Announcement

Collapse
No announcement yet.

Hertz British Grand Prix MotoGP 2013

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Iskreno, ne pamtim da sam citao neki optimisticniji post sa tvoje strane i svi su bili relativno do potpuno opravdano pesimisticni, nadam se da ces ovog puta biti opravdano optimistican.

    Comment


    • Originally posted by Rossini View Post

      Ja sam takodje zadovoljan njegovom pobedom,konacno je pokazao da on itekako vredi kao vozac,to ponavljam svih ovih godina unazad..medjutim,ono sto mu ne valja,pa ne valja mu brate pa moze da bude dobar koliko volis..da li si pratio Stonera??nema li tu po tebi neke slicnosti..?

      I jedan i drugi su strasni vozaci,sjajni stilovi ali njihova egocentricnost koja mnoge iritira,baca njihove rezultate malo u drugi plan i ne da im da budu samo to sto jesu,veliki vozaci i sampioni.

      Comment


      • koliko god bilo dobro na trci ma ko i da pobedi utisak i dalje ostaje jako los ne zbog trkaca i vozaca vec zbog komentatora tj jednog od njig Her... koji nas udavi brate pricom melje li melje cak sto vise ugusi i svog kolegu svojom neprestanom pricom u nedogled, molio bi gospodina komentatora da shvati da em sto dosta cesto prica nerealne prikaze svojih vizija dogadjaja ( kao da mi nemamo oci ) em sto dosta cesto skoro stalno samo on zna sve treba da shvati da ovo nije Radio prenos vec uzivo na tv brate ajde se skrati pliz
        Shadow

        Comment


        • http://www.gpone.com/en/201007041203...nd-butter.html
          Vjerovatno ste nekad vidjeli na Lorenzovoj tabli onaj tost sa puterom Evo price iza toga...

          Comment


          • Originally posted by Gargamel View Post
            I jedan i drugi su strasni vozaci,sjajni stilovi ali njihova egocentricnost koja mnoge iritira,baca njihove rezultate malo u drugi plan i ne da im da budu samo to sto jesu,veliki vozaci i sampioni.
            Nije to samo egocentricnost... To je otvoreno nepostovanje drugih vozaca... O cemu pricamo, pa Stoner je pesnicio de Punieta na stazi jer je istripovao da mu se Randy namerno preprecio. A istina je da Randy nije imao gde drugde nego se pribio uz ivicu koja je uz trkacku liniju da bi mu se sklonio... Lorenzovo kmekanje na pokojnog Simu, dok u isto vreme umalo sam ne iskasapi Pedrosu na stazi, ne treba nastavljati...

            Veliki vozaci? Jednih od najvecih i najboljih u istoriji... Da li su sampioni? Jesu, ali Sampioni? Ne, daleko od toga...

            Originally posted by El Pocho View Post
            http://www.gpone.com/en/201007041203...nd-butter.html
            Vjerovatno ste nekad vidjeli na Lorenzovoj tabli onaj tost sa puterom Evo price iza toga...
            Nisam otvorio tekst, jel se govori o pojmovima Martilo i Mantequilla? Konstantan tempo sa jedne strane, a lagani stil sa druge... Od 2010. bese li?

            Comment


            • Originally posted by Vanja #66 View Post
              Iskreno, ne pamtim da sam citao neki optimisticniji post sa tvoje strane i svi su bili relativno do potpuno opravdano pesimisticni, nadam se da ces ovog puta biti opravdano optimistican.
              ...nikada se nisam usudio da kazem nesto u sta nisam siguran,pa to isto vazi i za ovaj post i optimizam..s obzirom da znam koliko godina imas,nisam siguran da si pratio kao sada sto pratis Mgp,F1 te 2006-te i 2007-me,mozda i gresim nzm,ali te 2006-te i 2007-me je bilo nesto slicno sa Yamahom,upravo kao i sada..razlika je samo sto je na sedlu bio Edwards i Rossi mladji za 7 godina i vracanje sa 990 na 800 cm i Yamaha kao motor nesto iznad proseka..zna se sta je sa tim i takvim motorm uradio Rossi i dokle je doveo,skoro pa do savrsenstva..rekao sam vec,ponovicu opet,ako ne bude tako ja vise necu ovde pisati..

              edit:
              ..a Yamaha ne boluje od kompleksa originalnosti kao Dukati,i spremna je uvek da bude no.1
              Originally posted by Gargamel View Post
              I jedan i drugi su strasni vozaci,sjajni stilovi ali njihova egocentricnost koja mnoge iritira,baca njihove rezultate malo u drugi plan i ne da im da budu samo to sto jesu,veliki vozaci i sampioni.
              ..prava rec..egocentrik..

