Announcement

Collapse
No announcement yet.

NBA Preseason 2013-2014

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Originally posted by Mladen View Post
    Ma nema mu ravnog na poziciji 1 u svetu
    Pa kada igra protiv malog Ricky-a, nema.

    Nije dzaba Rose u BG-u spomenuo velikog Tea, iako nije znao kako se zove....:S
    sigpic

    Sever celi sada se veseli, crveno-beli, 'ajmo u napad zajedno! Sa severa nek zapeva svako, nek grmi jako, Zvezda šampion!

    "Nema velike ljubavi bez velike radosti, ali i bez velike patnje. E, to vam je Crvena zvezda. Ima da se raduješ do neba, ali sekiracija ti ne gine." Gospodin Ljuba Tadic

    Batica Wilshere je gospodin covek...

    All hail the Chan-Chan man!

    Comment


    • #32
      Originally posted by D-Wade View Post
      Pa kada igra protiv malog Ricky-a, nema.

      Nije dzaba Rose u BG-u spomenuo velikog Tea, iako nije znao kako se zove....:S
      prosto sam šokiran šalu na stranu, ne znam da li Teo ima nameru da se oproba u NBA-u. Šteta bi bilo da ostane u Evropi do kraja karijere. Mogao bi dosta da pruži jednom NBA timu.
      Originally posted by Brajkula
      Veruj meni, radi kako hoćeš

      Brajkula, 2014. N.E

      Comment


      • #33
        Realno bi i tebe bolela patka da si Derrick Rose.

        Mogao bi Teo dobro proci u NBA-u, nije on mator pa i nije kasno za njega. Mogao bi posle ove sezone u Evropi da se oproba u NBA-u. Siguran sam da bi mogao da se izbori za minutazu.
        sigpic

        Sever celi sada se veseli, crveno-beli, 'ajmo u napad zajedno! Sa severa nek zapeva svako, nek grmi jako, Zvezda šampion!

        "Nema velike ljubavi bez velike radosti, ali i bez velike patnje. E, to vam je Crvena zvezda. Ima da se raduješ do neba, ali sekiracija ti ne gine." Gospodin Ljuba Tadic

        Batica Wilshere je gospodin covek...

        All hail the Chan-Chan man!

        Comment


        • #34
          sigpic


          "The last time I was intimidated was when I was 6 years old in karate class. I was an orange belt and the instructor ordered me to fight a black belt who was a couple years older and a lot bigger. I was scared s---less. I mean, I was terrified and he kicked my ass. But then I realized he didn’t kick my ass as bad as I thought he was going to and that there was nothing really to be afraid of. That was around the time I realized that intimidation didn’t really exist if you’re in the right frame of mind." - Kobe Bryant

          Comment


          • #35
            It is not the violence that sets a man apart.
            It's the distance he's prepared to go.

            Comment


            • #36
              Evo ga Teodosije...

              http://www.youtube.com/watch?v=rWodHdad2k0
              Home Is Where The Heart Is... My Home, My City, My House..‪#‎HeatLifer DWade‬

              Comment


              • #37
                Teodosic ne da bi mogao dobiti neku minutazu, vec realno ima kvalitet da bude jedan od boljih plejmejkera u NBA. Takodje, po meni je Teo dosta bolji igrac od Ricky Rubia, koji gotovo da nista nije napredovao od vremena kada je igrao u Juventutu. Sut mu je i dalje smijesan za igraca na njegovoj poziciji, a u poredjenju sa njegovim igrama u Juventutu, on mi cak djeluje i da je nazadovao.

