Announcement

Collapse
No announcement yet.

Liga šampiona i Liga Evrope 2013/2014 - Opšta diskusija

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ja sutra ocekujem da je Bejl opali sa 20-30m i uvali strasnu golcinu, a isto tako vjerujem da ce da rastave bekove Juventusa
    sigpic
    "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
    AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

    Comment


    • Originally posted by D-Wade View Post
      Zato ce im to udvajanje biti problematicno ako bude Carvajal igrao. Mozes udvojiti Ronalda i Bejlaru, ali odose Marcelo i Carvajal.

      U svakom slucaju, jedve cekam sutrasnji mec. Da vidimo sta moze Conte protiv Carla macke.
      Ево га господин на слици који би требало ту да регулише саобраћај, управо на Бернабеу на тренингу данас, бар ја то тако замишљам


      способан је Клаудио за то, може да изнесе.

      Comment


      • Joj ako bude 3-5-2 mogao bi klempo da siluje Giorgia koji je u kanalu...kao sto ih je i Robben odradio,njega i Pelusa

        Od Marcela sutra ocekujem jednu operaciju kakvu samo on moze da izvede dole po lijevoj strani...
        Zeljko Malnar-Nocna mora <3


        #the return

        Comment


        • Originally posted by Freshman91 View Post
          Ma ja bi Moratu ili Jesea, kakav Benz, propao k'o zeton...
          Strasan je Jese...Usao protiv Malage i decko napravi tri sanse za pet minuta. Ogroman talenat, samo da ga Carlo isforsira malo.

          Mada, znas i sam da ce Carlo sutra najjaci tim izvesti. Samo da Carvajal pocne na beku i ima da bude veselo. Nece mnogo eksperimentisati. Verovatno Isco na klupi sutra. Ta desna strana ove sezone mnogo opasna kada Dani macka igra. Ne znas sa koje vise biju. Marcelo i on u fantasticnoj formi.
          sigpic

          Sever celi sada se veseli, crveno-beli, 'ajmo u napad zajedno! Sa severa nek zapeva svako, nek grmi jako, Zvezda šampion!

          "Nema velike ljubavi bez velike radosti, ali i bez velike patnje. E, to vam je Crvena zvezda. Ima da se raduješ do neba, ali sekiracija ti ne gine." Gospodin Ljuba Tadic

          Batica Wilshere je gospodin covek...

          All hail the Chan-Chan man!

          Comment


          • fina partija Milana, bas su me prijatno iznenadili mada se obicno povampire kada su tako veliki mecevi, narocito u evropi... jos da je bil recimo 2:2 pa da uleti i tiket bilo bi jos veselije, ali sta da se radi... na Camp Nou druga prica to je jasno kao dan

            sto se tice ostalih, cestitke Napolitancima, Diego Costa unakazivac, Dortmund me obradovao, Chelsea rutinski... u Skotskoj je mogla da padne i podela bodova ne bih se bunio ali nema veze
            VALENTINO ROSSI #46

            Comment


            • 3-5-2 ako bude ja ne vidim nacin da Juventus ugroz Real. Raznijet ce ih Ronaldo i Marcelo..
              sigpic
              "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
              AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

              Comment


              • Ajnstajne dobar si ckode al` brat pretera ga. Klopp nije nista posebno postavio taktiku...
                On je po meni najveci trener danasnjice koji nema "veliki trofej" (mada nekada ni trofeji nisu relevantan faktor)!
                U svakoj utakmici Dortmunda vidis njegov masterbrain,pored taktike tipa ko ce koga da cuva (Ozil) i ko ce gde i kako da sparta po terenu on tacno dozira intenzitet ubrizgavanja napada.Kada je imao Arsenal solidnu inicijativu Dortmund je vise trcao ,kada si nemci imali ofans manje su trcali. Gledas i ubedjen si da Arsenal ima vise pasova kad ono izadje stat. i tamo pise kako ih Dortmund sije za pasove . Znaci covek je rodjeni MASTER. Nemacka preciznost,hirurska hladnokrvnost i umece.