              edit:
              ..videh Vanjin post,pa to jeste egocentricnost,i ona takodje podrazumeva elementarno nepostovanje druge licnosti..
              Last edited by Rossini; 01-09-13, 23:16.
              sigpic

              Comment


              • Originally posted by Vanja #66 View Post
                Nije to samo egocentricnost... To je otvoreno nepostovanje drugih vozaca... O cemu pricamo, pa Stoner je pesnicio de Punieta na stazi jer je istripovao da mu se Randy namerno preprecio. A istina je da Randy nije imao gde drugde nego se pribio uz ivicu koja je uz trkacku liniju da bi mu se sklonio... Lorenzovo kmekanje na pokojnog Simu, dok u isto vreme umalo sam ne iskasapi Pedrosu na stazi, ne treba nastavljati...

                Veliki vozaci? Jednih od najvecih i najboljih u istoriji... Da li su sampioni? Jesu, ali Sampioni? Ne, daleko od toga...



                Nisam otvorio tekst, jel se govori o pojmovima Martilo i Mantequilla? Konstantan tempo sa jedne strane, a lagani stil sa druge... Od 2010. bese li?
                Da 2010 je tekst,i govori se o tim pojmovima,mada mislim da i sada koriste ove oznake,i pojmove,jer sam vidjao ove godine na tabli na kojoj mu izbacuju slikicu tost,puter i to noz premazuje,pa vjerovatno jos uvijek koriste oznake za konstantan tempo,i za lagani tempo,ja sam za ovo prvi puta cuo dokumentarnom filmu Fastest,pa sam kasnije naletio na ovaj tekst...

                Comment


                • Originally posted by Rossini View Post
                  ...nikada se nisam usudio da kazem nesto u sta nisam siguran,pa to isto vazi i za ovaj post i optimizam..s obzirom da znam koliko godina imas,nisam siguran da si pratio kao sada sto pratis Mgp,F1 te 2006-te i 2007-me,mozda i gresim nzm,ali te 2006-te i 2007-me je bilo nesto slicno sa Yamahom,upravo kao i sada..razlika je samo sto je na sedlu bio Edwards i Rossi mladji za 7 godina i vracanje sa 990 na 800 cm i Yamaha kao motor nesto iznad proseka..zna se sta je sa tim i takvim motorm uradio Rossi i dokle je doveo,skoro pa do savrsenstva..rekao sam vec,ponovicu opet,ako ne bude tako ja vise necu ovde pisati..
                  Racunaj da sam pratio sezonu 2006. u MGPu aktivno i ostale od tad, F1 godinu dana ranije aktivno... Pre toga i jedno i drugo kad nadjem na TV-u, ali od tad aktivno trazim po TV-u, a sad i netu...

                  Sve sto mene u toj prici brine je koliki ce njemu input u razvoj motora biti dozvoljen. Siguran sam da je trazio i ugovorom neku meru, ali koliku je dobio - to me zanima. A to necemo saznati... Ono na sta racunam je razum Japanaca, da vide da samo sa Zizelom ne ide, vec da moraju da nesto promene...

                  Nije samo Rossi taj koji ima problem, Cal takodje ne moze da obara M1 koliko i Lorenzo. Niko sem njega ne moze, isto kao sto on ne moze da koci kasnije... RC213V je daleko vise user friendly, daleko intuitivniji od M1 danas. Treba to napomenuti...

                  Comment


                  • Originally posted by Vanja #66 View Post
                    Racunaj da sam pratio sezonu 2006. u MGPu aktivno i ostale od tad, F1 godinu dana ranije aktivno... Pre toga i jedno i drugo kad nadjem na TV-u, ali od tad aktivno trazim po TV-u, a sad i netu...

                    Sve sto mene u toj prici brine je koliki ce njemu input u razvoj motora biti dozvoljen. Siguran sam da je trazio i ugovorom neku meru, ali koliku je dobio - to me zanima. A to necemo saznati... Ono na sta racunam je razum Japanaca, da vide da samo sa Zizelom ne ide, vec da moraju da nesto promene...