                A "highlights" meca Minny-CSKA je ono sto me je bas iznerviralo. Gledajuci kako su Ameri to "upakovali", covjek bi pomislio da je Minnesota 'ladno otresla CSKA sa nekih 30-40 razlike, a zapravo CSKA u jednom trenutku vodio sa skoro 20 poena razlike. Upravo to je ono sto me nervira kada je NBA u pitanju. Vjestacko stvaranje te neke "nedodirljivosti". Mada, ja i dalje stojim iza svoje teorije da bez obzira na sav kvalitet, fizikalije i sve ostalo, ti NBA "superstarovi" ne bi ni izbliza bili toliko dominantni da se igra po evropskom sistemu, gdje je svaki mec bitan, gdje je svaki poraz cesto ravan katastrofi, gdje je stres prisutan u svakom mecu, a pritisak na igrace daleko veci. Pa, na jednom od prethodnih Svjetskih sampionata, USA je poslala ekstremno jak tim(LeBron James, Wade, Bosh, Carmelo Anthony, Chris Paul, Dwight Howard, Elton Brand, Joe Johnson, Hinrich, Battier, Antawn Jamison, Brad Miller), pa ih je Grcka eliminisala, uvaljavsi im preko 100 poena. Kad je postalo gusto, vidjelo se da ni oni bas ne reaguju najbolje pod prevelikim pritiskom i stresom.

                Da nije prisutan ovako veliki "odliv" igraca iz Evrope u NBA, mislim da bi evropski top timovi mogli bez problema da se nose sa svim NBA timovima. Mada i ovako Barcelona redovno ili "palija" NBA timove ili u najgorem slucaju igra egal sa njima, CSKA ih sad vec standardno dobija i na njihovom terenu, Fener prosle godine lagano dobio Boston, a ove bio veoma solidan protiv Oklahome, itd...

                Sto se tice Minnesote, cini se da imaju dosta dobru ekipu ove sezone, narocito ako proradi Martin. Mislim da nema ekipe kojoj bez problema nece moci ubaciti 100 i kusur poena, ali cini se i da ce im u odbrani "duvati" na sve strane.
                Last edited by B-Luka; 08-10-13, 15:38.

                Comment


                • #38
                  Kao prvo Teodosic bi imao sasvim solidnu minutazu pogotovo u ekipama
                  kojima treba istinski organizator igre, vidim i po komentarima posle
                  tekme da se vecina strucnjaka slaze s tim. I nemoj lupati kako Ricky
                  nije napredovao, mislim ako si uopste gledao njegove partije u NBA pre
                  one famozne povrede, pa cak i nakon nje. Nemoj se sramotiti.

                  Highlights je namenjen prvenstveno NBA klubovima, jer njihove fanove
                  zanima kako su njihovi timovi igrali u predsezoni, a ne timovi van lige,
                  za koje nikad nisu culi. Umesto da dajes pausalne ocene mogao si makar
                  da se potrudis i pogledas utakmicu, pa bi video da je Adelman vise-manje
                  eksperimentisao sa petorkama, kako je i najavio pred utakmicu. I dosta
                  odmarao startere, te mu rezultat i nije bio od nekog preteranog znacaja,
                  sto svakako ne umanjuje uspeh CSKA ciji su igraci, ruku na srce, grizli
                  kao da je rec o zivot ili smrti.

                  I meni je uvek drago kad neki evropski tim pobedi NBA ekipu, ali ne treba
                  se zavaravati.

                  Da se igra po evropskom sistemu igre NBA superstarovi bi gazili evropske
                  timove u proseku nekih 25-30 razlike, bez neke preterane muke. Toliko o
                  tome. I da, sigurno da je savrsena mera za uporedjivanje Svetski kup za
                  koji ih iskreno zabole neka stvar. Videcemo kakva ce situacija biti kad
                  NBA liga konacno preuzme organizaciju tog takmicenja.

                  U plej-of modu ni jedna ekipa iz Evrope ne bi mogla da predje preko 50-60
                  poena. To je realnost. I sam Messina je to izjavio, da trenutno ne vidi
                  nacin na koji timovi iz Evrope mogu biti takmicarski konkurenti bilo kojoj
                  ekipi iz NBA. Druga stvar je sto oni ove preseason tekme, narocito protiv
                  nekih indijanaca igraju cisto da se ispostuje liga i sponzori.
                  It is not the violence that sets a man apart.
                  It's the distance he's prepared to go.

