Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Crvena Zvezda MTS

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Laza Kacanski View Post
    Koji je njihov trenutni maksimum. Ovo veceras? Nisam siguran.
    Daj boze da je tako da smo mi na50% a oni na maksimumu ali sam znas da nije tako.
    Nego jebo njih treba gledati u svoje dvoriste.
    Slažem se oko ovog poslednjeg, i da, nisu ni oni bili na maksimumu imali su boljih partija ali ne nešto drastično boljih od ove, a mi smo imali kontraritam većine igrača, u jednom trenutku smo imali 8 izgubljenih lopti od 7 igrača, tako da i nema nekog smisla optuživati ovog ili onog da je bio najgori, kad je ceo tim doprineo porazu i kad se na to nadoveže očajno i tendenciozno suđenje teško da je moglo da bude drugačije. S druge strane, siguran sam da ćemo da ih odvalimo kad se bude igralo u Beogradu.
    “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

    Comment


    • Originally posted by Laza Kacanski View Post
      Ovo je pisanje deteta od 5 godina.
      Ja sam napisao da je Cedevita takodje odigrala los mec i da nije igrala nista posebno pa da budemo zadovoljni da smo i pored toga porazeni na jednu loptu.
      Kad god izgubimo drugi su igrali najbolje utakmice a mi najgore itd,itd. Ne razumem tu alibi pricu.
      Lepo bi bilo da se rasprava ne spušta na lični nivo, hvala.
      Spoiler
      Ako mi časi smrti postanu bliski,
      I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
      Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
      Nije umio da odstupi,
      Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
      Pao unapred, a ne unazad,
      I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
      Uračunato i u moj pad.

      Comment


      • Originally posted by ZvezdaIznadSvega View Post
        Ne..upravo ovo tvoje je pisanje infantilnog klinca koji je toboz zauzeo svoj stav na pocetku...i ne menja ga...Dakle, svi znamo da od samog starta imas negativno misljenje, od odlaska Radonje...prvo si provlacio pricu kako Covic nije prihvatio SNS bratiju, odbio novac kojim bi napravio f4 ekipu...itd..da ne nabrajam, znas ti dobro...Kad to nije proslo, krecu "kritike" na sve i svasta, na bulvalno svakog igraca kog si mogao da zakacis...pa cak i u onoj fantasticnoj pobedi protiv Barse svaki tvoj upis je bio kritika...Ok, shvatili smo da prizeljkujes neku kiks sezonu da bi zadovoljio svoj ego...ali pretera ga brate...
        Lupas gluposti.
        Prvi sam pohvalio igru protiv Barse. Napisao da je to podvig ali da je padanje u euforiju nepotrebno.

        Comment


        • Ma Cedevita nije ništa specijalno, njima je najbolji igrač Musa. I dalje su mekani i imaju kompleks Zvezde, šteta što su ovom pobedom kao nešto dobili na samopouzdanju, ali to će se zaboraviti do eventualnih polufinalnih ili finalnih borbi za titulu u ABA. Zdovc pokušava da uvede neki red i disciplinu, vidim da se povećala odgovornost u igri kod pravljenja faulova pre bonusa, kod skoka itd, ali dalek i neizvestan je put pred njim da od Cedevite napravi šampionski tim.
          Što se nas tiče, podbacila je klupa ponovo, mizeran doprinos rezervista - samo 16 poena (Peru ne računam kao rezervu) u napadu i gomila gluposti u odbrani. Evidentan umor Ročestija, neigranje Lesora, prosek Feldina, pogubljenost Radičevića, uz nabrojane stvari gore nisu mogle da dovedu do pobede.
          Meč se rešavao u poslednjih minut ipo kada je njihov centar pogodio 4/4 bacanja (do tada šutirao 11/24 u ABA), te Roko Leni Ukić ubacio frljoku iz ulaza. Mi nismo odgovorili adekvatno, bilo je tu problema u selekciji šuta i šutera.
          Ne vidim problem u suđenju, jedino što su mogli da oproste Peri onu namernu na reputaciju, mada faul je bio takav da se po novim pravilima treba suditi nesportska.
          Idemo dalje, puna podrška za trenera i igrače.

          Comment


          • Je li se Lesoru prikakilo ili se povredio?
            A ne znam zašto on uvek mora da prenese loptu, zašto ovde Perperoglu recimo ne prenese loptu, pa onda je da Filipu... Mnogo se vremena gubi tako!

            Comment


            • Tesko ce moci Pero, Rocesti i Milko da izdrze ove sekvence od 3 meca za 7 dana, teska putovanja.
              Morace tu da se kombinuje, odmaraju pojedinci sto ce nas dovesti u jos veci problem.