                    Nije samo Rossi taj koji ima problem, Cal takodje ne moze da obara M1 koliko i Lorenzo. Niko sem njega ne moze, isto kao sto on ne moze da koci kasnije... RC213V je daleko vise user friendly, daleko intuitivniji od M1 danas. Treba to napomenuti...
                    ..racunam ,nisam samo bio siguran,ogradio sam se a znam da smo pricali..japanci su svi razumni,ali ljudi u Yamahi nisu istog razmisljanja kao u Hondi,sto ih cini razlicitima cak i od samih japanaca,verovatno neka utemeljena politika kompanije od ranije..e sad sto se tice ugovora,slazem se,medjutim sa Rossijem je ipak doslo dosta para..u zadnjih 6-7 godina je Rossi njihov kljuc uspeha bio,zasto su se opredelili za Lorenca te 2010 sam bog zna,ali je takodje cinjenica da do tada su imali veliki problem napraviti motor dostojan Honde..sa dolaskom Rossija su to uspeli,sa njegovim odlaskom ona je pala,u odnosu na Hondu msm..takodje ne verujem da Jeremy tu traci neko svoje zlatno vreme..mada,mozda je i njegovo proslo,ali ne verujem..a da imaju problema svi,to je ocigledno pa nema vise gde..uostalom to je i Herc pokazao danas,inace bi ga HL oduvao onako ubivenog..
                    sigpic

                    Comment


                    • Lin Jarvis prosto ima zelju da za sobom ostavi nekog ko je pobedio Rossija. Deluje mi da je tako jednostavno... Nista drugo, nikakav drugi argument ne postoji koji bi imalo racionalno govorio u prilog Lorenza umesto Rossija 2010. makar... Sto ide uz onu pricu - dosao je kod Rossija i trazio da mu se smanji plata za razvoj motora, otisao kod Lorenza i dao mu te pare... I izjednacio im plate tako...

                      Comment


                      • Originally posted by Vanja #66 View Post

                        Nije samo Rossi taj koji ima problem, Cal takodje ne moze da obara M1 koliko i Lorenzo. Niko sem njega ne moze, isto kao sto on ne moze da koci kasnije... RC213V je daleko vise user friendly, daleko intuitivniji od M1 danas. Treba to napomenuti...
                        To je do stila voznje,ja msm pre svega..kako naucis da vozis tako vozis ceo vek..sto se tice kocenja takodje,Rossi je tu bez premca,Stoner je takodje bio vrhunski na kocenju,mali je tu negde,ali ce i on biti kao ova dvojica,oko toga nema vise dileme,kao i u mnogim drugim stvarima...Lorenco nije na kocenju nesto,a Cal msm da ne koristi te kocnice..mozda se varam,ali msm da sam u pravu sto se tice Tech 3..ovde se radi o prenosu snage koliko vidim,i netsabilnosti prednjeg kraja kod Rossija,a to ce ipak biti da je u pitanju menjac,ram i prednje vesanje..ocigledno je da to nije isto kod "klupskih" kolega..

                        edit:
                        ..jer kako objasniti drugacije razliku u trci,na QP,Q izmedju njih dvojice svo ovo vreme??danas u trci u jednom momentu,po krugu je bilo i 2 sec??!!ludilo..prosto neobjasnjivo za "team mates"..sa Bradlom i sa Bautistom,covek jedva na kraj izadje..!,skoro pa na misice..gledao sam trku na streamu i engleskom i portugalskom,na portugalskom je bilo extra pratiti,bas zato sto je skoro u vecem delu trke bio u kadru Rossi i Bautista,nego li Lorenco i Markez..i lepo se vide problemi Rossija,ulazi i izlazi iz krivine,skoro pa kao u nekog prosecnog vozaca,a to Rossi sigurno nije..?!!kako onda otkociti onako kako on zna,i zadobiti prednost u samoj krivini,i pritom zadrzati tu ostvarenu prednost na kocenju u samoj krivini,ako nemas adekvatan balans svih ovih tri stvari koje sam gore naveo??a gledam Lorenca,skoro pa i da nema taj problem..??!!kako objasniti to da Lorencova Yamaha onako izadje iz pretposlednje krivine??Lorenco nesto bolji majstor od Rossija mozda??Igrom slucaja MM je bio iscrpljen,i nije mogao pripremiti tu krivinu kako je zeleo,zato je onako i isao defanzivno,ali kako god,da onako Lorencova Yamaha izleti ispred Honde,pa iskreno u poslednje dve godine nisam to video..sve je ovo priprema za 2014-tu od strane Rossija,i msm da je precizirano u samom ugovoru..mozes da se vratis,ali da spremis motor kroz testiranja i samim trkama,da bi bio ono sto je bio,taj isti motor ce voziti i "beba koja place",a ti ako mozes osvoji titulu,niko ti ne brani..uzmi ili ostavi!S obzirom da je bio gde je bio,da ima ime koje ima,da se oseca da jos nije za tamo gde ce biti za koju godinu,Rossi je to prihvatio i vratio se u Yamahu..sve je to sada na delu,i bas zbog toga sam i optimistican po pitanju sledece godine..ja drugo nista ne vidim da je u pitanju,sem opet kazem,ove tri stvari koje sam naveo..
                        Last edited by Rossini; 02-09-13, 00:28.
                        sigpic