                  Comment


                  • #39
                    Apa skroz si u pravu. Ne znam kako neko moze ove predsezonske meceve da smtra za ozbiljno .. To se igra, koliko da se odigra. Pa nece zapeti sada iz sve snage da igraju i da raskomadaju evropske timove. I onda cujes komentare, evropski tim igrao egal mec sa NBA timom, pa naravno kada ovi nece da zapnu ..

                    Comment


                    • #40
                      Originally posted by apacrow View Post
                      Kao prvo Teodosic bi imao sasvim solidnu minutazu pogotovo u ekipama
                      kojima treba istinski organizator igre, vidim i po komentarima posle
                      tekme da se vecina strucnjaka slaze s tim. I nemoj lupati kako Ricky
                      nije napredovao, mislim ako si uopste gledao njegove partije u NBA pre
                      one famozne povrede, pa cak i nakon nje. Nemoj se sramotiti.
                      Pa, mogao si za pocetak bar normalno otkucati taj tekst, a ne kao da pises poeziju, pa razvukao na pola stranice nesto sto bi stalo u 2 reda... Tvoj cijeli argument i bukvalno cijeli komentar je baziran na principu "ti lupas i sramotis se, a ja sam u pravu". Veoma zrelo...

                      Ricky Rubio je oduvijek vazio za limitiranog sutera(to i nije samo moje misljenje), tako da ne znam o cemu govoris. Povreda nema veze s tim. Ne samo da sam ga gledao u NBA, vec sam gledao dosta njegovih meceva dok je jos igrao za Juventut(pogledaj samo kako je odigrao u Play-Off mecu Juventut-Real Madrid, pa uporedi s ovim sto igra sada) i ne postoji nijedan segment igre koji je unaprijedio. Cak sta vise, u Juventutu je bio i atraktivniji. Opste poznata cinjenica je da je jedan od losijih sutera na toj poziciji i to je cinjenica.

                      Kljucni igraci i jedne i druge ekipe su igrali u prosjeku 25-30 minuta, tako da nije bilo nekog "forsiranja" od strane CSKA, koji je imao i manje igraca u rotaciji, tj. dosta "kracu" klupu od Minesote, plus nije im igrao S.Weems. Ne znam o kakvom "eksperimentisanju" Adelmana govoris. Radio je ono sto je bilo potrebno da vrati ekipu iz debelog minusa.

                      Normalno da su NBA timovi jaci, jer i pored svog kvaliteta uzimaju i sve najbolje iz Evrope, ali da se ne mogu savladati, to bas i nije tacno. A da su bas toliko nezainteresovani za ovakvu vrstu meceva, ne bi imali ubjedljivu prednost u medjusobnim duelima sa evropskim timova.

                      Da se igra po evropskom sistemu igre NBA superstarovi bi gazili evropske
                      timove u proseku nekih 25-30 razlike, bez neke preterane muke. Toliko o
                      tome.
                      Toliko o...cemu? Sta si ti sad zapravo rekao ovde?

                      Lako se "ispucavati" u NBA, ekipa ti dozivi 50 poraza u sezoni i nikom nista. Ide se dalje...Nema ispadanja. Pa, D.Williams kada je presao u Besiktas, ukopao ih je...Jedan los suterski dan pod pritiskom, gotovo sve ispromasivao i Besiktas sokantno ispao u kvalifikacijama za Eurocup od nekog belgijskog tima(cini mi se da je Antwerpen). Nema popravnog...

                      Pa, i Kevin Durant puni koseve iz meca u mec, ali vidjelo se i kako se izbrukao na takmicenju u sutiranju trojki. Drugacije okolnosti, malo veci pritisak i stres usljed velikih ocekivanja i htio ne htio ruka se stegne. Nema to veze sa kvalitetom igraca. Tvoj komentar da bi neko nekoga "gazio sa 25-30 razlike, bez pretjerane muke" je pomalo na nivou 10-godisnjeg klinca zaludjenog u NBA.

