Announcement

Collapse
No announcement yet.

Shanghai 2013.

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Dve reprize jučerašnjeg finala odgledah, evo i treću započinjem, ali ne primetih da se Fedal makar i spominje.
    Ajde još jednom da odgledam kako Jagodica slikovito reče ‚‚boraniju".
    sigpic

    Comment


    • Top 10 Hot Shots
      It's not who you are underneath, it's what you do that defines you

      Comment


      • Originally posted by Ivan Piper View Post
        Ma jos od meca sa Nadalom ispade da Delpo nije folirant, kako sad to?

        Btw, sta se ovo desilo sa Djokom ovdje, kao da ga neki duhovi udaraju tokom razmjene
        Hahahahaha, ovo mu je najgori gem u karijeri, igrao je kao balerina

        A moram samo reći da me užasno nervirate vi koji govorite kako je Delpo "folirant" ajde neka mi neko navede neke dobre razloge za tako nešto!
        * Victory makes you happy, failure makes you stronger!
        * Smeš da izgubiš, ali ne smeš da se predaš!
        NOVAK ĐOKOVIĆ #TrueChampion

        Comment


        • Mali podsjetnik

          friendly_Reminder.jpg

          Comment


          • Originally posted by El Dorado View Post
            Razlika u klasi je minimalna,cak su nijanse u pitanju izmedju njih trojice,ukljucujuci i Nadala. Pretpostavljalo se da Delpo ne moze da ponovi u 2 dana istu igru,nije jos fizicki spreman za to,kada jos malo ustali formu,bice to trka u troje,da je ponovio partiju kao protiv Nadala,verovatno bi imao masters titulu sada. S druge strane Djokovic bio maestralan,pogotovo u trecem setu,sta je sve vracao u teren,bilo je za ne verovati,da je priblizno tako odigrao u finalu US opena ishod bi bio drugaciji,medjutim ove godine mi se cini da je bolovao od bolesti veliki mecevi,gubio je velike meceve,a dobijao one "manje vazne",tu podrazumevam meceve na grend slemovima,protiv Nadala,itd. To mora da promeni ako hoce da postane jos veci u svetu tenisa,da se priblizi Nadalu i Federeru po dostignucima. Trenutno je daleko iza,mislim svaka cast na ove dve zadnje odbranjene titule,ali realno samo jedno finale us opena je duplo vaznije od oba ova turnira. Tu me bas razocarao onom sramnom igrom,nisam mogao da verujem. Valjda je nesto naucio iz svojih gresaka za ubuduce,sto se tice tih velikih meceva,ovo ostalo mastersi i serija 500,to je ipak druga liga.
            Dobro to nije moja recenica, bila je citat, ali i ja mislim da je razlika medju Del Potra i Djokovica u ovom slucaju (svakako bez diskusije Nadala i Federera) velika. Djaba njemu super igra kad ne moze on dva dana za redom da ponovi istu igru. Nema kontinuieteta i to ti je. Dobro zaista je kuburio sa povredama, ali on nikako nema rezultate koje bi trebao imati sa svojom igrom. Znaci nesto nedostaje, a to nesto pravi razliku u klasu.
            Sto se Djokovica tice, to si u pravu ove dve titule ne vrede us opena finala, Nadal je najvaznije titule vec osvojio ove godine. Kakve su te psihicke oscilacije kod Djokovica samo on zna, ali ono sto je juce radio na pocetku drugog seta vec postaje degutantno. Vec ozbiljno utice na sveukupnu sliku, kad odigra recimo fantasticno i uzivas u njegovu igru i onda ono glupiranje. Ne ide jednostavno, a i ne lezi mu.

            Comment


            • Niki, jos jednom, pravo si osvezenje na ovom forumu, molim te nastavi da postujes i ne daj nikome ovde da te isprovocira. Uvek ce biti ljudi koji cene objektivnost i razum
              It's not who you are underneath, it's what you do that defines you

              Comment


              • Ne moze Delpo protiv Novaka igrati dobro kao protiv Rafe, jer mu jednostavno Novak ne lezi koliko Rafa

                A protiv Rafe je imao i dosta srece, jer je spasio brdo BP prilika. Da je jednu od sansi Rafa iskoristio u drugom setu mozda bismo gledali i drugo finale...

