Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Crvena Zvezda MTS

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • ^^^^^
    Meni je jedino zao, zasto se sa Enisom nije pokusalo na poziciji 2 u paru sa Rocom. Da ovaj period prilagodjavanja pokusa da prebrodi kroz dobru odbranu, i odigra ono sto igra Dobric koji je povrijedjen.
    Davidovac menja Roca (u igri Feldin) a Enis Feldina ( Roc u igri)
    Po malo se zanemaruje odsustvo Dobrica i njegov doprinos u oba pravca. Po naprednoj statistici on je jedan od najkorisnijih u timu.

    Comment


    • Originally posted by Šarac View Post
      Jel moze link ovoga boldovanog ili ti onako cenis u fotelji da se to desava na klupi.
      Može, samo se vrati nekoliko stranica unazad, ili proguglaj. Mislim da je od Perinog pogleda ućutao. Nemam fotelju, gledam sa običnog kauča.

      Comment


      • Originally posted by dekkard View Post
        Za mene jeste, mogu ćale da mu budem, ali je dečko na mestu i sa zdravim rezonima, što je najvažnije što se Ennisa tiče bilo je to proklizavanje, bila je ona situacija kad je krenuo u dribling na našoj polovini pa se zakucao u igrača, tada je mogla da bude suđena lična u napadu, sva sreća pa su sudili ličnu odbrani i uopšte nesigurnost u napadu, alibi dodavanja, ili Feldin preuzme organizaciju napada, sitan je i loše podnosi presing i još dosta stvari. Možda mu treba malo više vremena da pohvata akcije, ovo zasad ne ohrabruje.
        Baš me zanima koji igrač je, posle u proseku tri minuta igranja po utakmici, uspeo da se prilagodi i pohvata. Mora da ima više poverenja u njega. Ovako mu ubija samopouzdanje. Daleko od toga da je Enis neka igračina, ali mora da dokaže da nije uzaud doveden. Ako se već Alimpijević nije pitao za dovodjenje većine igrača, mislim da je Enisa mogao on da gleda u Megi i traži da ga dovedu. A za popišavanje...Samo pogledajte na šta nam liči odbrana. Jebeš ti ovakvu košarku, gde primamo konstantno više od 80 poena.

        Comment


        • Turkish Airlines EuroLeague Round 15: Team of the Week
          Rodriguez, Green, Doncic, Brown and Bjelica. Coach Jasikevicius
          Nije mi cilj da sedim na klupi i da pričam da sam NBA igrač. Kad napunim četrdeset godina i prestanem sa košarkom,
          biće mi draže ako budem sav izlomljen od igranja, nego da budem krepak i čio jer sam karijeru proveo sedeći. - Marcus Williams

          Comment


          • Ovi iz EL nikako da shvate kolika je stetocina Bjelkan

            Comment


            • Morate da shvatite da je brza kosarka ujedno i veci broj primljenih poena. Prosle sezone smo napad pocinjali sa pikom na 15s ukoliko ne prodje, loptu smo vracali Simonovicu i u vecini slucajeva napad zavrsavali u zadnjih 5sec sto je dovodilo do manjeg broja posjeda/suteva kako nas tako i protivnika. Armani (kao i vecina EL) napad zavrsava u prvih 10sec ako se ukaze prilika, ako se odbije prvi napad oni individualno pokusavaju jer imaju kvalitetne pojedince. Dakle nije nama odbrana raspad pa primimo 80p vec se igra vise napada. Mi sad imamo igrace kojima lezi takav stil, Jovic & Kuz su bili dominantni u piku pa je ostajalo vise prostora za Simona a ti napadi su trajali duze.
              Pri tome trener je imao kostur ekipe koju je u skladu sa mogucnostima nadogradio posle toliko godina na klupi. Sa ovih novih 11 igraca i mladim trenerom ovo izgleda jos i odlicno.
              Last edited by Victor BG; 30-12-17, 11:47.

