Announcement

Collapse
No announcement yet.

Davis Cup

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Dobio ga je i na hardu, Monfils ga je samo na hardu i dobijao...bio na poen do još jedne pobjede...na brzoj podlozi bi mogla presuditi Federerova brzina, na šljaci će prije presuditi Monfilsova spremnost...ako uopšte i bude učesnik finala...a da ne pričamo o tome da će Stan na šljaci biti favorit u bilo kom meču singla...dok na tvrdoj ne bi bio

    idu na to da imaju više vremena za vježbu na šljaci...10tak dana više

    Comment


    • Originally posted by shminka View Post
      Dobio ga je i na hardu, Monfils ga je samo na hardu i dobijao...bio na poen do još jedne pobjede...na brzoj podlozi bi mogla presuditi Federerova brzina, na šljaci će prije presuditi Monfilsova spremnost...ako uopšte i bude učesnik finala...a da ne pričamo o tome da će Stan na šljaci biti favorit u bilo kom meču singla...dok na tvrdoj ne bi bio

      idu na to da imaju više vremena za vježbu na šljaci...10tak dana više
      Sigurno je da je vise vremena za vjezbu na sljaci igralo ulogu.

      I Simon i Gaske imaju bolje sanse na sljaci nego na brzom hardu.

      Previdio sam Monfisovu fizicku nespremnost.

      Comment


      • Imace vise vremena da se spreme i da treniraju na sljaci, ali ne na toj sljaci i na tom terenu, zato sto je taj stadion zauzet vikend pre DC.
        Tako da ce Francuzi imati prednost od maksimum dan, dva treniranja na terenu na kojem ce se zaista igrati finale.
        http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

        Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

        sigpic

        Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
        with experience.

        Comment


        • Ne bih baš rekao to za Simona i Gasqueta...da im je bolja šljaka od brzog harda...protiv Wawrinke sigurno nije, Simon je dobijao Federera na tvrdoj podlozi i pravio mu velike probleme...na šljaci to ide dosta teže...Gasquet protiv Federera nema šanse ni na jednoj podlozi na tri dobijena seta...

          Uostalom, vidjet ćemo kako će Clement posložiti ekipu...imao je baš puno opcija, biranjem šljake je izgubio njih par...

          Comment


          • Biranjem sljake je ubacio Stana u igru, dok bi u slucaju brzog harda Stan bio van igre makar u jednom mecu.
            http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

            Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

            sigpic

            Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
            with experience.

            Comment


            • Originally posted by NI View Post
              Mozes i tako gledati.

              A ja gledam malo drukcije. Na DC jako vaznost ima atmosfera. U Americi se stvorila atmosfera da Srbija dobija, tim je u to vejrovao, a Amerikanci su bili pod pritiskom.

              Ocekujem da Cilic bude pod vecim pritiskom nego Djokovic, pogotovo ako bude imao dobre rezultate. Isto tako ocekujem da ce povratak Troickog dati energiju Srbiji.

              Mozemo se slozit da se ne slažemo,nebi trebao biti nikakav pritisak na Čiliću,može igrati opterećeno taman i da izgubi oba meča nitko mu ništa nemože zamjerit,barem pametni ljudi nebi trebali ,bit će vremena za napad za davis cup pogotovo za 2,3 godine kad i Borna bude jaki drugi igrač,dok ipak kod Srbije je jedna od zadnjih šansi za naslov barem narednih godina,ne vjerujem da će Nole igrati davis cup poslije 30 ,pogotovo jer ga je već osvojio,ali nikad neznaš

              Kolko vidim Bozoljac oupće nije ni trebao biti u sastavu u Indiji,a nije bio ni na početku godine,tako da nije sigurno da će baš on igrati dubl,ja ipak mislim da je prednost na našoj strani jer su gotovo svi dubl igrači osim Dodiga(a i on polako postaje) fokusirani samo na dubl ...

              Uglavnom ja mislim da će dosta veći pritisak biti na srpskim igračima,a još imamo i mogućnost staviti Karlovića,koji iznervira i najnormalnijeg čovjeka

              Comment


              • Originally posted by NI View Post
                Sigurno je da je vise vremena za vjezbu na sljaci igralo ulogu.

                I Simon i Gaske imaju bolje sanse na sljaci nego na brzom hardu.

                Previdio sam Monfisovu fizicku nespremnost.
                los je Simon na sljaci, bolje bi bilo po njega da je beton (ali je verovatno 3. opcija pa nije toliko bitno Francuzima)

                Comment


                • Originally posted by Mario Ancic View Post
                  Mozemo se slozit da se ne slažemo,nebi trebao biti nikakav pritisak na Čiliću,može igrati opterećeno taman i da izgubi oba meča nitko mu ništa nemože zamjerit,barem pametni ljudi nebi trebali ,bit će vremena za napad za davis cup pogotovo za 2,3 godine kad i Borna bude jaki drugi igrač,dok ipak kod Srbije je jedna od zadnjih šansi za naslov barem narednih godina,ne vjerujem da će Nole igrati davis cup poslije 30 ,pogotovo jer ga je već osvojio,ali nikad neznaš

                  Kolko vidim Bozoljac oupće nije ni trebao biti u sastavu u Indiji,a nije bio ni na početku godine,tako da nije sigurno da će baš on igrati dubl,ja ipak mislim da je prednost na našoj strani jer su gotovo svi dubl igrači osim Dodiga(a i on polako postaje) fokusirani samo na dubl ...

