Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Crvena Zvezda MTS

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • zabagovao Jurij...
    sa druge strane ga i razumem, moraš nešto radikalno da ispališ nakon ovakvog poraza,
    sve i da je to pokušaj izazivanja empatije za njegov tim koji je zacrtao ambicioznije ciljeve od Zvezde i naglašavanjem toga kao presudne razlike u večerašnjem derbiju.
    Last edited by Wingwalker; 15-01-18, 08:32.

    Comment


    • Kada je na semaforu bilo 72-38, nadam se da je tada svima bilo jasno gdje je po kvalitetu Zvezda, a gdje su Budućnost i Cedevita, te šta će biti u plej-ofu ABA lige.
      Što se tiče Evrolige, nas sada očekuju vjerovatno 2 ključna meča. Mečevi protiv direktnih konkurenata. Jedna pobjeda nas ostavlja u igri. Sada je važno i sa koliko se dobija i gubi. Eventualni trijumf nad Švedom i drugarima sa preko 7 razlike nas stavlja u odličnu poziciju! Ja vjerujem da možemo to ostvariti, a onda u Tel Aviv idemo da se pobijemo muški, pa šta bude (Makabi nije ništa specijalno).
      Feldin ako prestane da srlja bespotrebno u nekim momentima, postaće elitni evroligaški igrač. Brutalan košgeter, nije mu problem da za poluvrijeme spakuje rivalu 6-7 trojki, to nije radio ni ludi Simonović prošle sezone, ni Miler, ma niko. Bjelica mora da bude konstantan. Odigra dva meča dobro, pa ga nema 4 meča, odigra 3 meča vrlodobro, pa ga nema 3 meča, te tako u krug. S obzirom da je jedina ozbiljna četvorka u našem timu, dosta toga od njega zavisi. Ročesti je doktor ovog sporta, on sa loptom umije sve.
      Znam da me pojedini na forumu smatraju nerealnim jer fantaziram o top 8, jer od početka govorim da ćemo ABA ligu uzeti bez poraza u plej-ofu, ali to nije bitno. Moje mišljenje je nebitno. Važna je Zvezda, ljubav prema Zvezdi. Mi smo ovdje svi zbog Zvezde. Podržimo Alimpijevića i igrače. Kada izgube ne kritikujmo ih, kada dobiju ne dižimo ih u nebesa. Ne poredimo ovu i onu Zvezdu. Zvezda je jedna! Da li je bolja Zvezda sa Slavnićem ili sa Zufer Avdijom, da li je bolja Radonjićeva Zvezda od Alimpijevićeve, to nije važno. Zvezda se isto voli ko god u njoj igrao, ko god nju trenirao i ko god njome upravljao.
      Sportski pozdrav svima!
      Last edited by mikara92; 15-01-18, 01:41.

