Announcement

Collapse
No announcement yet.

Le TOUR de FRANCE 2013 - 100e édition

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ni Wiggins nece voziti Sir Bradley ce voziti trku oko Britanije...

    Comment


    • Kintana je na ovom Turu bio odlican,najzasluzniji za to su on i Valverde sa onom nesrecnom etapom ali tako to ide,steta za Valverdea,mogao je u prvih pet bez problema ali mi je opet drago zbog Kintane,bice opasan sledece godine.Zanima me sta ce biti sa Portom sledece godine na Turu,ove godine je mogao cini mi se i na podijum,bio je jak kao crna zemlja ali zna se ko je glavni u Skaju.Navijao sam za Purita i za taj podijum i uspeo je na kraju i svaka mu cast,oduvao je Kontadora i Krojcigera na brdima ne verujem da ce biti ovakav i sledece godine zato mi je drago da je na podijumu
      Danas ocekujem Kevendisa da pobedi jedino ako se Frum ne zainati i oduva ih sve onako iz sedista
      Last edited by Gargamel; 21-07-13, 17:51.

      Comment


      • Znaci Vuelta ce biti smesna da ne moze smesnija da bude.Zanima me sta se to desava sa Frumom i Viginsom nisam nesto upucen..?
        Originally posted by Casiraghi
        Al bar nauci me drugoj da se dam da tebi nevernoj budem Emre Can
        Originally posted by Casiraghi
        Ti nikad neces biti kao Joel Matip.

        https://www.youtube.com/watch?v=Gxj_G6ExBTE
        Originally posted by Casiraghi
        Srecan Mane svima koji slave.

        Comment


        • Froomeu je prek*urcilo da radi za Wigginsa jer je bio mnogo jaci od njega.Izgubio Vueltu zbog Wigginsa,a mogao je i Tour da osvoji ali je morao da radi za njega.Rekao ljudima iz uprave da ga postave za glavnog vozaca Skya i da na Touru ne bude Sir Bradleya ili ce on otici u BMC koji je drage volje htio da ga prisvoji
          Onda ovi iz Skya rekli Wigginsu ajde sad prijatno,ides na Giro.I onda je Wiggins rekao da nece braniti titulu na Touru i da mu je Giro veliki izazov.Posto je ispusio na Girou,ponovo su krenule nesuglasice u timu jer je Wiggo htio da vozi Tour,ali je Froome rekao svoje i onda je Wiggo odustao od Toura "zbog povrede koljena"...Oni se nisu mirisali ni dok je Froome morao da radi za njega,a tek sad kad je Froome glavni.
          Vidjecemo sta ce biti sa Wiggom na kraju sezone jer se uveliko prica da su mu rekli da moze da se pakuje.

          Comment


          • Originally posted by Powerslave View Post
            Froomeu je prek*urcilo da radi za Wigginsa jer je bio mnogo jaci od njega.Izgubio Vueltu zbog Wigginsa,a mogao je i Tour da osvoji ali je morao da radi za njega.Rekao ljudima iz uprave da ga postave za glavnog vozaca Skya i da na Touru ne bude Sir Bradleya ili ce on otici u BMC koji je drage volje htio da ga prisvoji
            Onda ovi iz Skya rekli Wigginsu ajde sad prijatno,ides na Giro.I onda je Wiggins rekao da nece braniti titulu na Touru i da mu je Giro veliki izazov.Posto je ispusio na Girou,ponovo su krenule nesuglasice u timu jer je Wiggo htio da vozi Tour,ali je Froome rekao svoje i onda je Wiggo odustao od Toura "zbog povrede koljena"...Oni se nisu mirisali ni dok je Froome morao da radi za njega,a tek sad kad je Froome glavni.
            Vidjecemo sta ce biti sa Wiggom na kraju sezone jer se uveliko prica da su mu rekli da moze da se pakuje.
            A da li ce neko sad zeleti da prisvoji i Porta? Njegov status u Skaju se pretpostavljam nece menjati

            Comment


            • Opet smrdlja,steta za Grajpela bio je blizu,ne znam gde se izgubio tourminator Pa gde ide Wiggins onda,pominje li se nesto..?
              Originally posted by Casiraghi
              Al bar nauci me drugoj da se dam da tebi nevernoj budem Emre Can
              Originally posted by Casiraghi
              Ti nikad neces biti kao Joel Matip.

              https://www.youtube.com/watch?v=Gxj_G6ExBTE
              Originally posted by Casiraghi
              Srecan Mane svima koji slave.

