Announcement

Collapse
No announcement yet.

US Open 2013

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by dJOLEX View Post
    Ulogovao sam se posle godinu dana samo da odgovorim na ovaj post, da li si ti upravo rekao da Nadal ima mozga, a Djokovic sve igra na snagu? A koji od njih dvojice je sve zivo osvojio na trcanje i vracanje loptice i koji je nakljukan svim i svacim od deke do vinstrola? Strasno sta sve covek moze procitati. Ako je neko vecinu karijere igrao na volovsku snagu i bez mozga tj. samo da se vrati loptica onda je to Nadal.
    .
    Uzivajte, uzivali smo i mi 2011. dok ste se nervirali. Najbolji Novak je bolji (i to dosta) od najboljeg Rafe, toga ste svesni, samo je pitanje da li ce se taj najbolji Novak ponovo pojaviti i, ako se pojavi, da li ce igrati u kontinuietu. Uzevsi u obzir trenutnu situaciju i Novakovu psihu, morace mnogo da se radi da bi se pojavio Novak sa konstantnom 6. brzinom.
    Cisto informativno me interesuje po kome kriteriumu neki obicni tv gledac moze da utvrdi ko je "najbolji" Nadal a ko je "najbolji" Novak, nema toga prijatelju. Radi se o gomili faktora koje mogu da odluce mec, ovog puta vise njih je bilo na Rafinoj strani.

    Comment


    • Originally posted by Sandugp View Post
      Meni je krivo jer veliki sampion Rafael Nadal je juce dobrim delom drugog i treceg seta, svoje vinere mogao da prebroji na prste jedne ruke i u zivotu su ga drzale samo Novakove UE .... Ali se zato -iako je bio preplasen- nije predavao vec se trudio da sto duze ostane u svakom poenu. To najvise zameram Novaku, ako smem sebi da dam za pravo da mu ista zamerim -nesposobnost da "oborenog" protivnika dotuce do kraja : da ga "zabije u zemlju i onako dok lezi fino izgazi i izlomi i da se ovaj od tog lomljenja ne moze oporaviti do kraja meca" Nadal je sinoc jednim gemom uzeo CEO MEC. Deveti gem treceg seta. Taj "udarac" je bio toliko jak da ja mislim da ce posledice jos da se osecaju - daj boze da gresim...
      Hebem ti sport i tenis kada ceo mec zavisi od jednog srecnog udarca zatvorenih ociju pa sta bude bude
      Nesto slicno je izjavio Role posle onog nesretnog poraza na RG

      Comment


      • Originally posted by majabl View Post
        Ja sam ubijedjena da oni svi nesto koriste... samo to neko bolje iskoristi, a neko slabije. Ozbiljna sam, ne provociram nikoga.
        to je tacno. Bila sam u svetu profesionalnog sporta i znam.

        cestitam navijacima Nadala

        i jedan status od jutros, mnogo sam se smejala:
        02:20 - ajde Noleeeeee!!!!!!!!!!
        07:00 - j*** me Nole
        in another life
        I will love you again, RF.

        Comment


        • status je objasnio
          http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

          Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

          sigpic

          Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
          with experience.

          Comment


          • Originally posted by ClayWarrior View Post
            Znam ali ovde mu stvarno nemas sta zamerati.. odnosno trebas ga bar malo manje ''hejtovati.'' On se od nekoga ko nije imao servis pretvorio u najdominantnijeg servera u istoriji US Opena.. niko nije uspeo da osvoji turnir sa samo 4 pretrpljena brejka, cak ni Rodik sa svojim snajperom. Takodje, ako igra koju je pokazao na betonu ove godine nije atraktivna onda ne znam koja jeste

