Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Crvena Zvezda MTS

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Mi smo kao narod fenomen, nemamo dinara, ali nam mozes prodati sve....sve popusimo.. toliko od mene, laku noc
    3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
    6× Montenegrin League champion (2007–2012)
    3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
    2× German League champion (2018, 2019)
    6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
    4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
    2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

    Comment


    • Ročesti 1/6 trojke, Feldin 1/5. Prvi je koliko toliko u ostalim segmentima pokrio taj katastrofalni šut, drugi se raspadao celu utakmicu. Previše smo se oslonili na njih, trebalo je malo više protagonizma od ostalih, jer je bio takav dijametralan utisak da su neki igrači sasvim fino odigrali a nosioci jako loše.
      “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

      Comment


      • Sto je najgore nijedan od tih 11 suteva nije bio iz izgradjene akcije ili otvoren...pogodite ko je glavni krivac za to

        Comment


        • Nedopustivo je primiti 104 poena od Efesa, kakve god on pojedince imao. Toliko lako su nam davali koševe u 1. poluvremenu da nisam mogao vjerovati svojim očima da zaostajemo samo 4 razlike poslije 2 četvrtine. Kada god bi im prišli na 2 razlike, Mekolum bi dao 2+1 ili 3+1, nevjerovatno! Davidovac smiren kao Bodiroga, oduševljava me iz meča u meč. Jovanović odličan, neophodne su mu minute, nema nikakav kredibilitet kod sudija. Janković dobar, pokvario je utisak onim strašno glupim potezom na kraju. Bjelica vrlodobar, mada promašio je 2 itekako bitna bacanja kad smo im mogli prići. Feldin je igrao nestvarno u decembru, hvala mu za to, ali sada je u teškom kanalu. Pod hitno se mora probuditi! Ne razumijem zbog čega je Lazić igrao svega 13 minuta. Dragić nije promašio večeras, 4/4 za 2, 3/3 za 3, 7/7 bacanja. Zgadiće mi se Dragići, svega mi!
          Nadam se da je večeras svima bilo jasno koliko nama znači jedan ćelavac sa bradom, koji igra u 36. godini! On nije ni najbolji strijelac, on nije ni najbolji skakač, on nije ni najbolji asistent, ali on je duša ovog tima, on je čovjek odluke, on je trener na terenu, on je Pero Antić! To se vidjelo u Madridu, u Valensiju, a i protiv Žalgirisa. Bez njega mi nismo mi!
          U nedelju svi u Pionir! Ovim momcima je potrebna strašna podrška i prekosutra i u utorak protiv Himkija!
          Raspored je paklen. Najteže utakmice u ABA ligi igramo u najnezgodnijem trenutku. Baš sada kada imamo dobar raspored u Evroligi probleme nam prave opterećenja u ABA ligi.
          Što se tiče Evrolige, mislim da ćemo poslije četvrtka znati na čemu smo zapravo. Naredne sedmice nas čekaju 2 ključna meča protiv direktnih rivala za plej-of. Sada je sve važno, pa i sa koliko razlike dobijaš. Po mom mišljenju, ako izgubimo obje utakmice, šanse su nam svedene na minimum, skoro da i ne postoje. Ako dobijemo jednu ostajemo u igri. Ako dobijemo obje, to bi bilo fenomenalno, bili bi na diobi 8. mjesta. Himki moramo dobiti, oni su skroz u kanalu, a poželjno je da ih dobijemo sa 8 ili više razlike zbog međusobnog skora.
          Podržimo ove momke i trenera! Kao što sam rekao pred meč sa Budućnosti, ne dižimo momke kada vežu 2 trijumfa u Evroligi, a i ne kritikujmo ih kada se gubi. Lako je biti veliki navijač Zvezde kada se dobije Real u Madridu, budimo sada veliki!
          Last edited by mikara92; 12-01-18, 22:43.

          Comment


          • Pionir će, kao i uvijek, biti bolji, u to sam siguran. Jovanović ipak ne može zamjeniti Peru iz velikog broja razloga.

            Originally posted by Laza Kacanski View Post
            Ova Alimpijeviceva kosarka trci i pucaj je po meni ocaj zivi.
            Originally posted by Czbg9 View Post
            Nzm imas toliko klipova na netu kako se brani pik na vise nacina,pa ako ne znas uzmi pogledaj i uvezbaj to...ne preuzimamo uopste,nema nikakvih rotacija,previse lako ispadamo iz igre...u napadu nijednu krstenu akciju nemamo,ama bas nijednu...da bar imamo neku akciju za tejlora ili feldina,da ostanu sami ma kakvi...
            Baš mi dođe tužno nekako kada neko na košarku gleda kroz ove oči pa još i komentariše naglas. U daljnu raspravu se neću upuštati ni sa kim... Dušan ima modernu odbranu koja je i napravljena za moderni napad, i ukoliko je dobro izvedena protivniku se prepušta samo šut iz kornera, u Evropi možda i najbolji šut koji možeš pustiti bez dignute ruke. Ne znam brojke, to bi neki kao Patrinus ili slični sigurno znali, ovo moje je slobodno posmatranje.

