Announcement

Collapse
No announcement yet.

01: 2014 FORMULA 1 ROLEX AUSTRALIAN GRAND PRIX

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Spoiler


    Ovu sliku sam postavio i u Ferrarijevoj temi (pogledajte spoiler). Tačno se vidi kako je prednje vešanje previše meko. Previše prednji kraj izgubi energije pri svakom kontiranju, a kontiranja mora da ima mnogo u ovako ranoj fazi. To jeu Raikkonenovom slučaju. Čini se da su imali i neki problem sa ERS sistemom na bolidu #7 u FP1 koji su sredili. Ferrari će promeniti podešavanja na prednjem kraju za FP3 kao i BBW.
    ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

    "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
    I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

    sigpic

    Comment


    • #62
      Nemam Marked ja strucnost za neku ozbiljnu analizu a nisam gledao ni FP1 ni FP2. Ja vise pratim osecaj i anailzu ucinka vozaca i timova pa na osnovu toga donosim sud. A i Mercedes mi ne znaci nista posebno, vise ga posmatram kao Hamiltonovo sredstvo za rad. Vise bih voleo da Luis vozi Meklaren ili Lotus naprimer, mada ako Mercedes bude na nivou RedBula i Ferarija ili ispred njih onda ce mi biti drago sto Hamilton vozi za njih. Moj utisak o FP 1 i 2 po vremenima i broju krugova je oporavak RedBula, izgleda da smo ih suvise rano otpisali.

      Trebalo bi napraviti onu sobicu za caskanje sutra pre kvalifikacija.

      Comment


      • #63
        http://www.youtube.com/watch?v=1iiQwKJ5JFM
        sigpic http://caseystoner.com.au/

        Comment


        • #64


          Ako je suditi po ovom videu, i na slobodnim treninzima se dosta radio short shifting. Što znači da još uvek nemamo pravi raspored snaga.
          ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

          "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
          I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

          sigpic

          Comment


          • #65
            Odlican video,izgleda da su timovi resili do starta trke da ne pokazu sve karte ....
            sigpic http://caseystoner.com.au/

            Comment


            • #66
              Ako je ovo drugi deo FP2 (a može lako biti jer je lista vemena vozača puna u donjem desnom ćošku), onda mislim da je short shifting radi čuvanja goriva - do 10 500 RPM nema ograničenja na protok...

              Comment


              • #67
                Originally posted by Vanja #66 View Post
                Ako je ovo drugi deo FP2 (a može lako biti jer je lista vemena vozača puna u donjem desnom ćošku), onda mislim da je short shifting radi čuvanja goriva - do 10 500 RPM nema ograničenja na protok...
                Originally posted by MarkedOne8 View Post
                Ja ću pokušati da predvidim maksimalnu brzinu u kvalifikacijama. Kažem da će maksimalna brzina u kvalifikacijama biti 322 km/h.
                Maksimalna brzina je bila 318, a ja mislim da sam čak i potcenio‚ sa 322. Kako god, 4km/h nije mala stvar. Zato mislim da su svi štedeli motore (neko manje, neko više). Takođe, ako i uporedimo onboard zvukove, taj sa videa i onaj zvuk iz prenosa su jako slični. Radi se o čitavih 3k obrtaja.
                ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                sigpic

                Comment


                • #68
                  Gutierez je završio FP3 dosta rano, terminalni problem sa menjačem... Mečka brža od ostalih, ali jede gume. Hamilton je za svoj najbrži krug za sad (30.990) postavio 2 najbrža sektora, ali u trećem nije postavio ni lično najbolje vreme zbog pregrevanja guma, dok se Rosberg posle 8 krugova žalio da su gume gotove... Ni Bottas neće postaviti nikakvo vreme, kao ni Grosjean koji je imao problema sa motorom (loše paljenje).
                  Last edited by Vanja #66; 15-03-14, 03:37.

                  Comment


                  • #69


                    Hamilton je napravio malu grešku, te nije postavio bolje vreme, ali Nicov rezultat govori dovoljno o Mečkinom čistom tempu. Mnogi su bili sporiji nego juče, Alonso naročito (3/4 sekunde), jednim delom to je verovatno zbog jakog vetra danas... I dalje deluje da je Ferrari vodeći od ostalih timova, McLaren i Williams su im blizu.

                    Bottas će dobiti kaznu zbog menjača, pitanje je šta će biti sa Gutierezom jer Sauber pominje da i oni menjaju menjač.

                    Moram pomenuti Marussiju, dosta su se odlepili od Caterhama i deluje sasvim moguće da uđu u Q2, što nije samo do motora jer Renault je sredio neke od svojih problema očigledno.

                    Moguće su mokre kvalifikacije, što će uz ovoliki obrtni moment biti opaka poslastica...

                    Comment


                    • #70
                      Ako ima nekog zainteresovanog za chat, neka javi da ostavim link ovde...

                      Comment


                      • #71
                        Stavi.

                        Comment


                        • #72
                          Ne volim kisu

                          Comment


                          • #73
                            Q1 je praktično gotov, Marussia napravila previd i nisu odvezli dovoljno brze krugove na vreme. Kobayashi verovatno sprovodi Caterham do Q2, Lotus zauzima naslavni poslednji red. Tamo ništa ne funkcioniše kako treba, priče da će Renault ponovo preuzeti taj tim se pojačavaju izgleda... Grosjean ne može da veruje šta se sve dešava, vidno je frustriran, a Maldonado ako nije već 10 puta izleteo van staze...

                            Comment


                            • #74
                              Ron Denis u boksu.
                              Last edited by Alan; 15-03-14, 06:18.

                              Comment


                              • #75
                                http://us11.chatzy.com/78502132850814

                                Potrajalo je jer sam trebao da napravim novu, nismo koristili staru dugo pa su je ugasili...

                                Comment

                                Working...
                                X