              Comment


              • a sta kazu nova pravila... bukvalno ga je samo dotakao po ruci i nije ni na koji nacin poremetio njihovu kontru. Po meni je bilo ispravnije ne suditi nista, a ako se vec sudilo onda samo obican faul. Niti ga je izbacio iz ravnoteze, niti usporio, niti poremetio vodjenje lopte. Da je bio nameran bar jednu od ovih stvari bi igrac koji pravi faul uradio da bi poremetio efikasnost kontre i eventualno postizanje kosa.

                Comment


                • Originally posted by Laza Kacanski View Post
                  Tesko ce moci Pero, Rocesti i Milko da izdrze ove sekvence od 3 meca za 7 dana, teska putovanja.
                  Morace tu da se kombinuje, odmaraju pojedinci sto ce nas dovesti u jos veci problem.
                  Pa evo ubacio se u ritam i Jovanovic. Nece nas kombinovanje ubaciti u problem, vec je to jedini nacin da se tim uigra... tj timska odbrana koja je najveci problem.

                  Comment


                  • Originally posted by mmajstor View Post
                    a sta kazu nova pravila... bukvalno ga je samo dotakao po ruci i nije ni na koji nacin poremetio njihovu kontru. Po meni je bilo ispravnije ne suditi nista, a ako se vec sudilo onda samo obican faul. Niti ga je izbacio iz ravnoteze, niti usporio, niti poremetio vodjenje lopte. Da je bio nameran bar jednu od ovih stvari bi igrac koji pravi faul uradio da bi poremetio efikasnost kontre i eventualno postizanje kosa.
                    Svaki nameran faul u kontri je namerna, nema nikakve filozofije povodom toga. Pero kao najiskusniji bi to trebao najbolje da zna. I protiv Litvanaca je napravio istu stvar, takođe u samom finišu.
                    A ne znam zašto on uvek mora da prenese loptu, zašto ovde Perperoglu recimo ne prenese loptu, pa onda je da Filipu... Mnogo se vremena gubi tako!

                    Comment


                    • Glupe su bile namerne i Lazina i Perina. Baš bi nam valjala večerašnja pobeda ali šta sad. Stvarno je malo previše kritike, ispada da imamo samo dva-tri igrača a ostalo totalni otpad. Ne računam Bjelicu nigde jer ako je stvarno onolika rupa kao što se pisalo do pre par utakmica onda su nam ga neprimetno zamenili a ovo sad igra Nemanja Bjelica iz Minesote.

                      Comment


                      • Originally posted by mikara92 View Post
                        ABA ligu uzimamo bez problema i nemojmo sada dramiti. Kada dobijemo Barsu onda svi pričamo kako idemo na F4 Evrolige, a kad izgubimo od Cedevite nećemo biti ni u 4 u ABA ligi. Podržimo ove momke, novi je tim i sve, treba vremena. Fener gubi u prvenstvu, Barsa izgubi danas od Estudijantesa. Paklen je ritam Evrolige. Feldin će cepati mrežice, u to ne sumnjam. Nismo loši pod košem, i ovaj Jovanović koji je 3.centar zna da odigra. Jedino što brine je Radičević! Njegova uloga je minorna, zaista ne znam šta igra! Da je on na nivou na kom zna biti bili bi jači za 30%! Antić je uz Ročestija naš glavni igrač! Skidam mu kapu! A Ročesti je takav napadač kakav na ovim prostorima nije viđen zadnjih 10 godina, definitivno!
                        Ne dramim i ne mislim da necemo uci u 4 u ABA. Ali, nije mi jasno takvo samopouzdanje oko osvajanja ABA. Na cemu je to zasnovano? Na lepim zeljama i nadama da ce sve biti dobro? Nama mora biti jasno da ako Rochstie ne isporuci 20+ poena po utakmici mi imamo masivni problem kako dobiti utakmicu cak i protiv slabijih ekipa od Cedevite, Buducnosti i Partizana. Oko ovih poslednjih moram jos da kazem da igraju ponekad katastrofalno, ali sa njihovim voljnim momentom i pred njihovom publikom mislim da imamo dobre sanse da izgubimo, osim ako svi ne pokazu 20% vise od onog sto trenutno pokazuju (Bjelica i Rochestie izuzetak).

                        Comment


                        • Originally posted by dekkard View Post
                          Kakvo loženje, videli smo već naš trenutni maksimum, videli smo njihov, i na osnovu toga zaključujemo. Mi na ovoj tekmi nismo bili ni na 50% naših mogućnosti, a oni su odigrali svoju standardnu igru.
                          U redu. Problem je u tome sto cemo mi izgubiti jos nekoliko utakmica dok ne predjemo tih 50% i u to vreme mozda nedostizno izgubiti dobru poziciju za play off u ABA. Malo vredi tih 50% koje navodno imamo kao dodatni potencijal kad je to trenutno mrtvi kapital. Nisi me utešio... BTW, ja tih dodatnih 50% momentalno ne vidim... Mozda 25%, i to u vrh glave sa ovim igracima.

