Announcement

Collapse
No announcement yet.

Paris 2013.

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by NI View Post
    pecaros,

    Ja razumijem da ne vjerujes u tank/dogovor teoriju. Ali nema razloga da joj pripisujes stvari koje nemaju veze sa njom.

    A)
    Davidova igra jucer nicim ne rusi teoriju. Ako ista, potvrdjuje je. David je 'choknuo' jucer, a u subotu nije. Zasto nije?

    B)
    Teorija ni najmanje ne dovodi Davidove igracke sposobnosti.

    C)
    U Parizu je Rafa osvoji 360 bodova. To je ekvivalent dvije pobjede u Londonu. Dakle, trebao je Pariz.

    D)
    Teorija ne samo da ne kaze da je Rafa siguran u osvajanje WTF, kaze upravo suprotno da je Rafa tankao zato sto nije siguran u osvajanje WTF. Tim potezom povecava sanse da osvoji WTF. Istina je da teorija kaze da je Rafa siguran (99%) da ce imati dvije pobjede u Londonu i ostati prvi na kraju godine. To dvoje nije isto.

    E)
    Rafa nikada nikome nije dao nesto dzabe. Teorija ne kaze da je Rafa tankao zbog dobrog srca, nego zbog nasusne potrebe. U ovom trenutku je Novak bolji od njega. I to znatno bolji. To je izvor svih problema.

    F)
    Pocetkom oktobra sam napisao da Rafa mora da izlazi na megdane Novaku ako zeli da bude sigurno prvi na kraju godine. Izisao je na samo jedan megdan. Jednom prilikom je nevoljko htio duel sa Novakom (Sangaj) drugom prilikom je nevoljko izbjegao duel sa Novakom (Pariz) i opet je defakto siguran da ce biti prvi. To je kompliment za Tonija. Kao i uvijek je izvukao maksimum iz situacije.
    A) David je potvrdio odličnu formu, formu kojom je i ranije dobijao Rafaela. Da li je čoknuo ili je Novak podigao nivo igre je pitanje za diskusiju. Pretpostavka da je David čoknuo može se potirati pretpostavkom da je samo splet okolnosti Novakovo podizanje nivoa pred kraj oba seta.
    B) Teorija uvodi sumnju u Davidove igračke sposobnosti jer potkrepljuje tezu da bez dogovora David nema šansi protiv Rafaela. Prepostavka na prepostavku ostaje pretpostavka.
    C)D) Propustio je Bazel i sa 360 poena iz Pariza sav srecan otperjao za London. Zadovoljava se sa dve pobede a dalje šta uradi. To nije Rafael. Rafael nije nesiguran, jer da jeste, ne bi imao karijerni bilans poput trenutnog. Nesigurnost može izroditi i dva poraza u Londonu čime dogovor iz Pariza dobija na besmislenosti.
    E) Razmena pobeda u Parizu i Londonu ide na štetu Rafaela jer je David dobio finale, a Rafaelu ona ništa ne garantuje. Neadekvatna razmena kao jedna pretpostavka ili kvalitativno usaglašena u budućnosti po drugoj pretpostavci.
    Možemo unedogled nizati pretpostavku na pretpostavku bez uvida u stvarnost. Moguće i da je naše bivstvovanje ovdašnje samo pretpostavka
    Last edited by pecaros; 04-11-13, 10:26.
    sigpic

    Comment


    • Originally posted by NI View Post
      Niki,

      Ja sam kvalifikova. Kad vec posjeduje vec posjeduje kvalitet kojim je satjerao Tonija i Rafu u cosak, da pored 2800 poena prednosti u oktobru moraju da kalkulisu...
      Ti si mislio na kraj sezone, ok.