            A što se napada tiče mi trenutno imamo ako ne i više akcija nego kada je Radonjić tu bio. Kada se samo sjetim rogova svaki drugi napad, nečeg što je davno izumrlo iz česte upotrebe. (Da me neko ne shvati pogrešno, obožavam Radonjića, toga se sigurno svi sjećate.) Kod Dejana se napad više svodio na slobodni centralni pnr, dok se kod Dušana u napadu uvijek traži preuzimanje, kao što je i kod većine trenera danas. Treba znati šta znači pojam akcija u napadu, ne postoji tim osim nekoliko u NBA koji imaju više od nekoliko akcija kojim ostaju ljudi sami u reketu ili bilo gdje unutar linije za tri, niko jednostavno nema resurse za to da takvo nešto izvede samo kretnjama i pozicioniranjem lopte i to više puta uzastopno.

            Comment


            • Kakva bre moderna odbrana kad kod nas ni ne ppstoji ista?

              Comment


              • Originally posted by Czbg9 View Post
                Sto je najgore nijedan od tih 11 suteva nije bio iz izgradjene akcije ili otvoren...pogodite ko je glavni krivac za to
                Ma bili su šutevi koje oni redovno uzimaju i pogađaju, nisu sad igrači Efesa defanzivne zveri da su ih terali na ne znam kako teške šuteve... nisu. Ali, ako vidiš da te ne ide, ne forsiraš, Ročesti je imao 5/6 za 2 - odlično, a Feldin 2/7, hodajuća katastrofa, a nije bilo Dobrića da ga zameni. Recimo, po meni se Perino odsustvo nije toliko osetilo jer su Lesor i Jovanović više nego korektno odigrali, pogotovo ovaj drugi.
                “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                Comment


                • Originally posted by Bastia33 View Post
                  Pionir će, kao i uvijek, biti bolji, u to sam siguran. Jovanović ipak ne može zamjeniti Peru iz velikog broja razloga.





                  Baš mi dođe tužno nekako kada neko na košarku gleda kroz ove oči pa još i komentariše naglas. U daljnu raspravu se neću upuštati ni sa kim... Dušan ima modernu odbranu koja je i napravljena za moderni napad, i ukoliko je dobro izvedena protivniku se prepušta samo šut iz kornera, u Evropi možda i najbolji šut koji možeš pustiti bez dignute ruke. Ne znam brojke, to bi neki kao Patrinus ili slični sigurno znali, ovo moje je slobodno posmatranje.

                  A što se napada tiče mi trenutno imamo ako ne i više akcija nego kada je Radonjić tu bio. Kada se samo sjetim rogova svaki drugi napad, nečeg što je davno izumrlo iz česte upotrebe. (Da me neko ne shvati pogrešno, obožavam Radonjića, toga se sigurno svi sjećate.) Kod Dejana se napad više svodio na slobodni centralni pnr, dok se kod Dušana u napadu uvijek traži preuzimanje, kao što je i kod većine trenera danas. Treba znati šta znači pojam akcija u napadu, ne postoji tim osim nekoliko u NBA koji imaju više od nekoliko akcija kojim ostaju ljudi sami u reketu ili bilo gdje unutar linije za tri, niko jednostavno nema resurse za to da takvo nešto izvede samo kretnjama i pozicioniranjem lopte i to više puta uzastopno.
                  A ja tvrdim da u sistemu koji forsira Alimpijevic na kos vise mi nema sta da trazimo u EL.
                  Nikada mi ne mozemo napadacki da pariramo klubovima u EL.
                  Evo ako ubacimo Efesu ,90 on ce nama100.
                  A ta igra ,,rogovi,, o kojoj pises ja nesto ne vidim da je proslost.
                  Mozda ja samo ne razumem svu tu modernizaciju u igri koju nam prezentuje Alimpijevic. Mozda je on isped vremena u shvatanju kosarkaske igre. Jer mi 7 meseci ponavljamo iste greske u odbrani ali mozda ja to ne vidim na pravi nacin.
                  Ne zameri nista licno.

                  Comment


                  • Originally posted by Czbg9 View Post
                    Kakva bre moderna odbrana kad kod nas ni ne ppstoji ista?