              Comment


              • Originally posted by Victor BG View Post
                Morate da shvatite da je brza kosarka ujedno i veci broj primljenih poena. Prosle sezone smo napad pocinjali sa pikom na 15s ukoliko ne prodje, loptu smo vracali Simonovicu i u vecini slucajeva napad zavrsavali u zadnjih 5sec sto je dovodilo do manjeg broja posjeda/suteva kako nas tako i protivnika. Armani (kao i vecina EL) napad zavrsava u prvih 10sec ako se ukaze prilika, ako se odbije prvi napad oni individualno pokusavaju jer imaju kvalitetne pojedince. Dakle nije nama odbrana raspad pa primimo 80p vec se igra vise napada. Mi sad imamo igrace kojima lezi takav stil, Jovic & Kuz su bili dominantni u piku pa je ostajalo vise prostora za Simona a ti napadi su trajali duze.
                Pri tome trener je imao kostur ekipe koju je u skladu sa mogucnostima nadogradio posle toliko godina na klupi. Sa ovih novih 11 igraca i mladim trenerom ovo izgleda jos i odlicno.
                Imaš pravo, igra se brža košarka, ali nama odbrana ipak jeste raspad. Gledam juče Lazu, koji se izlomi da juri Teodora, dok Bjelicu mrzi da potrči da ugrabi "ničiju" loptu. Kada Pero nije u igri, nema ko da komanduje u odbrani, jer trener nije specijalac za odbranu.

                Comment


                • Originally posted by dekkard View Post
                  Upravo ovakvo viđenje pleja je staromodno, da je to igrač koji isključivo je orijentisan na organizaciju igre i ni na šta drugo. Plejevi tipa Stockton, Steve Nash, Željko Obradović i slični. Već duže vreme je normalno da plej pored organizacionih ima i košgeterske sposobnosti, i Ročesti se po tome ne izdvaja od drugih tipa Steph Curry, Kyrie Irving, Russell Westbrook, Chris Paul i još gomila njih. Ročesti je prvi asistent tima, i sa njim u ekipi lopta se kreće kako treba, kad izađe odjednom svi počnu da kukaju kako igrači koji su dotad igrali dobro počnu da brljaju, uzimaju teške šuteve, prave korake, gube lopte. Pa nije to slučajno, rođaci.
                  Što se tiče podele igrača po brojevima, ona je itekako aktuelna, i označava igrače po pozicijama, ko kakvu ulogu ima zavisi od kvaliteta koji svaki igrač poseduje.
                  Ključ još bolje igre Ročestija je, kako sam već istakao smanjenje minutaže na 22-25 minuta po utakmici, ali to onda znači da bi trebalo da ima dostojnu zamenu, a sada to nije slučaj. Davidovac je sad izgubljen između pozicija 1 i 3, i njemu dečku nije nimalo lako, a Ennis je samo izgubljen.
                  @bold 1
                  Ne isključivo (nisam to nigde napisao), već primarno. Velika je razlika. Stockton i Nash su bili vrhunski poenteri. Vrlo, vrlo daleko od onoga što si im pripisao ovde i po karaktertikama i kvalitetu svakako nisu ispod "savremenijih" Paula i Irvinga. Curry po meni nije plej, a Westbrook je priučeni plej. U vezi Stepha, da ne bude zabune. Košarka, posebno ona koju forsira Kerr u GSW, je mnogo daleko od klasične košarke NBA i Evrope. Postoji mnogo tekstova i analiza, ne bih da na ovoj temi smaram sa njima. Ali treba reći da je u takvoj filozofiji košarke, ofanzivno, akcenat na konstantnim kretnjama igrača bez lopte i davanje pravovremenog pasa onome koji je u najpovoljnijem mismeču. Tako da klasičan plejmejker kod njih nije ni potreban, a ako bi morao da biram ko je to u GSW, izabrao bih Greena, klasičnog point forwarda. Problem je u tome što se igrači niski rastom i dalje percepiraju kao potencijalni plejevi. I obrnuto, visoki se automaski isključuju. Skill set određuje "poziciju" (pravilnije je reći ulogu), a ne visina ili nešto drugo.
                  Gledano kroz ovogodišnju Zvezdu, najbolji kreator je Davidovac. A Roč treba da radi isto što i Feldin. Nikakvo izmišljanje tople vode, samo da preslikamo ulogu Feldina na Roča. Tejlor će to po stilu drugačije realizovati jer je talentovaniji i raznovrsniji napadač od Džejmsa, ali rezultat bi morao biti u najmanju ruku identičan, tj. povoljan po nas.
                  @bold 2
                  Ovo jednostavno nije tačno. U NBA odavno ne stoji, a sve više se i u Evropi probija igranje bez pozicija. Pomenuti Željko Obradović je bio jedan od prvih inovatora ovog trenda u Evropi. Preporučujem da se pročita sledeći topik na temi Škola košarke http://www.sportklub.info/forum/show...=1#post1722909. Pa može i tamo da se nastavi rasprava na tu temu.