                >>> Brojim Izbrojao sam sate, minute, sekunde do pogleda na Mourinja u dresu MANCHESTER UNITED-a ! <<<

                Comment


                • Originally posted by Valentinik Rossifumi View Post
                  fina partija Milana, bas su me prijatno iznenadili mada se obicno povampire kada su tako veliki mecevi, narocito u evropi... jos da je bil recimo 2:2 pa da uleti i tiket bilo bi jos veselije, ali sta da se radi... na Camp Nou druga prica to je jasno kao dan

                  sto se tice ostalih, cestitke Napolitancima, Diego Costa unakazivac, Dortmund me obradovao, Chelsea rutinski... u Skotskoj je mogla da padne i podela bodova ne bih se bunio ali nema veze
                  Рачунам да Селтик неће добити Ајакс, те да нико од ове две преостале екипе неће изненадити Барсу, ви добијате Ајакс код куће то је 8, наспрам Селтиковихи 7, уколико вас добију на Селтик Парку.....лагано.

                  Comment


                  • Originally posted by Brajkula View Post
                    Рачунам да Селтик неће добити Ајакс, те да нико од ове две преостале екипе неће изненадити Барсу, ви добијате Ајакс код куће то је 8, наспрам Селтиковихи 7, уколико вас добију на Селтик Парку.....лагано.
                    na nesto slicno i ja racunam...

                    desava se i najboljima



                    a evo i utakmice iz ugla zive legende Tiziana



                    Nakon što se završila utakmica, oglasio se i FC Lecce, sa molbom da im fudbaleri Barselone vrate dresove
                    Last edited by Miletić; 22-10-13, 23:35.
                    VALENTINO ROSSI #46

                    Comment


                    • Sta je ovde Robinho hteo, to ni on ne zna, da propusti loptu.....kome, golmanu ???
                      sigpic

                      “We have to change, from doubters, to believers, now.”
                      -Jürgen Klopp

                      Comment


                      • S početkom od 20:45h u Belgiji nas očekuje duel Anderlechta i Parisa. Realno gledajući favorit je jasan, a uz to se moram nadovezati na činjenicu kako su domaćini katastrofalno započeli sezonu u CL (posljednoplasirani, bez boda). Naravno da je ovo jedan od razloga da goste stavimo kao #1 favorita u ovom meču, ali daleko od toga da je ovo riješen meč jer CL je čudno takmičenje, i iznenađenja su uvijek moguća...

                        Nakon mnogobrojnih rotacija u posljednjem meču protiv Bastie (4:0), Blanc se može nadati povratku Verrattia i Motte u veznom redu, dok će Maxwell večerašnji meč započeti na lijevom beku, a Lavezzi i Cavani će se pridružiti magičnom Ibrahimoviću u vrhu napada. Pastore, Jallet i Silva nisu mogući za ovaj meč.

                        Jutrošnja izjava šefa za francuske medije:

                        "The team will be different. I will put out the best possible team to try to beat Anderlecht," Blanc confirmed, before offering his opinion of the Belgians, who PSG last met in the 1992-93 UEFA Cup third round, winning on away goals.
                        Prvih XI, prema GdS-u:

                        Anderlecht: Kaminski; Gillet, Kouyaté, Nuytinck, N'Sakala; Kljestan, Tielemans, Praet; Bruno, Mitrović, Suárez.

                        Paris Saint-Germain:
                        Sirigu; Van der Wiel, Alex, Marquinhos, Maxwell; Verratti, Thiago Motta, Matuidi; Cavani, Ibrahimovic (c), Lavezzi.
                        Last edited by ; 23-10-13, 09:00.

                        Comment


                        • Preferiram poraz od Juveta za pobjedu nad lobotomcima nego obratno.

                          Pun Bernabeu. I jedan nula odgovara. Eto, čak sam toliko nervozan zbog tekme sa lobotomcima da ne mogu ni pošteno istrolat ovdje.

                          Atletico i Juve, isti tip ekipe i tima. Najebali smo. :kava:
                          Last edited by SanIker; 23-10-13, 11:56.

                          Comment


                          • Дођи на рингишпил


                            EDIT:

                            Поставе по италијанској Газети


                            Last edited by Brajkula; 23-10-13, 12:27.

                            Comment


                            • Mitar na Ibru. Sudar divova.
                              It is not the violence that sets a man apart.
                              It's the distance he's prepared to go.

