Announcement

Collapse
No announcement yet.

Živeo koMANDAnt (Off Topic)

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ima tu vise udela, ne mozes ni na komp ni na roditelje svaliti svu krivicu.Cim se broj dece smanjuje u pogledu da ne zele da rade fizicko to samo znaci da se sa njima lose radilo u vrticu/predskolskom jer tu po meni i nastaju problemi.Na tome treba najvise da se radi, kod dobrog dela dece tu vec mogu da se iskorene ti problemi.Taj problem je sigurno star dve decenije, nego se pokriva pod tepih.Nije ni jedini segment u ovom drustvu koji smo zapostavili.Vise nije dovoljno baciti loptu i reci deco igrajte se.Sinoc sam se zapitao da li su batine uticale na to da su danasnji klinci lenji, razmazeni i mlitavi, nije sada da batine smatram opravdanim sredstvom ali se meni tako cini da se roditelji nisu privikli na to kako da vaspitavaju svoje dete, jer smo mi svi manje ili vise dobijali batina.Metode za koje mi znamo su skoro pa zabranjene.Ni oni sami nemaju neku preteranu zelju za tim da nauce nesto novo, na neki nacin oni promovisu lenjost kod dece.Kljucna stavka je po meni sto cu i ja kao buduci otac morati da im budem kakav-takav uzor, pa cu i ja morati da imam dosta vise fizickih aktivnosti nego sada.Na koga ce deca prvo da ugledaju nego na svoje roditelje zato sto su im oni prvi uzori?

    Imali smo bedu od neta i komp, ali mislim da smo imali neke granice.Nije to da nismo imali neku obavezu, ali kad bismo zavrsili sa kompom i kada bi sunce oslabilo izasli bismo napolje.Ja sam mozda sa dial-up isao na 2-3 sajta(b92, gamespot i zaycev malo kasnije) i to uopste nisam radio na dnevnoj bazi nego kad mi dune vetar.Moj kontakt sa kompjuterom je jedini bio kada zelim da odigram nesto, a danas je sigurno neki standard koji je duplo veci od mog jer tu pridodas i net.Dobro neki su i koristili tu situaciju da odu na krstaricu, burek i neke slicne sajtove, ali sam siguran da dosta nas je tek pocela da koristi net kada smo dobili ADSL.Sada imas dosta veci pristup informacijama, milion razlicitih sajtova koji mi padnu na pamet da obidjem dok ne zavrsim sa dnevnom sesijom i to sve zahvaljujuci brzini neta koju imam.Skroz je pogresno kupiti klincu neki nabudzeni telefon, ja sam tek kasnije razumeo zasto su mi dali neki jeftin, a ne neki skup.Koliko ima lopova u blizini lako ce oni i da ostanu bez tog smarta, dok ne postanu svesni takvih stvari, recimo od mene nece da vide neki skuplji telefon.Slozicemo se svi da su zbog takvih stvari deca previse razmazena.

    Comment


    • Ja se secam pre dok je moj cale igrao tikete(pa prestao pre 5 godina,reko da od toga nema leba),donese on listu i ja kuci sam popunjavam rezultate,tada se pratio teletex,nisam znao jos za internet imao sam mozda 8-9 godina
      Dreams are coming true.


      Marcello Lippi: „Usporeni snimci akcija nisu realan fudbal. Svi mi želimo da vidimo Moniku Beluči golu, ali ne želimo da je gledamo kroz rendgen“.

      Comment


      • Lol, minecraft, iphone, 16 gb rama, android = smeće.

        Fudbal se nikada nije propustao ali nikada. Cigle na sred puta, biraju se ekipe i onda trcis po ceo dan.
        Svako od nas je imao svoju specificnu proslavu gola. Ja sam bio Montela i leteo po ulici kao avion.
        Uveče su se obavezno igrale žmurke, postave se granice i onda do nekih 2,3 ujutru roditelji ne mogu da nas pronadju
        Kada smo postali samioni sveta u basketu 98, svi smo se popalili, skupljali lovu da bi napravili kos.
        To nam je uspelo tek za dve godine, prvo smo kupili gredu, pa zatim obruč, pa lance, pa smo kopali rupu za gredu neka dva dana. Na kraju su nam matorci pomogli.
        Svake subote smo picili sa matorcima, koji je to osecaj bio.
        There's something wrong with me chemically
        Something wrong with me inherently
        The wrong mix in the wrong genes
        I reached the wrong ends by the wrong means
        It was the wrong plan
        In the wrong hands
        With the wrong theory for the wrong man
        The wrong lies, on the wrong vibes
        The wrong questions with the wrong replies

        Comment


        • Gde poceti na ovu temu, gde?!