              Comment


              • Za Wigginsa se pricalo da ce mozda i u penziju da ode,pa da ce sledece sezone da bude neki trener ili tako nesto.Sto se mene tice,ko ga *ebe neka radi sta oce i onako je raspad...


                A Marcel Kittel je u ovom trenutku najbolji sprinter na svijetu.4 pobjede u ovakvoj konkurenciji i imao je prilike da svakoga od njih omlati u cistom obracunu. Bravo mali!

                Comment


                • Meni je Wiggins drazi od Fruma..
                  Originally posted by Casiraghi
                  Al bar nauci me drugoj da se dam da tebi nevernoj budem Emre Can
                  Originally posted by Casiraghi
                  Ti nikad neces biti kao Joel Matip.

                  https://www.youtube.com/watch?v=Gxj_G6ExBTE
                  Originally posted by Casiraghi
                  Srecan Mane svima koji slave.

                  Comment


                  • Meni su obojica gadni.Makar je Froome bolji biciklista


                    Kakav spektakl napravise Francuzi

                    Comment


                    • Comment


                      • To bi bilo to za ovu godinu sto se tura tice, po mome skromnom misljenju jedan od boljih u poslednjih nekoliko godina, cetitke svima.... bravo momci
                        sigpic

                        Dobar deo svojih para potrosio sam na pice, zene i brza kola. Ostalo sam procerdao.!!!

                        Comment


                        • “I thought about saying ‘Shut up legs’ to my legs today but I realized I’ve been saying that too often so we had a deal today. I promised my legs if they would leave me alone today one more time that I wouldn’t hurt them too much again in the future.

                          I think probably this will be my last Tour and the Tour has been an important part of my life and career. So I wanted to end on a good note and go out like in the old days, just me against the Tour one more time.

                          It doesn’t mean necessarily I’m going to stop cycling but some of the guys that are 20 years younger than me will be taking my place in the Tour.
                          I don’t want to finish the Tour like a beat-up old man and people say ‘Ja, ja, ja, that’s Jens, he was a former good rider.'
                          No, I just wanted to finish on top of things and say, ‘Hey, look, I’m still here and I still have something left in me.

                          I’m 41 years of age. At this stage, every month counts in my career, but I try to not think too much about my age and to block out common sense and keep going. I’m the oldest Tour contender since World War II – that’s lucky; imagine if they would have said since the last Ice Age.

                          Basically I knew I didn’t have a chance to win, but has that ever stopped me?

                          It’s almost for sure my last Tour, so I wanted to say goodbye in a special way. I gave everything. I’m happy. It’s almost done for me. I’ve had some great Tour memories. I’ve been on the podium with Andy Schleck and Carlos Sastre. I’m at peace with the Tour.

                          It’s time to close this chapter of my career."

                          Bogotac Za mene, on je heroj biciklizma. Koliko sam puta vikao na TV dok je on bio u bijegu, sam naravno Sta je sve taj covjek radio.

                          Najsvjeziji primjer njegove velicine se desio bas prije neki dan kad se vozio Alp D'uez. Cuo je neko dijete iz publike kako ga doziva i dobacio mu je svoj bidon ali ga je uzeo neki covjek. Jens se okrene,vrati se pozadi do covjeka i kaze mu da je bidon bio za malog i da mu ga ovaj da

                          J*bes sve titule i priznanja. Niko ne moze biti kao Jens. Za mene je on najveci.

                          Comment


                          • Da sumiram Tour, onako kako sam ga ja vidio

                            Najbolji vozac - Chris Froome; Idominirao je trku.

                            Najbolji tim - Zuta je otisla u Sky a Froome je pobijedio 3 etape,ali to je najvise zasluga Froomea. Za mene je najbolji tim bio Movistar.