            Za razliku od vecine ovde, ti ces tenis gledati i kada se tvoj omiljeni igrac povuce, pa samo razmisli na sta bi licio turnir bez Nadala.. mada je i ovako bio jadan pre poslednja tri dana
            Clay nije Nadal pretrpeo samo cetiri brejka na citavom turniru zbog opasno dobrog servisa - vec zbog izuzetno dobrog citavog teniskog paketa u "koji je upakovan u spanca". Istina da je servis izuzetno napredovao, ali nije samo servis razlog sto je tako malo brejkova pretrpeo ...
            Tako da je pomalo (malo vise ako mene pitas) nerealno nazvati ga najdominantnijim serverom
            Last edited by Sandugp; 10-09-13, 13:06.
            sigpic

            Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

            U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
            Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

            Comment


            • Meni je jasno da sta i da uradi Nadal uvjek neki (znaju koji su) ce pronalaziti neke izgovore, neke glupe teorije koje kontraju Nadala. Ali ako, sta drugo moze osim toga

              Nadal je mentalno najjaci teniser ikada, tu nema dileme. Al ono sto radi ove godine je nesto neopisljivo, nesto nevjerovatno. Imati 22-0 na hardu je velika stvar, i to nakon 8 mjeseci pauze. Nadam se da ce on napasti Pariza i Londona, to jos nije osvoijo i bila bi prava steta da ih ne osvoi.

              Oko finala malo... Vidim da mnogih od vas kazu da sve zavisi od Novaka kada igraju on i Nadal. Tacno da on uvjek ima vise UE i vise vinera od Nadala, ali to je tako zbog toga sto on ne moze da dobije Nadala na drugi nacin. Ukoliko Novak igra defanzivno onda je osudjen na propast, on ce da gubi te meceve ubeljivo. Dakle, Novak u mecevima protiv Nadala ide na sve ili nista, udara iz sve snage i juri vinere. E sada svih obicnih smrtnici znamo da Novak ne moze to da radi konstantno 3,4 ili pet setova. 2011 Nadal nije imao taktiku i ideju kako to da iskoristi. Ovaj novi Nadal iz 2013 ima i te kako ideje kako to da iskoristi. Najveca promena kod Nadala sporedeno sa 2011 je FH paralela. Tu je nevjerovatan i on razbija Novaka sa ovaj udarac. Druga promena u taktiku Nadala je sto on stoji centralnije, a ne na svojoj BH strani kako sto je radio u proslih godina i dobro eksploatise svoj BH koji je znatno poboljsan ove sezone. Treca stvar su BH slajsove. On sa ove slajsove izaziva Novaka da napadne, tacnije da se polakomi da napadne i posto je Rafa levak Novak mu servira loptu na FH i tu Nadal opali paralelu i uzme poen ili stvori velika prednost u poenu.
              Rafa je i te kako takticki nadmudrio Novaka u ovom finalu.

              I da, za kraj, za one koje tvrde da Nadal uzima neke sredstva, molim vas ako niste bili u zivotu sportisti ne komentarisajte vakvi stvari. Upitajte Feda ili Novaka dali oni uzimaju i vidjecete kakav ce da bude odgovor. U 21 vek, 2013 godine, sportista koji ne uzima suplemente moze samo da se natprevaruje u neku selsku ligu i nista vise.
              OVAKO

              Comment


              • Silovo je previse,i trosio se trebo je samo da ga drzi u bekendu sa dubokim lopticama laganim udarcima i da mu prebacuje na forhend winerima.Slabo se namesta na lopticu kasni previse ne ulazi u teren kad treba i ti udarci su svi na jedvite jade vecina zavrsi u dnu mreze.Slabo se krece i nema dubine to je to

