Announcement

Collapse
No announcement yet.

Indian Wells 2014. - BNP Paribas Masters 1000

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • 1.
    Bio je test ali nije bio dan D. Novak ga je prosao sa ocjenom 9.

    Mnogo mi je drago zbog Novaka, navijaca, notorious, Vladana i Gorana Ivanisevica.

    Zacudjuje koliko ovaj zadnji ne podnosi igru Novaka, ali i koliko ova dvojica prije njega imaju malo vjere u Novaka, iako sam siguran da im je drago sto je Novak, i pored skoro pa krompira, rutinski pobijedio.

    2.
    Vidio sam puno ovakvih meceva. Losiji igrac se nabrusi u zelji da iskoristi losu formu boljeg igraca, trener ga napumpa, na pocetku ga krene, boljem igracu inicijalno nista ne polazi za rukom, u nokdaunu je... A potom 3-4 poena sve vrate na pravo mjesto. notorious i Vladane, nije valjda da nikad niste nesto slicno vidjeli?

    Sto je bilo prvo, Ciliceva odlicna igra ili Novakova losa igra? Ja bih rekao ovo prvo. Cilic je prvi servirao is a lakocom sacuvao svoj servis gem. To ga je rasteretilo na Novakov servis i krenuo je sa agresivnim returnom. I sto je vaznije fantasticno je pogadjao. Tome ce doprinijeti vrlo nizak postotak prvog servisa kod Novak plus relativno slabi prvi servisi.

    Cilic je odlicno izvodio Goranov plan, koji je logican plan i koji se svodi na – nemoj ulaziti u razmjene. Serviraj kako spada i agrsivno returniraj. Novak, koji je bio u nokdounu je obilato pomagao.

    3.
    Jos mogu shvatiti da je Cilic krajem prvog seta pomislio da sve zavisi od njega. Ali meni se cini da je i Goran isto mislio. A onda se sve promijenilo. Kao prvo Novak je poceo bolje da servira u drugom. Nije vise bilo tako lako postici viner iz returna. A kad bi usli u razmjene, Novak ne bi grijesio nego bi se koncetrisao da posalje loptu dovoljno duboko, a opet sa velikom marginom. Tri-cetiri takve razmjene su pokazali ko sto moze.

    To bi djelovalo porazavajuce na Cilica u svakoj situacija, a pogotvo u ovoj danas kada je za moment pomislio da stvari zavise od njega i da Novak u ovom trenutku ne moze bolje od onoga u prvom setu. Ali mora mu se oprostiti jer su noto i Vladan pomislili isto. Ko zna, mozda su Marin i Goran citali sto ovdje pisu Novakovi navijaci i povjerovali u isto.

    4.
    Iza toga se sve svodilo na jedno pitanje. Hoce li Novakov nivo znacajno da padne? Do kraja drugog seta nije pao, nije pao ni na pocetku treceg. Bio je mali pad poslije 3:0 u trecem, ali beznacajno.

    Nekoliko stvari ohrabruju:

    Novak je pobijedio rutinski i pored ubacaja prvog servisa od samo 57%. Samo je trebao da ostane u 5. brzini i da ne preuzima nepotrebne rizike. Odlucile su Marinove iznudjene greske.

    Pokazao je strast, i to hladnu, sangvinicku, a ne kolericno ‘histerisanje’. To me raduje.

    Novak je jasno mislio. Radio je sto treba i nije panicario.

    Nije imao problema sa disanjem, ali ni mec nije bio zahtjevan.

    Prvi put se ove godine morao vracati u mec i ucini je to uspjesno.

    Peta brzina je OK.


    5.
    Da li je kriza prevazidjena?

    Ni slucajno, samo se pokazalo da ona nije ni izbliza onako duboka kako su mnogi mislili.
    Last edited by NI; 13-03-14, 14:49.

