo.
              Uspeh fudbalera, promena strucnog staba i skoro svih igraca. Malo debilizam Uprave odnosno Covica sa pljuvanjem bivseg trenera, partera B.
              Nedovoljan rad na marketingu, izjave tipa ,,EL nije bitna,, itd,itd. Samovolja jednog coveka.
              Naravno da klub zasluzuje vecu podrsku ali ima dosta toga i do Uprave kluba.
              Secam se sezone sa Uvalinom, onaj mec u podne protiv Cibone. Nekako je tada vlada neka veca euforija.
              Mozda su se navijaci zasitili idejom kluba da nam EL nije bitna, sto neko napisa igramo je rekreativno i sto se svaka pobeda predstavlja kao 8 svetsko cudo.
              Mnogi su ocekivali napad na F4 u Beogradu. Pominja to i sam predsednik, pre toga i na osnovu te price pustene su i sezonse. Od toga dosli smo do situacije da se zadovoljavamo samim ucescem u EL i da i sami navijaci to treba da prihvate.

              Comment


              • Osim navedenog, mislim da na posetu utice i ligaski sistem takmicenja od 30 kola i 6 meseci sigurne Evrolige.Navijace privlace utakmice koje nesto direktno odlucuju.U predjasnjem sistemu Evrolige nema sanse da bi u novembru i decembru Arena bila prazna.

                Comment


                • Originally posted by VladaVlada View Post
                  Bez Pere na Makabi. Kako li cemo izgurati sezonu sa Bjelicom koji je totalno van forme i raspada se i Pere koji svaku drugu ne igra zbog povreda.
                  -7.5 2.29 kec na Makabi, izzy money.
                  A ne znam zašto on uvek mora da prenese loptu, zašto ovde Perperoglu recimo ne prenese loptu, pa onda je da Filipu... Mnogo se vremena gubi tako!

                  Comment


                  • Mislim da će ovakav format dovesti do toga da će Evroliga iz godine u godinu biti dosadnija. Mi ako sutra izgubimo u Tel Avivu, te ako Baskonija i Unikaha izgube večeras i u petak, faktički već poslije 19. kola će se znati kojih 8 timova će igrati u plej-ofu. Koja je onda draž Evrolige? Šta će da rade timovi od 9. do 16. mjesta? Da mole Boga samo da liga završi što prije? Kao da je bitno da li si deveti ili petnaesti, samo eto da nisi zadnji zbog ponosa. Da se bar uvede pravilo da zadnja 2 ili 3 kluba ispadaju, pa da bude zanimljivije. Ovako, nisam siguran kuda ovo vodi. Dvije utakmice odigraš u 3 dana, nemaš vremena da se naspavaš, da treniraš, ma ništa. S druge strane navijači žele pobjedu u svakom meču, ne gledaju realno neke stvari. Onaj sistem od prije 2 sezone je bio idealan, stalno se boriš za prolaz do zadnjeg kola, prvo za top 16, pa za top 8. Utakmice se igrale jednom sedmično i bilo je idealno. Skoro svaki meč je bio važan, naravno da će to navijača privući da dođe u dvoranu. A ovaj sistem može dovesti to toga da u mečevima protiv Reala i Fenera Pionir bude poluprazan, što zvuči nezamislivo. Ne daj Bože, ali moguće je.
                    Last edited by mikara92; 17-01-18, 15:36.

                    Comment


                    • Originally posted by mikara92 View Post
                      Mislim da će ovakav format dovesti do toga da će Evroliga iz godine u godinu biti dosadnija. Mi ako sutra izgubimo u Tel Avivu, te ako Baskonija i Unikaha izgube večeras i u petak, faktički već poslije 19. kola će se znati kojih 8 timova će igrati u plej-ofu. Koja je onda draž Evrolige? Šta će da rade timovi od 9. do 16. mjesta? Da mole Boga samo da liga završi što prije? Kao da je bitno da li si deveti ili petnaesti, samo eto da nisi zadnji zbog ponosa. Da se bar uvede pravilo da zadnja 2 ili 3 kluba ispadaju, pa da bude zanimljivije. Ovako, nisam siguran kuda ovo vodi. Dvije utakmice odigraš u 3 dana, nemaš vremena da se naspavaš, da treniraš, ma ništa. S druge strane navijači žele pobjedu u svakom meču, ne gledaju realno neke stvari. Onaj sistem od prije 2 sezone je bio idealan, stalno se boriš za prolaz do zadnjeg kola, prvo za top 16, pa za top 8. Utakmice se igrale jednom sedmično i bilo je idealno. Skoro svaki meč je bio važan, naravno da će to navijača privući da dođe u dvoranu. A ovaj sistem može dovesti to toga da u mečevima protiv Reala i Fenera Pionir bude poluprazan, što zvuči nezamislivo. Ne daj Bože, ali moguće je.
                      Negde sam procitao da postoji plan da se nakon prosirenja lige na 18 ili 20 klubova naprave dve grupe.
                      Ma koliko suludo zvucalo, ja mislim da bi se hale punile kad bismo sa ovim timom igrali Eurocup, jer bismo imali sanse za trofej.

