Announcement

Collapse
No announcement yet.

US Open 2013. - Uzivo komentarisanje meceva

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cestitke Rafi na zasluzenoj pobedi i takodje Rafinim navijacima.Danas je pobedio bolji igrac bez ikakve sumnje,Novak ocigledno nema tu snagu vise da izvuce 2 vezana meca u 5 setova ,ja sam toga svestan jos od W ,doduse danas je odigrao perfektno 2 .set i pocetak 3.kada nazalost nije znao ili nije mogao da prelomi Rafu za dupli brejk ,sve ostalo je cista perfektna Rafina egzekucija.Novak nema za cime da zali,cak mogu reci da bi bilo potpuno nezasluzeno da je uzeo titulu iako sam navijacki zeleo da se to desi,jednostavno Rafa je teniski radio da bi bio bolji od Novaka i to mu polazi za rukom.Istom stazom morace i Novak ako zeli na teren da se ravnopravno bori sa Rafom mora se na trening,dobro se spremiti i ponovo u jurnjavu kakvu je bio dok su ispred njega bili i Roger i Rafa.Nadam se da ce se sabrati,utvrditi ponovo prioritete u tenisu i spremnije nego ikad docekati AO da bi mogao ravnopravno u teniski ring sa zveri koja se zove Rafa.

    Comment


    • Originally posted by Sandugp View Post
      Ima ima sve se trese .... Ima samo strah hoce li mu sledeci put Novak pokloniti 50 ili 60 poena ... bolje receno nedoumicu AAAA NI ti si legenda majke mi
      Nisam legenda. Napsacu analizu meca.

      Za sad cu ti samo reci jedno. Kako je igrac kao Rafa, koji je u najboljoj formi u zivotu na hardu, protiv Novaka koji ima probelma sa samopuzdanjem, uz lako dobijeni prvi set zbog izvrsna taktike, uz 60 Novakovih neiznudjenih gresaka, uz umornog Novaka od meca sa Wawrinkom dosao na rub poraza u 3. setu?

      Je si li video Nadalovu facu pri rezultatu 1:1, 2:0?

      Naravno ako Novak ne poradi na svojoj formi, Rafa ce da dobija. Ali mislim da ce Novak poraditi na formi a i veceras je pokazao da je osjetno bolji igrac na hardu.

      Comment


      • Originally posted by Sandugp View Post
        A majo sta je choker drugo nego Deda Mraz ?
        Nisu to bili samo pokloni, morao je Rafa sve materijalizovati... Poklanjao je i on, ali Novak to nije znao iskoristiti. Zato su jedni sampioni, drugi nisu. ;)

        Comment


        • Originally posted by FC Nadal View Post
          To si rekao poslije RG-a ove godine i imao si osnove za toga i mislio sam da ces biti upravu,ali sada vec nemas nikakvo uporiste
          Reako sam i poslije Rg-a, rekao sam i sada. Mislim da imam uporiste. Bili zivi pa vidjeli.

          Originally posted by majabl View Post
          Nisu to bili samo pokloni, morao je Rafa sve materijalizovati... Poklanjao je i on, ali Novak to nije znao iskoristiti. Zato su jedni sampioni, drugi nisu. ;)
          Nije bilo poklanjanja ali je bilo pritiska protivnika koji je dovodio do gresaka.

          Rafa je veci sampion od Novaka ali ne mozes reci da Novak nije sampion.
          Last edited by NI; 10-09-13, 01:56.

          Comment


          • Originally posted by NI View Post
            Nisam legenda. Napsacu analizu meca.

            Za sad cu ti samo reci jedno. Kako je igrac kao Rafa, koji je u najboljoj formi u zivotu na hardu, protiv Novaka koji ima probelma sa samopuzdanjem, uz lako dobijeni prvi set zbog izvrsna taktike, uz 60 Novakovih neiznudjenih gresaka, uz umornog Novaka od meca sa Wawrinkom dosao na rub poraza u 3. setu?

