Announcement

Collapse
No announcement yet.

Reprezentacija Srbije u fudbalu

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by limun View Post
    Mozda moze bolje, a mozda i ne. Svakako je Muslin veci znalac fudbala od nas.
    Ne moze to da ti bude argument. Znači ne treba kritikovati i ukazivati na greše nikada jer su oni veći znalci od nas?

    Comment


    • Originally posted by Победа View Post
      Ne moze to da ti bude argument. Znači ne treba kritikovati i ukazivati na greše nikada jer su oni veći znalci od nas?
      Treba kritikovati naravno, samo hocu da kazem da nema potrebe za tolikim nezadovoljstvom. Bukvalno su se svi smorili posle jednog poraza.
      Odmah su krenula predvidjanja da ce Marakana biti poluprazna, da cemo se obrukati na SP itd.
      Prvi smo u solidnoj grupi, verovatno cemo posle 8 godina igrati na nekom kupu, a ljudi pljuju po treneru i igracima kao da smo neka velesila.

      Comment


      • Sinoć smo izgubili (posle preokreta) od tutuban reprezentacije u mešanom sastavu koja nikako nije mogla imati ni približno jaku motivaciju kao što je naša trebala imati. Toliko je jednostavno.

        Za par dana igramo protiv reprezentacije koja će biti u sličnom stanju kao što su bili Austrijanci i ja nikako ne bih bio uveren u pobedu da sam na bilo čijem mestu.
        sigpic

        Comment


        • Originally posted by limun View Post
          Treba kritikovati naravno, samo hocu da kazem da nema potrebe za tolikim nezadovoljstvom. Bukvalno su se svi smorili posle jednog poraza.
          Odmah su krenula predvidjanja da ce Marakana biti poluprazna, da cemo se obrukati na SP itd.
          Prvi smo u solidnoj grupi, verovatno cemo posle 8 godina igrati na nekom kupu, a ljudi pljuju po treneru i igracima kao da smo neka velesila.
          Ja sam pričao i pre ovog meča da ćemo se obrukati na SP i i dalje stojim pri tome. Imali smo lakšu grupu, a dosta sreće u pojedinim mečevima.

          Comment


          • Originally posted by bici View Post
            Sram te bilo Musline sto ne igras neki leprsavi fudbal sa ovim below average sastavom, stvarno sramota. A sto se tice ne pozivanja SMS-a, idi pridruzi se i ostalim fudbalskim neznalicama, Konteu i Poketinu koji takodje ovu formaciju igraju sa dva defanzivno orjentisana igraca u double pivotu. Stidi se sto ti je Luka Milivojevic stit ispred ove nase granitne odbrane, umesto da pustis SMS-a s lanca da ih pojede napred. Odakle ti kohones da izbacis Kostica koji je u zivotnoj formi u poslednjih par utakmica? I na kraju svega, sram te bilo sto nas vodis na svetsko prvenstvo.
            Kakav si ti lik. Volim takve likove. Ne znaš ni što ne igra SMS. Ua Bici baš te ni malo ne gotivim mnogo si pametan za moj ukus.

            Comment


            • Originally posted by Победа View Post
              Ja sam pričao i pre ovog meča da ćemo se obrukati na SP i i dalje stojim pri tome. Imali smo lakšu grupu, a dosta sreće u pojedinim mečevima.
              Cak i ako izgubimo sve meceve u grupi, ja necu da smatram da smo se obrukali.
              Plasman na SP sam po sebi je lep uspeh (moguce i najvisi domet) za sastav kakav je nas.

              Mozes li da mi odgovoris zbog cega postoje tolika ocekivanja od naseg fudbala? Kad smo mi imali neki dobar rezultat? Zasto bi se za bilo kakav neuspeh na najvecem takmicenju smatralo da je "bruka"? Stvarno ne razumem.

