Announcement

Collapse
No announcement yet.

Reprezentacija Srbije u fudbalu

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Malo sam izmiksovao meceve u oktobru, prvo gostujemo Austriji.Ni meni se ne svidja sama pomisao da trazimo pobedu na gostovanju kada su nam tri boda neophodna dok ce protivnik igrati rastereceno.Imamo dosta takvih negativnih primera.Mada to sve pod uslovom ako ne pobedimo Irsku u gostima gde bi nam i bod odgovarao, ali mnogo bi se lakse disalo pred oktobarske meceve kada bi se Irska pobedila.Pritisak da pobedimo Austriju u toj situaciji bio bi manji.

    Comment


    • 0:0 u Dablinu je puna kapa.
      sigpic

      Comment


      • Originally posted by Ankee View Post
        Vrag ti babu osedl'o, GuNdelj nema blage veze sta covek radi. Ali zato Matic doktorira, Bane je isto svojski zapeo, Kostic odlican. Mitrovic decko treba da se malo opasulji. Da neka dobra cepanka moze da skoci, bila bi Mitrovic. Dade taj gol nekako, ali slaba vajda ako se ne uozbilji. Kolarov klasika neka njegova.
        Ne znam gde je bio Tadic. Ljajic je bio sasvim solidan, cim je usao, odmah se videla razlika na desnom krilu (bilo je blize istoku, pa se videlo bolje). Bice on super pojacanje. Mali Gacinovic je super odradio posao, jos imao asistenciju i gol. Kostic se bas trudio, covek je istrcavao za svakom loptom. On i mali Mijat igraci utakmice.
        Jedina je mana to sto je rival bio Moldavija. Ali videcemo vec za neki dan protiv Iraca sta ce biti, tvrdo kuvano jaje.
        Ne preteruj.
        Mitrovic je klasa. Glava mu nikako nije u redu to stoji, ali momak je 22 godine i bleji na klupi kod Beniteza pa i pored toga je vrsni ''old school'' spic koji moze da izmisli gol i glavom i nogom a jos je bitnije da takvog nemamo a niti smo imali 20 godina.

        BTW.. Osvrt na tablicu golgetera kvalifikacija

        .................................mecevi........... golovi
        1.Ronaldo...................6...................14
        2.Levandovski.............7...................11
        3.Lukaku....................6....................9
        4.Jovetic....................6.................... 6
        5.Mitrovic...................6...................6

        Omalozavati Mitrosa je bogohuljenje.

        Originally posted by Crni Đorđe View Post
        0:0 u Dablinu je puna kapa.
        Potpis. Ne znam cemu ovolika zelja forumasa da se ide na pobedu protiv Iraca. Kao prvo Ircima treba pobeda a ne nama.
        Nek oni jure rezultat.
        Kao drugo mi opasno trcimo kontre i nema potrebe za kruzenjem oko sesnesterca Iraca kad nit' znamo da kontrolisemo loptu nit' znamo da odgovorimo na presing a o tome koliko panicimo kod istog i koliko nam je jadan centarsut i da ne govorim. Dakle to je protiv ratnika i ragbista kakvi su Irci uz podrsku vernih Kelta sa tribine 2-0 za njih na poluvremenu.

        Uostalom, znam unapred da ce Musli da vrati Rukavinu i njegov ''cuveni'' 5-2-2-1 sistem i nece rizikovati nista. Cuvace 0-0 a ako uleti kontra eto i tri boda, ako ne nikom nista.

        Austrija je u nokdaunu i Musli zna da ce takvoj Austriji (koja btw igra nonsalantniju odbranu cak i od nas) pozicionim napadima pre da uvalja dva komada nego da protiv Irske pogodi okvir gola.

        Jos nesto.

        Mi smo sa jos 5 bodova (dva puta x i pobeda protiv Gruzije) na 20. Austrija u tom scenariju je na max 15, Irska ako pobedi Vels je na max 20 a Vels na 17 ili obrnuto za nereseno su na po 18, a mi imamo najbolju gol razliku i najvise datih golova (a to su kriterijumi za ''draw'' scenario).

        Mi smo sa 5 bodova direktno na mundijalu. Tako da nemojte da ocekujete da ce Musli da napada. Od toga nema nista.

        Ocekujte napade Iraca, bunker Srbije, dobar skok u odbrani i kontru Kostica.
        To je ono sto ce Muslin raditi.

        Taj covek ceo zivot ide na rezultat a kao sto vidite ima ga.
        Last edited by Chiwwi; 03-09-17, 02:35.