                Fizicka sprema je idalje najveci problem...ne moze se on s ovom dvojicom upustati u duge razmjene...

                Comment


                • Originally posted by shminka View Post
                  Ne moze Delpo protiv Novaka igrati dobro kao protiv Rafe, jer mu jednostavno Novak ne lezi koliko Rafa

                  A protiv Rafe je imao i dosta srece, jer je spasio brdo BP prilika. Da je jednu od sansi Rafa iskoristio u drugom setu mozda bismo gledali i drugo finale...

                  Fizicka sprema je idalje najveci problem...ne moze se on s ovom dvojicom upustati u duge razmjene...
                  Sve ovo sto si sada napisao pada u vodu ako gledamo samo ovogodisnji Sangaj. Ne znam o kakvim BP pricas nisam gledao ceo mec, ali sam video da je demolirao Rafu. A to sto Rafa uvek moze da se izvuce cak i ako gubi 6:0 5:0 40:00 to je druga stvar, to nema veze sa Delpo nije bitno ko je sa druge strane Rafa ce uvek uciniti( sem ako ne tankuje) da protivnik mora da se bori bukvalno do poslednjeg poena.
                  Ne vidim kakva fizicka sprema mu je falila juce, niti mentalitet niti sreca niti bilo sta drugo. Nije fraza, za mene jucerasnji mec je bio 50:50 nikava sreca nije odlucila niti bilo sta drugo. Jednostavno Novak je pobedio. Cak se ne moze reci ni da je Novak pokazao vece srce, sto je obicno slucaj.
                  It's not who you are underneath, it's what you do that defines you

                  Comment


                  • Rafa imao 11-12 neiskoristenih BP ako se ne varam...ne znam koliko tacno

                    Jeste mu ponestalo snage jucer na kraju meca, nakon jedne izmjene od 24 udarca nije dosao sebi vise

                    Apsolutno se slazem da je mec bio 50-50 i da je Novak svojom odlicnom igrom zasluzio pobjedu...poen na 3-2 u TBu je prelomio mec!
                    Last edited by shminka; 14-10-13, 10:52.

                    Comment


                    • Demolirao ga je Delpo i na IWu, i u DCu na sljaci...ali uspio dovesti meceve do kraja...bojim se da bi mu se ista stvar i prekjucer desila da se Rafa vratio u drugi set...izdrzao je, srecom...

                      ...svi znamo kako mocan tenis protiv njega moze igrati...protiv Novaka je dosta teze...Novak se bolje brani...dublje salje loptice...pogotovo iz BHa...duboki ravni udarci koje je tesko napasti opet...dok protiv Rafe dobije balon s kojim moze raditi sta hoce

                      Comment


                      • Originally posted by shminka View Post
                        Ne moze Delpo protiv Novaka igrati dobro kao protiv Rafe, jer mu jednostavno Novak ne lezi koliko Rafa

                        A protiv Rafe je imao i dosta srece, jer je spasio brdo BP prilika. Da je jednu od sansi Rafa iskoristio u drugom setu mozda bismo gledali i drugo finale...

                        Fizicka sprema je idalje najveci problem...ne moze se on s ovom dvojicom upustati u duge razmjene...
                        Dovoljna je jedna rečenica od vrsnog poznavaoca igre koja će pojasniti nemogućnost sabiranja baba i žaba.
                        Raznoliki igrački profili Delpovih protivnika u polufinalu i finalu rezultuju i različitost u igri.
                        To što je Rafael omogućio Delpu da pored razornog fh mu razigra i bh je Rafaelov problem. Spekulacije o umoru i ispražnjenosti Delpa u meču sa Novakom otpadaju samom činjenicom da je meč rešen u tb trećeg seta.
                        Dobiti Delpa na ovako brzoj podlozi i igračkom naletu samo je pokazatelj univerzalnosti koju poseduje Novak.
                        sigpic

                        Comment


                        • Originally posted by NI View Post
                          1.
                          Ja nikada necu reci 150%. Hocu 105%, 110% mozda cak i 120%.

                          2.
                          Servis je dio igre i ja ga korism kao primjer da ilustrujem o cemu se radi.

                          3.
                          Vjesto si izbjega da odgovoris:

                          Da li neko ko ima manje od 100% ubacenih servisa moze servirati 100% svojih mogucnosti?