                              Comment



                              • Oba kluba nisu dobro pocela u svojima ligama, oba kluba relativno slabo igraju i ovaj duel ce resiti neke nedoumice u vezi forme oba tima i moguceg cilja ove sezone u evropskim takmicenjima, gde Manchester United docekuje na Old Trafordu vrlo zanimljivu i neugodnu ekipu Real Sociedada.

                                Manchesteru je cilj svakako prolaz u ovoj grupi, a za dalji napredak igra ce morati da ode na neki drugi nivo. Uprkos tome, relativno dobar start je nacinjen u prva dva kola, gde su na svom terenu u prvom kolu samouvereno pobedili Bayer iz Leverkusena rezultatom 4:2, gde je Rooney sa dva gola i asistencijom na kraju i bio najbolji pojedinac meca. Strelci su bili jos Robin van Persie i Antonio Valencia, dok su za goste golove postizali Rolfes i Toprak. To je bila prva kompetitivna utakmica u Ligi Sampiona Davida Moyesa kao glavnog trenera jedne ekipe.
                                U drugom mecu nisu se bas proslavili iako su vodili vecim delom meca golom Valencia protiv ukrajinskog Shakhtara, ipak inicijativa je bila na strani domacina, pa su isti izvukli bod golom Taisona u 76. minutu.

                                Sa druge strane Baskijci nisu dobro poceli svoje ucesce u elitnom takmicenju. U prvom kolu Shakhtar im je naneo poraz, i to kao gost uprkos cinjenici da je Sociedad mozda bio i bolja ekipa po svemu sto su pokazali, ali su se veliki promasaji Seferovica i Vele kaznili na drugoj strani, i to je Alex Teixeira kaznio sa dva gola. U drugom mecu, na strani u Leverkusenu pretrpljen je jos jedan poraz ovoga puta zasluzeno jer je ekipa Leverkusena bila bolja, iako su pitanje pobednika resili tek u 90. minutu fenomenalnim slobodnjakom Hegelera.



                                Vrlo zanimljiv podatak jeste da ce ovo biti prvi duel izmedju ove dve ekipe, te tako nije bilo istorije medjusobnih duela Crvenih Djavola i Baskijaca.
                                United ulazi u utakmicu sa dosta slabom formom i nizom rezultata koji nikako ne odgovaraju ovako velikom timu. Od 8 utakmica u ligi tim je zabelezio samo 3 pobede uz cak tri poraza i 2 remija, uz igru koja ne lici na onu koju je ser Alex Ferguson forsirao. U poslednjem mecu, odigrali su remi sa jakom ekipom Southamtpona koja ove sezone primila najmanje golova u ligi, ali se mora reci da je Moyesova ekipa delovala dobro na terenu, ali lopta nije htela u gol.

                                A Baskijci pored toga sto imaju los skor u ovom takmicenju, ni u ligi se nisu proslavili. Odlaskom Montaniera ekipa ne lici na sebe, a pogotovo se da osetiti odlazak Illaramendija. U ligi su nakon startne pobede, nanizali 7 utakmica bez pobede, gomila remija, uz tri poraza, da bi u 8. kolu pobedili Valenciu i to kao gost, golovima Griezmanna i Parda. I ova pobeda moze biti kljuc uzlazne forme ovog tima, sto ce ovaj duel jos vise ciniti pomalo neizvesnim.


                                FORMA TIMOVA







                                United je svoju novu eru bez Fergusona zapoceo vrlo lose, svako bi rekao na nacin koji nije dostojan velicine ovoga kluba. Dosta ljudi osporava Davida Moyesa kao naslednika Fergija, i to samo posle 8 kola. Iako je na debiju ekipa pokazala da ce verovatno biti konkurent za titulu, u nastavku se to ipak pokazalo da svakako nisu, barem ne u ovom momentu. Mozda po prvi put United se i ne moze smatrati ekipom koja pretenduje na titulu, prvi put posle 20 godina.
                                Ali nije to do igrackog kadra koji je maltene ostao skroz isti cak i pojacan nekim igracima, vec zato sto je covek koji je napravio ovaj tim kakav je United danas, ili bolje reci bio godinama unazad, otisao.
                                On je bio covek koji je u svakom pogledu poznavao svoj tim i njegovu dusu, znao je svakog igraca, sve njegove prednosti i mane, i znao je tacno kako da samo prednost ispolji na terenu, a mane da zamaskira i tako je iz svakog igraca izvlacio 120%, i zato je United kao klub izgradio licnost pobednickog mentaliteta, da cak i kada igra losa, tim pobedjuje. Ove sezone to nije slucaj.
                                Takodje, odlazak takve velicine uzrokovao je i mozda blagi pad ugleda kluba, sto se da videti i na letosnjim pojacanjima Utd-a, gde ekipa nije mogla da dovede ciljane mete, pa je jedino zvucno pojacanje bio Marouane Fellaini, kojeg je Moyes licno doveo, kao igraca kojeg je i sam skolovao na Ostrvu u Evertonu.