              Comment


              • Originally posted by mark it zero View Post
                Niko ne spori rezultate, na tome mora da se čestita. Medjutim, da li gresi bilo ko kada kaze da igramo smeće od fudbala? Sinoc nismo vezali 3 krštena pasa. Da li gresi bilo ko kada ga kritikuje jer nema alternativu za Tadica, Kostica I Mitrovica? Isto tako kada kaze da je S Mitrovic polufudbaler i konstantna opasnost po nas gol. Postoje I druge formacije, za koje mozda Imamo igrace, ne možeš slepo gurati jedno te isto I ocrkivati da te sreca vecno prati kad vidis da igras sraman fudbal.
                Kakvo smece od fudbala? O Boze uzmi me. Jesmo sinoc igrali smece od fudbala? Jesmo. Jesmo ga igrali kroz cele kvalifikacije? Naravno da nismo. Muslin se pljuje vec godinu dana, u tome je problem. Da prodjemo grupe na svetskom i da izgubimo od Nemacke u osmini, Muslin ce se pljuvati. Neverovatno nesto, da lupas glavom u zid dok postojis.

                Kakav fudbal igramo? Igramo fudbal u rangu nasih mogucnosti. To ljudi nikako ne uspevaju da shvate. Kakav fudbal Vels igra sa Remzijem, Alenom i Bejlom? Napadacki i ludacki? Lol

                Imamo napadaca koji je vise dao golova za reprezentaciju nego za klub u poslednjih godinu i po dana. Tadic igra za repku kao da je Mesi i glavom i bradom. Ucestvovao je u vise golova u ovih 9 meceva za repku nego li u poslednjih 40 za Soton. Hocemo li da pohvalimo Muslina sto izvlaci najbolje iz nasih najboljih igraca, koji, cisto da dodam, igraju u prosek timovima, a neki i greju klupe u prosek timovima? Neeeeee, to je zasluga samih igraca, nikako Muslina. Hocemo li sve individualne greske da svalimo na naseg selektora? Naravno da hocemo, ipak je njegova krivica sto je pozvao te prosecne igrace da igraju za repku, umesto da je pozvao one ispod prosecne.
                Originally posted by Dekinjo
                Šta mislite da su Livepulu poništili dva čista gola, a Sitiju nisu. Koliki bi bio rezultat? Pa 3:3
                Originally posted by La Jugoslavia
                Crvena zvezda je naša, iako je oteta, ona je naša, iako je okupirana. A da je oteta i okupirana, to stoji i to jeste, apsolutno se slažem.

                Comment


                • Nije neuspeh neuspeh, neuspeh je to što nikad ne igraju najbolji i što su fudbaleri seljačine, čast izuzecima. Stavio bih im ja Saleta ili Želimira Srbina da ih vode. Pa hajde da neko od tih ljombera popreko pogleda selektora ili da se ponašaju i igraju kao sinoć kao raspuštena banda. To su jedni praznoglavci, i oni i Muslin. Pazite pričam ovo za Muslina kaa zvezdaš, nema razloga da mi ne bude drag.

                  Odvratna mi je cela reprezentacija navijao sam za Arnautovića sinoć. I veći Srbin i bolji igrač i slika i prilika zašto smo tu gde jesmo.

                  Comment


                  • Originally posted by bici View Post
                    Sram te bilo Musline sto ne igras neki leprsavi fudbal sa ovim below average sastavom, stvarno sramota. A sto se tice ne pozivanja SMS-a, idi pridruzi se i ostalim fudbalskim neznalicama, Konteu i Poketinu koji takodje ovu formaciju igraju sa dva defanzivno orjentisana igraca u double pivotu. Stidi se sto ti je Luka Milivojevic stit ispred ove nase granitne odbrane, umesto da pustis SMS-a s lanca da ih pojede napred. Odakle ti kohones da izbacis Kostica koji je u zivotnoj formi u poslednjih par utakmica? I na kraju svega, sram te bilo sto nas vodis na svetsko prvenstvo.
                    Što toliko volita da patetišete, stvari treba nazvati pravim imenom.

                    Nije 3-4-2-1 jedina formacija koja može da se igra. Može i 4-2-3-1 recimo, zakucao je 10 igrača koji igraju bez obzira na formu, ostale nije razigrao, ne osećaju da su deo tima.

                    Mitrogolu svaka čast, davao je golove, ali moraš da imaš i plan B ako je on u kanalu, recimo igraš sa lažnom devetkom jer su nam špicevi krš.

                    Daš tu ulogu recimo Ljajiću, levo staviš Živkovića, desno Tadića, a Milinkovića iza špica, leđa im čuvaju Matić i Fejsa, vidiš ne mora SMS da juri napred, već je tamo, imamo dva holdera iza.

