Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Crvena Zvezda MTS

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by dekkard View Post
    Upravo je Fener odličan primer i putokaz kakva treba i naša igra da izgleda - I Judo i Kalinić i BB i Ali M. i Slukas i Datome i Naneli i Veseli su bili igrači koji su doneli titulu igrom u oba pravca, prva dvojica pomenutih su bili i najbolji učesnici finala. Nisi mogao bolji primer da izabereš.
    Koliko je Željku terebalo vremena za sve to, bez obzira na ogroman budžet ...
    Nije mi cilj da sedim na klupi i da pričam da sam NBA igrač. Kad napunim četrdeset godina i prestanem sa košarkom,
    biće mi draže ako budem sav izlomljen od igranja, nego da budem krepak i čio jer sam karijeru proveo sedeći. - Marcus Williams

    Comment


    • Originally posted by kankkunen View Post
      Koliko je Željku terebalo vremena za sve to, bez obzira na ogroman budžet ...
      Ni budžet, ni vreme, ni dobri igrači ne garantuju 100% da će se nešto postići, trofej osvojiti jer još neki klubovi u EL imaju respektabilne budžete, trenere koji zanju svoj posao i vrhunske igrače ali opet svi ti klubovi ne osvajaju titulu.
      Da će se povećati šanse za osvajanje EL, da ali nema garancija za 100% uspeh.
      Spoiler
      Ako mi časi smrti postanu bliski,
      I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
      Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
      Nije umio da odstupi,
      Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
      Pao unapred, a ne unazad,
      I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
      Uračunato i u moj pad.

      Comment


      • Originally posted by kankkunen View Post
        Koliko je Željku terebalo vremena za sve to, bez obzira na ogroman budžet ...
        Nadam se ipak da ovde niko ne postavlja cilj da ove godine osvojimo EL , ali s obzirom na okolnosti, možemo slobodno da to nazovemo i potresom u klubu, jer se retko dešava da se menja ceo stručni štab i toliki broj igrača istovremeno ostvarujemo rezultate sa kojima možemo da budemo zadovoljni, na 1 pobedu smo od top 8 u EL, i posle malo nesigurnijeg starta u ABA digli smo se i sad delujemo najubedljivije u takmičenju. Nadam se da će me i Ennis demantovati i da ćemo imati doprinos i od njega, a mladi igrači izgledaju bolje iz meseca u mesec, i eye test i brojke to potvrđuju.
        “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

        Comment


        • Menja se košarka, ne igra se isto kao pre 10 godina, da ne idemo dalje u prošlost.
          Ceni se više ofanzivni potencijal, dok se igranje odbrane podrazumeva. Da pogledamo malo NBA (odakle sve dolazi u Evropu). Imamo LeBrona, KD-a, Stefa, Hardena kao vodeće igrače lige. Svi su prvenstveno napadači (iako se gnušam te podele u košarci), dok odbranu igraju na dovoljnom nivou da bi bili ono što jesu. Jure se igrači koji mogu da postižu poene iz utakmice u utakmicu, od njih se prave franchise player-i, oko njih se gradi roster, posle toga pravi taktika, vrši doselekcija itd. Ne postoji tim koji puca na visoki plasman na bilo kom nivou takmičenja, a da mu je prvi pick defanzivni specijalac, ili da im je tim sastavljen od mahom boljih defanzivaca nego napadača. Zato Laza ne može da se proda već nekoliko godina, iako je najbolji defanzivni bek u Evropi.
          Primer Obradovića i Fenera jednostavno ne pije vodu, taj tim je prepun ofanzivnog potencijala, a na treneru je da zategne odbranu tokom sezone. Obradović vrlo pažljivo bira igrače, ima veliki budžet i autoritet, pa to sve koristi da dovede kvalitet u oba pravca. Ali, čak i on pravi kompromise, najsvežiji primer je Bobi Dikson, u prošlosti je bilo još igrača koji nisu mogli da se pohvale odbranom.
          Takođe, navedeni timovi (Efes, Makabi, Armani) su gomilali pojedince koji nikada nisu uspeli da se integrišu u celinu iz prostog razloga jer nisu imali kvalitetnog trenera koji sve to može da iznese. Nije to do stila igre ili nekog (ne)pisanog pravila, jednostavno oni nisu ličili na tim i to ih je koštalo ne samo trofeja, već i zapaženije uloge u EL. Onda, kada se doživi neuspeh, zakaže uprava i predsednici koji nemaju strpljenja, a imaju para, pa se svaka sezona započinje sa praktično novim rosterom. I tako u krug.
          Što se nas tiče, koliko god Čovićeva floskula "novi ciklus" bode oči i para uši, ona je zaista ispravna. Jedna era se završila, prodali smo sve što smo mogli i sada krećemo novim putem. Ovde neki smatraju da je jedini put do uspeha da se nastavi Radonjićevim stopama i igra bazira na odbrani i tranziciji. Ja mislim da to nije jedini put, čak i za timove sa malim budžetom kakav je naš. Uostalom, Alimpijević je do sada prilično uspešno pokazao da se i sa ovakvim rosterom, filozofijjom košarke i pratećim otežavajućim okolnostima, može igrati i pobeđivati.