                                Dosta toga ukazuje, da Moyes nije covek koji je jos spreman za ovakav zadatak, medjutim, ima i onih strpljivih navijaca koji govore da mu treba dati vreme, jer je i sam Ferguson dobio i vise nego puno vremena da dokaze ono sto je danas, pa zasto ne bi i Moyes.


                                "Ocigledno da zelimo da popravimo rezultate, ali isto tako zelimo da unapredimo igru. Imali smo periode dobre igre, ali ne i kompletnu dobru igru – ali mi radimo na tome na treningu, pokusavajuci da je unapredimo svakodnevno i pokusavajuci da prenesemo to na teren. Bilo je i perioda sjajne igre, gde smo mogli postici jos par golova, ali treniramo snazno i ja sam siguran da ce golovi krenuti da se postizu.

                                Mi bismo poceli jos bolje da smo uzeli sva tri boda u Donetsku [drugo kolo], ali nije bio los ni bod na strani. Mi cemo i dalje pokusavati da pobedjujemo na nasim utakmicama; veliki je turnir i zaista je bitno da igramo dobro. Takodje je bitno da pobedjujete vase utakmice kod kuce, sto je ono sto cemo mi pokusati uraditi protiv Sociedada.

                                Sociedad je u Ligi Sampiona zasluzeno, finis u top4 u Spaniji je veliko dostignuce i mi ih postujemo zbog toga. Gubitak jednog ili dvojice igraca u letosnjem periodu je bio tezak za njih, dok su ocekivanja jos veca. Oni su promenili svoj stil u jednoj ili dve utakmice ove sezone, ponekad sa jednim defanzivnim veznjakom, ponekad sa dva, dok su u subotu u Valenciji napravili odlican rezultat.

                                Ja mislim da je [Old Trafford] veliko mesto za njih da dodju, ali je isto tako i uzitak. To je sjajan stadion na kojem mozete igrati, iako se nadam da se nece uziveti previse!"
                                Moyes je fino objasnio ovu situaciju, da se tu ne moze puno sta dodati, pitanje je hoce li biti takvih rezultata koje on ocekuje, ostaje da se vidi.
                                Ekipa mora da igra dosta bolje, u oba pravca da bi se ocekivali bolji rezultati.

                                Kada je u pitanju igra i stil, ove sezone je primetan malo drugaciji stil, vise "ostrvskiji" stil. Naime, United je klub koji je u prvih osam kola imao najvise "dugih" pasova ka poslednjoj trecini, nesto sto se ne moze zanemariti, ali i nesto cime fanovi nisu odusevljeni s obzirom da je to korak nazad modernom fudbalu, gde igra kracih pasova i direknost dominira u velikim klubovima, sa nekim odstupanjima.
                                Dolazak Fellainija je mozda i uzrokovao, mada Belgijanac ne igra poziciju koju je prosle sezone igrao u Evertonu a to je ofanzivnija pozicija poluspica, gde je Moyes cesto nalozio svojim igracima da preko dugih lopti pronalaze Fellainija s obzirom na njegovu dominantnost u vazduhu. Ipak, on ove sezone standardno igra defanzivnog veznog pored Carricka i tu je prisutan veliki problem, a to je slaba mobilnost pomenutih veznjaka.
                                Oba igraca imaju slabu kretnju, i nisu toliko mobilni da pokrivaju veci teren, a to je onda problem protiv jakih kontra napad ekipa koji takve veze lako unistavaju. Pogotovo je to opasno u 4-4-1-1 formaciji koju Moyes forsira, gde obicno krilni igraci idu daleko napred, pa veza ostaje vrlo ranjiva na terenu. Zato je Moyes na "pijaci" trazio mobilnijeg i kreativnijeg veznjaka poput Cesca Fabregasa, koji je izricito rekao da ostaje u Barci, pa su nakon toga krenuli po Andera Herreru, slucaj koji je pomalo skandalozan kako se zavrsilo sve, nakon sto su se pojavljivali navodno nekakvi lazni agenti igraca, pa je tu bila i prevelika cena igraca koju je Bilbao zalepio. Na kraju niko nije doveden sem Fellainija, koji iako dobar igrac, u ovakvoj postavci, nije mnogo promenio i unapredio igru Manchestera.