      Comment


      • zasto mesate tankovanje i dogovor. to nema veze jedno sa drugim. u pitanju je po meni rafino tankovanje i ferer sa tim nema nista u smislu dogovora. a zasto rafa tankuje, pa zato sto je na uso dostiguo vrhunac i od tada sledi pad koji je neminovan pogotovu kod njega. ne moze on odigrati celu sezonu na vrhunskom nivou, kao sto ne moze niko drugi. rafin vrhunac je trajao ove sezone duze nego li novakov i zato ce biti br. 1 na kraju. mislim da je svestan da azijsku turnelu i wtf ne moze da odigra kao i americku, pa zato i kalkulise, sasvim legitimno, ali optuzivati ferera da je dogovarao mec, je po meni totalno suluda ideja.
        isto tako mislim da dobiti rafu i noleta u polufinalu i finalu bilo kojeg turnira je mentalno nepremostiva prepreka za sve igrace. jer ako rafa ili nole nisu na vrhuncu sto se forme tice i dalje treba velika snaga da ih neko slonije i ZAVRSI MEC. isto tako imam utisak da je fereu bilo bitnije da dobije rafu nego li da dobije finale. on jednostavno nije imao mentalne snage da dobije oba meca. ali optuzivati ga da je namestio mec je totalno suludo. takodje ako se uzme mogucnost da nole osvoji aziju, pariz i london i da ostane na kraju godine broj 1, to onda umanjuje rafinu godinu i njegove rezultate, zato mislim da je sa tonijem i napravio kalkulaciju kako da na kraju godine ostane br. 1, izbegne noleta koji je u naletu maksimalno moguce i to je sva prica.
        ponavljam da bi neko dobio rafu i noleta u 2 ili 3 dana mora da ima neverovatnu mentalnu snagu, a to trenutno niko ne poseduje, bez obzira o kojem turniru/podlozi se radi.

        Comment


        • Španac nije uspeo da odbrani trofej u prestonici Francuske pošto je izgubio od Novaka Đokovića sa 7:5, 7:5.

          Prethodno je u polufinalu pobedio sunarodnika Rafaela Nadala u dva seta.

          „Mislim da je meč bio veoma dobar, sa dosta dobrih relija. Igrao sam verovatno bolje nego juče, a opet sam izgubio. Zadovoljan sam svojom igrom na poslednjih nekoliko turnira. Sada želim da se opustim i budem sa svojim timom, a sutra putujem u London na poslednji turnir sezone“, rekao je Ferer.

          http://www.b92.net/sport/tenis/maste...&nav_id=773137

          Istina,David je igrao bolje nego protiv Nadala,ali opet nedovoljno da pobedi veoma motivisanog Noleta
          sigpicFokus Nole i ne zaboravi- u pertle... idemo Noleeeeeeeeeee

          ''Na jedno uho ne čujem ništa, a na drugo sve. Zato slušam samo one koji mi priđu sa prave strane...

          Comment


          • Miloolja se kladi jer je u win-win situaciji,,,rado ce ona nositi bilo sta pod uslovom da joj Novak osvoji titulu

            Comment


            • Originally posted by prskaj View Post
              Dogovoreno. 2 nedelje odgovara?
              Moze
              http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

              Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

              sigpic

              Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
              with experience.

              Comment


              • Originally posted by pecaros View Post
                A) David je potvrdio odličnu formu, formu kojom je i ranije dobijao Rafaela. Da li je čoknuo ili je Novak podigao nivo igre je pitanje za diskusiju. Pretpostavka da je David čoknuo može se potirati pretpostavkom da je samo splet okolnosti Novakovo podizanje nivoa pred kraj oba seta.
                B) Teorija uvodi sumnju u Davidove igračke sposobnosti jer potkrepljuje tezu da bez dogovora David nema šansi protiv Rafaela. Prepostavka na prepostavku ostaje pretpostavka.
                C)D) Propustio je Bazel i sa 360 poena iz Pariza sav srecan otperjao za London. Zadovoljava se sa dve pobede a dalje šta uradi. To nije Rafael. Rafael nije nesiguran, jer da jeste, ne bi imao karijerni bilans poput trenutnog. Nesigurnost može izroditi i dva poraza u Londonu čime dogovor iz Pariza dobija na besmislenosti.
                E) Razmena pobeda u Parizu i Londonu ide na štetu Rafaela jer je David dobio finale, a Rafaelu ona ništa ne garantuje. Neadekvatna razmena kao jedna pretpostavka ili kvalitativno usaglašena u budućnosti po drugoj pretpostavci.
                Možemo unedogled nizati pretpostavku na pretpostavku bez uvida u stvarnost. Moguće i da je naše bivstvovanje ovdašnje samo pretpostavka
                pecaros,

                A) David je u 10. i 12. gemu drugog seta choknuo. Ne smatram da je to pitanje za diskusiju.

