Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Crvena Zvezda MTS

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Laki21 View Post
    Poenta.



    Ja sam do Vujoševića, pa i jedan deo njegove ere aktivno prati i Partizan, išao na neke Evro tekme i navijao za isti kad god je igrao sa strancima.

    To se promenilo vremenom, ali ne zbog Partizanovog rezultatskog uspeha i dominacije, već samo i isključivo zbog zla i mržnje koju je uspešno posejao Dule Vujošević. Nije bilo utakmice, nije bilo prilike da taj nije pronašao način da na neki način, koji nikakve veze sa sportom nema, ponizi, uvredi, pljune protivnika (Zvezdu). I s vremenom mi se Partizan duboko ogadio.

    Ta mržnja koja je sejana dugo vremena, dala je sjajne plodove, i na žalost izmestila sve što je u vezi takmičenja između ova dva kluba daleko van granica sporta.

    Proći će još dugo, dugo vremena dok se to ne vrati (ako se ikada desi) u sportske okvire.
    Laki - dodji veceras do mene da gledamo utakmicu, imam i separe za gospodje, a Zajecarac je ladan ko tastin pogled. - pa da procaskamo o odnosima medju navijacima
    "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
    Meša Selimović

    Comment


    • Originally posted by kronostime View Post
      Da nije bilo Duleta u EL - ne bi vas jebvali za suvu sljivu. Ovako, on je u podsvesti i njima, a bogami jos vise - i vama
      Kao sto je vama u podsvesti Covic toliko da mu i zenu vredjate na utakmicama?

      Comment


      • Originally posted by Konjokradica View Post
        Kao sto je vama u podsvesti Covic toliko da mu i zenu vredjate na utakmicama?
        Neki skoriji primer?
        "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
        Meša Selimović

        Comment


        • Ovo što Laki kaže, Vujošević je sportski rivalitet digao na nivo neprijateljstva, i što se mene tiče simbolizuje sve negativno što srpska košarka nosi sa sobom, u uslovima koje je sam sebi obezbedio uz pomoć države i Miša Tumbas bi bio prvi u Srbiji, što se najbolje vidi u svim njegovim bezuspešnim avanturama van granica Srbije (Vujoševićevim ne Tumbasovim). S druge strane, Džikića sam uvek poštovao i čak mi je gotivan i ovako kao lik, nije ljakse i iako je vrlo vidljiva kod njega bila ta posvećenost Partizanu, nije mi smetala kod njega, ni kod Kokoškova, ni kod Kecmana, sve su to ljudi na mestu. I za kraj parafrazirao bih Patrijarha Pavla: " Budite ljudi, iako ste partizanovci..."
          “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

          Comment


          • Originally posted by kronostime View Post
            Neki skoriji primer?
            Pricam o medjusobnim utakmicama. Covek ne bude u dvorani a vredja mu se zena, kako komentarises taj fenomen ako je svako pominjanje Vujosevica znak da je nekome u podsvesti?

            Comment


            • Originally posted by kronostime View Post
              Da nije bilo Duleta u EL - ne bi vas jebvali za suvu sljivu. Ovako, on je u podsvesti i njima, a bogami jos vise - i vama
              Meni apsolutno nije. Ja kazem da je on razlog za to sto organski ne mogu da podnesem KK Partizan. Toliko godina laganja, patetisanja, demagogije i siledzijskog ponasanja, a ranije sam znao da odem na utakmice Evrolige i zaista navijam kada igraju protiv stranaca. Svakako su tome doprineli i subjektivni navijaci Partizana koji nisu videli nista lose u njegovom ponašanju. I onda se desi to da veliki procenat navijaca jednog blizanca mrzi one druge, i obratno.

              Comment


              • Ufff, zahuktava se i ovde polagano. Danas derbi?

