Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Crvena Zvezda MTS

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Izgubiti od CSKA nije sramota, nije ni koš razlika Real je sinoć izgubio 30 razlike, ali nekako kao da smo se odmah predali. Nema onog da se igra na nož za svaku loptu. Radi to nekoliko igrača Lazić, Lesor, Feldin, Ročesti ali morali bi svi. Pod hitno dovesti centra, ako nema para onda u decembru rotirati Apića za Odžoa. Radičević i Janković stvarno nejasno kako igraju, jesu se prepali, pogubili se ili baš ne mogu bolje. Kešelj idi brate negde,daleko si od ozbiljne košarke. Sad kako bi Radanov i Simanić ovde izgledali ne znam.Podrška sa tribina bi morala biti jača, koliko znači videli smo protiv Barse.

    Comment


    • Svaki put kada smo dali preko 80 poena dobili smo meč, uzimam u obzir i ABA ligu i Evroligu. To pokazuje da nam sve zavisi od šuta a to nikako nije dobro! Naša prošlosezonska ekipa je samo 10 puta u čitavoj sezoni primila više od 79 poena, a odigrala je 84 meča. Ovaj sad tim već 6 puta primio je više od 79 poena, a odigrano je tek 15 mečeva! Dosta toga sam rekao. Odbrana, odbrana...
      Last edited by mikara92; 15-11-17, 23:56.

      Comment


      • Sve je to u redu odbrana, odbrana. Ali nateraj ti milka, jankovica, jovanovica, pa i lesora, da malo ukljuce glavu u toj odbrani. Ni rocesti nije neki defanz8vac ali to smo znali. Neko ovde pisao odbrana je stvar volje. Pa ovi gore pobrojani mogu da zele koliko hoce neki imaju i prediapozicije za dobre defanzivce ali treba imTi i malo.mozga za kvalitetnu odbranu

        Comment


        • Tačno je i to. Zavisimo od šuta a večeras smo baš promašivali i otvorene šuteve i slobodna bacanja.

          Comment


          • Originally posted by Laki21 View Post
            Nikome od navedenih kompletna igra ne zavisi od trojice najstarijih.
            Od svih igrača koji ulaze u igru zavisi kompletna igra, da bi igra zavisila od tri igrača morali bi samo oni da igraju, kao u kupu protiv komšija 3 na 5.
            “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

            Comment


            • Originally posted by dekkard View Post
              Hajde malo da pogledamo činjenicama u oči pa da vidimo ko živi u nerealnom svetu. Btw, Feldin ima 29 godina, ali neka ti bude da spada u 30+ igrače. Dakle, da vidimo koliko takvih igrača ima u ostalim El timovima:

              Efes: Simon 32, Danston 31, Štimac 30, Braun 30
              Armani: Kalnietis 31, Micov 32, Ćïnćarini 31, Kuzin 32, Džerels 30
              Baskonija: Uertas 34
              Brose: Heket 30, Zizis 34, Hikman 32, Rajt 32, Tejlor 31
              CSKA: De Kolo 30, Fridzon 32, Voroncevič 30, Rodrigez 31, Kurbanov 31, Hrijapa 35, Hanter 31, Hajns 31
              Barselona: Ribas 30, Navaro 37, Tomić 30
              Fenerbahče: Tompson 31, Guler 34, Ali(Dikson) 34
              Himki: Vijalcev 32, Sokolov 32, Monia 34
              Makabi: Rol 30, Parahuski 30
              Olimpijakos: Spanulis 35, Printezis 32, Roberts 32
              Panatenaikos: Rivers 30, Gist 31, Vujukas 32, Lodžeski 32
              Real: Kozer 30, Fernandez 32, Maćijulis 32, Rejes 37, Ajon 32, Kerol 34, ajde Ljulja neću da računam jer je povređen iako i on ima 30
              Unikaha: Ogastin 33, Suarez 31
              Valensija: Tomas 31, Van Rosom 31, Rudež 31, Martinez 35, San Emeterio 33, Dornekamp 32, i, fijuuu,
              Žalgiris: Milaknis 31, Kavaliuskas 33.