                                Takodje je postojala mogucnost odlaska Rooneya zbog navodno losih odnosa sa Moyesom, medjutim Wayne je ostao sto je mozda bilo i najbolje pojacanje za Crvene Djavole. On je cini se najvise pruzio ove sezone, ali treba ceo tim da se prikljuci da bi imali pozitivan rezultat. Takodje je vredno pomenuti slabu formu proslogodisnjeg najboljeg strelca lige van Persiea od kojeg se ocekuje da to partnerstvo sa Rooneyem odvede na veci nivo.

                                Moyes je imao par problema sa povredama ove sezone. Pred ovaj mec par igraca se vraca full fitnesu, pre svega stoperski duo Vidic i Rio, ali je pitanje da li ce oni poceti utakmicu, pa se s toga Jones ocekuje u prvoj, kao i verovatno Evans, a moguce da ce i Smalling dobiti sansu. Desno bi svakako trebao da pocne Rafael, dok levo Evra koji je imao blagu povredu ove nedelje, ali bi trebao biti siguran iako je u losoj formi vec duze vreme, i odavno pokazuje da nije onaj stari.
                                U veznom redu ce sigurno poceti Fellaini i Carrick, iako se Cleverly vraca posle povrede prepona, pa bi mogli ocekivati njega u postavi, ako se Moyes odluci na malo mobilniji vezni red. Nani polako ulazi u formu i on ce sigurno poceti mec na levom ili desnom krilu, u zavisnosti ko bude drugo krilo, a u kontenciji za mec su Valencia, Wellbeck koji se isto vraca full fitnesu i mladi Januzaj koji moze ocekivati debi u ovom takmicenju i koji je pokazao veliki talenat. Kagawa odavno nije u planovima Moyesa i Japanac mozda i ode u zimskom prelaznom roku.
                                Napad ce ciniti vec poznat duo Rooney i van Persie, s tim sto ce Rooney imati dosta posla u kreaciji igre i bice vise play nego klasican napadac.




                                MOGUCI SASTAV TIMA I FORMACIJA
                                (4-2-3-1)

                                De Gea
                                Rafael - Jones - Evans - Evra
                                Carrick - Fellaini
                                Nani - Rooney - Wellbeck
                                Van Persie





                                Sociedad je imao sjajnu proslu sezonu, gde su uz vrlo visok plasman na tabeli i sjajan uspeh plasmana u LS, igrali i jedan od najlepsih fudbala u Evropi. Pa cak i u kvalifikacionoj fazi su pokazali protiv Lyona koliko su jaki, ali se ipak pokazalo da Lyon nije bio dovoljno dobar protivnik, jer je Sociedad u ligi jako lose poceo i nije ni senka onog tima koji je propisno namucio top timove u Spaniji.
                                Uzrok veliki za to je odlazak prvo trenera Montaniera koji zbog nesuglasica sa vlasnikom nije zeleo produziti ugovor sa klubom, i tako umesto da vodi Sociedad u LS, on je preuzeo dosta slabi Rennes koji se muci u Francuskoj ligi ove sezone, na iznenadjenje svih.
                                Tim je preuzeo Arrasate, inace asistent Montaniera i cinilo se da ce on dobro nastaviti svoj posao. Medjutim nakon startne pobede u ligi, sledi niz koji sam vec napomenuo, zaista serija slabih rezultata koja trenutno drzi Sociedad na 14. mestu.

                                Ne toliko jak utisak je ostavio odlazak Montaniera na klub, koliko je odlazak jednog od najboljih igraca kluba u prosloj sezoni Asiera Illaramendija, momka koji je bio motor svih akcija ovog kluba. Baskijci su dobili ponudu koja se ne odbija od 30m evra, i to od kraljevskog kluba Reala Madrida, a i sam igrac nije mogao da odoli ponudi.