                      I da, sigurno da je savrsena mera za uporedjivanje Svetski kup za
                      koji ih iskreno zabole neka stvar.
                      Pa, to i ja smatram, ali upravo je i sam sistem takmicenja u NBA doveo do toga da oni dolaze u takvom raspolozenju i normalno da su opusteniji, za razliku od ostalih reprezentacija koje igraju pod opterecenjem usljed velikih ocekivanja nacije, ali da ih bas u potpunosti ne interesuje, ne bi pokusavali da osvoje ovaj poslednji sampionat. Ali vidjelo se protiv Grcke da se i oni stegnu kad je stani-pani...

                      I za kraj, da li sam ja tebi negdje rekao "nisi u pravu, ne sramoti se, ne lupaj..." i slicno? Ja tebe uopste i ne zelim uvjeravati u nesto, jer me to i ne interesuje. Iznio sam svoje misljenje iza kojeg stojim, ti imas neko svoje misljenje i to je to. Ti ocigledno uzivas u NBA-u, dok ja vise volim odgledati Barcelona-CSKA. Ako vec imas neki poriv za takvom vrstom (potpuno nepotrebne) komunikacije, ona nadji nekog drugog.
                      Last edited by B-Luka; 08-10-13, 17:32.

                      Comment


                      • #41
                        2004. godine su LBJ i Carmelo imali po 19 godina, Wade 21 (tek su odigrali prvu sezonu u karijeri)

                        sto ne pominjes malo 2008. , 2010. i 2012.

                        Comment


                        • #42
                          Originally posted by B-Luka View Post
                          Ricky Rubio je oduvijek vazio za limitiranog sutera(to i nije samo moje misljenje), tako da ne znam o cemu govoris. Povreda nema veze s tim. Ne samo da sam ga gledao u NBA, vec sam gledao dosta njegovih meceva dok je jos igrao za Juventut(pogledaj samo kako je odigrao u Play-Off mecu Juventut-Real Madrid, pa uporedi s ovim sto igra sada) i ne postoji nijedan segment igre koji je unaprijedio. Cak sta vise, u Juventutu je bio i atraktivniji. Opste poznata cinjenica je da je jedan od losijih sutera na toj poziciji i to je cinjenica.
                          Okej, jel ti uopste znas u cemu je razliku izmedju organizatora igre i sutera?
                          Posto ovo drugo Rubio nikad nije bio, niti ce biti, niti ima potrebe da bude.
                          Ono sto je unapredio je svakako veca stabilnost u igri, i gotovo da je smanjio
                          oscilacije na prihvatljiv nivo da bude po svim merodavnim parametrima jedan od
                          najboljih organizatora igre u NBA. To ne kazem ja, vec mozes da procitas gde
                          god zelis, ako te interesuje. Covek je u prvih deset asistenata lige. Prosle
                          godine je u samo 57 utakmica zabelezio 418 asistenicija, sto nije stvar. Prtiom
                          ratio AST/TO mu je oko 2.5. Dok kad je igrao u Evropi, imao je maltene isti
                          broj asistencija i izgubljenih lopti. On radi svoj posao, i razigrava svoju ekipu.
                          Njemu nije u opisu posla da bude suter. Valjda razumes razliku?