      Comment


      • Originally posted by mikara92 View Post
        Kada je na semaforu bilo 72-38, nadam se da je tada svima bilo jasno gdje je po kvalitetu Zvezda, a gdje su Budućnost i Cedevita, te šta će biti u plej-ofu ABA lige.
        Što se tiče Evrolige, nas sada očekuju vjerovatno 2 ključna meča. Mečevi protiv direktnih konkurenata. Jedna pobjeda nas ostavlja u igri. Sada je važno i sa koliko se dobija i gubi. Eventualni trijumf nad Švedom i drugarima sa preko 7 razlike nas stavlja u odličnu poziciju! Ja vjerujem da možemo to ostvariti, a onda u Tel Aviv idemo da se pobijemo muški, pa šta bude (Makabi nije ništa specijalno).
        Feldin ako prestane da srlja bespotrebno u nekim momentima, postaće elitni evroligaški igrač. Brutalan košgeter, nije mu problem da za poluvrijeme spakuje rivalu 6-7 trojki, to nije radio ni ludi Simonović prošle sezone, ni Miler, ma niko. Bjelica mora da bude konstantan. Odigra dva meča dobro, pa ga nema 4 meča, odigra 3 meča vrlodobro, pa ga nema 3 meča, te tako u krug. S obzirom da je jedina ozbiljna četvorka u našem timu, dosta toga od njega zavisi. Ročesti je doktor ovog sporta, on sa loptom umije sve.
        Znam da me pojedini na forumu smatraju nerealnim jer fantaziram o top 8, jer od početka govorim da ćemo ABA ligu uzeti bez poraza u plej-ofu, ali to nije bitno. Moje mišljenje je nebitno. Važna je Zvezda, ljubav prema Zvezdi. Mi smo ovdje svi zbog Zvezde. Podržimo Alimpijevića i igrače. Kada izgube ne kritikujmo ih, kada dobiju ne dižimo ih u nebesa. Ne poredimo ovu i onu Zvezdu. Zvezda je jedna! Da li je bolja Zvezda sa Slavnićem ili sa Zufer Avdijom, da li je bolja Radonjićeva Zvezda od Alimpijevićeve, to nije važno. Zvezda se isto voli ko god u njoj igrao, ko god nju trenirao i ko god njome upravljao.
        Sportski pozdrav svima!
        Budućnost nas je dobila da puta, znamo koliko Morača može da bude nezgodan-domaćinski teren i ne znam na osnovu čega misliš da smo toliko bolji od njih...bolji jesmo, ali ne baš toliko da ćemo ih otresti u 2 (3 ) utakmice.
        Navijamo za Zvezdu a ne za Alimpijeića i nekog igrača, tačno ali je vidljivo iz svemirske stanice Mir (svet) koliko znači Pero ovom timu, ne mora poenterski ali on ulije neku sigurnost svima i na kraju želja, i pored stegnutosti prvih 5' videlo se da igrači žele na kraju to je nagrađeno i Feldainovim6/7 za tri u prvom poluvremenu.
        Odbrana je ono što ne sme da bude incident već konstanta, a u napadu neka bude (i biće) oscilacija koje će ta ista odbrana da ispegla.
        Spoiler
        Ako mi časi smrti postanu bliski,
        I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
        Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
        Nije umio da odstupi,
        Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
        Pao unapred, a ne unazad,
        I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
        Uračunato i u moj pad.

        Comment


        • Koliko god da je jucerasnja utakmica ohrabrujuca ne treba zaboraviti da smo mi jos uvek nekonstantna ekipa u odnosu na proslogodisnju ili cak u odnosu na onu iz sezone pre toga. Jednostavno tako je jer su igraci, tim i trener novi i nisu uigrani. Zato i mislim da je utakmica u Istanbulu bila "zrtvovana" za jucerasnju pobedu. Mislim, da nam se EFES malo vise nudio u petak da bismo mi to uzeli, ali ta utakmica je bila verovatno unapred otpisana. Po meni, to je legitimno jer mi nismo u stanju, barem za sada ne, vezati dve odlicne utakmice za 2-3 dana i pobediti obe. Videcemo kako ce to izgledati u utorak. Juce je Cedevita imala dodatno i vrlo los dan, ako cemo pravo. To ne umanjuje pobedu juce nimalo, ali se ne treba zavaravati da cemo u Play off-u tako lako pobediti (ako vec idemo na Cedevitu). Sto se Buducnosti tice, tu sam jos manje uveren u pobedu bez problema. Pobeda? Sanse su po meni 50-50 ako Buducnost ima prednost domaceg terena na 3 utakmice, 60-40 za nas ako je obratno. Ne treba zaboraviti, pobedili su nas dvaput i imace verovatno vise vremena za odmor u Play Off-u. To ne treba zanemariti. Isto tako ne trbea zaboraviti da mi nemamo uvek suterski raspolozene igrace i onda smo u velikom problemu mada u zadnje vreme igramo mnogo raznovrsnije i ne sutiramo samo za 3 poena.