                Comment


                • Originally posted by Konjokradica View Post
                  Pricam o medjusobnim utakmicama. Covek ne bude u dvorani a vredja mu se zena, kako komentarises taj fenomen ako je svako pominjanje Vujosevica znak da je nekome u podsvesti?
                  Mrzi me da trazim sad, ima print screen sa jednog vaseg foruma, tu pesmicu ste vi smislili, kada je Covic stavio neku bolesnu cenu za tekmu u Zelezniku, tako da nemojmo lazno da moralisemo, molim vas.
                  sloboda ili ništa

                  Comment


                  • Originally posted by dekkard View Post
                    Ovo što Laki kaže, Vujošević je sportski rivalitet digao na nivo neprijateljstva, i što se mene tiče simbolizuje sve negativno što srpska košarka nosi sa sobom, u uslovima koje je sam sebi obezbedio uz pomoć države i Miša Tumbas bi bio prvi u Srbiji, što se najbolje vidi u svim njegovim bezuspešnim avanturama van granica Srbije (Vujoševićevim ne Tumbasovim). S druge strane, Džikića sam uvek poštovao i čak mi je gotivan i ovako kao lik, nije ljakse i iako je vrlo vidljiva kod njega bila ta posvećenost Partizanu, nije mi smetala kod njega, ni kod Kokoškova, ni kod Kecmana, sve su to ljudi na mestu. I za kraj parafrazirao bih Patrijarha Pavla: " Budite ljudi, iako ste partizanovci..."
                    Originally posted by Konjokradica View Post
                    Pricam o medjusobnim utakmicama. Covek ne bude u dvorani a vredja mu se zena, kako komentarises taj fenomen ako je svako pominjanje Vujosevica znak da je nekome u podsvesti?
                    Originally posted by Dubiozni goblin View Post
                    Meni apsolutno nije. Ja kazem da je on razlog za to sto organski ne mogu da podnesem KK Partizan. Toliko godina laganja, patetisanja, demagogije i siledzijskog ponasanja, a ranije sam znao da odem na utakmice Evrolige i zaista navijam kada igraju protiv stranaca. Svakako su tome doprineli i subjektivni navijaci Partizana koji nisu videli nista lose u njegovom ponašanju. I onda se desi to da veliki procenat navijaca jednog blizanca mrzi one druge, i obratno.

                    "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                    Meša Selimović

                    Comment


                    • Originally posted by kronostime View Post
                      Laki - dodji veceras do mene da gledamo utakmicu, imam i separe za gospodje, a Zajecarac je ladan ko tastin pogled. - pa da procaskamo o odnosima medju navijacima
                      Može!
                      A ne znam zašto on uvek mora da prenese loptu, zašto ovde Perperoglu recimo ne prenese loptu, pa onda je da Filipu... Mnogo se vremena gubi tako!

                      Comment


                      • Originally posted by Laki21 View Post
                        Može!
                        To mi reci - pusti ovu balavurdiju sto ne zna ko je bio POP84.
                        "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                        Meša Selimović

                        Comment


                        • Auu crni Laki sta napisa. Navijao za partisan. I pre ere Vujosevica uvek sam bio da izgube pa I protiv crnog djavola.

                          Danas posto su napaljeni, ocekujem pobedu lakse nego inace. Previse su busni da bi imali neku vecu sansu.
                          3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                          6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                          3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                          2× German League champion (2018, 2019)
                          6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                          4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                          2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                          Comment


                          • Originally posted by kronostime View Post
                            To mi reci - pusti ovu balavurdiju sto ne zna ko je bio POP84.
                            Ih posle Zvezde moj omiljeni tim na ovom dunjaluku, najvise zbog Kukoca priznajem.

                            Comment


                            • Cisto podsetnik - moderator je tu da smiri eventualne rasprave i/ili tenzije, a ne potpaljuje vatru.

                              Comment


                              • Originally posted by drakon1 View Post
                                Kako?

                                Ko je sve dobio crveni karton? Laza i ko jos? Ko je "tebe"?
                                Onaj ko se tada raspravljao sa Lazom ...Talični Tom je u pitanju.
                                Spoiler
                                Ako mi časi smrti postanu bliski,
                                I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                                Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                                Nije umio da odstupi,
                                Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                                Pao unapred, a ne unazad,
                                I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                                Uračunato i u moj pad.

                                Comment

                                Working...
                                X