                                Iako su dobili ogroman novac, vrlo malo skoro slabo da su i ista potrosili na pojacanja, dovedeno je samo dva igraca, Haris Seferovic iz Fiorentine i Esteban Granero na pozajmicu iz QPR. Seferovic se nije pokazao postigavsi samo jedan gol u ligi na 8 meceva gde je 4 puta bio starter, dok Granero pokazao onoliko koliko zna i ume, i time pokazao da ce biti sjajno pojacanje, ali se desila nesreca u vidu povrede, i to one najgore moguce, gde je povredio ukrstene ligamente kolena, i nece ga biti do marta u ekipi, sto je zaista veliki hendikep.
                                Ipak tim je pobedio protiv Valencie kao gost i Arrasate najavljuje bolje dane za ovaj klub.


                                "Oni imaju novog trenera i uvek je potrebno vreme za adaptaciju. Ali ja nisam u zabludi sa ovim takozvanim losim startom Uniteda, posto oni mogu eksplodirati i vratiti se u zivot u svakom momentu. Mi ocekujemo od njih da budu najbolji sto mogu sutra i da nam pruze jednu tesku utakmicu, ali ako to ne bude slucaj, onda jos bolje po nas.

                                Igranje ovde ima vise pozitivnih nego negativnih stvari, i mi necemo biti zastraseni ovom prilikom. Naravno da dolazimo ovde na legendarni, skoro mitski stadion, ali mi cemo trenirati na terenu, pa cemo dobiti osecaj za njega. Jednom kada pistaljka zasvira pocetak, bice samo jos jedna utakmica 11 protiv 11, a i takodje cemo imati veliku podrsku nasih fanova.

                                Naravno da ce biti specijalna noc za sve nas: za igrace, strucni trenerski stab i navijace. Ali jednom kada pistaljka oznaci start, mi cemo se fokusirati na nas posao – na popravljanje stvari pozivajuci se na igrace urging on the players, prakticno radeci sve sto mozemo da bi dobili 3 boda koja bi nam dala sansu za prolazak dalje, sto je sve o cemu se radi ovde."
                                Arrasate je dobro procenio situaciju, ali isto tako zna koliko ce biti tesko uzeti pobedu na velikom Old Trafordu. Ipak ocigledno da je to glavni cilj, a mozda i poslednja sansa da bi se nadali nekom eventualnom prolasku u dalju fazu.

                                Sociedad iako je trener glavni koji je postavio temelje ove ekipe otisao, cini se nije bitno promenio stil igre i da je Arrasate uglavnom nastavio isti posao.
                                Ekipa Sociedada se bitno oslanja na brzu kontra napad igru, brzu distribucije igru preko Vele i Griezmanna koji su glavni igraci, mada se jos jedan mladic izvaja ove sezone, a to je Ruben Pardo, mada u ovako losim rezultatima, malo ko se iz ove ekipe bitno istice.
                                Ipak od dua Vela - Griezmann dosta toga zavisi ove sezone, i ova dvojica su bila vrlo bitan faktor prosle sezone zajedno sa Illaramendijem. Jos jedan igrac koji se za klasu izdvaja od drugih je sjajni Inigo Martinez koji pokazuje odlicne partije i pokazuje kakav je talenat, ali nedovoljno dobro je odbrana sinhronizovana ove sezone pa je i on kao i ostali igraci u senci svojih dobrih individualnih partija ali losih timskih rezultata.

                                Ove sezone je Arrasate dosta rotirao vezni red, treba napomenuti da je kapiten tima Xabi Prieto povredjen ali se vraca u fitnes polako, protiv Valencie je usao sa klupe. Ipak dosta igraca je igralo i taman deluje kada Arrasate pronadje pravu vezu, igrac se povredi, u ovom slucaju se nedavno povredio Elustondo koji je taman poceo da belezi dobre partije. Pored Granera koji nazalost duze nece biti na terenu, nema vecih problema sa povredama.