                  Comment


                  • Originally posted by Victor BG View Post
                    Morate da shvatite da je brza kosarka ujedno i veci broj primljenih poena. Prosle sezone smo napad pocinjali sa pikom na 15s ukoliko ne prodje, loptu smo vracali Simonovicu i u vecini slucajeva napad zavrsavali u zadnjih 5sec sto je dovodilo do manjeg broja posjeda/suteva kako nas tako i protivnika. Armani (kao i vecina EL) napad zavrsava u prvih 10sec ako se ukaze prilika, ako se odbije prvi napad oni individualno pokusavaju jer imaju kvalitetne pojedince. Dakle nije nama odbrana raspad pa primimo 80p vec se igra vise napada. Mi sad imamo igrace kojima lezi takav stil, Jovic & Kuz su bili dominantni u piku pa je ostajalo vise prostora za Simona a ti napadi su trajali duze.
                    Pri tome trener je imao kostur ekipe koju je u skladu sa mogucnostima nadogradio posle toliko godina na klupi. Sa ovih novih 11 igraca i mladim trenerom ovo izgleda jos i odlicno.
                    Džaba sve kad to mnogi ne kapiraju, ili ne žele ...
                    da probamo ovako ...
                    Igara na manji rezultat je sve manje. Mnogi su smatrali da su ovakve utakmice
                    posledica dobrih odbrana, međutim one su uvek bile rezultat dobro organizovanih,
                    kontrolisanih, odnosno malog broja izvedenih napada!
                    Dušan Ivković
                    Last edited by kankkunen; 30-12-17, 11:57.
                    Nije mi cilj da sedim na klupi i da pričam da sam NBA igrač. Kad napunim četrdeset godina i prestanem sa košarkom,
                    biće mi draže ako budem sav izlomljen od igranja, nego da budem krepak i čio jer sam karijeru proveo sedeći. - Marcus Williams

                    Comment


                    • Originally posted by madafaka73 View Post
                      @bold 1
                      Ne isključivo (nisam to nigde napisao), već primarno. Velika je razlika. Stockton i Nash su bili vrhunski poenteri. Vrlo, vrlo daleko od onoga što si im pripisao ovde i po karaktertikama i kvalitetu svakako nisu ispod "savremenijih" Paula i Irvinga. Curry po meni nije plej, a Westbrook je priučeni plej. U vezi Stepha, da ne bude zabune. Košarka, posebno ona koju forsira Kerr u GSW, je mnogo daleko od klasične košarke NBA i Evrope. Postoji mnogo tekstova i analiza, ne bih da na ovoj temi smaram sa njima. Ali treba reći da je u takvoj filozofiji košarke, ofanzivno, akcenat na konstantnim kretnjama igrača bez lopte i davanje pravovremenog pasa onome koji je u najpovoljnijem mismeču. Tako da klasičan plejmejker kod njih nije ni potreban, a ako bi morao da biram ko je to u GSW, izabrao bih Greena, klasičnog point forwarda. Problem je u tome što se igrači niski rastom i dalje percepiraju kao potencijalni plejevi. I obrnuto, visoki se automaski isključuju. Skill set određuje "poziciju" (pravilnije je reći ulogu), a ne visina ili nešto drugo.
                      Gledano kroz ovogodišnju Zvezdu, najbolji kreator je Davidovac. A Roč treba da radi isto što i Feldin. Nikakvo izmišljanje tople vode, samo da preslikamo ulogu Feldina na Roča. Tejlor će to po stilu drugačije realizovati jer je talentovaniji i raznovrsniji napadač od Džejmsa, ali rezultat bi morao biti u najmanju ruku identičan, tj. povoljan po nas.
                      @bold 2
                      Ovo jednostavno nije tačno. U NBA odavno ne stoji, a sve više se i u Evropi probija igranje bez pozicija. Pomenuti Željko Obradović je bio jedan od prvih inovatora ovog trenda u Evropi. Preporučujem da se pročita sledeći topik na temi Škola košarke http://www.sportklub.info/forum/show...=1#post1722909. Pa može i tamo da se nastavi rasprava na tu temu.
                      Hvala na sugestiji, ali nije mi potrebno znam sve što treba da znam, a jedno je copy paste nekog random tutoriala, a nešto sasvim deseto razumevanje igre.
                      “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                      Comment