              Dakle, SVIH 16 timova u EL imaju igrače preko 30 godina, neki i pola rostera, zanimljivo da su ti ujedno i najuspešniji kao CSKA. Nismo ništa osvojili, ali smo sa 6-2 u ABA i sa ovim rezultatom u EL, u takmičenju u kojem nemamo neki naročiti pritisak ove godine u prilično dobrom položaju. I reci ti meni posle svega, ko živi u nerealnom svetu?
              Радичевић, Добрић, Лазић, Дангубић, Јанковић, Јовановић, Лесор, Апић, Лазаревић, Давидовац. Е па упореди ове играче и остале играче који имају испод 30 година из других клубова и можда схватиш о чему причам. Фелдина сам споменуо јер мислим да не може да даје 15-20 поена у просеку и мало јача одбрана против њега ће довести до тога да не може да буде константан.

              И наравно да није исто када имаш 6-7 играча преко 30 година и притом 2-3 играча испод 30 који активно учествују и подјенако доприносе игри и када имаш 4 играча од којих зависи све.
              Last edited by Победа; 16-11-17, 00:09.

              Comment


              • Ljudi ma ima covek playbook sad ce to, sve je to na papiru..Samo sto nije..genije mali, vesto ga cova skrivao po zabitima kls lige..
                3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                2× German League champion (2018, 2019)
                6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                Comment


                • Originally posted by Победа View Post
                  Радичевић, Добрић, Лазић, Дангубић, Јанковић, Јовановић, Лесор, Апић, Лазаревић, Давидовац. Е па упореди ове играче и остале играче који имају испод 30 година из других клубова и можда схватиш о чему причам. Фелдина сам споменуо јер мислим да не може да даје 15-20 поена у просеку и мало јача одбрана против њега ће довести до тога да не може да буде константан.
                  Sad si se prebacio na drugu temu kad sam ti odgovorio na ovo oko rabljenja igrača preko 30 godina. I tu je situacija slična našoj, mi možda imamo za nijansu mlađe igrače, ali to je strateška odluka kluba za koju je procenjeno da će dalekosežno doneti dobar efekat. Čime se rukovodi klub kao Zvezda? Proizvodnjom igrača za platežnije EL klubove, Eurocup klubove i, ako nas usere, za NBA. Ako se usput ostvari neki rezultat super, ali to nije u fokusu. Da li se to meni lčno sviđa? Ne, ja bih voleo da možemo da sastavimo konkurentan tim ODMAH i da minimum minimuma SVAKE godine bude plejof EL. Jbga, volim Zvezdu i mislim da zaslužuje najbolje, ne interesuje me toliko ni Partizan, ni Cedevita, ni Budućnost, želim da bude najbolja u Evropi kao što smo bili u fudbalu. Stvaranje tima je PROCES, pričano je u par navrata na tu temu ali čini mi se da je cela problematika otišla malo ispod radara. Razna su tu prilagođavanja: upoznavanje igrača jednih sa drugima, neki od njih imaju drugačije uloge nego u prethodnim timovima pa se i na to prilagođavaju, ali zajedničko za sve to je da sve to zahteva VREME. Ko je dobronameran, videće neke sitne pomake kod nekih igrača i u timu. Ako neko ne ispuni očekivanja nikakva tragedija dovešćemo zamenu, ali svako zaslužuje ŠANSU. Niti su neki katastrofalni rezultati, niti igra da bi se u ovom trenutku pravili neki radikalni rezovi. Ako/kad bude bilo potrebe za tim nikakav problem da to uradimo, sada - NE.
                  Last edited by dekkard; 16-11-17, 00:35.
                  “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                  Comment


                  • Originally posted by Laki21 View Post
                    I crtica o navijačima, upravo da zaboravim...

                    Svaka povika na navijače je čista zamena teza i skrivanje sopstvenih govnarija.

                    Samo potpuni debil bi prihvatio bez ikakve zadrške direktno pišanje u lice od strane Čovića, a zatim njegovu želju da se ta pišaćka poliže sa zadovoljstvom.

                    Dakle - imao si trofejnog trenera, nisi umeo da ga zadržiš. Tražiš da budeš nagrađen radi toga? Teško, od bilo koga ko ume malo da mućne glavom.

                    Selekciju si pravio kao da ti je savetnik Dule Vujošević - doveo si Kešelja, Radičevića, dalje da ne nabrajam.

