Announcement

Collapse
No announcement yet.

Malaysian Motorcycle Grand Prix MotoGP 2013

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Nije tema , ali eto da se pomene

    Tuga. Veliki gubitak za auto-moto sport. B92 Sport - Šon Edvards poginuo u Australiji http://www.b92.net/sport/automoto/au...&nav_id=765488
    sigpic

    Dobar deo svojih para potrosio sam na pice, zene i brza kola. Ostalo sam procerdao.!!!

    Comment


    • #77
      Strasna tragedija!!!

      Prosle nedelje je Indikar sampion Dario Franchitti doziveo prelom kicme prilikom teskog udesa tokom Velike nagrade Hjustona, pored preloma kicme doziveo je potres mozga I prelom zgloba na nozi,a pojedini delovi bolida su odleteli na tribine gde su povredili 15 gladalaca.

      Niko od nas ne zeli da gleda kako se vozaci povredjuju,a vec smo imali previse tragedija u proslosti..
      Zato bi trebali da ucine sve sto je u njihovoj moci da se poboljsa bezbednost i da se nekom vozacu na pravi nacin skrene paznja,a ne da se medjusobno vredjaju I zahtevaju kazne jer kada dodje do tragedije onda je kasno..

      Comment


      • #78
        Originally posted by Viv Li View Post
        Niko od nas ne zeli da gleda kako se vozaci povredjuju,a vec smo imali previse tragedija u proslosti..
        Zato bi trebali da ucine sve sto je u njihovoj moci da se poboljsa bezbednost i da se nekom vozacu na pravi nacin skrene paznja,a ne da se medjusobno vredjaju I zahtevaju kazne jer kada dodje do tragedije onda je kasno..
        Gospodjice Li,da li biste mogli da budete malo precizniji?Na sta ste konktetno mislili kada ste pomenuli skretanje paznje na "pravi nacin"?
        Last edited by nixa; 15-10-13, 23:11.
        Zovite

        Comment


        • #79
          Originally posted by nixa View Post
          Gospodjice Li,da li biste mogli da budete malo precizniji?Na sta ste konktetno mislili kada ste pomenuli skretanje paznje na "pravi nacin"?
          Naravno,gospodine Nixa.
          Pravi nacin je da se nesuglasice medju vozacima resavaju na sastanku sazvanim od direkcije trke ili vec koga,a ne preko medija I da se od toga pravi cirkus jer javnim prozivanjem mogu samo da proizvedu kontra efekat.
          Isto tako,smatram da je neprimereno ponasanje za jednog sportistu da odbije rukovanje.

          Comment


          • #80
            @ Dell Boy

            Nemoj me smarati privatnim porukama.Ako imas neki problem sa mnom i treba ti pomoc iznesi ga ovde...Mozda neko moze da ti pomogne,razumes?!
            Zovite

            Comment


            • #81
              Originally posted by Viv Li View Post
              Naravno,gospodine Nixa.
              Pravi nacin je da se nesuglasice medju vozacima resavaju na sastanku sazvanim od direkcije trke ili vec koga,a ne preko medija I da se od toga pravi cirkus jer javnim prozivanjem mogu samo da proizvedu kontra efekat.
              Isto tako,smatram da je neprimereno ponasanje za jednog sportistu da odbije rukovanje.
              Poenta i jeste u tome da sve ide preko medija...Show Business!Osim toga na taj nacin se vrsi pritisak i na sudije.
              A sto se tice odbijanja rukovanja...to je stvar procene da li je u pitanju iskreno pruzanje ruke ili
              Last edited by nixa; 16-10-13, 08:44.
              Zovite