                      • Originally posted by kankkunen View Post
                        Džaba sve kad to mnogi ne kapiraju, ili ne žele ...
                        da probamo ovako ...
                        Da, eto upravo tako kao sto gosp. Ivkovic rece. Statistika moze da pruzi grubu sliku odbrane neke ekipe tipa ukr lopte, procenti protivnickog tima za 2p 3p itd ali ne moze da pruzi uvid u br odbijenih prvih napada (akcija koju pocinje protivnicki tim) kada se igra procita pa lopta mora spolja na izolaciju ili bacanje u low post da se proba izvuci faul. Posto cesto posmatram taj segment igre, mi smo sinoc odbili 90% njihovih primarnih napada na nasu nesrecu lopta se odbijala njima nakon suta i po nesreci su bivali otvoreni. Da tacno je na zalost da je Pero bedem ovog tima ali srecna stvar je sto smo mi na pocetku stvaranja ekipe i da ce ta odbrana leci i bez njega na terenu. Kazem za sad, u ovoj fazi ovo izgleda dobro.

                        Comment


                        • Originally posted by kronostime View Post
                          Ti, predpostavljam, stojis dok kucas ime Bjelice?[emoji3]
                          To mu cale. Patrijahalno vaspitan decko.

                          Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

                          Comment


                          • Evo ga kraj godine pa bi da ovom prilikom uputim pozdrave velikim strucnjacima sa ovog foruma koji su kada je potpisan Pero Antic pisali kako je on nepotreban ovom timu i sto je jos veca glupost pisali da je Kevin Dzons bolji igrac od Pera. Sa kojom dozom sigurnosti su samo to pisali da sam batalio raspravu. Na kraju ove god moze se konstatovati da je Pero jedan od najbitnijih igraca u timu sa ogromnim uticajem na igru tima. Klasa od igraca.

                            Comment


                            • Kad čujem pojedine komentare naših navijača, pomislio bih da smo izgubili u Milanu 20 razlike, da smo zadnji na tabeli a da se u ABA ligi sa Zadrom borimo za 6. poziciju!
                              Ovdje ako izneseš neke optimistične komentare u vezi našeg kluba (kao ja prije sinoćnjeg meča) odmah budeš okarakterisan kao neko što je lud, kao neko što je na drogama itd. U svemu ovome ja i slični smo nebitni, bitna je samo naša Zvezda, ali jadno je kad čitam pojedine postove, koliko negativnosti u njima. Mnogi su u fazonu ma kao kakva Evroliga (nemamo tu šta tražiti), bitna je ABA liga, a kad se izgubi u Evroligi sve se živo psuje Bjelici, komentariše se IQ Matijasa Lesora, Alimpijević se šalje u Spartak, itd.
                              Mnogo me obradovao trijumf nad Armanijem, hvala Alimpiju i momcima! U narednom kolu dočekujemo Žalgiris, a Makabi ide u goste Realu. Ako dobijemo Real i mi (što je realno), poslije 16. kola imaćemo samo pobjedu manje od osmog na tabeli i bili bi ravnopravan takmac u toj borbi za prolaz dalje, pogotovo ako se zna da imamo fenomenalan raspored u drugom dijelu sezone. Smatram da su unaprijed izgubljene utakmice uglavnom one u Madridu, u Moskvi protiv CSKA, u gostima protiv Olimpijakosa te u gostima protiv Fenera. Nas od tih utakmica čeka samo ona protiv CSKA u Moskvi i to tek u zadnjem kolu, kada će oni vjerovatno odmarati glavne igrače. Može se zaključiti da imamo faktički sve otvorene mečeve, te dosta bolji raspored nego prošle sezone. Želja mi je samo da momci što duže budu u igri za prolaz, a ne da od 23. kola gledam utakmice bez značaja. Samo neka se bore, pa bude šta bude, naravno da nije realno da prođu i ako ne prođu niko nema pravo da im zamjeri.
                              Srećni novogodišnji praznici svima!
                              Last edited by mikara92; 30-12-17, 13:09.

                              Comment


                              • Originally posted by Gudura View Post
                                Ovi iz EL nikako da shvate kolika je stetocina Bjelkan
                                Njih ne šalje u urgentni.
                                A ne znam zašto on uvek mora da prenese loptu, zašto ovde Perperoglu recimo ne prenese loptu, pa onda je da Filipu... Mnogo se vremena gubi tako!

                                Comment

                                Working...
                                X