                    Ko sa dve vijuge u glavi može da proguta se debelo plaćaju jedan rekreativac i jedan antikošarkaš?

                    A u medijima svakog dana slušamo seruckanja o bočnim udarima i raznoraznim neprijateljima.

                    Ok, ima i bočnih udara i neprijatelja, ali zašto bi trpeli da neprijatelji budemo sebi sami?

                    Jebi ga Čovo, nisu baš svi navijači retardi.
                    Ako ti dolazis na utakmice zvezde zbog Covica ili bilo koje druge persone u upravi ili na bilo kom mestu u klubu, onda i ne treba da dolazis.
                    Mene iskreno zabole ko je na celu kluba sa aspekta dal cu doci da podrzim momke koji igraju za dres i grb za koji navijam. Predsednici i uprave ce dolaziti i prolaziti, ali zvezda je vecna i dolazak na utakmicu niko ne treba da povezuje sa bilo kojom osobom licno, vec iskljucivo sa pripadnoscu i ljubavi prema klubu za koji navija i koji voli. Uostalom zvezda kao klub i postoji zbog navijaca i ljudi koji vole ovaj klub, a ne zbog predsednika ili uprava, kakav je sve olos vrsljao nasim klubom od osnivanja do danas, i bice ga sigurno jos dosta i u buducnosti sa obzirom u kakvoj zemlji zivimo, ali nece uticati na pripadnost ljudi svom klubu.

                    Comment


                    • Comment


                      • Originally posted by dekkard View Post
                        Sad si se prebacio na drugu temu kad sam ti odgovorio na ovo oko rabljenja igrača preko 30 godina. I tu je situacija slična našoj, mi možda imamo za nijansu mlađe igrače, ali to je strateška odluka kluba za koju je procenjeno da će dalekosežno doneti dobar efekat. Čime se rukovodi klub kao Zvezda? Proizvodnjom igrača za platežnije EL klubove, Eurocup klubove i, ako nas usere, za NBA. Ako se usput ostvari neki rezultat super, ali to nije u fokusu. Da li se to meni lčno sviđa? Ne, ja bih voleo da možemo da sastavimo konkurentan tim ODMAH i da minimum minimuma SVAKE godine bude plejof EL. Jbga, volim Zvezdu i mislim da zaslužuje najbolje, ne interesuje me toliko ni Partizan, ni Cedevita, ni Budućnost, želim da bude najbolja u Evropi kao što smo bili u fudbalu. Stvaranje tima je PROCES, pričano je u par navrata na tu temu ali čini mi se da je cela problematika otišla malo ispod radara. Razna su tu prilagođavanja: upoznavanje igrača jednih sa drugima, neki od njih imaju drugačije uloge nego u prethodnim timovima pa se i na to prilagođavaju, ali zajedničko za sve to je da sve to zahteva VREME. Ko je dobronameran, videće neke sitne pomake kod nekih igrača i u timu. Ako neko ne ispuni očekivanja nikakva tragedija dovešćemo zamenu, ali svako zaslužuje ŠANSU. Niti su neki katastrofalni rezultati, niti igra da bi se u ovom trenutku pravili neki radikalni rezovi. Ako/kad bude bilo potrebe za tim nikakav problem da to uradimo, sada - NE.
                        Постоји разлика када правиш млад тим за будућност од талентованих играча и оних који нису то. Мене Јовановић, Јанковић и екипа нису убедили да ће постати добри играчи и да им треба времена. Кажеш да треба време и да је то процес. Слажем се, за све треба време, али то је као да засадиш семе које не ваља и очекујеш временом да ипак успе, не иде једноставно. Добрић има 23 године и он је и даље таленат? Радичевић 23 године и игра катастрофално. Јанковић и Јовановић исто 23 године и обојица су катастрофални. Шта конкретно су показали да ће они постати носиоци за годину, две, три? Да ли верујеш да ће Фенербахче искеширати за њих кад тад милион евра? Дангубић 24 године, исти као када је дошао. Апић, Лазаревић, Давидовац..Да се не зајебавамо. Нема од њих ништа нити ће бита, продукт су лоше селекције и цела наша екипа мора да се ослања на Рочестија, Фелдина, Антића и Бјелицу који ће се истрошити јер као што сам навео њих је четворица, док друге екипе имају минимум 6-7 таквих играча, углавном више. Овде не кривим ништа Алимпијевића, ја иако га критикујем за неке ствари, дао бих му минимум целу сезону без икаквог притиска. То да ли бих га довео на првом месту, друга ствар, али сада када је тренер мора да има једну целу сезону и да подвучемо црту на крају исте. Нисам ни ја ни за какве радикалне резове, али бих увео Оџа у први тим јер би значио доста, сада не знам када то може да се ради, нисам сигуран.