        Comment


        • Ovo oko Mitra ga pretera ,znas li kad je bila 1997,bilo je tu boljih i klasnijih centarfora od njega ,sad ih i nemamo,al nebitno to

          Slazem se ja za ovo 00 potpis,samo sto u to nisam ubedjen pogotovo ako krenemo sa bunkerom od starta,mislis da cemo da izdrzimo pritisak Iraca u Dablinu 90min pozadi,bez da primimo gol sa ovom nasom odbranom,mi u celim kvalam samo od mucene Moldavije gol nismo primili,ne kazem da trebamo da napdnemo,al ako se od starta povucemo primicemo ga garant,a ,posle tesko da cemo ga dati,a ne primiti nijedan vise

          Comment


          • Pa dobro mnogo je 20 ali u zadnjih 15 je nas najbolji spic.

            Comment


            • Originally posted by 61563 View Post
              Ovo oko Mitra ga pretera ,znas li kad je bila 1997,bilo je tu boljih i klasnijih centarfora od njega ,sad ih i nemamo,al nebitno to

              Slazem se ja za ovo 00 potpis,samo sto u to nisam ubedjen pogotovo ako krenemo sa bunkerom od starta,mislis da cemo da izdrzimo pritisak Iraca u Dablinu 90min pozadi,bez da primimo gol sa ovom nasom odbranom,mi u celim kvalam samo od mucene Moldavije gol nismo primili,ne kazem da trebamo da napdnemo,al ako se od starta povucemo primicemo ga garant,a ,posle tesko da cemo ga dati,a ne primiti nijedan vise
              Ne mislim ali znam da ce Musli da ide na to i da moli boga da Kostic istrci kontru.

              Comment


              • U našoj reprezentaciji je najveći problem pozicija bekova, juče je to izgledalo prilično dobro sa Banetom i Koarovim ali to je protiv Moldavije...Kolarov se inače baš ne "cima" na utamicama i vrlo često je u prethodnim mečevima (na sam ovaj ciklus) "ispadao iz voza", na drugoj strani (pazi sad) pouzdaniji a nekvalitetniji bek Rukavina. Napred u špicu je kažete old skul centarfor a ja bih rekao debeljuca i svakako bih probao sa Prijovićem na mestu startnog centarfora ili kada igramo ovako protiv slabijihi i sa dva centarfora. Ostale pozicije su pristojne, Musin mora da poradi na linijama i da naši ofanzivci imaju i defanzivne zadatke, pogotovo na gostovanjima jačim reprezentacijama, a i ako odemo na prvenstvo - nećemo igrati protiv Moldavije.
                Spoiler
                Ako mi časi smrti postanu bliski,
                I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                Nije umio da odstupi,
                Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                Pao unapred, a ne unazad,
                I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                Uračunato i u moj pad.

                Comment


                • Za dva spica moramo da imamo 4 stabilana pozadi i dva kvalitetna krila(ovo poslednje nemamo ni na vidiku). Muslin gresi sto u ovoj formaciji ne uparuje Sergeja i Matica ispred odbrambene linije a iza Tadic-Ljajic-Kostic linije u formaciji 4-2-3-1. To bi bio sastav koji bi bio potentan i defanzivo i ofanzivno. Matic kao osigurac, Sergej kao kreativna spona defanzivne i ofanzivne linije plus odlican u defanzivi.
                  Prijovic? Svaka cast momku na asistenciji sa Velsom ali on treba da bude plan B. Realno ne moze on da se vuce i nadskace sa defanzivcima Irske.

                  Dakle 4-2-3-1 Kolarov-Nastasic-Maksimovic-Ivanovic ispred Matic-Sergej ispred njih Tadic-Ljajic-Kostic i Mitrovic u spicu. Ali taj film necemo gledati zbog muslinove tvrdoglavosti i menadzerisanja.
                  Last edited by Chiwwi; 03-09-17, 11:47.

                  Comment


                  • Bane juce nije igrao beka, bio je blizi centru kad smo bili u napadu.Igrali smo juce preofanzivno i puno nasih igraca je bilo blizu protivnickog sesnaesterca, ali kada bi gledao kako su se igraci postavljali u odbrani Gacinovic je igrao desno iza Kostica i Tadica.

                    Sa trenutnim rosterom, ne mozemo da igramo 4 pozadi dok god igraju Ivanovic i Kolarov.Od sledeceg kvalifikacionog ciklusa kada se barem jedan od te dvojice bude oprostio, trebalo bi da se vratimo.U ovoj formaciji manje duva pozadi, previse je neizbalansirano kada su Ivanovic i Kolarov bekovi zato sto obojica znaju da povuku napred i nastane krater u odbrani.