          Nadiru emocije kada se setis detinjstva mozda usranog sa neke druge strane, ali onda se setis i tih lepih stvari koje mi prave osmeh na licu dok pisem.

          Kradja voca?! Nema nista sladjeg od toga, breskve, grozdje, sljive, kajsije evo sada mi krece voda na usta. To su bile razradjenje akcije dvojica zamajavaju dok druga dvojica uzimaju .
          Dodje leto prvi drugi razred, imas segu ali ti je nebitna, dorucak oko 9, rucak oko 3, vecera oko 7 ostatak dana ti si negde po kraju. Pare ti ne trebaju, maltene ljudi nemaju ni fiksi, a kamoli mobilne. Ili cale izadje i zvizne u prste, ako sestra nece da te trazi onda izadje keva i pocne da urla: "NEEEENAAADEEE RUUUUCAAAK". I to ne samo moja, nego se ori kraj, svaka zove svoje dete. I vremenom skapiras da kada jedna vikne, svi treba da napravimo pauzu. Toliko sam znao da se uprljam da keva kada me vidi kaze :" Prvo na cesmu tj na crveno da se okupas, pa tek onda u kadu!"

          Pravljenje sklonista, Janki-ZULU!! Pa duvaljke.. Zelene dzenerike koje pojedes i odma trcis gajbi na vc solju. Stariji te zaduze za vodu, ti sav ponosan, ili pratis rezultat, nema veze sto se to igra u kraju, za tebe i njih sto igraju to je finale SP. I srecan si! Ne igras gledas druge ali si srecan!!!! Secam se kada se betonirao teren, pa to je cela ulica radila. od 6 do 66 godina su bili ljudi na terenu.
          Dodje zima, ti krenes fudbal po snegu, to nije fudbal, to je uklizavanje jedni drugima, lomljenje. Onda pocne skola, zima nece da te puste napolje mi igramo fudbal u ucionici. Odma je bilo da ti roditelji dodju sutra u skolu. .
          U osnovnoj smo dobijali loptu i bilo je samo igraj, zato otisli u srednju gde se drze plana i programa, trcanje 6km, tada sam mrzeo trcanje sve mi je bilo tesko, ne samo meni nego svima, nisi navikao na to. Da radis gimnastiku, odbojku, basket, ali sve odredis za par casova i opet igras fudbal. I to opet protiv starijih. Kidanje to bude, to se prave taktike, ko koga cuva, ko ce da igra presing. Ajte molim vas..
          Dodje druga godina tebi se promeni profa, dodje ti kreten koji nas ujebe sa planom, gde loptu ne vidis, i kada vidis dodju ti klinci (da klinci, mi smo sada stariji ) i useru te od fudbala. Ili jos bolje, uzme taj profa da igra sa nama, i nece niko da igra sa njim, nekako se podelimo, stane on na gol, hahahaha samo se cuje: "OSTAVI NA POLA, OSTAVI NA POLA" (oni koji su igrali znaju sta to znaci ), u tom trenutku ti obozavas fizicko, profesor na golu, nema veze sto ces da izgubis ti imas 5 min da ga napucavas za sve pare i on ne sme nista da ti kaze.
          Isti lik je krenuo da se rve sa drugarom jednim koji je u drugoj godini bio jaci od cele skole, ma to cela skola navija za drugara, ovaj ga lomi, niko ne sme da kaze, onda dodje trcanje gde ne trcimo vise 6km vec 10km za kaznu, ali nema veze ti usporis jos vise kako se sprdali tada :" trcimo za decu sa Kosova ". i ne odes na sledeci cas. a onaj posle toga ne znas gde udaras jel si mrtav. A zena ti predaje Masinske Elemente, navoje, vijke 300 cuda.. Dodjes gajbi jedes, kao ucis, i opet na fudbal, bleju u kraju. Nas 5ca ima 300 kinti ejjj 300 din! Pa za te pare imamo sok, slatko, slano.. cak i za neki zajednicki tiket koji nikada nije prosao.