                          Originally posted by B-Luka View Post
                          Kljucni igraci i jedne i druge ekipe su igrali u prosjeku 25-30 minuta, tako da nije bilo nekog "forsiranja" od strane CSKA, koji je imao i manje igraca u rotaciji, tj. dosta "kracu" klupu od Minesote, plus nije im igrao S.Weems. Ne znam o kakvom "eksperimentisanju" Adelmana govoris. Radio je ono sto je bilo potrebno da vrati ekipu iz debelog minusa.
                          Jos jednom ti kazem, pogledaj tekmu, okacio sam linkove, pa ces videti o cemu
                          govorim. Pogotovo o pristupu igri. Druga stvar je sto ti imas neku svoj spiku,
                          i drzis se nje. Kosarka je puno vise od gledanja ko je odigrao koliko minuta,
                          i koliko je ko zabelezio poena. Pogledaj samo postavljanje u odbrani, i veliku
                          zainteresovanost branjenja tranzicionog napada, i sve ce ti biti jasno.

                          Originally posted by B-Luka View Post
                          Toliko o...cemu? Sta si ti sad zapravo rekao ovde?
                          Rekao sam ti da kad bi se igralo po evropskom sistemu igre NBA superstarovi bi
                          gazili evropske timove u proseku nekih 25-30 razlike, to sto ti ocigledno ne umes
                          da citas nije moj problem, vec tvoj. Ali, evo ponovo sam ti jos jedanput u slucaju
                          da ti ponovo nesto nije jasno.

                          Originally posted by B-Luka View Post
                          Lako se "ispucavati" u NBA, ekipa ti dozivi 50 poraza u sezoni i nikom nista. Ide se dalje...Nema ispadanja. Pa, D.Williams kada je presao u Besiktas, ukopao ih je...Jedan los suterski dan pod pritiskom, gotovo sve ispromasivao i Besiktas sokantno ispao u kvalifikacijama za Eurocup od nekog belgijskog tima(cini mi se da je Antwerpen). Nema popravnog...
                          Kakvo crno ispadanje i 50 poraza? O cemu ti pricas? Pa liga je upravo napravljena
                          radi ujednacene kompetitivnosti, sto je preduslov za pravljenje zdravog sportskog
                          takmicenja. Po mnogo cemu je taj sistem najsavrseniji moguci, barem sto se profi
                          sporta tice. Ekipama sa losijim skorovima je omoguceno da kroz draft revitalizuju
                          svoje fransize i opet kroz par godina izgrade respektabilan tim. Pa, UEFA gleda
                          na sve moguce nacine da pokusa da primeni makar i jedan deo toga ne bili uspela
                          da vrati kompetitivnost.

                          Kada bi u Evropi postojao takav sistem u kosarci, svakako bi bilo bolje, jer bi i
                          ekipe i sponzori imali vecu stabilnost, pa bi samim tim mogli da grade projekte na
                          vise od samo jedne sezone. Ovakva sad kosarka u Evropi lici ni na nista, jer svake
                          godine iznova moras da gradis tim sa novih 6-10 igraca. Toliko o kontinuitetu.
                          I nije bitno da li si prvak ili ispadas iz lige, svejedno ces biti primoran da
                          promenis ogroman broj igraca, i opet uigravas tim. Da ne pricam sta to radi mladim
                          talentima koji do svoje sanse dolaze retko, ili gotovo nikad.

                          Onda se ne bi desavao taj isti Antwerpen, jer kosarka u Evropi nema taj luksuz da se
                          takve stvari desavaju. Pricam zaista o nekim stvarima za koje trebas da gledas malo
                          siru sliku. Isto se desilo sa Evropskim prvenstvom, koje je do te mere devalviralo
                          da je bilo gotovo smesno gledati maltene citav tok takmicenja u Sloveniji. Iako su
                          mnogi imali alibi govoreci o ujednacenosti ekipa. Pa na tom istom prvenstvu odigrane
                          su mozda dve kvalitetne utakmice, ako i toliko. Sto rece Grbovic: Ocekujem u sledecim
                          kvalifikacijama da budu San Marino i Andora.

