Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Crvena Zvezda MTS

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by madafaka73 View Post
    Nismo ispoštovali dobar početak meča i ranu prednost od preko 10 razlike i umesto da u 2/4 stisnemo odbranu i održimo bar egal, mi smo igrali kao da možemo da do poluvremena imamo bar +30. Armani je ipak EL tim, a ne neki amaterski, pa nam se taj zajeb u proceni umalo obio o glavu.
    Krater na pleju, Ročesti jednostavno ne zna da konroliše ritam meča, ne donosi dobre odluke, ne ume da povuče kontru i baci pravovremeni pas, da ne pišem o tome kako je nestao sa parketa u drugom poluvremenu ili o njegovoj "odbrani" generalno. Jedini način da on bude plus za nas je da igra kao sa početka sezone, tj. da njegov poenterski učinak debelo premaši odbrambenu inferiornost i propuste u organizaciji napada. Poražavajuće je da nam Feldin igra i pleja i beka, preuzima odgovornost kad se lomi meč, pogađa bacanja. Mučeni Enis ne može za sada ništa, a Davidovac nam je i dalje najbolje rešenje na kecu. Pomeriti Roča na dvojku, povremeno da pomaže na pleju i nek prangija, a u odbrani da ga krijemo kao što smo MWila.
    Dobismo meč za prestiž i bonus u evrima. I za upis u knjige. Sve ostalo je skoro za zaborav. Nismo još uvek ozbiljan tim.
    Ročesti nam je jedini kršteni plej, a ti bi da ga pomeraš na dvojku? Nama je problem je što ne postoji backup za njega, nedopustivo je da plej igra toliko iz utakmice u utakmicu, nije to samo fizička potrošnja i glava trpi ogroman pritisak, nije isto da igra plej 30 minuta i krilo, na primer.
    Što se utakmice tiče ovi manekeni da smo igrali 80 minuta ne bi nas dobili, kvalitetniji smo TIM od njih, jednostavno. Tu smo gde smo, guramo dalje, najvažnije utakmice su u sledeće dve nedelje, i njih moramo da dobijemo, još jako malo vremena imamo da uigramo Ennisa koliko toliko da ne bude minus igrač na terenu. O EL treba razmišljati utakmicu po utakmicu, svaku igrati na pobedu, pa ako u poslednju trećinu takmičenja uđemo sa rezultatom koji daje nadu za plejof pošibati se maksimalno do kraja. Nisam neki preveliki optimista, al ajde da vidimo, dešavala su se i veća čuda.
    Last edited by dekkard; 29-12-17, 23:10.
    “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

    Comment


    • Bjelica će me jednog dana ubiti.
      A ne znam zašto on uvek mora da prenese loptu, zašto ovde Perperoglu recimo ne prenese loptu, pa onda je da Filipu... Mnogo se vremena gubi tako!

      Comment


      • Originally posted by dekkard View Post
        Ročesti nam je jedini kršteni plej, a ti bi da ga pomeraš na dvojku? Nama je problem je što ne postoji backup za njega, nedopustivo je da plej igra toliko iz utakmice u utakmicu, nije to samo fizička potrošnja i glava trpi ogroman pritisak, nije isto da igra plej 30 minuta i krilo, na primer.
        Što se utakmice tiče ovi manekeni da smo igrali 80 minuta ne bi nas dobili, kvalitetniji smo TIM od njih, jednostavno. Tu smo gde smo, guramo dalje, najvažnije utakmice su u sledećih dve nedelje, i njih moramo da dobijemo, još jako malo vremena imamo da uigramo Ennisa koliko toliko da ne bude minus igrač na terenu. O EL treba razmišljati utakmicu po utakmicu, svaku igrati na pobedu, pa ako u poslednju trećinu takmičenja uđemo sa rezultatom koji daje nadu za plejof pošibati se maksimalno do kraja. Nisam neki preveliki optimista, al ajde da vidimo, dešavala su se i veća čuda.
        Dijelim misljenje mada oko ovog za poslednju trecinu utakmica i ne dijelim optimizam osim u slucaju cuda, da. Na poslednje cetiri utakmice udaramo na gigante koji nam ne leze al nikako, a znamo da su poslednje utakmice timova koji se bore za sto bolju poziciju pri tome nama krece ABA PO mislim da cemo tu morati da dobro da se pomucimo na oba fronta. Al generalno, sa novim timom, trenerom pocetnikom... pa ovo je stvarno odlicno, bonus sto ima mjesta za dobar napredak!

        Comment


        • Originally posted by Laki21 View Post
          Bjelica će me jednog dana ubiti.

          mora da se drmne nešto za smirenje ... ne vidim drugo rešenje
          Nije mi cilj da sedim na klupi i da pričam da sam NBA igrač. Kad napunim četrdeset godina i prestanem sa košarkom,
          biće mi draže ako budem sav izlomljen od igranja, nego da budem krepak i čio jer sam karijeru proveo sedeći. - Marcus Williams

          Comment


          • Sva sreca da smo pobedili pa mi lakse pada ovo Bjelicino odsustvo mozga ali najgore od svega mi je njegova igra u odbrani( timska), pogotovu strana pomoci i to ponavlja iz utakmice u utakmicu. Neverovoatno je da igrac sa 35 godina i toliko godina rada sa najkvalitenijim trenerima i igranjem kosarke na ovakvom nivou i dalje ne zna osnove kosarke. Teze mi pada to nego svi oni promaseni ziceri i glupi faulovi.

