Announcement

Collapse
No announcement yet.

01: 2014 FORMULA 1 ROLEX AUSTRALIAN GRAND PRIX

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76


    Ricciardo izvuče totalno ludilo... Kakva sreća za Australijance, sad će sutra biti pune novine naslova - Vettelov ubica...

    Ostalo manje više očekivano, Williams vrlo slab po kiši, možda nisu bili spremni da rizikuju. Magnussen je opravdao moja očekivanja, a izgleda i Dennisova. Alonso je mogao do P4, ali je odustao od tog kruga, nema previše razlike između ta dva mesta. Mora Ferrari još da radi, ako nije već prekasno, jer Mečka deluje jako dobro. Videćemo sutra kako će biti što se tiče pouzdanosti bolida...

    Toro Rosso deluje solidno, vipe nego solidno, Kvyat fenomenalan iako je završio u zidu. Nadao sam se da Hulk može malo više, ali dobro...

    Kimijev udes je delovao neizbežno, obzirom na sve viđeno. Nije ništa strašno, vešanje i krilo će morati da se zameni. Ko zna, možda je udarac pomerio neke delove tako da se više ne muči sa kočnicama.

    Vettel i Button podbacili, realno govoreći. Nisam ukačio zašto je Checo bio onako spor u Q2, ali eto - Kamui kreće sa 14. mesta zbog Bottasove kazne.

    Comment


    • #77
      Raikkonen sve jedno ne bi prošao u Q3. Prvo sam mislio da se slupao u očajničkom pokušaju da pretegne bolid ispred da bi imao čistu stazu. Kišni uslovi mu nikada nisu bili jača strana, a pogotovo ne u novom timu. Pozitivno za Ferrari jeste to što je Raikkonen nadoknadio vremenski zaostatak za Alonsom. U FP3 je u prvom pokušaju odvezao brže od Alonsa, pa je Alonso iz druge bio brži za 18 stotinki, i onda je na soft bio samo 27 stotinki bržii. Manje-više sad su tu. Takođe je Raikkonen i u Q1 odvezao dosta brže u prvom pokušaju ali Alonsa je zahvatio gust saobraćaj. Kako god, u kvalifikacijama jesu u zaostatku, ali i dalje i idalje i i dalje postoje nepoznanice koje su veoma bitne. Možemo da nagađamo u kom su smeru i kolikog inteziteta te nepoznanice. To su potrošnja guma, goriva, pouzdanost i tempo u trci.
      ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

      "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
      I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

      sigpic

      Comment


      • #78
        Razlika između njih dvojice je još uvek preko pola sekunde na suvom... Mislim da će opasti dosta na sledećoj trci jer će imati priliku da ispeglaju to u fabrici...

        Comment


        • #79
          Auuu strasno sma zgotivio Magnusena decko je odvezao odlicno,nadam se da moze na trci da bar zadrzi ovo 4. mesto ako nista drugo,a Rikardo je odvezao ludacki.Zao mi je Kimija ali videlo se od starta da nije u svom fazonu a Toro Roso-evi vozaci odlicni.Mladi Kyat odvezao veoma dobro,jedva cekam sutra trku
          Dreams are coming true.


          Marcello Lippi: „Usporeni snimci akcija nisu realan fudbal. Svi mi želimo da vidimo Moniku Beluči golu, ali ne želimo da je gledamo kroz rendgen“.

          Comment


          • #80
            Da li iko može da mi iskopa informaciju na kojim pneumaticima je Lewis Hamilton postavio vreme 1:31.699 u Q1?
            ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

            "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
            I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

            sigpic

            Comment


            • #81
              Hamilton je taj krug postavio na medium gumama , sad sam bas gledao reprizu kvalifikacija
              If the police cant stop you you must be on the dust

              Comment


              • #82
                Originally posted by Mikinen View Post
                Hamilton je taj krug postavio na medium gumama , sad sam bas gledao reprizu kvalifikacija
                Hvala na ifnormaciji. Trebaće mi za analizu Ferrari vs Mercedes. Počeo sam nešto da pišem ali ne znam da li ću da objavim. Moram još nešto da razradim.
                ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                sigpic

                Comment


                • #83
                  Koliko je samo ljut bio Rajkonen kad je izleteo sa staze... Mislim razumem ja sve, zna se njegovo ponasanje, ali nije tu niko bio kriv, sam je on kriv sto je izleteo. Alonso opet peti, ne moze covek da dodje do top 3 pa to ti je. Ocekivao sam, ne mogu da kazem da nisam, ipak je on "kisni covek" voli da vozi u tezim uslovima, ali i bolidi nisu kao pre, tako da ce dosta da se svodi na to ko koliko zna da vozi. Sam Luis je rekao da je tesko na suvom upravljati ovim novim bolidima, a tek je bilo tesko kad je pala kisa.

