Announcement

Collapse
No announcement yet.

Suicide Tennis - Opsta tema

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cuj da odustanem. Jedini razlog zbog koga sam budan je jer vrssim poslednje pripreme za AO na celendzeru u Bangkoku. I usput radim trening, pogadjam pobednike svih kvalifikacionih meceva, gledam potencijalne tipove za prvo kolo. Podredio sam sve pocetku sezone, uzeo bolovanje na poslu, zamnio noc za dan evo vec dve nedelje.
    Last edited by mark !t zer0; 11-01-18, 00:31.
    sloboda ili ništa

    Comment


    • Originally posted by madrid View Post
      Nemoj ti mark brate. Ti si se prosli put zamalo samobanovao
      Morao bi imunitet da mi bude garantovan.
      sloboda ili ništa

      Comment


      • Mark vraća veru u ovo takmičenje

        Comment


        • Originally posted by madrid View Post
          Sandu vidim da si mi odgovorio direktno se favorizuje rizik, a nema dobar razlog za to,osim da se nekome vise svidja da ide na titulu(ja sam 1 od tih), a smanjuje se nagrada za konstantnost. Namece se stil igre koji je neko procenio da treba igrati jer je "teze i bolje" pa je red da se i "adekvatno" nagradi ta igra. Paradoks je da bi dalo boomerang efekat.
          Ne gledam na to kao na favorizovanje. Rizik se samo vise nagradjuje (tacnije vise u odnosu na slabiji plasman jer preko 2000 bodova ne mozemo da idemo). Dobar razlog za proporcionalno vece vrednovanje rizicnijeg tipovanja postoji, znaci ima ga. Jer je neuporedivo teze osvojiti titulu nego doci do cetvrt finala ili polufinala. Ma 15 puta je teze osvojiti titulu nego doci do finala ako ces realno. Jedan jedini igrac koji je uspeo da pridje tome sa nekom realnom sansom si ti. A ono sto je Bojana pricala za MTF pre neki dan proverio sam i ja. Igra ih tamo pun kurac ljudi i igraju 10ak godina tu igru. Dvojica igraca su za taj period uzela po dva slema, jos dosta njih po jedan (za 10 godina) sto potvrdjuje tezu da su oni ne zato sto su veci znalci osvajali vise turnira nego mi ovde, nego iz prostog razloga jer ih ima mnogo mnogo mnogo vise.
          Ne namece se nista - barem ja ne vidim nista kao nametanje tu, kao sto sam vec nekoliko puta napisao, da se ne ponavljam, svako ce igrati onako kao zeli samo se odredjeni plasmani realnije vrednuju.
          Primera radi ako zelim da grindam znam da cu skupiti otprilike 500 bodova po slemu po novom sistemu (ako budem uspesan u tom igranju na sigurno) i to je 2000 .... ako na jednom slemu zaserem to je 1500 ima jos brdo turnira tu neka se sve ukupno nakupi 1000 bodova - lagano za WTF laganezi. A ako me bas kenja to igranje na sigurno mogu i u sam vrh da udjem. Kontas...
          sigpic

          Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

          U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
          Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

          Comment


          • Pazi ja sam kao ti, volim da idem na titulu, tako da mi je tesko da budem objektivan, a trudim se. Jbg nije neuporedivo teze uzeti titulu nego igrati 6-7 polufinala zaredom. Dace Bog da probas i jedno i drugo pa ces videti da nije bas tako kao sto ti na prvi pogled deluje. Zato je razlika po novom bodovanju preterana. Cak mislim da je ovo drugo i teze. Pogledaj broj titula inpogledaj broj igraca sa 6-7 SF u nizu pa vidi i sam sta je redji slucaj.
            Last edited by colchonero; 11-01-18, 00:40.