          Comment


          • Ofanzivni potencijal se uvek vise cenio, ali slabo ces ga iskoristiti ako naidjes na granitnu odbranu.
            To je kao pitanje sta je starije kokoska ili jaje.

            Mozda je bolje govoriti o brzoj ili sporijoj kosarci, ili onoj na vise ili na manje poseda...

            Comment


            • Originally posted by LosmiSK View Post
              Druze svaki forum je isti, sto ljudi, sto cudi...Postujem svacije misljenje..Odbrana je losa 58% za dva primamo je puno...Pero mozda misli na to kad igra I koliko, jasno da je Pera bitan samo ako je u ovo usao bas koliko moze...

              Enis svako ima pravo da osporava dok ne vidimo, stats iz Mege ne znaci nista, imao je Rebic 16ppg I 6apg pa ne znaci da bi mogao ...Nije reper Radicevic, posto je igrao nula..a videcemo ...

              Kazem forum je, pa pise ko sta hoce, dok se drzi teme I ne vredja..
              Enis da se osporava dok ne vidimo kako igra
              Ovo je vrhunac!

              Comment


              • Originally posted by mmajstor View Post
                Ofanzivni potencijal se uvek vise cenio, ali slabo ces ga iskoristiti ako naidjes na granitnu odbranu.
                To je kao pitanje sta je starije kokoska ili jaje.

                Mozda je bolje govoriti o brzoj ili sporijoj kosarci, ili onoj na vise ili na manje poseda...
                @bold
                Ako ćemo baš toliko da uprostimo, neko opteprihvaćeno mišljenje je da dobar napad uvek dobija dobru odbranu. Napad je uvek korak ispred, odbrana pokušava da ga neutrališe što efektnije. Naravno, idealno je dobro izbalansiran tim, da ne idemo u detalje šta sve to podrazumeva.
                Brza i spora košarka, to da, ta podela je ok za razmatranje, mada je tendencija već duže vreme da se igra ubrzava i da se ide na veći broj poseda/poena, povezano sa promenama pravila i favorizovanjem napadača.