                    Evo primjer kako to izgleda kada se kvalitetno odigra



                    Morate znati da za ovako nešto treba strašno puno vremena, kao što je i za Dejanovu odbranu trebalo vremena da se sinhronizuje. Ali već izgleda milion puta bolje nego u novembru kada se Lesor gubio na svakom koraku i u svakom protivničkom posjedu

                    Comment


                    • Originally posted by Bastia33 View Post
                      [emoji3]

                      Evo primjer kako to izgleda kada se kvalitetno odigra



                      Morate znati da za ovako nešto treba strašno puno vremena, kao što je i za Dejanovu odbranu trebalo vremena da se sinhronizuje. Ali već izgleda milion puta bolje nego u novembru kada se Lesor gubio na svakom koraku i u svakom protivničkom posjedu
                      U svo postovanje misljenja kako izgleda milion puta bolje??????
                      De to vidis.

                      Comment


                      • Originally posted by Laza Kacanski View Post
                        U svo postovanje misljenja kako izgleda milion puta bolje??????
                        De to vidis.
                        U odnosu na novembar rekoh, kažem ni Lesor, ni Bjelica, ni Feldin, čak ni Dangubić u trenucima nisu znali šta rade u početku, sada već znaju.
                        Ali u pravu si, milion je sigurno isuviše veliki broj, my bad.

                        Comment


                        • Nije sad Radonja postavio neki ne znam kako visok standard u EL pa da ne bude dostignut sa bilo kojim sistemom. Imaš 16 ekipa, treba da budeš otprilike polovično uspešan da bi dostigao taj rezultat koji je Radonja postigao u jednoj sezoni koju je igrao u ovom formatu. Prošle godine 9-to mesto sa 16-14, jbga tako je kako je. Pre toga je dolazio do top 16 od početnih 24 ekipa i ukupno je postigao 10 pobeda, od 24 utakmice. 2013/14 nismo ni uspeli da se plasiramo u top 16.
                          Last edited by dekkard; 12-01-18, 23:04.
                          “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                          Comment


                          • Originally posted by Bastia33 View Post


                            Evo primjer kako to izgleda kada se kvalitetno odigra
                            Odigrano u Pioniru

                            Originally posted by Bastia33 View Post
                            Morate znati da za ovako nešto treba strašno puno vremena, kao što je i za Dejanovu odbranu trebalo vremena da se sinhronizuje.
                            Bas tako. Navijaci razocarani posle poraza odma traze krv, pa ko je kriv, koga treba lincovati, najuriti, kamenovati. Pa se onda iz ocaja prizivaju senke proslosti....i naravno najsvezijeg heroja Betmena Radonju koga treba uporediti sa amaterom Alimpijem bez ijedne supermoci. A bas taj heroj je po dolasku u Zvezdu izgubio final4, kao i onaj sledece sezone pa smo na mufte uspeli da igramo evroligu, i trebalo je puno vremena da se napravi kvalitetan tim. I bas je ostala u pamcenju i kosarkaskim udzbenicima ta cudesna odbrana Buducnosti koja je dovela do tolikih trofeja...osvojenih sampionata Crne Gore
                            Ali dobro navikli smo, posle prve sledece pobede ce se pricati drugacija prica.

                            Comment


                            • Ako sam dobro razumeo, mi imamo izuzetno modernog trenera, koji forsira izuzetno moderan stil košarke, koji mi ne vidimo, jer ne razumemo genija? Znači, 104 primljena poena su u stvari plod dobre i moderne odbrane? Jebote, a kad se setim Radonjića i njegovog forsiranja čelične odbrane, prosto mi se prispava od te dosadne košarke. Elem, mislim da večeras ne bismo izgubili, da je trener imao malo više hrabrosti i autoriteta i zakucao sebičnog Feldina Lebrona na klupu. Čovek tri napada zaredom promašuje u šutevima (nerezonskim) preko ruke i i dalje je u igri. Simon dva puta pobegne Enisu u odbrani, ovaj ga zakuca na klupu i momentalno ga zaboravi tamo. Jovanović imao odličnu rolu, ovaj ga zameni, ubaci mitsku glupost od košarkaša Lesora, kada se lomi rezultat. Izmene brže nego u rukometu. U jednom trenutku me podsetio na Zmaga Sagadina sa ovim izmenama. Jedna greška i odmah klupa.

                              Comment


                              • Da bi timska odbrana dosla do izrazaja, individualna mora biti na nivou. Moras tijelom da ispratis napadaca, da uocis i izbjegnes blok na vrijeme, da igrac sa strane pomoci uoci na vrijeme kada se ide p&r pod kos i da tijelom sprijeci u isto vrijeme igrac na 45° mora da bira kome od dva igraca ostavlja eventualan sut za 3p. I to se tako vjezba do iznemoglosti a najbolje kroz utakmice i redovan trening. Sve ovo Pero iskustvom zakrpi kad pukne, a puca dosta. Ako ces ti ljude da vuces rukama, naskaces na finte, fauliras pri sutu koji je vec upucen... Zaboravi!!! Nema tog trenera koji moze to da hendluje. Potpisao si profi ugovor, nema te sta Alimpije uciti, ukljuci mozak, gledaj oko sebe, pricaj.

                                Comment

                                Working...
                                X