                  Uglavnom ja mislim da će dosta veći pritisak biti na srpskim igračima,a još imamo i mogućnost staviti Karlovića,koji iznervira i najnormalnijeg čovjeka
                  Nase se procjene ne slazu samo u jednome. Koliki ce biti pritisak na Cilica.

                  Pametni ljudi su u manjini.


                  ----------------

                  Vjerujem da su Francuzi imali razloga da se odluce za sljaku. Evo vam malo rezultata u zadnjih 4 godine, ono prije ne racunam:

                  Code:
                  [FONT=Courier New]
                  Stan - Risa  
                  sljaka 3:2 (8:6 u petom)
                  1:0 za Stana
                  
                  Stan - Conga 
                  sljaka 3:2
                  sljaka 2:3
                  sljaka 1:2
                  sljaka 2:1
                  2:2
                  
                  Stan - Simon 
                  sljaka 3:2
                  hard   2:0
                  2:0 za Stana, teska pobjeda na sljaci, laka na hardu
                  
                  Stan - Gael 
                  hard   3:0
                  1:0 za Stana
                  
                  ---------
                  
                  Role - Risa  
                  hard   2:0
                  sljaka 1:2
                  hard   2:0
                  sljaka 2:0
                  hard   2:0
                  hard   2:0
                  5:1 za Federera 4:0 na hard a 1:1 na sljaci
                  
                  Role - Conga 
                  hard   2:0
                  sljaka 2:0
                  trava  2:3
                  hard   1:2
                  hard   3:0
                  hard   2:0
                  hard   2:1
                  hard   2:1
                  hard   3:2
                  sljaka 0:3
                  hard   3:0
                  sljaka 2:1
                  hard   0:2
                  9:4 za Rodzera (2:1 na sljaci, 0:1 na travi, 7:2 na hardu)
                  
                  Role - Simon 
                  hard   3:2
                  hard   1:0
                  sljaka 2:0
                  sljaka 3:2
                  4:0 za Rodzer (2:0 na hard, 2:0 na sljaci)
                  
                  Role - Gael 
                  sljaka 3:0
                  hard   1:2
                  hard   2:1
                  hard   3:2
                  3:1 za Rodzera (2:1 na hard, 1:0 na sljaci)
                  
                  Svicarci - Francuzi
                  
                  na hardu  17:3
                  na sljaci 10:4
                  
                  
                  [/FONT]
                  Obrni okreni Svajcerska je favorit. Tim vise sto imaju 7:2 u 5 setu (4:1 Rodzer i 3:1 Stan). Conga ima 2:2 u petom a ostali Francuzi 0:5.
                  Last edited by NI; 24-09-14, 07:57.

                  Comment


                  • Ali sa sljakom je Stan postao favorit u jednom singlu, a u drugom je minimum ravnopravan, a da je u pitanju brzi hard, na jednom mecu bi bio totalni autsajder, a u drugom singlu sigurno nece biti favorit, u najboljem slucaju moze da bude 50-50.


                    Plus, evo ga clanak gde su i Monfils i Tsonga rekli da bi vise voleli da su izabrali HC
                    http://www.eurosport.fr/tennis/coupe...18/story.shtml
                    http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                    Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                    sigpic

                    Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                    with experience.

                    Comment


                    • Bojana,

                      Francuzi su imali razlog za odluku da stave sljaku. Taj razlog nije ocigledan.

                      shminka kaze da ce imati vise vremena da treniraju, vjerovanto je to bio faktor. Ipak mislim da je presudilo sto u skorasnjoj proslosti nadmoc Svicaraca na sljaci nije bila toliko velika kao na hardu. Isto tako, Francuzi su igrali malo protiv Stana na hardu a dosta na sljaci i bili uglavnom ravnopravni. Konacno, na brzom hardu bi Gael i Conga imali sansi. Druga dvojica ne bi. S druge strane, Simon i Gaske imaju sansi na sljaci protiv obojice, male ali imaju. Imali bi i na sporom hardu ali je on idealan za Stana.
                      Last edited by NI; 24-09-14, 08:49.

                      Comment


                      • Videcemo, po meni su oni vise isli na slabost protivnika, tj. na to da ce oni duze trenirati na sljaci, a Svajcarci samo par dana, ali je po meni to greska, posto uvek treba ici na svoje dobre strane, na svoju snagu, a ne na protivnikovu manu.
                        http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                        Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                        sigpic

                        Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                        with experience.

                        Comment


                        • Bojana,

                          Tekst koji su poslala objasnjava stvar. Kleman kaze: "Posto Svicarci igraju na hardu neposredno prije DC-a, hard bi bio prednost za njih." Kleman je stari lisac ali ne znaci da je uvijek iskren. Izgleda da se plase da Monfis nece biti spreman.

                          Comment


                          • Pa ne treba mi tekst da zakljucim da su oni isli na tu kartu
                            http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                            Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                            sigpic

                            Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                            with experience.

                            Comment


                            • Koju kartu bojana?

                              1.
                              Da bi hard odgovarao Svicarcima zato sto na njemu igraju kompetitvne meceve neposredno prije DC-a?

                              2.
                              Da sljaka ne odgovara Svicarcima zato sto nece imati vremena da se prilagode?

                              Klement kaze prvu, a ti drugu.
                              Last edited by NI; 24-09-14, 09:18.

                              Comment


                              • Nemaju oni od Gaela ništa sve i da igra

                                Comment

                                Working...
                                X