              Comment


              • #82
                Kao da ovaj sport nije dovoljno sam po sebi uzbudljiv I rizican nego nam samo fale mediji da dodaju ulje na vatru,pojedini vozaci imaju pogresnu sliku o ljudima koji prate ovaj sport jer misle da zele da vidimo fizicki kontakt I kako se vozaci povredjuju..ako je nekom do tuca I svadja onda neka gledaju reality show ovaj sport je sve,samo ne showbiz…
                A sudije ne bi trebalo da su samo tu kad se desi incident I da kaznjavaju nego uz pomoc vozaca da sprece da dodje do takvih stvari…
                Sto se tice krajnje nesportskog ponasanja to govori samo o njihovom karakteru… I to je njihova odluka kakvu su sliku o sebi odlucili da plasiraju …

                Danas je rodjendan Casey Stoneru
                24.oktobra njegova autobiografska knjiga u stilu Sinatre izlazi u prodaju..
                Last edited by Viv Li; 16-10-13, 14:22.

                Comment


                • #83
                  Realno, za sve sto Jorgance na Lonzu odradi nixa ce uvek naci logicno i iskreno opravdanje... Cak i kad je kurtoazno pruzanje ruke u pitanju...

                  Comment


                  • #84
                    Originally posted by Vanja #66 View Post
                    Jorgance na Lonzu

                    iliti na portugalskom Žorž Lorenzo

                    Comment


                    • #85
                      Izvinjavam se ako je vec negde bilo price o ovome....zanima me koje su najvece razlike u stilu voznje Dr Rosija i Lorenca i vase misljenje da li je Rosi drugi vozac Jamahe (nesto tipa Webber) pa ne dobija punu podrsku ekipe i vise se gleda da se ugodi Lorencu.....i jos jedno pitanje tokom prenosa Malezije cini mi se da je Srdjan pomenuo da je Lorenco bio u pregovorima sa Hondom sta mislite koliko je realno da se taj transfer dogodi?
                      sigpic http://caseystoner.com.au/

                      Comment


                      • #86
                        Veoma realno jer se Pedrosi vec pakuju koferi
                        Licno bih bas voleo da Lorenzo predje u Hondu ali da se Rossi probudi na Yamahi , a ako ostane ovakav kao penzos onda je sasvim sve jedno ko je gde .

                        Comment


                        • #87
                          Originally posted by Viv Li View Post

                          iliti na portugalskom Žorž Lorenzo
                          Da, to je urnebes kad cujem...

                          Ta Jorgance je stara fora, steta sto je tako... Od te ekipe od 10-15 ljudi ostadosmo ovde deni, Rossini povremeno i ja... A i meni je malo falilo da se vise ne pojavljujem ovde uospte, iz nekih potpuno idiotskih razloga... Kako je to bilo dobrih pola godine u Doktorovoj grupi...

                          Originally posted by dzoni gp View Post
                          Izvinjavam se ako je vec negde bilo price o ovome....zanima me koje su najvece razlike u stilu voznje Dr Rosija i Lorenca i vase misljenje da li je Rosi drugi vozac Jamahe (nesto tipa Webber) pa ne dobija punu podrsku ekipe i vise se gleda da se ugodi Lorencu.....i jos jedno pitanje tokom prenosa Malezije cini mi se da je Srdjan pomenuo da je Lorenco bio u pregovorima sa Hondom sta mislite koliko je realno da se taj transfer dogodi?
                          Rossi je stara trkacka skola - kasno koci i drzi pravac, uleti u krivinu sto kasnije i obori motor sto vise, izleti iz krivine i hvataj zavetrinu. Postepeno je poceo malo da zrtvuje kocenje radi vece brzine u krivinama, ali Catalunya 2009. i poslednja krivina pokazuje da to nije bilo ni priblizno kao danas. Danas to mogu samo da sanjaju njih dvojica.

                          Lorenzo je u tom, po meni teskom tripu, fazonu da ranije koci i prenosi vecu brzinu u krivinu, da kroz nju ima vecu brzinu i da ima nesto vecu brzinu na izlazu... To je i Pedrosa usvojio, zato se on i Marquez jesu dotakli u Aragonu... Zato Lorenzu nije toliko bitna stabilnost na kocenju, ali je prilagodio M1 do te mere da je niko ne obara kao on... Matori trenutno pokusava minimalno da se prilagodi tome, ali vec M1 za sledecu godine se izgleda pravi sa trkama na umu, a ne brzim i konstantnim krugovima - jer vidimo da od toga nema leba kad imas pravu konkurenciju...