                                Arrasate bi trebalo da racuna na standarnu odbranu sa Inigom kao glavnim stoperom koji je inace standardan i bekovima Carlosom Martinezom i De la Bellom. Drugog stopera je Arrasate duze trazio i menjali su se redom Mikel Gonzales i Ansotegi, kao i mladi Cadamuro. Mada veceras treba ocekivati Mikela Gonzalesa, ali sve je moguce.
                                Vezni red je dosta diskutabilan. Bergara je mozda i najsigurniji i najstandardniji jer je jedini klasican zadnji vezni, pa on mora sigurno igrati, dok se moze ocekivati da mu u paru bude Ruben Pardo, dok bi Zurutuza bio malo ofanzivniji ispred njih, ali isto tako mozemo ocekivati Xabia Prieta u prvoj. Trojka napred je mozda i sigurna uz Griezmanna levo i Velu desno, dok u napadu jos treba da se vidi da li ce Seferovic startovati ili pak Imanol Agirretxe.



                                MOGUCI SASTAV TIMA I FORMACIJA
                                (4-2-1-3)

                                Bravo
                                Carlos Martinez - Mikel Gonzales - Iñigo Martínez - De la Bella
                                Rubén Pardo - Bergara
                                Zurutuza
                                Vela - Seferovic - Griezmann




                                IGRACI U FOKUSU

                                Obe ekipe imaju mozda par igraca, doduse Sociedad ima mozda samo dvojicu, trojicu koju sam vec spomenuo, dok u Unitedu ima vise, ali samo jedan je za sada u formi, i trenutno je glavni igrac tima u svakom pogledu.

                                U pitanju je naravno Wayne Rooney. Prosle sezone nije bio bas sav svoj, pre svega jer ga je Ferguson dosta premestao sa pozicije na poziciju, ali on je ipak bio na kakvom takvom nivou, ali ove sezone pokazuje onaj stari kvalitet kakav poseduje. U ligi je dao 3 gola uz 3 asistencije, ali dosta vise on radi za Manchester od samo postizanja golova. U Ligi Sampiona je igra samo protiv Leverkusena i tu je pokazao kakav je igrac sa dva gola i asistencijom, i svakako da je on igrac na kojeg Arrasate mora da obrati paznju. Ali kao sto je on rekao, ekipa moze svakog trenutka da eksplodira, pa se ne moze zanemariti veliki znacaj Robina van Persiea koji je malo van forme, ali se kad tad moze vratiti.


                                U Sociedadu samo jedan igrac je u formi a to je Antoine Griezmann. Mladi Francuz je jedini strelac tima u Ligi Sampiona, a u ligi na dva meca strelac je dva gola. Njegova brzina i tehnika su glavni aduti, ali takodje odlican osecaj za prostor, gde se Antoine odlicno krece po terenu i moze igrati na obe strane i levo i desno. Odlican je i u defanzivnim zadacima, i u presingu koji je tipican za Sociedad ali i inace za spanske timove je odlican fit za ekipu Baskijaca. Od njega se moze svasta ocekivati i na njega defanzivci Manchester Uniteda moraju posebno obratiti paznju.
                                Vela je jos jedan igrac od kojeg se moze ocekivati dobra partija, ali on je poprilicno van forme, tako da je Griezmann prva i glavna pretnja po gol Uniteda.




                                ZAKLJUCAK I PROGNOZA

                                United ce morati da uspostavi kontrolu, sto se ocekuje od ekipe na svom terenu, i to ce idealno odgovarati Real Sociedadu koji ce vrlo verovatno vrebati svoje sanse iz kontri i brze transformacije. Unitedu je ovo odlicna tekma za dizanje forme, pogotovo sto Sociedad igra slabo odbranu, sto je ove sezone velika boljka ovog tima. U gostima, to ce mozda biti jos vise izrazenije. Zbog ovoga se ocekuje jaka kontrola meca Engleza, ali ce spora veza Uniteda biti jedina mana, i nesto sto ce Sociedad moci da iskoristi. Obe ekipe ulaze sa nekonstantnom formom, ali je ipak United favorit i treba ocekivati pobedu Crvenih Djavola.

                                PROGNOZA:
                                MANCHESTER UNITED – REAL SOCIEDAD 2:1
                                sigpic

                                “We have to change, from doubters, to believers, now.”
                                -Jürgen Klopp

                                Comment

                                Working...
                                X