                    Ako si ti zadovoljan sa Lukom Milivojevićem koji izgubi 5-6 lopti svaki meč i otvori im isto toliko kontri, onda ne znam šta bih rekao. Ako si zadovoljan što Muslin veruje jednom poluamaterskom igraču kakav je Stefan Mitrović takođe.

                    Below average sastav je on napravio. Ubaci Bastu, Duška Tošića, Milinkovića, Ljajića i Živkovića, uz Nastasića, Baneta, Matića i Tadića to više nije tako slabo.

                    Dok se god budemo zadovoljavali mrvicama i uspeh smatrali sam plasman na SP nećemo ići napred.

                    Comment


                    • Originally posted by goku View Post
                      Što toliko volita da patetišete, stvari treba nazvati pravim imenom.

                      Nije 3-4-2-1 jedina formacija koja može da se igra. Može i 4-2-3-1 recimo, zakucao je 10 igrača koji igraju bez obzira na formu, ostale nije razigrao, ne osećaju da su deo tima.

                      Mitrogolu svaka čast, davao je golove, ali moraš da imaš i plan B ako je on u kanalu, recimo igraš sa lažnom devetkom jer su nam špicevi krš.

                      Daš tu ulogu recimo Ljajiću, levo staviš Živkovića, desno Tadića, a Milinkovića iza špica, leđa im čuvaju Matić i Fejsa, vidiš ne mora SMS da juri napred, već je tamo, imamo dva holdera iza.

                      Ako si ti zadovoljan sa Lukom Milivojevićem koji izgubi 5-6 lopti svaki meč i otvori im isto toliko kontri, onda ne znam šta bih rekao. Ako si zadovoljan što Muslin veruje jednom poluamaterskom igraču kakav je Stefan Mitrović takođe.

                      Below average sastav je on napravio. Ubaci Bastu, Duška Tošića, Milinkovića, Ljajića i Živkovića, uz Nastasića, Baneta, Matića i Tadića to više nije tako slabo.

                      Dok se god budemo zadovoljavali mrvicama i uspeh smatrali sam plasman na SP nećemo ići napred.
                      Vidis, to ti je odmah jedan neizbalansiran sastav i veliki problem. Npr. Argentina ima problem neizabalnsiranosti i vidimo kako prolaze. Ne funkcionise to bas tako jednostavno, napisati na papiricu formaciju, sesti i cekati da igraci igraju to sto je tebi u glavi. Druga stvar, nije ni Muslin Murinjo. Njegove mogucnosti su ogranicene i nije cudotvorac. Uostalom, sta bi Murinjo radio sa ovim sastavom? Igrao sa 14 defanzivaca ne bi li popunio sve rupe? Sta bi Gvardiola i Klop radili? Primali sa ovom odbranom 5 golova po utakmici. Karikiram naravno, al shvatate valjda poentu.

                      Meni je jako krivo sto su mnogi u zabludi da Srbija ima kvalitetan sastav i zao mi je da vas gledam kako se razocaravate.
                      Originally posted by Dekinjo
                      Šta mislite da su Livepulu poništili dva čista gola, a Sitiju nisu. Koliki bi bio rezultat? Pa 3:3
                      Originally posted by La Jugoslavia
                      Crvena zvezda je naša, iako je oteta, ona je naša, iako je okupirana. A da je oteta i okupirana, to stoji i to jeste, apsolutno se slažem.

                      Comment


                      • Necemo ici napred dokle god ne popravimo nebulozna ocekivanja i krenemo od realnog stanja domaceg fudbala kao reper za dalja ocekivanja.

                        Da u 1/4 finala nesrecno izgubimo od jaceg tima, polovina komentatora bi pljuvala igraca koji je pogodio precku, promasio loptu sa tanjira, trenera sto nije zamenio igraca tog i tog, sudiju sto je sudio protv nas.

                        Kada smo osvojili 2. mesto u kosarci, svi su se osvrtali i na Jokica i na Saleta, Teodosica, sudije...
                        Ej, drugi u Evropi i opet ljudima nesto fali.