                B) David moze pobijediti Rafu na hardu. I Rafa to zna i David to zna. Da Favid nema problem sa chokingom, on bi bio favorit protiv Rafe na haradu.

                C) D) Rafa je zadovoljan sa prvim mjestom na kraju godine, a ne sa 360 poena.

                E) Razmjena pobjeda, koju sam, uzgred budi receno, samo ja pomenuo, daje pshihicki odmor Rafi od 4 dana. Novak ce imati samo jedan dan odmora. Plus, Rafa izbjegava neugodni mec sa Novakom.

                Teorija se gradi pretpostavkom na pretpostavku. Mozda ti ne volis teorije.

                Inace kako stvari odmicu sve vise lici na razmjenu pobjeda. Cio teniski svijet prica o tome da je David umoran. I David je jucer pomenu umor. Da li je to ikad ranije pominjao. Cio teniski svijet prica da Rafa tesko gubi dva puta za redom od istog igraca. Pripremaju sve za laku Rafinu pobjedu sutra. To se inace zove 'cover up'.

                Sutra je test.

                Comment


                • Originally posted by Niki View Post
                  Ti si mislio na kraj sezone, ok.
                  Da ja sam mislio na kraj sezone ali indirektno.

                  a)
                  Novak je osjetno bolji igrac od Rafe na hardu! A na hardu se igra ne samo kraj sezone, nego sve bitno iza Uimbldona.

                  b)
                  Rafa je je imao dobru sezonu do Uimbldona. Tri pobjede na turnirima u Americi, sve tri na hardu, su ovu sezonu ucinile velikom za njega. Dva razloga su omogucila te tri pobjede. Prvi, Rafina odlican forma i drugi Novakova ispod prosjecna forma.

                  c)
                  Poslije USO sve je okrenuto naopacke. Istina da je Rafina forma nesto pala, ali u prvom redu je Novak zaigrao kako umije.

                  d)
                  Da je ona tri turnira Americi, Montreal, Sinisnati i USO, Novak odigrao na svom nivou, bio bi prvi na kraju godine, vjerovatno uvjerljivo prvi.
                  Last edited by NI; 04-11-13, 11:00.

                  Comment


                  • Originally posted by NI View Post

                    Sutra je test.
                    Jedva čekam taj sutrašnji meč, zanima me kako će David sutra da igra i kako će uopšte izgledati taj meč , a više od ičega bi voljela da ishod bude isti kao i u Parizu (i ako znam da to vjerovatno neće biti moguće)
                    * Victory makes you happy, failure makes you stronger!
                    * Smeš da izgubiš, ali ne smeš da se predaš!
                    NOVAK ĐOKOVIĆ #TrueChampion

                    Comment


                    • Originally posted by NI View Post
                      Da ja sam mislio na kraj sezone ali indirektno.

                      a)
                      Novak je osjetno bolji igrac od Rafe na hardu! A na hardu se igra ne samo kraj sezone, nego sve bitno iza Uimbldona.

                      b)
                      Rafa je je imao dobru sezonu do Uimbldona. Tri pobjede na turnirima u Americi, sve tri na hardu, su ovu sezonu ucinile velikom za njega. Dva razloga su omogucila te tri pobjede. Prvi, Rafina odlican forma i drugi Novakova ispod prosjecna forma.

                      c)
                      Poslije USO sve je okrenuto naopacke. Istina da je Rafina forma nesto pala, ali u prvom redu je Novak zaigrao kako umije.

                      d)
                      Da je ona tri turnira Americi, Montreal, Sinisnati i USO, Novak odigrao na svom nivou, bio bi prvi na kraju godine, vjerovatno uvjerljivo prvi.
                      Grubo je reci da je Novak odigrao na US Seriji ispod prosjecno, pretjerano i nerealno

                      Potpuno je jasno kako postavljas stvari, Nole zaigrao kako umije i to je to. Previse jednostavno da bi bilo istinito
                      Last edited by Nodi; 04-11-13, 11:06.

                      Comment


                      • Originally posted by NI View Post
                        Da ja sam mislio na kraj sezone ali indirektno.

                        a)
                        Novak je osjetno bolji igrac od Rafe na hardu! A na hardu se igra ne samo kraj sezone, nego sve bitno iza Uimbldona.