                Comment


                • Originally posted by madafaka73 View Post
                  Menja se košarka, ne igra se isto kao pre 10 godina, da ne idemo dalje u prošlost.
                  Ceni se više ofanzivni potencijal, dok se igranje odbrane podrazumeva. Da pogledamo malo NBA (odakle sve dolazi u Evropu). Imamo LeBrona, KD-a, Stefa, Hardena kao vodeće igrače lige. Svi su prvenstveno napadači (iako se gnušam te podele u košarci), dok odbranu igraju na dovoljnom nivou da bi bili ono što jesu. Jure se igrači koji mogu da postižu poene iz utakmice u utakmicu, od njih se prave franchise player-i, oko njih se gradi roster, posle toga pravi taktika, vrši doselekcija itd. Ne postoji tim koji puca na visoki plasman na bilo kom nivou takmičenja, a da mu je prvi pick defanzivni specijalac, ili da im je tim sastavljen od mahom boljih defanzivaca nego napadača. Zato Laza ne može da se proda već nekoliko godina, iako je najbolji defanzivni bek u Evropi.
                  Primer Obradovića i Fenera jednostavno ne pije vodu, taj tim je prepun ofanzivnog potencijala, a na treneru je da zategne odbranu tokom sezone. Obradović vrlo pažljivo bira igrače, ima veliki budžet i autoritet, pa to sve koristi da dovede kvalitet u oba pravca. Ali, čak i on pravi kompromise, najsvežiji primer je Bobi Dikson, u prošlosti je bilo još igrača koji nisu mogli da se pohvale odbranom.
                  Takođe, navedeni timovi (Efes, Makabi, Armani) su gomilali pojedince koji nikada nisu uspeli da se integrišu u celinu iz prostog razloga jer nisu imali kvalitetnog trenera koji sve to može da iznese. Nije to do stila igre ili nekog (ne)pisanog pravila, jednostavno oni nisu ličili na tim i to ih je koštalo ne samo trofeja, već i zapaženije uloge u EL. Onda, kada se doživi neuspeh, zakaže uprava i predsednici koji nemaju strpljenja, a imaju para, pa se svaka sezona započinje sa praktično novim rosterom. I tako u krug.
                  Što se nas tiče, koliko god Čovićeva floskula "novi ciklus" bode oči i para uši, ona je zaista ispravna. Jedna era se završila, prodali smo sve što smo mogli i sada krećemo novim putem. Ovde neki smatraju da je jedini put do uspeha da se nastavi Radonjićevim stopama i igra bazira na odbrani i tranziciji. Ja mislim da to nije jedini put, čak i za timove sa malim budžetom kakav je naš. Uostalom, Alimpijević je do sada prilično uspešno pokazao da se i sa ovakvim rosterom, filozofijjom košarke i pratećim otežavajućim okolnostima, može igrati i pobeđivati.
                  Prijatelju, sve to sto pises se svodi na TIMSKU odbranu, gde je trener najbitniji... individualna odbrana nije uopste toliko bitna..kao jedna igrac, sto najbolje govori primer ove godine Lazica..Dzaba mu sve kad nema strane pomoci, predju ga bez problema I zavrse...
                  3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                  6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                  3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                  2× German League champion (2018, 2019)
                  6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                  4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                  2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                  Comment


                  • Ima i ona.,,Napad dobija utakmice, odbrana donosi trofeje,,[emoji3]

                    Comment


                    • Normalno da više verujemo u tim kad smo odbrambeno jači kad je tako uspešno igrao i JSD i Radonjina Zvezda a i reprezentacija igra slično. Ali nisu tek tako skuplji napadači od odbrambenih specijalista. Što se tiče naše ekipe dovoljno je uporediti prvu liniju Jovića, Dženkinsa i Lazića koje je teško neko mogao probiti i sada najisturenijeg Ročestija koji je velemajstor košarke ali ga iole jači igrač probija. Laza je tu Danguba ali nema iz njih Kuzmića. Moramo igrati drugačiji način odbrane sa ovim iskakanjima za koji treba izuzetna uigranost i manje je pouzdan.Igramo sve bolje ali ima ekipa ozbiljne limite. Mislim da opet osvajamo lagano a EL, da izvučemo što više pobeda.

                      Comment


                      • Originally posted by Hogar View Post
                        Što si ti navalio na Peru, strašno. Čovek nam je u najznačajnijim utakmicama držao tim a ti bi da ga šalješ u penziju, ne ide brate.Shvataš li uopšte njegov značaj u ovom timu?
                        Ja bih, prva pauza koja dođe duža od 7 dana, naredio/preporučio/zamolio Peri da iškoluje Lesorta. Da mu udari dril I da ga nauči 5-6 caka,kasnije da uvežbavaju i da sa njim vežba svaki dan. Lesor bi vredeo za godinu ipo dana barem milion ipo jurića !

                        Comment


                        • Originally posted by darko pancev View Post
                          Enis da se osporava dok ne vidimo kako igra
                          Ovo je vrhunac!
                          Druze ne kontas. Enis je Miskov car koji se trebao uvaliti do vracanja Musidija..Klasicno nabijanje statistike, prosecan NCAA igrac bez iskustva igrao u Megi koja nikog zivog nije mogla dobiti I ako igraju jednom nedeljno utakmice...Sam Bog ne zna oce doneti nesto ili nece...

                          Meni nije jasno kako dodjete I podcenjujete necije misljenje.Kao onaj lik danas dodje I kao smeje se sto sve ovde ljudi pisu..Kao on je merodavan kao I ti izmedju ostalog da necija pisanja smatrate glupim I neprimerenim..

                          U principu samim tim sto osporavate tudje pisanje, onda mislite da znate vise a pritom su vam upisi malo jaci...itd..a u principu se vidi ko I koliko zna...Ako imas sta pametno napisi da se divimo tvom znanju I elokventnosti
                          Last edited by LosmiSK; 12-12-17, 19:25.
                          3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                          6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                          3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                          2× German League champion (2018, 2019)
                          6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                          4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                          2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                          Comment


                          • Originally posted by LosmiSK View Post
                            Druze ne kontas. Enis je Miskov car koji se trebao uvaliti do vracanja Musidija..Klasicno nabijanje statistike, prosecan NCAA igrac bez iskustva igrao u Megi koja nikog zivog nije mogla dobiti I ako igraju jednom nedeljno utakmice...Sam Bog ne zna oce doneti nesto ili nece...