    Comment


    • Je li on ovo napisao da smo noto i ja mislili da sve zavisi od Cilica
      sigpic

      Comment


      • Originally posted by notorious View Post
        Vladane, ne kritikuj Novaka, Čilić je fantastičan
        Originally posted by Vladan View Post
        Inace nije do Djokovica, do Cilica je, sve hvata u penjanju

        Da vidim sta ce NI na ovo reci.
        sigpic

        Comment


        • Lepo sam rekla da ce biti lagan mec za Djokovica, a ono sto sam ja gledala, a to je od polovine 2. seta i ceo 3., ovo je bilo bas #peske.
          Ail sledeci je Beneto, on vec nije tako naivan
          http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

          Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

          sigpic

          Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
          with experience.

          Comment


          • Vladne,

            Nemoj da pocnem citirati sve sto ste pisali. Prozavli ste me poslije 10 minuta, promijenili misljenje nekoliko puta, ne o tome sto Novak treba da radi, to je i onako jasno, nego da li Novak to moze ili ne.

            @shminka, notorious i Valadne

            Sada ozbiljno pitanje. Sto je bilo Stanu?

            Comment


            • Gledala sam samo treci set Djokovic-Cilic i moram da primetim da je Cilic za svoje standarde dosta popravio igru, drzi se u razmeni sa osnovne, kad mu ide servis to funkcionira, e sada kad pada, pada. Djokovic ima idealnu igru za Cilica, a sta se dogadjalo u prva dva seta zaista ne znam. Po onome sto sam videla u trecem, verovatno Novak katastrofalan u prvom, a bolji plus nervoza Cilica u drugom. Da je izasao iz krize, ni slucajno, jer inace ne bi gubio 6-1 od Cilica, da je bio koncentriraniji u trecem bio je i to je za Cilica bilo dovoljno.
              Inace vidim da je "najbolji igrac trenutno" t.e. Wawrinka izgubio. Salu na stranu, gledala sam samo prvi set i bas bezvoljno delovao, izgleda mastersi mu nisu predizvik. Igra je bila ona na koju smo navikli od njega.
              Sada vec izvesno da mozemo Federera gledati u finalu, a sa druge strane, pa trebalo bi Djokovica, ali to je sa rezervom.

              Comment


              • NI postovi su tu, crno na bijelo, ja sam maltene 90% vec citirao. Ako ne razumijes ironiju ja tu nista ne mogu.
                A ne bih o tome ko koga proziva zadnjih dana. Ja cu svakako uvijek na bezobrazluk uzvratiti bezobrazlukom, to stoji.
                sigpic

                Comment


                • Vladane,

                  znam da je bilo ironije s tvoje (vase) strane, zanam da je bilo jada i ljutnje, mislim da je bilo i panike, ali da li je ikao noramalan pogao pomisliti da je ono sto je odigrao u prvom setu trenutno Novakov nivo?

                  I zasto si odmah mene prozavo? Sto mislis da sam ja uzivo u onom defakto krompiru, iako sam se nadao da ce nesudejni krompir da malo posrami i zainati Novaka.

                  Comment


                  • Originally posted by NI View Post
                    Vladne,

                    Nemoj da pocnem citirati sve sto ste pisali. Prozavli ste me poslije 10 minuta, promijenili misljenje nekoliko puta, ne o tome sto Novak treba da radi, to je i onako jasno, nego da li Novak to moze ili ne.

                    @shminka, notorious i Valadne

                    Sada ozbiljno pitanje. Sto je bilo Stanu?
                    Jeste da nisi mene pitao, ali evo da ti odgovorim, usao je bas lose u mec, izgledalo je da ima povredu, cak je i fizioterapeut izlazio na teren, ali je na konferenciji rekao da nema povrede nego da je bio negativan, nervozan i da jednostavno nije imao dobar stav na terenu.
                    Po meni, ovo je prvi put da se on susrece sa cinjenicom da je izraziti favorit, da ljudi ocekuju da dodje do zavrsnice turnira, da ostatak Tour-a treba lagano da dobija, a to je pritisak sa kojim se nije lako nositi.
                    http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                    Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                    sigpic

                    Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                    with experience.

                    Comment


                    • Originally posted by NI View Post
                      1.
                      Bio je test ali nije bio dan D. Novak ga je prosao sa ocjenom 9.