                        b)
                        Rafa je je imao dobru sezonu do Uimbldona. Tri pobjede na turnirima u Americi, sve tri na hardu, su ovu sezonu ucinile velikom za njega. Dva razloga su omogucila te tri pobjede. Prvi, Rafina odlican forma i drugi Novakova ispod prosjecna forma.

                        c)
                        Poslije USO sve je okrenuto naopacke. Istina da je Rafina forma nesto pala, ali u prvom redu je Novak zaigrao kako umije.

                        d)
                        Da je ona tri turnira Americi, Montreal, Sinisnati i USO, Novak odigrao na svom nivou, bio bi prvi na kraju godine, vjerovatno uvjerljivo prvi.
                        Ako nisi mislio samo na kraj sezone, pitanje ostaje: zasto bi Novak trebao biti prvi, pa jos ubedljivo? To pretpostvljam odgovaras pod d), ali ne radi se sto je prema tvom misljenju Novak odigrao ispod svog nivoa, iako mislim da nije tako, nego sto je Rafa odigrao iznad svog nivoa na hardu, za koji smo dosta toga pricali.
                        Novak zavrsnicu sezone odigrava zaista sjajno, a Rafa ne. To bi trebalo biti isto kao ono pod d) zar ne?
                        Ali, sveukupnu sezonu je Rafa odigrao bolje.
                        A, po pitanju ko je sveukupno bolji igrac znas da se razlikujemo, cak i po pristupu tom pitanju i to je za mene draz, a ne mana.
                        Nadal je sve sto je vredelo u skladu sa realnim mogucnostima osvojio do US Open. Djokovic i nije imao izbora da kraj sezone odigra kako je odigrao. Za Nadal osvajanje WTF bice bonus, iako veliki i slatki bonus, a za Djokovica neophodnost, za bolji start sledece.

                        Comment


                        • Originally posted by NI View Post
                          pecaros,

                          A) David je u 10. i 12. gemu drugog seta choknuo. Ne smatram da je to pitanje za diskusiju.

                          B) David moze pobijediti Rafu na hardu. I Rafa to zna i David to zna. Da Favid nema problem sa chokingom, on bi bio favorit protiv Rafe na haradu.

                          C) D) Rafa je zadovoljan sa prvim mjestom na kraju godine, a ne sa 360 poena.

                          E) Razmjena pobjeda, koju sam, uzgred budi receno, samo ja pomenuo, daje pshihicki odmor Rafi od 4 dana. Novak ce imati samo jedan dan odmora. Plus, Rafa izbjegava neugodni mec sa Novakom.

                          Teorija se gradi pretpostavkom na pretpostavku. Mozda ti ne volis teorije.

                          Inace kako stvari odmicu sve vise lici na razmjenu pobjeda. Cio teniski svijet prica o tome da je David umoran. I David je jucer pomenu umor. Da li je to ikad ranije pominjao. Cio teniski svijet prica da Rafa tesko gubi dva puta za redom od istog igraca. Pripremaju sve za laku Rafinu pobjedu sutra. To se inace zove 'cover up'.

                          Sutra je test.
                          Da nisam gledao snimak sada bih izvukao pretpostavku da je Novak dobio meč jer je David čoknuo. Zašto ne bi bila validna pretpostavka da David kao slabiji igrač nije mogao izgurati do kraja seta i da je Novak pobedio kvalitetom a ne posrtanjem protivnika.
                          Teorija zasnovana na pretpostavkama ostaje u korpusu nedokazivih teorija jer samo egzaktne činjenice je mogu dokazati.
                          U pravu si, realista sam, i sve mi se mora dokazati činjenično.
                          Last edited by pecaros; 04-11-13, 11:51.
                          sigpic

                          Comment


                          • Originally posted by pecaros View Post
                            Da nisam gledao snimak sada bih izvukao prepostavku da je Novak dobio meč jer je David čoknuo. Zašto ne bi bila validna prepostavka da David kao slabiji igrač nije mogao izgurati do kraja seta i da je Novak pobedio kvalitetom a ne posrtanjem protivnika.
                            Teorija zasnovana na prepostavkama ostaje u korpusu nedokazivih teorija jer samo egzaktne činjenice je mogu dokazati.
                            U pravu si, realista sam, i sve mi se mora dokazati činjenično.
                            pecaros,

                            1.
                            Ferer je mogao samo zbog Novakovog umora dobiti sinocni mec. Nikako drukcije. Novak ipak nije bio toliko umoran. Ali drugi set je Ferer mogao dobiti da nije choknuo. U prvom setu je bio presudan Novakov nivo.