                            Meni nije jasno kako dodjete I podcenjujete necije misljenje.Kao onaj lik danas dodje I kao smeje se sto sve ovde ljudi pisu..Kao on je merodavan kao I ti izmedju ostalog da necija pisanja smatrate glupim I neprimerenim..

                            U principu samim tim sto osporavate tudje pisanje, onda mislite da znate vise a pritom su vam upisi malo jaci...itd..a u principu se vidi ko I koliko zna...Ako imas sta pametno napisi da se divimo tvom znanju I elokventnosti
                            Ok, ada li je realno i da li imamo novca za boljeg od prosecnog Amera, mislim postujem misljenje ali igrati se menadzera i cuditi se kako dolazi Enis a ne npr Ljulj u klub iz Srbije koji je u dugu je stvarno malo nejasno. Izvini ali zar mislis da bi dolazio Enis da imamo para za boljeg, verujmo struci ti ljudi sto godina zive od toga za njih smo amateri i samo gomila navijaca koji dobacuju, pogotovo struci i upravi koja je jedna od najuspesnijih u istoriji kluba.

                            Comment


                            • Originally posted by Ganac View Post
                              Forumašu se ne sviđa Pero, potpuno legitimno, pogotovo što nije vređao ni igrača ni bilo kog forumaša i zato bih molio megacara da pored smajlija oponira i tekstom (bez vređanja-naravno).
                              U pogledu Pere kada je potpisao ja sam bio u fazonu wtf? šta će nam još jedan sa gerijatrije, međutim Perin doprinos je nemerljiv i ogroman. Što na terenu krz poena i donošenja sigurnosti ostalim igračima, što zbog saveta koje sigurno pruža visokim igračima, hvala mu što je smogao snage da odrilja još jednu sezonu kod nas a mogao je da nakrivi kapče i da ladi jaja po nekim toplijim krajevima ili da ispija vopi sa društvom po MK.
                              Ne znam sta treba da oponiram. Samo sto sam napisao kako je ruzno terati i pljuvati igrace dolazi do onakvog ispisa.
                              Posle toga je covek napisao zbog cega to misli i to mogu da shvatim i to postujem, ali i dalje mislim da je mogao bez prvog posta.
                              Nije bitan samo Pero, nego je ovde rec o konstantnom pljuvanju strucnog staba i igraca.

                              Comment


                              • Originally posted by LosmiSK View Post
                                Prijatelju, sve to sto pises se svodi na TIMSKU odbranu, gde je trener najbitniji... individualna odbrana nije uopste toliko bitna..kao jedna igrac, sto najbolje govori primer ove godine Lazica..Dzaba mu sve kad nema strane pomoci, predju ga bez problema I zavrse...
                                Ja sam jasno napravio distinkciju između timske i individualne odbrane. Pisao sam o individualnim kvalitetima u smislu da se više cene poenteri od def. specijalaca. A što se tiče kolektivne odbrane, naravno da je do trenera da posle selekcije koju je napravio, sve te pojedince sa različitim odbrambenim skilovima uklopi u tim. Problem kod nas je što trener nije selektovao roster, pa je prinuđen (odnosno, sam je izabrao) da radi sa onim što ima, u hodu, između dva takmičenja, pod pritiskom rezultata i budnim okom navijača, raznih eksperata i celokupne javnosti. Uz sve to, neophodno je vreme da se sve uklopi; i što se tiče košarkaških elemenata i što se tiče psihologije. Odbrana će biti bolja, siguran sam u to. Ide nam na ruku što lošije od ovoga teško da može, pa je normalno da se očekuje napredak. Ostaje da, u najmanju ruku, zadržimo napadački arsenal, ako ne i da ga unapredimo. Videle su se protiv Cibone neke nove ideje, sigurno da još toga ima na treninzima, što će se pokazati u nekoj bližoj budućnosti. Umereni sam optimista što se tiče napretka i rasta ovog tima kroz sezonu, iako su mnogi na početku iste tvrdili da ovakav tim ne može da raste, već samo pada.

                                Comment

                                Working...
                                X