                        Comment


                        • Veliki radnik Dejan Radonjić. Da je bezmud bio hiljadu puta jeste, da će Alimpije biti bolji, možda hoće, ali preskočio je stepenik ili dva u životu sa Zvezdom veliki Al, a to se ne radi. Ne završiš medjunarodje odnose pa ideš na mesto ambasadora nego se kališ 20-25-30 godina, konkretno ovde, bolje da je radio bar u nekoj ekipi koja igra EC makar 2 sezone.

                          Ali Čova... Na kraju će ispasti da nigde nije bio mag. A nije baš tako. Trebalo je proživeti tu turbulentnu karijeru.

                          Pitanje vremena njegovog odlaska tj propasti.

                          A što se tiče one priče da li se ultra boysi pitaju za publiku pitaju se, Delije su uvek bile vojnički organizovane a Marko Vučković je uvek bio alfa i omega. Tako da ako su Mare Komandant i ekipa zahladneli sa Čovićem zahladneće i poseta.

                          Comment


                          • Ako sve ovo posmatramo iz prizme jednog obicnog navijaca Zvezde koga ne interesuje budzet kluba, koliko novca se daje na prosecne igrace, sta prica Covic, ko nas unistava, gde je Dule...
                            Znaci obican covek koji je dosao da pogleda kosarkasku utakmicu svog omiljenog kluba, koji nije opterecen ni sa cim drugim sem sa kvalitetom igre I zalaganjem sigirno nece I ne moze biti zadovoljan prikazanom igrom, nedostatkom plana, odnosno taktikom koja podrazumeva da ako imamo sut za tri iznad 50% mozemo igrati sa svima. A osnovne elemente kosarkaske igre ne poznajemo I ne primenjujemo.

                            Nije bitno ko su nosioci, ni kako se zovu ni odakle su, bitno je ono sto pruzaju na terenu, bitno je zalaganje a na kraju I sam kvalitet ogre.

                            U dosadasnjem toku sezone nisam primetio da mi imamo bilo kakav plan, sve se svodi na suteve sa distance pa ako prodje super ako ne probacemo sledeci put.

                            Ponekad se zapitam gde su svi ti talenti, ti nasi klinci I zbog cega ne dobijaju sansu u Aba ligi, govorim za Srpsku kosarku generalno. Ne radimo nista, ne pravimo igrace, dovodimo likove koji se nigde ne mogu nazvati talentima.

                            Najlakse je sad udariti po Alimpiju koji verovatno ne zna gde se nalazi, ne zna sta da radi I ne moze da uspostavi sistem. Ne kazem da je los trener, verovatno I nije ali sa ovakvim igracima u ovakvom trenutku mislim da ne moze vise.
                            Treba se posvetiti Aba ligi, kroz Evroligu sticati iskustvo I praviti igrace od onoga sto imamo. Ako je moguce, ako nije neka drugi dobiju priliku.

                            Treba biti realan I spustiti kriterijume, sledeca sezona je kljicna za buducnost kluba, barem po meni. Naravno ako pre toga ne uprskamo u Aba ligi.
                            There's something wrong with me chemically
                            Something wrong with me inherently
                            The wrong mix in the wrong genes
                            I reached the wrong ends by the wrong means
                            It was the wrong plan
                            In the wrong hands
                            With the wrong theory for the wrong man
                            The wrong lies, on the wrong vibes
                            The wrong questions with the wrong replies

                            Comment


                            • @svi

                              “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                              Comment


                              • Originally posted by dekkard View Post
                                @svi

                                Novi ciklus?

                                Comment

                                Working...
                                X