Announcement

Collapse
No announcement yet.

Davis Cup

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by shminka View Post
    Nemaju oni od Gaela ništa sve i da igra
    Onda je sljaka jasan izbor.

    Comment


    • Originally posted by NI View Post
      Koju kartu bojana?

      1.
      Da bi hard odgovarao Svicarcima zato igraju kompetitvne meceve neposredno prije DC-a?

      2.
      Da sljaka ne odgovara Svicarcima zato sto nece imati vremena da se prilagode?

      Klement kaze prvu a ti drugu.
      1. i 2. su iste stvari samo recene na 2 razlicita nacina
      ali ono sto je presudno je sta vise odgovara Francuzima, a niko ne moze da me ubedi da Conga vise voli indoor clay nego indoor hard, a to vazi i za celu njihovu reprezentaciju, osim mozda za Gaskea
      http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

      Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

      sigpic

      Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
      with experience.

      Comment


      • Originally posted by NI View Post
        Onda je sljaka jasan izbor.
        Nije, lakše bi Simon i Riša na tvrdoj do bodova nego na šljaci...ovako su i Juliena zijanili...vidjet ćemo, uostalom, kako će se provesti već prvog dana

        Comment


        • Originally posted by bojanaBG View Post
          1. i 2. su iste stvari samo recene na 2 razlicita nacina
          ali ono sto je presudno je sta vise odgovara Francuzima, a niko ne moze da me ubedi da Conga vise voli indoor clay nego indoor hard, a to vazi i za celu njihovu reprezentaciju, osim mozda za Gaskea
          Nisu 1. i 2. iste stvari. Slicne su. Klement je vjerovatno bio neiskren. Prije ce biti da se on zapravo slaze sa tobom. A moguce, da je po srijedi i nesto drugo.

          Nikada u sportu nije vazno koliko si jak, nego koliko si relativno jak tj da li si jaci od protivnika. Conga i Monfis sigurno vise vole indoor brzi hard nego sljaku. Mislim da je za Simona i Gaskea upravo obrnuto.

          Federer sigurno vise voli brzi hard nego sljaku, a Vavrinka sigurno vise voli sljaku.

          Originally posted by shminka View Post
          Nije, lakše bi Simon i Riša na tvrdoj do bodova nego na šljaci...ovako su i Juliena zijanili...vidjet ćemo, uostalom, kako će se provesti već prvog dana
          Tu se ne slazem. Iako ce oni tesko do bodova na bilo kojoj podlozi.
          Last edited by NI; 24-09-14, 09:42.

          Comment


          • Originally posted by NI View Post
            Nisu 1. i 2. iste stvari. Slicne su. Klement je vjerovatno bio neiskren. Prije ce biti da se on zapravo slaze sa tobom. A moguce, da je po srijedi i nesto drugo.

            Nikada u sportu nije vazno koliko si jak, nego koliko si relativno jak tj da li si jaci od protivnika. Conga i Monfis sigurno vise vole indoor brzi hard nego sljaku. Mislim da je za Simona i Gaskea upravo obrnuto.

            Federer sigurno vise voli brzi hard nego sljaku, a Vavrinak sigurno vise voli sljaku.
            Da, nisu iste, u jednoj si rekao sija, a u durgoj vrat.

            Cekaj bre NI, imas Federera kojeg je tesko dobiti na bilo kojoj podlozi i imas Stana koji vise voli sporije podloge, sa druge strane imas Congu i Monfilsa koji vole brze teren, imas Simona koji realno vise voli beton nego sljaku i oni su izabrali sljaku, i tebi je to ok?

            Steta sto nismo stavili neku anketu pre izbora podloge, bas me zanima koilko bi ljudi glasalo za sljaku...
            http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

            Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

            sigpic

            Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
            with experience.

            Comment


            • Bojana,

              Ne vidis razliku. Tu nema pomoci. Nije ni bitno previse.

              Podcjenjujes Simona na sljaci. Nisi jedina. Simon je defakto jednako dobar na sljaci kao i ne hardu. U zadnje je vrijeme dotjerao i Federera i Vavrinku do 5. seta u RG i bio totalno izjednacen sa Nadalom u Rimu.

              Comment


              • Podsenjujes i ti Stana i Feda na sljaci, a precenjujes Francuze...
                http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                sigpic

                Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                with experience.