                    Comment


                    • Ne mogu, a da ne kritikujem Mitrovica. On bi mogao da bude odlican centarfor, kad bi hteo. Ne mozes da igras i grizes par utakmica i onda ti jednostavno dune nesto u glavu: ma boli me uvo, nek se nose svi! Takvog igraca niko ne zeli u timu.
                      Vidi se da mu je laknulo juce kad je dao gol, ali treba da zasluzis sansu za gol, a ne da stojis negde u blizini protivnickog sesnaesterca ili na ivici ofsajda i da cekas idealnu loptu. Nisi ti Inzagi, covece. Tako je moglo bez posledica da prodje protiv Moldavije, ali protiv jacih ekipa to tako ne moze. Da nije bilo napada po krilima, nista ne bi bilo. Mi kroz sredinu odavno nista ne znamo da odigramo, a tu nam i treba Mitrovic, da se pozicionira, da primi loptu, izbori se za prostor i sut ili neki prodor, izbacivanje po strani (kao sto je odradio sa Gudeljem u prvom pol. i Tadicem u drugom). Jak si kao stena, visok, zagradi se, primi loptu i posle mozes da biras sta ces.
                      Jer ne mozes da ocekujes da krila odrade sav posao, a ti samo da skocis i poklonis se ispred gola, jbg.
                      Now, I meant to talk about something else earlier on, and I've forgotten what it was. I've remembered what it is again, but I've also forgotten. And that's really what adult life is like most of the time.

                      Comment


                      • Mitar je nekad ko krava koja daje puno mlijeka, a onda repom obori kantu.
                        DALE 1992-2020
                        NIKAD ZABORAVLJEN

                        Comment


                        • Moze da pise (prica) ko god sta hoce, ali taj Mitrovic nije samo Moldaviji dao gol. Fino je on rasporedio svoje golove i prilicno pomogao nasoj reprezentaciji do sada, a pri tom pokazao ono za sta ga mnogi "optuzuju" da nema - konstantnost. Ne samo sto je nas najbolji strelac u ovom ciklusu kvala, vec je konstantno resetao mreze. Dao je dva gola Austriji, dva Velsu, jedan Gruziji, jedan Moldaviji.
                          Jos kada bi Ircima zabiberio koji u utorak i puna kapa za Mitra a i nasu repku.
                          Naravno da uvek moze bolje, ali ako je Mitar zasluzio kritike, onda jbg.
                          sigpic

                          Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                          U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                          Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                          Comment


                          • Originally posted by Chiwwi View Post
                            Pa dobro mnogo je 20 ali u zadnjih 15 je nas najbolji spic.
                            Previše se veliča Mitar, dečko je tek počeo tek treba da hara, a ti već si uspeo da uporediš njega sa vrsnim strelcima koji su prošli kroz repku u ajde proteklih 15-tak godina, molim te nemoj..

                            Comment


                            • Kako Slavoljub Muslin ne zove Milinković-Savića, to će pokušati da iskoristi Fudbalski savez Crne Gore koji je po ekskluzivnim saznjanjima ‘Vesti online‘ uspostavio kontakt sa fudbalerom i njegovim menadžerom, Matejom Kežmanom.

                              http://fudbal.hotsport.rs/2017/09/03...de-sms-srbiji/
                              *****
                              sigpic https://www.facebook.com/nezvanicnoradnickinis/

                              Comment


                              • Neka su moji komentari previse kriticki nastrojeni, ali to ne znaci da nema istine u tome. Nemam nista protiv Mitrovica, hocu da kazem da ima potencijal za mnogo vise od onoga sto daje sad. Nekome ko u tim godinama dobija toliko sansi u A timu reprezentacije to treba da bude vetar u ledja da bude sve bolji. I nemojte molim vas da vadimo statistiku i brojke neke sad, on je dao tih 6 golova. A sta cemo sa tim sto je Tadic dao 4? Ekipe poput Gruzije, Moldavije, pa cak i Austije i Velsa nisu orijentir za uspeh.
                                Mi se bojimo Iraca i Velsana. Sacuvaj boze. Ali dobro de. "Svi sad igraju fudbal" - najbolji izgovor za sve.
                                Now, I meant to talk about something else earlier on, and I've forgotten what it was. I've remembered what it is again, but I've also forgotten. And that's really what adult life is like most of the time.

                                Comment

                                Working...
                                X