          Comment


          • Originally posted by Ganac View Post
            Budućnost nas je dobila da puta, znamo koliko Morača može da bude nezgodan-domaćinski teren i ne znam na osnovu čega misliš da smo toliko bolji od njih...bolji jesmo, ali ne baš toliko da ćemo ih otresti u 2 (3 ) utakmice.
            Navijamo za Zvezdu a ne za Alimpijeića i nekog igrača, tačno ali je vidljivo iz svemirske stanice Mir (svet) koliko znači Pero ovom timu, ne mora poenterski ali on ulije neku sigurnost svima i na kraju želja, i pored stegnutosti prvih 5' videlo se da igrači žele na kraju to je nagrađeno i Feldainovim6/7 za tri u prvom poluvremenu.
            Odbrana je ono što ne sme da bude incident već konstanta, a u napadu neka bude (i biće) oscilacija koje će ta ista odbrana da ispegla.
            Ovo oko Pere je apsolutno tačno . Koliko se to vidi na tv , ne znam ali u hali je taj Perin uticaj na našu igru toliko vidljiv , da je u dva navrata dobio ovacije i skandiranje.
            Odličnih 3/4 , možda i najbolje odigranih ove sezone. Sutra je već nova utakmica koju bi valjalo dobiti radi produžetka takmičarskih ambicija u el . Čini se da se nismo mnogo potrošili . Dolazi nam i verovatno najdraži "stranac" u istoriji kkcz , naš Đenka .Nema sumnje da će biti dočekan ovacijama a onda ozbiljna utakmica u kojoj očekujem da uradimo sve da bi je dobili.

            Onaj Perin gest na kraju utamice sa onim dečakom u zvezdinom dresu , koga je doneo da proslavi zajedno sa igračima je fenomenalan. Jednostavno , veliki Pero Antić
            Last edited by Samo Zvezda; 15-01-18, 08:23.

            Comment


            • Pero je sinoc na desetine puta pokazivao saigracima de da stanu u odbrani. Pomerao ih kao figure u sahu[emoji3]

              Comment


              • Sved ima 308 suteva zi igre u EL Vise nego duplo od sledeceg u njegovom timu. Duplo vise bacanja itd....Neverovatan pdoatak, ajde da je to neki Enisej pa da tamo igra....Barcokas je pogubio konce evo sad ce druga godina...Kec u Beogradu bez razmisljanja..Mislim da su Robinson i Todorovic out ali nisma siguran sto posto
                3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                2× German League champion (2018, 2019)
                6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                Comment


                • najbolje pojašnjeno u jednom postu ranije :

                  Kada je u igri on je hodajući tajm aut...sve vreme na terenu imaš najiskusnijeg koji te bodri kada isporučuješ dogovoreno ili koriguje vikom. Ako preuzme završnicu u napadu imaš i pokaznu vežbu iz udžbenika.

                  Pero Antić - Fra'er.
                  Last edited by Wingwalker; 15-01-18, 08:50.

                  Comment


                  • Za klasu smo bolji i od Cedevite i od Budućnosti, protiv njih maksimalno gubimo jednu utakmicu u plejofu, bez obzira na ova dva poraza od Budućnosti jer oni nisu odraz kvaliteta dve ekipe nego su došli kao posledica nekih negativnih okolnosti po nas u vreme odigravanja utakmica.
                    Setih se juče mučenog Miličića kad je ulazio u garbage time-u kad su Pistonsi imali osiguranu pobedu, a bio je ofarban u plavo pa su mu novinari dali nadimak "pobednički tompus" jer je sa tom frizurom ličio na zapaljenu cigaru E sad i mi imamo naš "pobednički tompus"
                    “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                    Comment


                    • Originally posted by dekkard View Post
                      Za klasu smo bolji i od Cedevite i od Budućnosti, protiv njih maksimalno gubimo jednu utakmicu u plejofu, bez obzira na ova dva poraza od Budućnosti jer oni nisu odraz kvaliteta dve ekipe nego su došli kao posledica nekih negativnih okolnosti po nas u vreme odigravanja utakmica.
                      Setih se juče mučenog Miličića kad je ulazio u garbage time-u kad su Pistonsi imali osiguranu pobedu, a bio je ofarban u plavo pa su mu novinari dali nadimak "pobednički tompus" jer je sa tom frizurom ličio na zapaljenu cigaru E sad i mi imamo naš "pobednički tompus"
                      Prva recenica je sklopljena uzasno ne pise se tako... ))) Pa naravno da smo bolji od njih, to je jasno svakom laiku....Samo utakmice donose tezinu gde nisu bitni samo igracki kvaliteti, vec i taktika,domaci teren itd...Ne treba se hajpati previse ali ni brinuti.. Ovde ljudi od utakmice do utakmice lutaju...

                      Jedan Hogue je maltretirao Cedevitu dole na piku, Stipanovic ce se raspasti do kraja,previse utakmica za njega a ima dva amerikanca sa 4 i 5 minuta na terenu...