                        Comment


                        • Originally posted by bici View Post
                          Vidis, to ti je odmah jedan neizbalansiran sastav i veliki problem. Npr. Argentina ima problem neizabalnsiranosti i vidimo kako prolaze. Ne funkcionise to bas tako jednostavno, napisati na papiricu formaciju, sesti i cekati da igraci igraju to sto je tebi u glavi. Druga stvar, nije ni Muslin Murinjo. Njegove mogucnosti su ogranicene i nije cudotvorac. Uostalom, sta bi Murinjo radio sa ovim sastavom? Igrao sa 14 defanzivaca ne bi li popunio sve rupe? Sta bi Gvardiola i Klop radili? Primali sa ovom odbranom 5 golova po utakmici. Karikiram naravno, al shvatate valjda poentu.

                          Meni je jako krivo sto su mnogi u zabludi da Srbija ima kvalitetan sastav i zao mi je da vas gledam kako se razocaravate.
                          Šta je neizbalansirano?

                          2 beka, 2 štopera, 2 defanzivna vezna od toga jedan tipičan destruktivac, drugi jak na lopti. 6 defanzivno orjentisanih igrača i 4 ofanzivno, ovo je izbalansirano da izbalansiranije ne može biti.

                          Ovo što Muslin igra sada sa 7 defanzivnih i 3 ofanzivna je neizbalansirano, zato tako tragično i izgledamo na terenu.

                          Srbija ima relativno kvalitetan sastav kada bi igrali najbolji igrači, nema kao Nemačka, Fransuska i Španija, ali je sigurno Top 10.

                          Srbija je svetski šampion do 20 godina, to je bilo pre dve godine. Daleko smo mi kavalitetniji nego što neki misle, konkretno i ti lično.

                          Pa Danci i Grci su osvajali Euro, hoćeš da kažeš da su to bile najkvalitetnije ekipe tada? Nisu ni blizu bili, a ipak su osvojili, ali su igrali sa najboljim igračima. Gledao sam kada su Grci osvojili, svo teško oružje su izveli na teren, Oto Rehagel se nije zajebavao kao Muslin sada.

                          Fudbal nije kao drugi sportovi, ne moraš imati bolje igrače da bi pobedio onaj drugi tim, ali moraš igrati sa najboljim što imaš ako nisi velesila, a Srbija nije velesila u fudbalu.
                          Last edited by goku; 07-10-17, 14:16.

                          Comment


                          • Top 10

                            Inace balans gledas po kvalitetu igraca za date role, i kako ti igraci u tim rolama doprinose koncepciji tima, ne po fudbal menadzer formaciji.
                            Originally posted by Dekinjo
                            Šta mislite da su Livepulu poništili dva čista gola, a Sitiju nisu. Koliki bi bio rezultat? Pa 3:3
                            Originally posted by La Jugoslavia
                            Crvena zvezda je naša, iako je oteta, ona je naša, iako je okupirana. A da je oteta i okupirana, to stoji i to jeste, apsolutno se slažem.

                            Comment


                            • Originally posted by bici View Post
                              Top 10

                              Inace balans gledas po kvalitetu igraca za date role, i kako ti igraci u tim rolama doprinose koncepciji tima, ne po fudbal menadzer formaciji.
                              Ajde objsni mi konkretno šta nije izbalansirano u konkretnoj formaciji i mom izboru igrača, kad se već frljaš sa tom reči.

                              Vau, nije izbalansirano, kako to pametno zvuči.

                              I šta fejsplemiraš na top 10? Jel Poljska i Švajcarska imaju bolje igrače od Srbije?
                              Last edited by goku; 07-10-17, 14:15.

                              Comment


                              • Originally posted by bici View Post
                                Top 10

                                Inace balans gledas po kvalitetu igraca za date role, i kako ti igraci u tim rolama doprinose koncepciji tima, ne po fudbal menadzer formaciji.
                                Aha, sad kontam, ako imaš slabe štopere onda moraš staviti loše veznjake i lošeg špica da bi bilo izbalansirano, ok, u pravu si.

                                Naravo, karikiram, fudbal je jednostavna igra, a kada ga se filozofi uhvate onda bude zlo i naopako.
                                Last edited by goku; 07-10-17, 14:21.

                                Comment

                                Working...
                                X