                Comment


                • Stefane, sta ti nije jasno? Moras prvo da podjes od pretpostavke da je ovo prvenstveno podforum Novaka Djokovica i njegovih navijaca pa onda sve ostalo. I ma koliko se neki od ljudi ovde trudili da budu objektivni, uvek ce malo vuci na njegovu stranu .... Znam po sebi .
                  Kada to prihvatis kao cinjenicu / vladajuce pravilo ovde, mnogo ces se manje nervirati i mnoge stvari ce ti postati jasnije.
                  Mada sada ti najrealnije pricam - u medjusobnim mecevima Novaka i Rafe ipak i uprkos svemu najvise stvari zavisi od Novakovog reketa.... To je nepobitna cinjenica i tu nema zbora.... Njegova igra u toku meca mnogo oscilira i on precesto sa oblaka pada u dubok bunar. Kada te oscilacije budu manje varirale - tj kada sa oblaka bude padao na zemlju- da se opet slikovito izrazim, on ce bez neke velike rezultatske neizvesnosti dobijati Nadala. To potpisujem .... S tim sto je pitanje koliko ce se puta takav scenario u buducnosti gledati ..... Neke stvari zavise i od Nadala, ali NAJVISE zavisi od Novaka...
                  Mlad si i dobar decko, neiskvaren, vidi se. Raduj se pobedi svog sampiona, nemoj da te potresaju neke nebitne stvari ....
                  sigpic

                  Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                  U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                  Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                  Comment


                  • Originally posted by Stefan-kobe View Post
                    Nadal je mentalno najjaci teniser ikada, tu nema dileme. Al ono sto radi ove godine je nesto neopisljivo, nesto nevjerovatno. Imati 22-0 na hardu je velika stvar, i to nakon 8 mjeseci pauze. Nadam se da ce on napasti Pariza i Londona, to jos nije osvoijo i bila bi prava steta da ih ne osvoi.
                    Stefane,

                    Nadam se i ja da ce napasti Pariz i London i da ce ga tamo cekati malo rastereceniji Novak, pa da vidimo.

                    Da li Nadal igra Bejing i Shangaj? Zelio bih da se i tamo sastane sa Novakom. Sto vise meceva i sto manje tajni.

                    PS
                    Osim sto je najaci mentalno, a vjerovatno i fizicki ima jos i jednu strasnu karakteristiku. Ovo kazem bez truncice cinizma. Velemajstor je ukrivanja. I ovih 8 mjeseci spadaju u ukrivanje. Uvijek je dobro kada iznenadis protivnike. A on ih je sve iznenadio, ukljucujuci i Novaka.
                    Last edited by NI; 10-09-13, 15:38.

                    Comment


                    • Originally posted by Sandugp View Post
                      Stefane, sta ti nije jasno? Moras prvo da podjes od pretpostavke da je ovo prvenstveno podforum Novaka Djokovica i njegovih navijaca pa onda sve ostalo. I ma koliko se neki od ljudi ovde trudili da budu objektivni, uvek ce malo vuci na njegovu stranu .... Znam po sebi .
                      Kada to prihvatis kao cinjenicu / vladajuce pravilo ovde, mnogo ces se manje nervirati i mnoge stvari ce ti postati jasnije.
                      Mada sada ti najrealnije pricam - u medjusobnim mecevima Novaka i Rafe ipak i uprkos svemu najvise stvari zavisi od Novakovog reketa.... To je nepobitna cinjenica i tu nema zbora.... Njegova igra u toku meca mnogo oscilira i on precesto sa oblaka pada u dubok bunar. Kada te oscilacije budu manje varirale - tj kada sa oblaka bude padao na zemlju- da se opet slikovito izrazim, on ce bez neke velike rezultatske neizvesnosti dobijati Nadala. To potpisujem .... S tim sto je pitanje koliko ce se puta takav scenario u buducnosti gledati ..... Neke stvari zavise i od Nadala, ali NAJVISE zavisi od Novaka...
                      Mlad si i dobar decko, neiskvaren, vidi se. Raduj se pobedi svog sampiona, nemoj da te potresaju neke nebitne stvari ....
                      Meni je to jasno da je ovo srpski forum i da su 90% ljudi za Novaka. Ali nekada nije lose da covjek bude realan. Ja ovo isto sam govorio i 2011 samo u korist Novaka. A sta sam i drugo mogao..? Izgazio ga na svih podlogama, jednostavno je dominirao.