                      Ovo za tompus je odlicno ))) Darko je sirovina obicna, nije prosao jso evropske ksoarke, bilo bi bolje za njega...Po meni imao samo fiziku,sve ostalo je bilo tanko po meni...
                      3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                      6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                      3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                      2× German League champion (2018, 2019)
                      6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                      4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                      2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                      Comment


                      • Ja ne bih potcenjivao Budućnost, nikako. Džikić je to sjajno složio, imaju timsku koheziju, dišu kao jedan, imaju samopouzdanje. To treba respektovati.
                        A ne znam zašto on uvek mora da prenese loptu, zašto ovde Perperoglu recimo ne prenese loptu, pa onda je da Filipu... Mnogo se vremena gubi tako!

                        Comment


                        • Originally posted by Ganac View Post
                          Budućnost nas je dobila da puta, znamo koliko Morača može da bude nezgodan-domaćinski teren i ne znam na osnovu čega misliš da smo toliko bolji od njih...bolji jesmo, ali ne baš toliko da ćemo ih otresti u 2 (3 ) utakmice.
                          Navijamo za Zvezdu a ne za Alimpijeića i nekog igrača, tačno ali je vidljivo iz svemirske stanice Mir (svet) koliko znači Pero ovom timu, ne mora poenterski ali on ulije neku sigurnost svima i na kraju želja, i pored stegnutosti prvih 5' videlo se da igrači žele na kraju to je nagrađeno i Feldainovim6/7 za tri u prvom poluvremenu.
                          Odbrana je ono što ne sme da bude incident već konstanta, a u napadu neka bude (i biće) oscilacija koje će ta ista odbrana da ispegla.
                          Poslije poraza od Efesa pisao sam o značaju Pere za naš tim. On je duša ovog tima, bez njega mi nismo mi. To je svima jasno. A Budućnost će pasti kao i svake godine, nemaju oni roster da nama budu ravnopravan rival u finalnoj seriji. U jednom meču je sve moguće, ali u seriji na 3 pobjede kvalitet ipak dođe do izražaja

                          Comment


                          • Koliko god zvučalo čudno, očekujem da rutinski dobijemo Himki. Uopšte ne vidim način na koju foru oni nas sutra mogu dobiti u hramu košarke. Na početku sezone kada sam vidio njihov roster, pomislio sam čak da mogu napasti i F4. Iskreno, sada mislim da oni ne zaslužuju ni četvrtfinale Evrolige. Igra im se svodi na to da dodaš loptu Švedu, Šved ce opaliti loptu 23x, pa bude šta bude. Ekipa koju je trenutno najlakše skautirati, samo da smanjimo Švedu procenat šuta i pobjeda je tu. Da su Dženkins i Marković znali da će ovo izgledati ovako, vjerujem da bi odbili Himki na prvu. Nadam se pobjedi sa razlikom većom od 7 koševa, što bi značilo bolji međusobni skor s njima koji može na kraju da bude i presudan.

                            Comment


                            • Ne treba podceniti Himki, ipak im je Robinson povredjen. Kad mi udjemo u seriju i Himki je splacina... To se zove, kako vetar duva...

                              Oni su takvi da mogu pobedi svakog na suv kvalitet pojedinaca i treba ih respektovati i ako sma vec odigrao keca, ne znaci da ce biti lako.

                              Njihova mana je Barcokas, nije napravio tim i tu se slazem sa tobom Mikara. Sve i svja je Sved, kao da sin nekog ruskog gangstera pa niko nece da se zameri sa njim...

                              Nije bas ni da nam odgovaraju, tu mislim na to sto mogu da preuzimaju i oni dosta kvalitetno..i stizu sve..pokretne petice i cetvorke ...
                              3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                              6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                              3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                              2× German League champion (2018, 2019)
                              6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                              4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                              2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                              Comment


                              • Ne treba Potcenjivati Buducnost nikako. Al' bas nikako. Stavise, u poslednjih nekoliko godina ovo je ekipa koja ima apsolutno najveće sanse da pobedi Zvezdu u plejofu ABA lige.
                                Potcenjivanje, sa t.

                                Comment

                                Working...
                                X