                          Da li neko ko ima 82% ubacenih servisa servira 82% od svojih mogucnosti?

                          4.
                          Djokovic je u prvom setu igrao iznad svojih mogucnosti. Recimo 105%. Zato je u drugom setu poceo da plese.

                          A u 3 setu je igro 100% svojih mogucnosti. Igrao je instiktivno.
                          Uhvatio si se za servis jer tu imas procenat, ali nije sve ni u ubacenom prvom servisu, vec nacin na koji neko servira i odrzava taj servis tokom cijelog meca. Djokovic i Del Potro su juce servirali blizu 100% ako mene pitas.

                          Novakova igra je juce bila savrsena u prvom setu, to je za mene 100% i on ne moze ici preko toga. Kao sto nije mogao ici preko toga u finalu USOa 2011. ili ove godine finale MCa, to je njegov maksmimum. Njegov maksimum moze da isprati samo Nadal na maksimumu, ali nikako da vidimo da obojica odigraju 100%, uvijek je jedan malo ispod.
                          Del Potrov nivo je zastrasujuci, ali je Novak otkrio i juce slabosti kod njega. Trebaju mu uslovi da bi bio najbolji, a nece ih dobiti. Iskreno mislio sam da ce se lakse boriti sa dubokim i niskim loptama. Ali ako te Novakov slajs neutralise onda ne smijem ni da zamislim sta bi mu uradio Rogerov.

                          Originally posted by proudNolee View Post
                          A moram samo reći da me užasno nervirate vi koji govorite kako je Delpo "folirant" ajde neka mi neko navede neke dobre razloge za tako nešto!
                          Primjera je dosta, ali najgori ili najbolji kako ko gleda je ovogodisnji W. Tokom cijelog turnira je pricao o odustajanju, problemu sa koljenom, nemogucnosti da se krece kako treba, a brutalno je dominirao u mecevima. Kretao se kao nikad u zivotu.

                          Prskaj i shminka vas smatram za teniske znalce i sto se mene tice znate vise nego Severina Luthija npr. ali reci da je jucerasnji mec bio 50-50 je previse.

                          Zahvaljujuci Bokimajsta



                          Statistika je cesto kao bikini ali je ovdje neumoljiva. Novak ga je vratio u mec i zahvaljujuci Novaku ima ovakav poraz. U Dubaiju je bio blizi po igri sto se mene tice.
                          sigpic

                          Comment


                          • Originally posted by prskaj View Post
                            Niki, jos jednom, pravo si osvezenje na ovom forumu, molim te nastavi da postujes i ne daj nikome ovde da te isprovocira. Uvek ce biti ljudi koji cene objektivnost i razum
                            Hvala Prskaj, previse razlicitih ljudi na forumu, strast prema Djokovicu, drugacije ga gledate u Srbiji sa vise emocija razumljivo, sve to razumem. Mene najvise isprovicira glupost i neobjektivnost, ali to ne znaci da bilo ko treba prestati pisati i komentirati.

                            Comment


                            • Vladane, poštuje tvoje razmišljanje i u većini sličajeva se slažem sa tobom, ali kada se rdai o DelPotru, mislim da nisu u pravu!
                              * Victory makes you happy, failure makes you stronger!
                              * Smeš da izgubiš, ali ne smeš da se predaš!
                              NOVAK ĐOKOVIĆ #TrueChampion

                              Comment


                              • Originally posted by shminka View Post
                                Rafa imao 11-12 neiskoristenih BP ako se ne varam...ne znam koliko tacno

                                Jeste mu ponestalo snage jucer na kraju meca, nakon jedne izmjene od 24 udarca nije dosao sebi vise

                                Apsolutno se slazem da je mec bio 50-50 i da je Novak svojom odlicnom igrom zasluzio pobjedu...poen na 3-2 u TBu je prelomio mec!
                                Ako uzmes da je Del Potro bio blokiran ceo prvi set, a Djokovic se glupirao pocetkom drugog seta, zaista je mec bio 50-50, ali sve u svemu Novak je zasluzio pobedu i nadigrao ga i onda kada je Del Potro zaigrao mnogo bolje.
                                Last edited by Niki; 14-10-13, 11:50.

                                Comment

                                Working...
                                X