            Je si li video Nadalovu facu pri rezultatu 1:1, 2:0?

            Naravno ako Novak ne poradi na svojoj formi, Rafa ce da dobija. Ali mislim da ce Novak poraditi na formi a i veceras je pokazao da je osjetno bolji igrac na hardu.
            U tome se lslazem u potpunosti, ali ovakvi porazi, kao i onaj poraz na rg mogu da te za sva vremena dokusure i da vise nikada niti jedan gs ne osvojis.... Novak mora da se digne iznad toga, a trenutno nije uspeo da se digne posle poraza u 1/2 RG-a pa nije uspeo da se digne posle poraza u finalu W-a - jer je sada izgubio i u filanu US-a ... Dok se "ne digne" na psiholoskom planu - a kada do sada nije uspeo ja ne vidim kada ce - jos mu samo fali da mu i Australiju otmu .... Elem do tada moja predpostavka vazi ...
            sigpic

            Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

            U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
            Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

            Comment


            • Originally posted by NI View Post

              Za sad cu ti samo reci jedno. Kako je igrac kao Rafa, koji je u najboljoj formi u zivotu na hardu, protiv Novaka koji ima probelma sa samopuzdanjem, uz lako dobijeni prvi set zbog izvrsna taktike, uz 60 Novakovih neiznudjenih gresaka, uz umornog Novaka od meca sa Wawrinkom dosao na rub poraza u 3. setu?

              Odmah cu ti reci kako,onako kako je dobio 2.set na RG-u,sve ili nista bilo sve nije se moglo tako nastaviti i to je to.Potpisujem da u sljedecim mecevima uvijek bude tako sa ovakvim zavrsetkom

              Comment


              • Originally posted by FC Nadal View Post
                Odmah cu ti reci kako,onako kako je dobio 2.set na RG-u,sve ili nista bilo sve nije se moglo tako nastaviti i to je to.Potpisujem da u sljedecim mecevima uvijek bude tako sa ovakvim zavrsetkom
                Tu se ne slazem nikako tj delimicno se slazem ... U koliko Novak bude na ovakvom psihickom nivou na kakvom je cele ove 2013 onda ta predpostavka stoji ... u koliko mu se povrati samopouzdanje onda on lagano moze ceo mec da igra kao sto je igrao skoro dva seta veceras protiv nadala....
                Ali je izuzetno tesko izdici se iz toga kada te Rafael jednom u takvu bulu zakopa ... ziv primer je mozda i najveci ikada Federer, koji se nikada nije iz takve bule uspeo iscupati ...
                sigpic

                Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                Comment


                • Originally posted by Sandugp View Post
                  U tome se lslazem u potpunosti, ali ovakvi porazi, kao i onaj poraz na rg mogu da te za sva vremena dokusure i da vise nikada niti jedan gs ne osvojis.... Novak mora da se digne iznad toga, a trenutno nije uspeo da se digne posle poraza u 1/2 RG-a pa nije uspeo da se digne posle poraza u finalu W-a - jer je sada izgubio i u filanu US-a ... Dok se "ne digne" na psiholoskom planu - a kada do sada nije uspeo ja ne vidim kada ce - jos mu samo fali da mu i Australiju otmu .... Elem do tada moja predpostavka vazi ...
                  Mogu da dokrajce karijeru, ali mogu i da motivisu. Rafu su oni 7 uzastopnih poraza motivisali.

                  Cetiri su dublja razloga za ovaj poraz:

                  *Poraz na RG. On je Novaka utukao.
                  *Rafina izuzetna forma koju je vjesto prikrio.
                  *Takticka mudrost Tonija. Rafa je dobio 1. set na racun toga.
                  *Novakov pad forme do kojeg je doslo izmedju ostalog jer se malo uljuljkao posto nije bilo Rafe.