            Comment


            • Smara alimpije sa tim nekim potezima,izvuce enisa cim pogresi i odmah se usere i vrati tejlora...pa jbt pusti coveka,neka izgubi i 3 lopte pusti ga da probije tu barijeru u mozgu...zamisli koliku covek blokadu ima u glavi i strah da ne pogresi...pa daj mu slobodu i pusti decka...danas samo 5min zbog onog klizanja,pa msm neka odigra 4-5 utakmice po 20minuta pa ako ne ide onda ga zalepi za klupu...ovako ce da mu ubije samopouzdanje na keca...i taj centar je pod moranjem ili to ili da nabavimo neke steroide i da rokamo antica da pregura sezonu

              Comment


              • Nije mi cilj da sedim na klupi i da pričam da sam NBA igrač. Kad napunim četrdeset godina i prestanem sa košarkom,
                biće mi draže ako budem sav izlomljen od igranja, nego da budem krepak i čio jer sam karijeru proveo sedeći. - Marcus Williams

                Comment


                • “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                  Comment


                  • ipak četvrti put u nizu bude sledeće godine...

                    Comment


                    • Olimpija k
                      Zalgiris k
                      Buducnost g
                      Efes g
                      Cedevita k
                      Himki k
                      Makabi g
                      MZT g
                      Olimpijakos k
                      Partizan k

                      Pakleni januar.Bilo bi dobro da taj visoki igrac dodje sto pre.
                      Last edited by Manda77; 30-12-17, 01:01.

                      Comment


                      • Originally posted by Manda77 View Post
                        Olimpija k

                        Pakleni januar.Bilo bi dobro da taj visoki igrac dodje sto pre.
                        toe rešeno ali stiže u utorak,
                        jer ponedeljak je neki praznik...

                        Comment


                        • Originally posted by dekkard View Post
                          Ročesti nam je jedini kršteni plej, a ti bi da ga pomeraš na dvojku?
                          Možemo mi da ga zovemo i peticom i osmicom, pozicije u košarci od 1 do 5 su zastarela stvar. Igrači se odavno selektuju u tim preko osobina, preko onoga čime mogu da doprinesu na dominantnoj strani terena (za vrhunske igrače - na obe), ukratko - po ulozi koju mogu da nose, a ne po nekim brojevima. Tako, meni reči plej ili kec ne znače ništa, ali ih koristim u raspravi da bi drugi shvatili na šta mislim, takoreći kolokvijalno. A mislim na kreatora u napadu, na igrača koji je produžena ruka trenera, koji treba da razigrava ceo tim i da igrače uključi u igru, napravi ih boljim, a ne da ih izoluje i ostavi da pet napada za redom stoje na svojoj poziciji, ili da njihove kretnje ostanu nenagrađene pasom. To je igrač koji čita igru i donosi pravilne i pravovremene odluke. To je igrač koji kontroliše tempo igre u napadu, usporava ili ubrzava u određenim periodima meča. To je igrač koji zna šta treba da radi u tranziciji, šta u postavljenom napadu.

                          Da li sve ovo radi Ročesti? Ja mislim da ne radi većinu. Da li će to raditi u drugom delu sezone? Sumnjam, ali hajde da sačekamo.
                          Po gore navedenom načinu podele pozicija/uloga u timu, Ročesti je više skorer nego kreator. On je rođeni šuter, poentira na sve moguće načine, iz svih pozicija. Može da istrči iz bloka i da se digne na šut, može da poentira iz pika, može da kreira za sebe - ulaz od tablu, flouter sa jedne noge, trojke sa 9 metara, šut iz driblinga... Greh je ne koristiti ga u onome što najbolje radi. A uz to, manja je potrošnja nego kad ga presuju još od naše polovine, udvajaju, hvataju u zamke itd. Valjda ne treba pričati o značaju pametnog ekonomisanja Ročestijevom potrošnjom tokom sezone, kada se uzme u obzir koliko je on bitan igrač za ovaj tim.

                          Gledajući Zvezdu u poslednjih mesec-dva je se zaista pitam koja je razlika između Ročestija i Feldina kada je njihova uloga u pitanju? Koja je to bitna razlika koja jasno i nedvosmisleno pokazuje da je Roč plej, a Feldin dvojka? Rade skoro iste stvari, čak je u većini slučajeva Feldin odlučniji i konkretniji u realizaciji pasa ili sopstvenog poentiranja.

                          Dakle, ne pričam ja o ne znam kakvoj revolucionarnoj promeni. Pričam o mogućem načinu da se ovaj kvalitetan igrač iskoristi na najbolji način. Pa nije pozicija pleja Sveto pismo uklesano u kamenu, pa da se ne može i ne sme menjati. Dokaz za to je kontinuirano menjanje, evoluiranje košarke i njenih elemenata, posebno u poslednjih 20-30 godina.

                          Comment


                          • Plej je bio Jović, plej je bio Markus. Ročesti nije plej. On ne pokreće i ne razigrava ekipu. On je bek koji igra na poziciji jedan, silom prilika. Međutim, on svojim prisustvom na terenu ne čini druge igrače boljim. Mi sa njim u igri možemo biti efikasniji i opasiji, ali to ne proizilazi iz njegove sposobnosti da iskoristi prednosti saigrača, organizuje igru i poveže redove već iz činjenice da je napast po koš protivnika koji mu u odbrani posvećuje najveću pažnju.

                            Lepo je imati tavog igrača u timu, all ne kao vodećeg plejmejkera.
                            A ne znam zašto on uvek mora da prenese loptu, zašto ovde Perperoglu recimo ne prenese loptu, pa onda je da Filipu... Mnogo se vremena gubi tako!

                            Comment


                            • Comment


                              • Osedecu zbog Bjelice.

                                Comment

                                Working...
                                X