                          Originally posted by B-Luka View Post
                          Pa, i Kevin Durant puni koseve iz meca u mec, ali vidjelo se i kako se izbrukao na takmicenju u sutiranju trojki. Drugacije okolnosti, malo veci pritisak i stres usljed velikih ocekivanja i htio ne htio ruka se stegne. Nema to veze sa kvalitetom igraca.
                          I, gde si nasao Kevina "automatik" Duranta da uzimas za primer, pogotovo u takmicenju
                          u sutiranju trojki. Covek i tokom najbolje sezone van linije za tri poena ima sut oko
                          40% (tokom karijere 37%). Stephen Curry je dao cirka 150 trojki vise samo tokom prosle
                          sezone. Ali to ne sprecava Kevina "automatik" Duranta da bude najbolji poenter u ligi.
                          Znas, mesas stvari koje zaista nemaju veze s vezom, i ne bi stvarno nista ni napisao
                          da se nisi onako posteno izlupao, pa jednostavno moram da ti skrenem paznju.

                          Ja nisam zaljubljenik u NBA vec u kosarku uopste. To sto je kvalitet kosarke u Evropi
                          devalvirao je druga prica. Ali, trenutno kako stvari stoje jedina slicnost izmedju NBA
                          kosarke i evropske kosarke je sto igraju isti sport samo po nazivu. Odavno to vec nema
                          veze sa nekom realnom kompetitivnoscu. I stvarno mi nisu jasni ljudi koji tvrde drugacije.
                          Pa, Evropa da sada napravi dream-team od igraca koji ce igrati Euroleague 2013-14 ne
                          bi mogli Majamiju da ubace preko 50-60 poena u plej-of modu. To je realnost.
                          It is not the violence that sets a man apart.
                          It's the distance he's prepared to go.

                          Comment


                          • #43

                            Comment


                            • #44
                              Porediti NBA sa evropskom kosarkom je kao porediti TLS sa engleskom Premijer ligom puta 3. Igrackom, organizacionom... u svakom smislu evropska kosarka kasni za NBA-om vek i po. Ako uzmete da uporedite jednog NBA igraca (recimo iz top 10) i jednog evroligaskog (takodje top 10) to vam je kao da poredite dva deteta, pritom jedno dete je iz uzrasta mladjih pionira, a drugo iz uzrasta juniora... dakle, neuporedivo je. Dovoljno je samo videti koliko jedan NBA ograc tokom leta provede vremena radeci na sebi i na svom telu, a koliko evroligaski... Naravno, tu je dosta i do sistema takmicenja (jos jedan dokaz koliko je NBA ispred evropske kosarke), tako da npr NBA igrac (neracunajuci ove van Amerike koji moraju da igraju za reprezentaciju) ima i po 5-6 meseci slobodno u off sezoni o cemu jedan evropski igrac moze samo da sanja. Imamo primer jednog prosecnog NBA kosarkasa Antonio-a Daniels-a koji je svakog leta narucivao suplementaciju (koju bi koristio tokom leta u off sezoni) koju su mu isporucivali kamionom! Dok u Evropi imamo slucaj da Panata ne moze da vodi novinara jer ne mogu da mu plate troskove puta i boravka ili nema mesta u avionu ili recimo kosarkaskim sekcijama Reala i Barselone kasne plate po 3 meseca.
                              "Moja generacija je zivela na ulici. Mi smo imali tu srecu da smo imali pripadnost kraju,
                              odnosno cosku. Tu smo se obrazovali, tu smo postali ljudi, tu smo postali lopovi,
                              fudbaleri... A ulica je kao sto znate jedan veliki univerzitet."

                              Comment


                              • #45
                                E ako si napisao taj mali rezime NBA vs Euro. Mnogi bi na sve to rekli ,,meh, oni se svi pucaju". NBA FTW. Kad bi neko mogao da copy-pasteuje NBA stil negde nama bliže bilo bi savršeno.

                                Nego, gde su navijači Brooklyna? Jel se gleda tekma protiv Wizardsa?
                                Last edited by MarkedOne8; 09-10-13, 00:10.
                                ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                                "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                                I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X