                      Comment


                      • Originally posted by Laza Kacanski View Post
                        Vezano za posetu.
                        Mislim da ima od svega po malo.
                        Uspeh fudbalera, promena strucnog staba i skoro svih igraca. Malo debilizam Uprave odnosno Covica sa pljuvanjem bivseg trenera, partera B.
                        Nedovoljan rad na marketingu, izjave tipa ,,EL nije bitna,, itd,itd. Samovolja jednog coveka.
                        Naravno da klub zasluzuje vecu podrsku ali ima dosta toga i do Uprave kluba.
                        Secam se sezone sa Uvalinom, onaj mec u podne protiv Cibone. Nekako je tada vlada neka veca euforija.
                        Mozda su se navijaci zasitili idejom kluba da nam EL nije bitna, sto neko napisa igramo je rekreativno i sto se svaka pobeda predstavlja kao 8 svetsko cudo.
                        Mnogi su ocekivali napad na F4 u Beogradu. Pominja to i sam predsednik, pre toga i na osnovu te price pustene su i sezonse. Od toga dosli smo do situacije da se zadovoljavamo samim ucescem u EL i da i sami navijaci to treba da prihvate.
                        Malo ti se ne slaže bold 1 i bold 2

                        Comment


                        • Katastrofalna utakmica, muka za pogledati.Juce samo 24 pogodjena suta iz igre, vise sutnutih trojki nego dvojki, bacanja 11/20, sto je porazavajuce.
                          Jedina dva igraca koja su vredna pomena su Rocesti i Danga, ostale treba da je sramota, ponajvise Antica, Lazica i Bjelicu, za ovog poslednjeg cisto sumnjam da zna sta znaci sramota.

                          Comment


                          • Originally posted by Grof View Post
                            Prvi pasus, sve OK. Drugi... Nema para Losmi. Ko ima viska i ko hoce da da par miliona i to redovno svake godine da se KKCZ stabilizuje i krene napred? Nemamo mi Tadeskog, ili Todeskog (kako li se vec preziva). Nema takvih ljudi.
                            Ovde ces ili imati pomoc drzave (indirektno ohrabrivanje sponzora da ti daju pare), ili neces (bez signala od 'glavonja' svako drzi svoje pare u slamarici = boli ih uvo da daju za sport).
                            Svakako da postoji prostor za napredak, ali meni se bar cini da to nije nista znacajno i da ne bi donelo neki pomak. Za koliko-toliko dobar tim je potrebno 5-6 miliona za igrace i prvog trenera.
                            Slazem se, mora se menjati sistem ali ima ljudi...Samo se sad svi boje senke...Moze se uraditi mnogo samo su nas navikli na malo...Kao i u zivotu, kamoli u sportu...dok se oni frljaju milionima...Nije to tako tesko kako su predstavili..ne govorim za nas klub, nego inace...
                            3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                            6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                            3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                            2× German League champion (2018, 2019)
                            6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                            4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                            2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                            Comment


                            • Originally posted by Samo Zvezda View Post
                              Malo ti se ne slaže bold 1 i bold 2
                              Meni se slazu al se ne slazu sa izjavama Uprave.
                              Svi su ocekivali korak napred a ne nazad.
                              https://m.cdm.me/sport/kosarka/covic...aredne-sezone/
                              Mislim na ove izjave u Maju i pre par meseci koje su dijametralno suprotne.
                              Last edited by Laza Kacanski; 17-01-18, 16:17.

                              Comment


                              • Originally posted by Победа View Post
                                А како је могуће да онда у премијер лиги долазе 30.000 људи на стадион екипама које завршавају редовно на 10. месту? Воле људи фудбал и свој клуб.

                                Ми се примамо на успех, с Увалином успех је био опстати у лиги и борити се, зато смо пунили дворану. Данас је успех очигледно топ8 и ако не можемо то да остваримо, неће људи ни долазити.



                                А јој шта ти причаш. Кошаркашка земља је Литванија. Каунас је град који има 350.000 становника, а хала Жалгирисова прима око 15.000 људи. Колко пратим, то не иде испод 10.000 људи.

                                Каквим резултатима, па имамо 7 победа у ЕЛ с најмањим буџетом и лошом селекцијом тима што приписујем Човићу. Како очекујеш да се такмичимо за топ8 равноправно сваке године с оволико пара?

                                Налупетао си се глупости, поготову ово на крају. У нормалној држави би биле неке олакшице пореске на спонзорисање клубова па би приватне компаније имале интерес. Овде то не може да се уради, а држава неће да ти да паре осим ако немају комплетно своје људе у управи. Ево имате пример код комшија како то изгледа када ти СНС уђе у клуб.

                                Пази председник клуба да да милион на почетку, па то нема нигде у свету
                                Uhvatio si se jedne zemlje...i to male..

                                Da milion govorim za EL tim bar, to je minimum...zavisi od zelje kluba, ambicija i takmicenje..to je normalno svuda, ali tebi nije pa te razumem...

                                Mrsko mi sad pisati a i prica je teska... ali moze da se hoce..mislim da ovakvo stanje svima dobro...partizanu 10g nama evo 4-5-6...ne vidim da je nekom to lose iz tih silnih uprava pa i drzave..
                                3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                                6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                                3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                                2× German League champion (2018, 2019)
                                6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                                4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                                2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                                Comment

                                Working...
                                X