                        Comment


                        • ...moguce,ali zasto je to tako bilo tada..?moje je misljenje da je to ipak ono "od njega ce mo imati vise koristi",ovaj se priblizava granici izdrzljivosti i konkurentnosti..secam se da su tako i Edwardsa bacili na kolena,iako je bio na vrhuncu..

                          edit:
                          ..politika "firme" na delu...
                          Last edited by Rossini; 02-09-13, 00:02.
                          sigpic

                          Comment


                          • http://www.youtube.com/watch?v=4iDFcXObpTU

                            ..mnogo lepo se moze zakljuciti ,citajuci izmedju prstiju sto bi se reklo,iz ovih odgovora,cak sta vise otvoreno se i kaze da nisu "identicni"..a ta "mala" razlika moze da bude mnogo veca nego sto se prikazuje,bas uparavo iz tog razloga koje sam naveo,a to je,ponovicu opet,poslovna politika kompanije jos poodavno....a Jarvis je biznismen,zabole njega i za Lorenca i za Rossija..ali je ipak za "poslovnu politiku"..sto znaci Lorenco ima prednost..nazalost..

                            edit:

                            a ovde je pala odluka po svemu sudeci o svemu sto ce se desavati u buducnosti,a kao potvrda svega toga sledi odlazak Rossija,nemoc Yamahe u 2011 i 2012..2012 im se posrecila samo iz razloga sto se Stoner povredio,inace bi ga p...... samo tako..

                            http://www.youtube.com/watch?v=yxdec35xWpY

                            ..u Spiza nisu imali mnogo poverenja,zato je decko onako i prosao kako jeste,a i dalje tvrdim da je bolji nego li Horhe..ali procene Jarvisove..

                            edit:
                            http://www.youtube.com/watch?v=VE_GDQlQ84E

                            ..kako je beba koja place bila brza tada,a doktor danas skoro 15 sec iza bebe??.."poslovna politika kompanije" bez daljeg,ali doktor mu je mozda i usadio ovom trkom to sto ovaj sve posle toga ispoljava..ne mrzim nikoga,ali sto bi rekao Crni,"ovo nikada nisam voleo"..

                            edit:

                            ..Cal je takodje kolateralna steta kao i Ben,s tom razlikom sto se ovog puta Yamaha a mozda i sam Jarvis odlucilli da se zadrzi Rossi do isteka ugovora,i ostvari ponovo sto su ostvarili 2008,2009,2010..to su sve razlozi mog optimizma sto se tice Rossija..ali bice zaista tesko naredne godine,ali ne sumnjam u 46-cu ni malo da ce sa svima njima izaci na kraj,i zaokruziti blistavu karaijeru..
                            Last edited by Rossini; 02-09-13, 01:53.
                            sigpic

                            Comment


                            • Sto se tice onog T kod Pedrose...

                              Dani Pedrosa had finished the race in third, losing important points to both Marc Marquez and Jorge Lorenzo in the process. The Spaniard had had a mediocre start, finding himself stranded behind Valentino Rossi and Stefan Bradl, and taking his time to work his way past. Once done, Pedrosa put the hammer down - the letter 'T' being shown on his board, he later revealed, was short for 'Tirar', the Spanish phrase for go as hard as you can. The Repsol Honda veteran broke the lap record on three consecutive laps on his way to catching Lorenzo and Marquez, but once he arrived, his tire had overheated and he had nothing for his two rivals. There was one section where he could overtake, Pedrosa said, the fast section through Copse toward Maggotts, but he could never really get close enough to try.
                              http://www.motomatters.com/analysis/...round_up_.html

                              Comment


                              • Originally posted by Djone7 Vale 46 View Post
                                Koliko sam video Rosiju nekad pokazu da ga neko prati nekad ne Samo sam video u Silverstonu nesto kao macka ili sta vec..Lorenco ima mnogo bolja ona sranja na tabli
                                ono kod Vale je originalno i na slici je pas koji trči
                                If a bike and rider coming past you three feet from your face at 180mph down a hill on a public road doesn’t raise even a grin, you are already dead.

                                Comment

                                Working...
                                X