                      Mnogo mi je drago zbog Novaka, navijaca, notorious, Vladana i Gorana Ivanisevica.

                      Zacudjuje koliko ovaj zadnji ne podnosi igru Novaka, ali i koliko ova dvojica prije njega imaju malo vjere u Novaka, iako sam siguran da im je drago sto je Novak, i pored skoro pa krompira, rutinski pobijedio.
                      Slažem se s večinom posta,ali ovo mi je upalo u oči,goran da ne podnosi igru novaka,pa otkud ti to,od svih aktivnih tenisača najvše hvalospjeva je govorio o njemu,i prije 2,3 godine a i sada....i još uvjek tvrdi da je novak najbolji igrač na svjetu,a neznam gdje ti vidiš da on ne podnosi njegovu igru....

                      Što se tiče meča,novak ništ posebno nije igrao,samo je vračao loptice dublje u teren i to je bilo dovoljno protiv ovako limitiranog igrača

                      Comment


                      • NI, zato sto ti gotovo uvijek kazes da je protivnik bio fantastican, da nije toliki problem u Djokovicu. Ako se ne varam, a mislim da se ne varam, nesto slicno je bilo i jutros. Pa ja ocekujem od svakog TOP 50 igraca da zakucava lopte na treningu. To je Cilic radio u prvom setu, Djokovic bez servisa, ovaj usao i samara. I kad bi bila razmjena stigne mu plitka i visoka lopta i Marin je poklopi. Marin je shotmaker, zna se sto mora da se radi protiv njega. Sto kaze noto stvarno ispadamo vizionari, napisali da mora duboko i Marin ce svaku slati u mrezu. I gle cuda, stvarno bi tako. Da je Djokovic slao duboke lopte i setao Marina, a ovaj imao odgovor na takvu igru onda svaka cast, kapa dolje Cilicu, bolji si, idi u cetvrtfinale.

                        Djokovicev govor tijela u prvom setu i na kraju meca su nebo i zemlja. Zasto mu se to desava nemam pojma, ali da je dobro nije. Ipak pohvaljen je za stav, mozda igracki bolje ne moze, ali ovakav stav uvijek treba da bude prisutan. Ono u prvom setu je bilo nista.
                        sigpic

                        Comment


                        • MTO ne smije da se trazi ako je neko negativan i nervozan, trebao bi da bude kaznjen za to, slicno je on radio i prosle godine na AOu, kad fizicki nije bio spreman i koristio MTO da se odmara. ATPov doktor nije tu da lijeci bubice.

                          I ovdje ste svi pricali kako je povrijedjen i kako to nije to. Niko nije postovanje odao Kevinu.
                          sigpic

                          Comment


                          • NI, dobre su ti analize ali nema tu mnogo filozofiranja. Cilic je slabije odigrao kljucne poena i to je to. U 3.setu par puta je bilo 30:30 na Novakov servis i nijednom Cilic nije stigao cak ni do brejk lopte.
                            Jos jednu stvar bih izdvojio a to je Cilicev BH koji nije na nivou Vavrinke, cak je i Federer u Dubaiu bio bolji od Novaka u tom segmentu. Takodje Novak voli da otvori mec tako sto ce prvi servirati medjutim ovog puta mu je Cilic uzeo tu prednost tako da je vrlo brzo poveo sa 3:0 sto mu je dalo dodatno samopouzadanje. 2. i 3. set Novak je pocinjao sa svojim servisom i konstatno je bio u vodjstu sto mu je davalo dodatnu sigurnost.

                            Comment


                            • Ma nije on igrao nista od sredine treceg seta, stisnuo se, ali mu je znacilo jbg, i to je nesto. Pokazao je emocije.

                              E da ovo zaboravih. I jos nas pitas jesmo li srecni. Cus jesmo li srecni sto gubi 5:0 od Cilica. Jesmo.
                              sigpic

                              Comment


                              • Ove sezone su svi poceli klimavo Niko ada je bas 100% siguran.
                                Nadam se da ce sezona sljake biti bolja, posto nam za sada ne prikazuju bas nesto zanimljivo

                                Comment

                                Working...
                                X