                  Za Magnusena iskreno nikad nisam cuo (do pre njegovog prelaska u Meklaren), ali decko je vrhunski odvozao. Cuo sam da je "rising star", ali nisam mislio bukvalno

                  Comment


                  • #84
                    Nije bio ljut. Jesi to zaključio na osnovu ‚‚zalupljivanja" vrata?

                    Sam je priznao krivicu. Sve u svemu, zbog saobraćaja na stazi svakako ne bi ušao u Q3.
                    ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                    "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                    I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                    sigpic

                    Comment


                    • #85
                      Ne samo po zalupljivanju vrata, nego dok se neckao da li hoce da sedne na motor ili da ide peske, pa kad je sisao sa motora dosla ova sa kisobranom, a on je odgurava i na kraju lupanje vratima (mada mi se cini da nije zalupio, kontam da bi se culo glasnije, nego takva su vrata da se cuju kad se zatvore)...


                      Ovo za priznavanje krivice nisam video, eto saznadoh to od tebe. Nisam ispratio, jer cim su se zavrsile kvalifikacije odmah sam ugasio TV i izasao napolje, nisam hteo ni da citam vesti posle.
                      Last edited by Ser Deni ®; 15-03-14, 18:42.

                      Comment


                      • #86
                        I was playing around with the switches or something, and I got a little bit of wheelspin and touched the wall. But the car is more or less OK.

                        Comment


                        • #87
                          Originally posted by Deni View Post
                          Koliko je samo ljut bio Rajkonen kad je izleteo sa staze... Mislim razumem ja sve, zna se njegovo ponasanje, ali nije tu niko bio kriv, sam je on kriv sto je izleteo. Alonso opet peti, ne moze covek da dodje do top 3 pa to ti je. Ocekivao sam, ne mogu da kazem da nisam, ipak je on "kisni covek" voli da vozi u tezim uslovima, ali i bolidi nisu kao pre, tako da ce dosta da se svodi na to ko koliko zna da vozi. Sam Luis je rekao da je tesko na suvom upravljati ovim novim bolidima, a tek je bilo tesko kad je pala kisa.

                          Za Magnusena iskreno nikad nisam cuo (do pre njegovog prelaska u Meklaren), ali decko je vrhunski odvozao. Cuo sam da je "rising star", ali nisam mislio bukvalno
                          Dobrodošao!

                          Nadam se da ćeš uživati i učestvovati u diskusijama....

                          Alonso je mogao do P4 (bio je na bržem krugu, najbržem ličnom u Q3 naravno, kad je odustao a razlika do Magnussena nije bila tako velika), ali rizik u tom zadnjem krugu nije vredan toga da završi kao Kimi ili još gore.

                          Ne mogu reći da sam ljubitelj Rona Dennisa, ali sam poštovalac svakako i ako je on bio zadovoljan time što Kevin pokazuje, onda je to dovoljno samo za sebe. Kevin može daleko, može i Kvyat, možda i Bianchi, ali prvo ove godine mora da počisti pod i opaja paušinu sa Chiltonom...

                          Comment


                          • #88
                            Ja nekako od mladih vozaca najvise nada polazem u Bianchia ali videcemo dug je pred njima...
                            sigpic http://caseystoner.com.au/

                            Comment


                            • #89
                              Pole Positions

                              n Driver Nb %/Nb GP
                              1 SCHUMACHER Michael 68 22.15
                              2 SENNA Ayrton 65 40.37
                              3 VETTEL Sebastian 45 37.50
                              4 CLARK Jim 33 45.83
                              5 PROST Alain 33 16.58
                              6 MANSELL Nigel 32 17.11
                              7 HAMILTON Lewis 32 24.81
                              8 FANGIO Juan Manuel 29 56.86
                              9 HAKKINEN Mika 26 16.15
                              10 LAUDA Niki 24 14.04

                              Comment


                              • #90
                                Da je Ron Dennis bio u garaži McLarena prošle sezone dok je Perez vozio, sad bi Perez bio stasaliji vozač. Whitmarsh nije tu ama baš ništa radio. Mogli bi u Magnussenu da pronalaze i školuju nogov Raikkonena/Hamiltona.
                                ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                                "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                                I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X