          Izadjes na grudvanje sa profesorima hahahaha. Ili krenemo da pricamo sa likom o fudbalu da nas ne bi pitao. Sadasnji klinci kaze mi sestra, ono su bre retardirani ljudi. Psuju profesore, odgovaraju im na najgore moguce nacine. Sramota sta rade. Secam se ti odgovoris profesoru u srednjoj nesto, lepo ides kod psihologa, direktora, zamenika.. Zovu ti se roditelji, ocena manje. Morao si bre da se ponasas pristojno u skoli. Da psujes na hodniku?! koristis telefon?! Cao zdravo, nece da se raspravlja sa tobom, ides kod gore pomenutih. Kako su se klinci tako brzo promenili?! Pa i ja sam imao net, jeste dial-up ali i on je imao ozbljinu car! Ides u postu da uplatis 10sati, pa onda dok se konektuje pa podignes tel ono idu zvuci svemirski, a tebi pukla veza jel si podigao tel . MUKE su to bile ali slatke. Krenes da skines sliku, pa to se skida 3 sata i na kraju nije to ta slika koju si hteo . Sto kaze bice mislim pitam matorce jel smem da ukljucim komp, kada sam dobio komp prvi u prvom srednje, to je bila neka jadna pentijum 4ka, to je tada bila MASINERIJA! I jos sam imao rezac ugradjen! EEEEEj rezac . Pa ti si ozbiljna faca. Kada pogledam celo detinjstvo, male stvari su me cinile presrecnim na ovom svetu, a tada su mi te iste stvari bile vauuuu. Kada se pojavila nokia 3310, pa zmijice . To je ceo razred igrao na jednom telefonu, pravila se takmicenje ko ce vise. Lepo vreme bilo, pitam se cega ce se danasnji klinci secati kada budu imali 25 godina?!
          Mnogo lepih, smesnih, sramotnih stvari ima bar u mom zivotu, a rekao bih i u vasim, a opet nismo mi toliko matori, sta bi tek Vladan mogao da napise on je jos stariji!
          Last edited by l1m4r; 08-02-15, 12:49.
          Originally posted by Vladan
          SAFa niko nije mogao ni jednom da prezivi, Runi je to uradio dva puta. Masivan. Monumentalan. Bivsi. Pozdrav legendo, donesi Evertonu nemoguci san.
          :vinjaksmajli:

          Comment


          • Mislim da vam je apsolutno neophodna posebna tema, šteta da se sve ovo zagubi ovde...Mrtva sam ozbiljna, uopšte se ne šalim, niti rugam Dečaci, koji nikad ne odrastu i njihove igre/igračke...
            Šta li ćete da radite i kakve retrospektive da pravite kada uđete u krizu srednjih godina? (sada se malo šalim)
            sigpic

            Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
            But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

            Comment


            • Originally posted by miloolja View Post
              Mislim da vam je apsolutno neophodna posebna tema, šteta da se sve ovo zagubi ovde...Mrtva sam ozbiljna, uopšte se ne šalim, niti rugam Dečaci, koji nikad ne odrastu i njihove igre/igračke...
              Šta li ćete da radite i kakve retrospektive da pravite kada uđete u krizu srednjih godina? (sada se malo šalim)
              Ja sam vec isplanirao i za krizu i za penziju, kupujem ps1 i pocinjem da igram Master ligu sa Mancesterom . Ili zovem ortake i pravimo turnir


              MARICU REAGUJ! OTVARAJ TEMU!!!!



              da jbt, zaboravio sam da se nadovezem na Indiga. Proslavljanje golova . Bio sam Kanidja, Bobo Vijeri, Marko Ferante Svirao violinu, bio strelac, cak smo pokupili jednom foru od mlade repke da veslamo na nekom skolskom turniru..
              Last edited by l1m4r; 08-02-15, 12:58.
              Originally posted by Vladan
              SAFa niko nije mogao ni jednom da prezivi, Runi je to uradio dva puta. Masivan. Monumentalan. Bivsi. Pozdrav legendo, donesi Evertonu nemoguci san.
              :vinjaksmajli:

              Comment


              • I mala nadoveza na sve izreceno od svih vas...