                          Comment


                          • Ono sto takodje bode u oci je da mi i na nivou ABA lige ne mozemo biti dominantni u skoku. Pa ljudi,majku mu,zagradite te jbne igrace.
                            Pero se ubio da im prica pojedinacno da grade igrace. Secam se kada je jednom napravio na def skoku napravio problem Ceri,a to sve zbog ne zagradjivanja igraca koji ga cuva,odnosno pleja.
                            Ljudi,ja sam trenirao kosarku dugo godina. Zagradjivanje kosa je jebeno fundamentalna stvar za svakog igraca,nebitno koju poziciju igra. Svako mora da zagradi kos da ne bi doslo do situacije da nam dotrci najnizi igrac na parketu i preotme loptu,a to se desavalo u poslednjih par utakmica,a posle vecina navijaca koja nema 2 pisanja od kosarke proziva Peru recimo koji se ubija na terenu sa protivnicima.
                            Takve stvari se jos uce u pionirima,a kosarkasi koji nastupaju za nas su daleko od takvih da tako nesto nikada nisu ucili.
                            Stvarno ne znam sta je problem,mora biti vece discipline u igri. Koliko u odbrani,toliko u napadu.
                            Slazem se sa Lakijem sto je ispizdeo na Jankovica za ono sto je uradio,kada je prebacio celu tablu. Takve stvari moraju da se seku u korenu,to mu se odmah mora staviti do znanja.
                            Pa tako nesto ne smes da uradis kada vodis 30 razlike protiv nekoga,a kamoli kada je rezultat egal...

                            Comment


                            • Zanimljivo je kako se osuđuje jedan potez Jankovića, uzgred krenuo je po čeonoj liniji i lopta mu je otišla sa ruke (jbg izgubi kontrolu u nezgodnom trenutku) a ne osuđujete Feldaina koji u odbrani ima trenutke wtf, gde je moj igrač ili Radičevića ili Dobrića koji jednostavno u odbrani vrlo često ispada.
                              U jeddnom trenutku je Pero kritikovao Lazu za nezagrađivanje a to je bio čovek Zločestog...Džejms je znao da uzme loptu i da pokuša da nešto kreira, sve se završavalo nekim izuzetno teškim šutevima jer niti je ostvario prednost iako je protiv sebe imao 5-icu, niti je našao slobodnog saigrača...Lazina i Perina namerna. To sve govori da nema discipline na terenu i da Alimpijević sa tim ima problema.
                              Rado bih gledao jedan poraz u ABA ligi gde bi Alimpije nekog od igrača poslao u svlačionicu i to bez pardona koje je ime.
                              Spoiler
                              Ako mi časi smrti postanu bliski,
                              I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                              Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                              Nije umio da odstupi,
                              Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                              Pao unapred, a ne unazad,
                              I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                              Uračunato i u moj pad.

                              Comment


                              • Originally posted by Jimi22 View Post
                                Ono sto takodje bode u oci je da mi i na nivou ABA lige ne mozemo biti dominantni u skoku. Pa ljudi,majku mu,zagradite te jbne igrace.
                                Pero se ubio da im prica pojedinacno da grade igrace. Secam se kada je jednom napravio na def skoku napravio problem Ceri,a to sve zbog ne zagradjivanja igraca koji ga cuva,odnosno pleja.
                                Ljudi,ja sam trenirao kosarku dugo godina. Zagradjivanje kosa je jebeno fundamentalna stvar za svakog igraca,nebitno koju poziciju igra. Svako mora da zagradi kos da ne bi doslo do situacije da nam dotrci najnizi igrac na parketu i preotme loptu,a to se desavalo u poslednjih par utakmica,a posle vecina navijaca koja nema 2 pisanja od kosarke proziva Peru recimo koji se ubija na terenu sa protivnicima.
                                Takve stvari se jos uce u pionirima,a kosarkasi koji nastupaju za nas su daleko od takvih da tako nesto nikada nisu ucili.
                                Stvarno ne znam sta je problem,mora biti vece discipline u igri. Koliko u odbrani,toliko u napadu.
                                Slazem se sa Lakijem sto je ispizdeo na Jankovica za ono sto je uradio,kada je prebacio celu tablu. Takve stvari moraju da se seku u korenu,to mu se odmah mora staviti do znanja.
                                Pa tako nesto ne smes da uradis kada vodis 30 razlike protiv nekoga,a kamoli kada je rezultat egal...
                                To zagradjivanje je pre svega pitanje discipline, odgovornosti i koncentracije.
                                Kad ti jedan ToninKatic pokupi skok u napadu o cemu dalje pricati.
                                Medjutim, mi vec 3 meseca imamo taj problem. Nisam siguran kako ce Alimpijevic to da resi ako nije do sada

                                Comment

                                Working...
                                X