Announcement

Collapse
No announcement yet.

Davis Cup

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Lepo smo shminka (cini mi se) i ja pricali pre pola godine da ce njega ledja da zajebavaju ako nastavi sa ovoliko turnira.
    Koliko je on tvrdoglav
    Dayman (a-a-ah...)
    Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
    Champion of the sun (a-a-ah...)
    You're a master of karate and friendship
    For everyone

    Comment


    • Originally posted by Vladan View Post
      Valjda ce do cetvrtka moci da trenira, ako ne bude mogao nece biti dobro. U svakom slucaju ako izadje u petak na teren protivnik mu mora biti Simon ako Francuzi ista imaju u glavi. Monfil sigurno fizicki nije spreman dovoljno ni za Federera na stakama.
      Simon ce mu se napiti krvi ako budu igrali, ko stvoren je za ovakve situacije. O jadu ce ga zabavit.
      Everything you want is on the other side of fear.

      Comment


      • Role ce sigurno biti u timu, sad je samo pitanje da li ce biti dovoljno spreman da izadje u petak ili ce mozda da kombinuju dubl i da igra u nedelju...
        budjava ledja
        http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

        Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

        sigpic

        Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
        with experience.

        Comment


        • Ljudi, realno je da nece igrati
          in another life
          I will love you again, RF.

          Comment


          • Originally posted by Shardonnay View Post
            Ljudi, realno je da nece igrati
            Shardo ja sam ubedjena da me ti jedina ovde razumes, ali ja sam se bas skenjala
            http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

            Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

            sigpic

            Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
            with experience.

            Comment


            • Ja sam se smorila jos ono vece u nedelju kad sam ti poslala poruku, znaci zaledila sam se u trenutku.

              Moze on da se smeska do sutra na slikama ali nesto ne valja i to ne valja opasno
              in another life
              I will love you again, RF.

              Comment


              • Ja sam veciti optimista i nadala sam se da nije toliko opasno, ali neke danasnje izjave su me ubile u pojam
                http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                sigpic

                Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                with experience.

                Comment


                • sigpic

                  Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                  But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                  Comment


                  • kvota na francuze drasticno pala.. ali svajcarska i dalje blagi favorit

                    Comment


                    • Ma dosta je Švicarskoj da Roger igra samo u nedjelju i opet su pješke osvajači, ma da vjerujem da ce roger derat u petak a parove ce izbjec, jedino ako budu gubili 2:0 prvi dan onda ce bas morat parove, ali ne mogu izgubit oba singla prvi dan nema teoretske

                      Comment


                      • Originally posted by Ivan Piper View Post
                        Simon ce mu se napiti krvi ako budu igrali, ko stvoren je za ovakve situacije. O jadu ce ga zabavit.
                        Naravno, moze da ga cijedi satima, da ga onesposobi prilicno i za nedjelju, to ne mogu ni Gael ni Risar.
                        sigpic

                        Comment




                        • nema Simona

                          teško će on tu nešto mijenjati...ide Monfils prvi dan na teren

                          Comment


                          • Ako Svajcarci izvise za DC Federer će biti najveći gubitnik ove sezone. Jurio je prvo mesto kao da mu život od toga zavisi, na kraju ostao bez njega skrsivsi istovremeno ledja čime je doveo u pitanje i toliko zeljeni DC. Igrao je va bank i pukao, jednostavno rečeno. Na Francuzima je da sada iskoriste okolnostima koje im idu na ruku, a ako su pametni iskoristice i novonastali raskol kod rivala. Treba da pokusaju da isprovociraju Wawrinku koji je očito losije prošao u nedavnom sukobu i dovedu ga do tacke pucanja. Imaju sasvim dobre šanse rekao bih.
                            Tom, your music is the best drinking partner I've ever had.

                            Comment


                            • Ne mogu da vjerujem da je Gaske u timu a Simon nije. Pa mislim da bi Manarino obrisao pod sa Gaskeom bilo gdje i kad

                              Comment


                              • To je mnogo glupo, Federer koji nije fit, pritom match-up sa Simonom, bas zicer da igra Zil prvog dana. A i ne samo prvog, Simonu i Vavrinka itekako lezi. Conga je uvijek imao sansu protiv Federera, dobijao ga u Parizu na tri, ima 5 pobjeda cini mi se, dobio ga ljetos uuslovima koji vise odgovaraju Rodzeru. No, ni prvi, a sigurno ni posljednji put da Francuzi samo sebe upropaste.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X