                            2.
                            Komentar o teorijama je na mjestu, ali u tenisu su vecina teorija u korpusu nedokazivih teorija.

                            Comment


                            • Originally posted by Niki View Post
                              Ako nisi mislio samo na kraj sezone, pitanje ostaje: zasto bi Novak trebao biti prvi, pa jos ubedljivo? To pretpostvljam odgovaras pod d), ali ne radi se sto je prema tvom misljenju Novak odigrao ispod svog nivoa, iako mislim da nije tako, nego sto je Rafa odigrao iznad svog nivoa na hardu, za koji smo dosta toga pricali.
                              Novak zavrsnicu sezone odigrava zaista sjajno, a Rafa ne. To bi trebalo biti isto kao ono pod d) zar ne?
                              Ali, sveukupnu sezonu je Rafa odigrao bolje.
                              A, po pitanju ko je sveukupno bolji igrac znas da se razlikujemo, cak i po pristupu tom pitanju i to je za mene draz, a ne mana.
                              Nadal je sve sto je vredelo u skladu sa realnim mogucnostima osvojio do US Open. Djokovic i nije imao izbora da kraj sezone odigra kako je odigrao. Za Nadal osvajanje WTF bice bonus, iako veliki i slatki bonus, a za Djokovica neophodnost, za bolji start sledece.
                              niki,

                              Mi se u ponecemuu slazemo a u ponecemu ne slazemo.

                              Slazemo se da je:

                              -Rafa igrao izvanredno u Americi
                              -Da je Rafina forma pala od USO, iako ja mislim da je pala mnje nego sto ti mislis.
                              -Da Novak igra izvanredno od USO

                              Ne slazemo se:

                              -Ti mislis da Novak nije igrao ispod svog nivoa u Americi, ja mislim suprotno
                              -Ti mislis da bi Rafa bio prvi i da je Novak igra u Americi na istom nivou na kojem igra sada, ja mislim suprotno

                              Jos cu dodati neke brojeve i to je to. Rafa je osvojio u Americi 4000 bodova, a Novak 1740. To je 2260 bodova manje.

                              Od USO do sada, Rafa je osvojio 1020 bodova, a Novak 2500. To je 1480 bodova vise.

                              Naravoucenje - mala razlika u formi daje veliku razliku u bodovima, barem kad se igraci bore za prvo mjesto!

                              Comment


                              • Originally posted by NI View Post
                                niki,

                                Mi se u ponecemuu slazemo a u ponecemu ne slazemo.

                                Slazemo se da je:

                                -Rafa igrao izvanredno u Americi
                                -Da je Rafina forma pala od USO, iako ja mislim da je pala mnje nego sto ti mislis.
                                -Da Novak igra izvanredno od USO

                                Ne slazemo se:

                                -Ti mislis da Novak nije igrao ispod svog nivoa u Americi, ja mislim suprotno
                                -Ti mislis da bi Rafa bio prvi i da je Novak igra u Americi na istom nivou na kojem igra sada, ja mislim suprotno

                                Jos cu dodati neke brojeve i to je to. Rafa je osvojio u Americi 4000 bodova, a Novak 1740. To je 2260 bodova manje.

                                Od USO do sada, Rafa je osvojio 1020 bodova, a Novak 2500. To je 1480 bodova vise.

                                Naravoucenje - mala razlika u formi daje veliku razliku u bodovima, barem kad se igraci bore za prvo mjesto!
                                NI,

                                Na kraju moze i uopste da ne bude tolika razlika u bodovima, jer se radi o sampionima i vrhunskim igracima kao sto su.

                                Ja uvek probam da ponesto naucim od ono u cemu se ne slazem, pa i sada. Tako da stavka dva pod "Ne slazemo se": sve do sada je zavrsena stvar i svaka nasa pretpostavka je samo to. Ako neko u datom trenutku ne odigra ili odigra najbolje sto moze je njegova stvar i u sustini njegov problem. Mozda u tom trenutku i nije mogao bolje bez obzira sto generalno moze?

                                Drugim recima na taj nacin mozemo "problematizirati" celi niz pobeda i osvojenih titula.

                                Comment

                                Working...
                                X