                            Otkrovenje trke - Michal Kwiatkowski; Za mene najvece iznenadjenje. Nisam mislio da ce se ovako dobro pokazati na GT-u...i to kakvom GT.

                            Iznad ocekivanja: Jan Bakelants, Riblon, Kittel...moram reci i Quintana.
                            On je svima stavio do znanja koliko je dobar jos u martu i aprilu i dokazao da su njegove voznje iz 2012. bile najava onoga sto slijedi. Ovaj Tour je bio potvrda. Znalo se da je sjajan ali niko nije mogao garantovati da ce se ovako dobro pokazati na ovakvom Touru...ovo niko nije ocekivao. Sta napravi Tour od momka. Da nije dosao na Tour mnogi do sledece godine ne bi imali pojma ko je ovaj momak.

                            Ispod ocekivanja: BMC, Contador, Europcar, De Gendt, Cunego, Pinot.

                            Nesrecne okolnosti su sprijecile Valverdea da se ukljuci u borbu za podijum. Moram pomenuti i Van Den Broecka kojeg je povreda udaljila sa Toura,a koji bi sigurno imao mjesto u vrhu generalnog plasmana.

                            Po cemu pamtim 100-ti Tour

                            Dominacija Froomea,dominacija Kittela,konstantnost Sagana,Nairo Quintana, Orica GreenEdge i sve sto su napravili na ovoj trci, podijum za Purita, poslednji Tour Jens Voigta, spektakularna kompozicija trke i spektakularna zavrsnica u Parizu.

                            Comment


                            • Treci put bio na finisu Le Toura u Parizu. Ovaj put bilo najbolje. Turista kao nikad. Bukvalno se mililo ulicama. Sva sreca pa sam blizu Trijumfalne, inace je ljudima trebalo po par sati da dodju.

                              Pre toga, po prvi put u zivotu overio Alpe d'Huez. 'bem ti sve! To nema nigde na svetu. Nisam covek od visina, ali me je oborilo s nogu. Jos ako dolazis iz ravnice, trebaju ti boce s kiseonikom da prezivis. Bili smo uz cestu, kad je Cavendish prolazio. Dusa mu je bila u nosu. Dok ova ekipa s vrha vozi kao da su tek krenuli.

                              Za Froome sam mislio da je kepec, ali je tu negde moje visine, mozda malo nizi, i skoro je isto gradjen kao ja. Mrsav je u pm. A nema ni bas toliko jake noge, za razliku od sprinterskih zivotinja. Ali zato Niaro, boze kako je smesan dok vozi. Jako je nizak, i ima smesnu tehniku. Vidi se da nije skolovan vozac. Stvarno je jedinstvena prica ovog Toura.

                              Sto se tice rezultata: Froome zasluzeno. Steta za Marka, ali ocito je doslo do smene na vrhu. Nemac je predobar. Sprinterski finis ide kao Formula 1, bukvalno lete.

                              I da, mere obezbedjena su, valjda zbog onoga sto se desilo na Roland Garrosu bile uzasne. Kao nikad do sada. Dok recimo na Alpe d'Huez stojis pored puta, i bukvalno prosipas fore sa pandurima, koji su nam bili jedino drustvo gore. Nisam bio skroz na brdskom cilju na planini, prvestveno zbog fanatika, koji su svi do jednog pijani kao majke. Jos kad ih ono sunce opici, provod zagarantovan.

                              Posle trke se nisam mogao iscuditi cudu koliko ima redovnih biciklista gore, i koliko je zapravo taj biciklisticki turizam u Francuskoj popularan. Bilo mi zao sto nisam poneo bajs, da se malo furam po brdima i planinama, ali ipak sam ja vise za ravnicu.

                              Sve u svemu, odlican Tour! Sledece godine, ukoliko ga Froome bude branio, bice jos bolji.
                              It is not the violence that sets a man apart.
                              It's the distance he's prepared to go.

                              Comment


                              • Kad sam ga prvi put vidio,ja sam mislio da je Froome visok preko 190cm jer je sav koscat Mogu mislit kako je mrsav uzivo.

                                Zavidim ti na toj avanturi

                                Comment

                                Working...
                                X