            Comment


            • Originally posted by p4p1 View Post
              Misteriozno veće.
              Dakle da sumiramo - ti ovde vršiš zamenu teza

              A što se sistema tiče, to bi zahtevalo malo dublju analizu u koju ne planiram da ulazim. Na prvi pogled mi ne deluje kao nešto što me tangira
              Dobro ti to izsumira .... sumiras ko mator.

              Madrid igrao sam ovu igru od Madrida 2016 pa do Sangaja 2016 i na tih 8 odigranih turnira osvojio skoro 4000 bodova. Tako da sam video koliko je tesko dolaziti do zavrsnica na mnogim uzastopnim turnirima. Znaci za pola jedne sezone (sa WTFom imamo 16 turnira godisnje) sam nakupio bodova koliko mnogi ne nakupe za celu sezonu. Mozda je tebi tesko Madrid, u to ne ulazim.
              Last edited by Sandugp; 11-01-18, 00:47.
              sigpic

              Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

              U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
              Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

              Comment


              • Originally posted by p4p1 View Post
                Mark vraća veru u ovo takmičenje
                Jedan poznati https://i.kinja-img.com/gawker-media...1mwxrxtwgm.gif

                Comment


                • A sme li da se prepisuje sa MTFa?
                  sloboda ili ništa

                  Comment


                  • To je problem, prepisivaće odatle. Ko hoće da prepisuje uvijek nađe način

                    Comment


                    • Tako je ima 2-3 ljudi maks. sa tim uspehom. A osvajaca pojedinacnih titula ima mnogo vise. Ovo bodovanje bi bilo ok da je jedan turnir, ali na duge staze itekako nije posteno i ne pokazuje realnu tezinu izvesnih dostignuca. Kada se poredi titula vs polufinale na istom turniru ne 15 nego 100 puta je teze uzeti titulu. Ali kada se gleda da li je teze 1 titula, 3x prvo kolo 3x drugo kolo ili 7x SF to je onda nesto potpuno drugo i mislim da je druga opcija mnogo teza iako je ja ne bih bas voleo za sebe.
                      Last edited by colchonero; 11-01-18, 00:52.

                      Comment


                      • Originally posted by madrid View Post
                        Tako je ima 2-3 ljudi maks. sa tim uspehom. A osvajaca pojedinacnih titula ima mnogo vise. Ovo bodovanje bi bilo ok da je jedan turnir, ali na duge staze itekako nije posteno i ne pokazuje realnu tezinu izvesnih dostignuca.
                        Ja za tih osam turnira sto sam malopre naveo stigao i da osvojim titulu na Mastersu i da zabelezim konstantne rezultate .... Znaci nije bas da ne moze. Sto se mene tice znam da cu sa svojim partnerom prekucati ovo lagano, kakvo god bodovanje da se stavi. Ali nisam slep, niti lud, da ne vidim da je ovo novo bodovanje bolje od starog. Nista tu nije mnogo zakinuto, da bi mogli da kazemo da se obeshrabruje grind, ali je opet zakinuto dovoljno da onaj ko osvoji titulu moze da kaze da je nekav rezultat napravio i da ima vajde od toga.

                        Ovi svi likovi sto igraju na titulu to samo fol pricaju. Kada zagusti pred kraj sezone pa kada im treba za visok plasman odredjen broj bodova - samo na sigurno se cepa (cast shminkeru koji ne radi tako).... isto tako kada dodju do cetvrtfinala slema i te kako se zadovolje polufinalom i u drugom cetvrtfinalnom paru sprcaju glavnog favorita kao pik. To je samo prica da se ide na titulu - i cast tebi koji si prosle godine na AO zaista isao na titulu.
                        Tako da ako se detaljno izanaliziraju pikovi i nacin igre svih likova koji su do sada igrali ovu igricu ... nema riskantnog nacina igre ... on ti je kao servis-volej igra izumro - u stvari jos gore - nikada nije ni postojao. Ima samo igre sa blagim rizikom i igre na sigurice. U prethodnom periodu kada su ova cetvorica konstantno dolazila u zavrsnice svih turnira ta igra na sigurice e bila jos ucinkovitija - jer je bilo lakse, a sada kada je malo istumbanija situacija bice zanimljivo videti sve nas samoproklamovane majstore kako cemo se snaci i kako cemo proci.
                        Last edited by Sandugp; 11-01-18, 01:03.
                        sigpic

                        Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                        U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                        Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                        Comment


                        • Podrzavam promjenu bodovanja!