                      Oko to da vise stvari zavise od Novaka se slazem sa tobom. Tacno je to, samo se postavlja pitanje, dali ce Novak nekad moci da pogadja onako kako je pogadjao u 2011? Ako to uspe da povrati kod sebe sumnjam da Rafa moze da ga pobjedi, cak i ovakvog dominantnog kako sto je u 2013. Ja sam video nedostatka fizicke kondicije kod Novaka juce, on zamalo da padne posle onaj dug poen i napravljeni brejk. Juce ga izdala kondicija i psiha, nista vise. Ja i dalje se cudim kako je on izgubio treci set E sada se postavlja veliko pitanje, dali ce Novak da prebrodi ovu psihicku krizu? Ovo je tezok udarac za njega prvo RG, pa W od Mareja, pa sada na US Openu i njegova omiljena podloga... Vidjecemo tek od januari 2014, tu ce se mnogo stvari razjasniti.
                      I nesto u sto ne sumnjam je da ce u buducnosti biti mnogo duela izmedju ovih dvoje jer realno nema ko da ih ugrozi. Roger je skoro gotov, ima hronicne probleme sa ledja, Marej ne smetam za neku serioznu pretnju, osobeno ne protiv Nadala koi ima vrlo dobar skor za Endija.
                      OVAKO

                      Comment


                      • NI sta tacno znaci ukrivanje ?
                        Sakrivanje ? Prikrivanje? ili nesto trece .... nisam se do sada susreo sa takvim izrazom.
                        sigpic

                        Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                        U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                        Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                        Comment


                        • Sandugp,

                          Za mene ukrivati znaci kriti pravu namjeru. U sportu je to pozitivno jer je cilj iznenadjenje.

                          Rafa je ukrivao namjeru da ide na vrh pricom o povredi. Na sljaci je imo cijelo vrijeme povezano koljeno. Na hardu, koji je tezi za koljena, ni trag od povrede. On je barem 6 od tih 8 mjeseci vjezbao igru za beton i za Novaka. Zamisli da su protivnici znali sto su Rafine namjere u februaru. Zamisli da su to cak znali i u junu. Ne bih tako iznenadio. Dok su shavatili o cemu se radi o je postao favorit.
                          Last edited by NI; 10-09-13, 15:59.

                          Comment


                          • Када смо већ код психе, опуштен или не опуштен, дисциплинован? код Рафе се види дечачка послушност и кад губи напући фацу као дечачић који се правда ауторитетима за неуспех.. значи Рафа још увек поштује ауторитете и дисциплиновано ради и бива вредан и радан....

                            Ноле је био такав док су постојали ауторитети, како он данас изгледа? па виче на штаб, отпушта људе из штаба, псује, делује као коцкар који кад губи, све живо назива малерима.. стиче се утисак да никога не ферма? да ли је то добро за врхунског спортисту? да ли могу да се постижу врхунске вредности без поштовања старијих и добронамерних? Имам утисак да Ноле мисли да све зна и да са омаловажавањем прима савете? Петља се у свакојаке манифестације, даје политичке изјаве, чије критике морају било како да га погоде и да негативно делују на његову психу.... и тако растројен, нормално је да не може да се упореди са Рафом...

                            Е сада питање: може ли Ноле да се врати у нормалне токове и да мисли само на тенис? да ли га такав циљ уоште занима? можда човек размишља, као постигао сам довољно и сада нека трајем колико трајем само да немам повреда и биће супер??? то ћемо сазнати по његовим наступима тек идуће године!!!
                            Last edited by Žika; 10-09-13, 16:05.
                            sigpic

                            Comment


                            • Opet se izvlaci Nadal na stvarno smesan nacin...Mislim da je sve u Noletovoj glavi videli ste i sami Drugi i Treci set bukvalno je krenuo da ga melje onako kako samo on zna pogled na Nadolov boks i njihove slozene face su sve govorile,a verovatno i Mats Wilenderu nije bilo sve jedno u tim trnucima,a kad smo vec kod njega https://www.facebook.com/pages/Odvra...13432375483692 .
                              Oduzice mu se Novak za ovu godinu,skupilo mu se vec mnogo toga,vreme je za naplatu dugova,samo napred majstore.

                              Comment


                              • Bas je neko bio inspirisan, pa napravio Matsu profil

                                Comment

                                Working...
                                X