                Comment


                • Originally posted by l1m4r View Post
                  Ja sam vec isplanirao i za krizu i za penziju, kupujem ps1 i pocinjem da igram Master ligu sa Mancesterom . Ili zovem ortake i pravimo turnir
                  aha, važi
                  sigpic

                  Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                  But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                  Comment


                  • Druze moj Limare, ti si imao Pentium 4, a ja, ja prvi komp 266mhz procesor i 32mb rama memorije, hard da li je bio 10 ili 40GB tako nesto, haos, al to sokocalo je guralo age of empires i kantere 1.0v Sad kad vidim telefon mi ima veci "hard disk" nego tad sto sam imao

                    Comment


                    • Mali dodatak, ne bas poslozen hronoloski, koji je pokrivao ono vreme dok nismo bili napolju i gulili kolena i laktove...

                      Spoiler














                      I naravno, neprevazidjeni, Slavko Tatic, Nikola Simic, Nada Blam...

                      Comment


                      • Alo bre Zmajeva kugla, Goku jebeni kralj
                        There's something wrong with me chemically
                        Something wrong with me inherently
                        The wrong mix in the wrong genes
                        I reached the wrong ends by the wrong means
                        It was the wrong plan
                        In the wrong hands
                        With the wrong theory for the wrong man
                        The wrong lies, on the wrong vibes
                        The wrong questions with the wrong replies

                        Comment


                        • Kasnilo se uvek u skolu na prvi cas zbog zmajeve kugle ujutru....


                          Pa pocnes da mases rukama da bi se promenio u rendzera...
                          I LOVE HOUSE MUSIC!!

                          Comment


                          • Originally posted by Indigo View Post
                            Alo bre Zmajeva kugla, Goku jebeni kralj
                            I dalje se lozim, kad porastem bicu GOKU! Plus sam trenirao karate skoro 7 godina Pa ti vidi

                            Originally posted by Deni View Post
                            Druze moj Limare, ti si imao Pentium 4, a ja, ja prvi komp 266mhz procesor i 32mb rama memorije, hard da li je bio 10 ili 40GB tako nesto, haos, al to sokocalo je guralo age of empires i kantere 1.0v Sad kad vidim telefon mi ima veci "hard disk" nego tad sto sam imao
                            imao sam 256mb rama, 40gb hard . procesor je bio 1,7gh. MASINERIJA! Sta je menadzera pokrenuo, filmova i serija odgledano, pesa odigrano, a tek da ne pricam koliko sam ga sutirao i zabadao monitor kada bih primio gol ili bilo sta.. Uvek u mom <3...

                            Sta koji sam bio?! Crveni, Tomi madafaka! OD kada znam za sebe samo crvena boja
                            Originally posted by Vladan
                            SAFa niko nije mogao ni jednom da prezivi, Runi je to uradio dva puta. Masivan. Monumentalan. Bivsi. Pozdrav legendo, donesi Evertonu nemoguci san.
                            :vinjaksmajli:

                            Comment


                            • Ja i dan danas volim da spicim par epizoda Zmajeve kugle
                              sigpic

                              #PRAVDA ZA BRAĆU

                              Comment


                              • Mislim da treba otvoriti temu Svastara, i da neko od glavesina prebaci sve postove u tu temu.Ova aktuelna ne moze da opstane u duzem roku, zato sto cemo pre ili kasnije spomenuti nesto drugo i imacemo potrebu da otvorimo jos jednu temu i tako u nedogled.Ovako na jednom mestu ce biti gomile kvalitetnih postova i imace covek cemu da se nasmeje.Kada sam otvarao gaming, racunao sam da ce privuci dobar deo forumasa a i namera te teme posto delimo isto interesovanje da se okusamo u multiplejeru nekih igara,da podelimo utiske za neke igre koje trenutno igramo ili smo igrali.Isto tako je i edukativnog karaktera.

                                Comment

                                Working...
                                X