                  Comment


                  • Originally posted by Sandugp View Post
                    Tu se ne slazem nikako tj delimicno se slazem ... U koliko Novak bude na ovakvom psihickom nivou na kakvom je cele ove 2013 onda ta predpostavka stoji ... u koliko mu se povrati samopouzdanje onda on lagano moze ceo mec da igra kao sto je igrao skoro dva seta veceras protiv nadala....
                    Ali je izuzetno tesko izdici se iz toga kada te Rafael jednom u takvu bulu zakopa ... ziv primer je mozda i najveci ikada Federer, koji se nikada nije iz takve bule uspeo iscupati ...
                    Djokovic 2011 uopste nije onako vinere sipao iz 3,4 udarca kao danas u pojednim trenucima,uvijek je gradio poene i zavrsavao vinerima ono danas je bilo cisto lopatanje u pojedinim trenucima
                    Last edited by DinoFC; 10-09-13, 02:04.

                    Comment


                    • @Ni
                      Novak gubi od Nadala jer on za da dobije Nadala mora da igra uzasno agresivno i da gadja izuzetne vinere. To mu je poslo od ruke na kraju drugom i ceo treceg seta osim zadnjeg gema, ali nije se moglo tako nastaviti. Jednostavno nije izvodlivo da jedan teniser toliko pogadja tri ili cetiri setova. Zato Novak gubi meceve sa Nadala, na strani to sto je Rafa mentalna gromada i ne moze covjek da ga skrsi.

                      Druga stvar, Novak ne zna da iskoristi svoje sanse, tacnije nema onaj killer instict. Imao je 0-40 na 4-4 u trecem setu i uspeo to da prokocka, Rafa u sledecem gemu jedna set lopta i odma nju koristi. Ali primetio sam i zasto. Kad dodje situacija Novak da spasava break lopte on ne igra agresivno nego samo prebacuje mrezu, ide na sigurno. Nadal kad ima brejk sanse, ili kad ih brani, on potegne u poenu, odigra agresivno, odigra muski. To je razlika izmedju njih dvoje.
                      OVAKO

                      Comment


                      • A kakvo mu je samopouzdanje bilo uzdrmano posle onakvog drugog seta i dobrog dela trećeg, kada je Nadal praktično bio nokautiran? Umirem da saznam odgovor.
                        sigpic

                        Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                        But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                        Comment


                        • Originally posted by FC Nadal View Post
                          Djokovic 2011 uopste nije onako vinere sipao iz 3,4 udarca kao danas u pojednim trenucima,uvijek je gradio poene i zavrsavao vinerima ono danas je bilo cisto lopatanje u pojedinim trenucima
                          Nebitna je 2011 ... bitno je da li on moze u kontinuitetu 3 sata protiv Nadala tako da igra ....
                          Kada i ako uspe da razbistri glavu i povrati samopouzdanje uveren sam da moze
                          sigpic

                          Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                          U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                          Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                          Comment


                          • Нолету клима сервис већ неко време.... само да је сигуран на сервису све би било другачије... питање је да ли може да унапреди сервис.. са њим клима од малих ногу...
                            sigpic

                            Comment


                            • Originally posted by NI View Post
                              Mogu da dokrajce karijeru, ali mogu i da motivisu. Rafu su oni 7 uzastopnih poraza motivisali.

                              Cetiri su dublja razloga za ovaj poraz:

                              *Poraz na RG. On je Novaka utukao.
                              *Rafina izuzetna forma koju je vjesto prikrio.
                              *Takticka mudrost Tonija. Rafa je dobio 1. set na racun toga.
                              *Novakov pad forme do kojeg je doslo izmedju ostalog jer se malo uljuljkao posto nije bilo Rafe.
                              Rafu jesu motivisali, ali Novak nije Rafa ... u toj jednostavnoj i prostoj recenici lezi cela mudros ove diskusije ....
                              sigpic

                              Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                              U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                              Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                              Comment


                              • Jos taj no.1 zeza da se stvari postanu savrsene ali u oktobru i to pada.


                                Laka noc

                                Comment

                                Working...
                                X