                          1.
                          Promjena nije radikalna kao sto sam ja htio, ali ide u pravom smjeru. Ohrabruje igranje na pobjedu a ne skupljanje bodova. U svakoj igri, sportu itd. se povremeno mijenjaju pravila da se dobije na zanimljivosti.

                          Suicid bio bio obicno pogadjanje i ne bi se razlikovao od bilo kojeg drugog pogadjanja da nema u sebi ugradjen element strategije. Nije problem proci kolo, nego je problem proci kolo da ne narusis sanse u zavrsnici takmicenja.

                          Za mene je najinteresantniji dio kada u cetvrtfinalu moram izabrati sve put do titule. Defakto treba predvidjeti sve preostale rezultate.

                          2.
                          Pomjena ne ispravlja drugi problem koji imamo. Taj problem je jednako bodovanje GS-ova iko je Uimbldon daleko lakse osvojiti. Zato predlazem malu doradu.

                          Da se biraju dva pobjednika u 1/8 i 1/4 finala Uimbldona (jedan iz gornje a drugi iz donje polovine zrijeba) . Prolazi se dalje ako se pogode oba pobjednika ali se skupljaju poeni ako se pogodi samo jedan. Time bi se GS-ovi izjednacili po tezini.

                          (Primjer razlike u tezini. Prosle godine je, ako si pogodio najpovoljniji put, bila sansa da osvojis AO 3.46% a Uimbldon 6.40%. Ja znam najpovoljniji put jer danas znam sve rezultate. Treba naravno uzeti u obzir da je bilo daleko teze pogoditi najpovoljniji put u Australiji. Djokovic je ispao u 1. kolu a Mari u cetvrtom.)

                          Comment


                          • I mali Madrid i pored toga sto je bilo daleko najteze pogoditi najpovoljniji put u Australiji dogurao do finala sa realnim izgledima da ga uzme: finale Federer-Nadal on imao tip na Nadala (GS, best of five)... I ne dade mu se. Jeste odigrao taj turnir svaka mu cast. Meni sad zao sto ga nije uzeo, da je uzeo obrnuo bi igricu.
                            sigpic

                            Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                            U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                            Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                            Comment


                            • Braćo samo se borite, sinoć ste obrnuli igricu

                              Originally posted by miloolja View Post
                              Nista ovo bodovanje nece da promeni, ama bas nista. Al ajd nekome bilo dosadno

                              tt
                              Ubola si poentu u prvom postu...

                              Originally posted by miloolja View Post
                              Veliki tehnicari i jos veci takticari... ojhhh boze gluposti. Ako imate vremena da se toliko zamajavate sa ovim tehnikalijama i mozganjima iz dana u dan....e svaka vam cast, a najobicnija igrica...bez nagraduce neke cak
                              A na kraju se samo ipak sve svodi na prepisivanje...kod mnogih.

                              tt
                              ...ali onda nepotrebno ubila entuzijazam ljudima ovim drugim postom. Hoćemo da znamo kome i zašto je bilo dosadno... To bi trebalo i tebi da bude u interesu

                              Comment


                              • Apsolutno se slaze sa tobom Sandu. I meni je zao sto madrid nije osvojio Australiju. Iako svi mi zelimo pobijediti, najljepsa je igra ona u kojoj se uziava a samim tim uziva i u dobroj igri drugih takmicara.

                                Comment

                                Working...
                                X