                Comment


                • http://prntscr.com/4ptg0h

                  http://prntscr.com/4ptggq

                  Stan no.4 na sljaci, no.35 na indoor

                  msm da je jasno kao dan da je ovo glupa odluka Francuza i da su izborom sljake sebi smanjili sanse

                  Comment


                  • Bez filozofiranja nista
                    Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                    sigpic

                    Comment


                    • Feli,

                      Igrano je malo meceva da bi statistika na Indoor hardu bila bitna. Nije valjda da stvarno vjerujes da je Gaske bolji od Federera na 'indoor hardu' kako statistika pokazuje.

                      Gledajuci rezultate tokom karijere, Federer i Conga su jasno bolji na hardu nego na sljaci. Wawrinka je jasno bolji na sljaci nego na hardu. Simon i Monfis su nesto bolji na hardu a Gaske je jednak. I to je otprilke tacno.

                      Na hardu je redosljed:
                      Code:
                      1. Federer  82.7%
                      2. Conga    69.3%
                      3. Monfis   64.1%
                      4. Gaske    62.5%
                      5. Stan     60.8%
                      6. Simon    60%
                      Na sljaci je redosljed:
                      Code:
                      1. Federer  76.4%
                      2. Stan     65.5%
                      3. Conga    64.8%
                      4. Gaske    62.2%
                      5. Monfis   62.1%
                      6. Simon    58.4%
                      Federerovo vodjstvo na sljaci je manje nego na hardu. S druge strane, Vavrinka je 2. na sljaci a 5. na hardu, ali sve je to druga liga u odnosu na Federera.

                      Ako pogledas samo ovogodisnju statistiku, ona je na sljaci puno povoljnija za Francuze. Ali to je mali uzorak, pa je manje pouzdana.

                      Osim faktora da Svicarci trebaju da predju sa harda na sljaku u 5 dana, postoji i drugi faktor. Ako Francuzi noce do maksimziiraju svoje sanse da osvoje jednu ili dvije pobjede onda treba da se igra na hardu. Ako pak hoce da makimiziraju svoje sanse da dobiju 3:2 onda nije izvjesno da sto im je pametnije.

                      Originally posted by ClayWarrior View Post
                      Bez filozofiranja nista
                      Cemu sluzi forum ako ne spekuliranju.
                      Last edited by NI; 24-09-14, 12:16.

                      Comment


                      • Svajcarci su u ovom trenutku favoriti protiv Francuza na svim podlogama. Mozda ne bas (pre)veliki favoriti, ali ipak su favoriti...

                        Nekako sama logika kaze da u situacijama kada si autsajder biras opciju koja ce oslabiti protivnika. A (realno govoreci) svi francuski igraci su tradicionalno klasicni all-round igraci koji su u stanju da igraju odlicno na svim podlogama, tako da oni nece mnogo izgubiti igranjem na sljaci. Tsonga je bukvalno razbio Federera na Roland Garros-u prosle godine, mnogo lakse nego sto bi to uradio na tvrdoj podlozi. To je zapravo i najubjedljivija pobjeda Tsonge u medjusobnim duelima sa Federerom.

                        U svakom slucaju, ja cu navijati za Francusku u ovom finalu.

                        Comment


                        • Nikada u sportu nije vazno koliko si jak, nego koliko si relativno jak tj da li si jaci od protivnika. Conga i Monfis sigurno vise vole indoor brzi hard nego sljaku. Mislim da je za Simona i Gaskea upravo obrnuto.
                          Federer sigurno vise voli brzi hard nego sljaku, a Vavrinka sigurno vise voli sljaku.
                          NI i filozofiranje. To ne ide u istu recenicu, NI i statistika i teorije izvedene iz toga, e to je druga prica.
                          Ova citat gore je za mene sustina svega. Sveukupno Francuzi mogu vise profitirati od sljake nego Svajcarci. Znaci nije samo koliko su oni jaci, nego koliko je protivnik (citaj Federer) slabiji. To je mec sa dve ostrice, videcemo kako ce izgledati u tom trenutku.

                          Comment


                          • Koliko je to Federer slabiji trenutno na šljaci nego na izuzetno brzom hardu?

                            Spor je, a to se na šljaci neće primjetiti

                            Francuzima sad samo Tsongino ludilo može pomoći, jer ovi ostali na šljaci protiv Fedrinke ni u ludilu ne mogu
                            Last edited by shminka; 24-09-14, 12:22.

                            Comment


                            • Zavisi sta ce jos odluciti da odigra do kraj godine.

                              Comment


                              • Izgleda da se USO i ona 2 mastersa nisu desila ili su igrani na sljaci
                                Conga ga dobio na HCu, Monfils imao 2 mec lopte na HCu, ali je sljaka pravi izbor
                                http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                                Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                                sigpic

                                Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                                with experience.

                                Comment

                                Working...
                                X