                          Rossi je drugi vozac, Jarvis je to rekao cim su objavili prosle godien da su potpisali ugovor, licno mislim da mu se ne posvecuje ni priblizno paznje kao Lorenzu (eto primer - trio trka Assen, Sachsenring i Laguna), ali ni on ne moze da se prilagodi nekim stvarima vise kao nekad. Iskustvo, znanje da je njegov stil takav kakav je onaj koji donosi najvise uspeha, verovatno i sujeta...

                          Honda je i prosle godine prisla Lorenzu, ali to nije bilo nista ozbiljije jer je Lorenzo bio zadovoljan u Yamahi tad i jer je verovatno iskoristio taj prilaz Honde da podigne sebi cenu. Ako ne osvoji titulu sledece godine, a da nema nikakav veci pad i povredu (pod tim mislim da i ovo iz ove godine ne bi bilo dovoljno) koji bi ga istog momenta izbacili iz sampionata, cudio bih se da ostane u Yamahi. Njegov dosadasnji mentalitet to sugerise, a mislim da ce i Pedrosa sledece godine da ode iz Honde, a verovatno ce i da okaci kacigu... Pricao je o tome i ranije, pa i prosle godine kad je Stoner objavio da ce se povuci...
                          Last edited by Vanja #66; 16-10-13, 21:20.

                          Comment


                          • #88
                            Jorgisha vozi previse proracunato,njegove linije u krivini su pravilne,… jos kad se izgubi u daljini..
                            Iskreno se nadam da ce Rosi uspeti da nadje to podesavanje koje se najavljuje cele sezone ali za ovu godinu sve iznad cetvrtog mesta je premija,sledeca godina ce biti pravi pokazatelj..

                            Mislim da ce Dzarvis pre da izvrsi hara-kiri nego da pusti Lorenca u Hondu..
                            Britanski komentatori su proslog vikenda izjavili da je Honda ponudila Stoneru abnormalnu sumu da ostane jos jednu sezonu,sto je ovaj naravno odbio i da misle da je Dzarvis u stanju da ucini isto ukoliko Jorge bude razmisljo o prelasku I da nece biti u stanju da odbije Dzarvisovu nepristojnu ponudu..
                            I ja se slazem sa komentatorima ipak ce mu trebati parice za Swarovski elemente…
                            Last edited by Viv Li; 17-10-13, 09:30.

                            Comment


                            • #89
                              Originally posted by Viv Li View Post
                              Danas je rodjendan Casey Stoneru
                              24.oktobra njegova autobiografska knjiga u stilu Sinatre izlazi u prodaju..
                              Ovaj momak bas nedostaje sampionatu.
                              Zovite

                              Comment


                              • #90
                                Vanja hvala puno na opsirnom odgovoru ,voleo bi vec 2014-te da vidim nekog drugog vozaca na Hondi umesto Pedrose,daleko od toga da je on los vozac ali nije sampionskog kova,ja ne pratim dugo moto GP ali ove sezone u Nemackoj i Maleziji i laik vidi da je njegov najveci neprijatelj voznja pod pritiskom koju nikako da savlada....sto se tice Rosija ove sezone mi deluje bukvalno kao da je prvi put seo na moto GP motor i da uci kako se vozi naravno na tome moze najvise da se zahvali Ducatiju ali dobro Jamaha ce svakako morati malo vise da se okrene njemu ako misli naredne sezone da nesto uradi pre svega protiv Marqueza,zanima me sta mislis ako se Lorenco odluci za Hondu ko bi Jamahi bio prvi pik da ga nasledi verovatno da i Jamaha ne sedi skrstenih ruku ?
                                sigpic http://caseystoner.com.au/

                                Comment

                                Working...
                                X