Announcement

Collapse
No announcement yet.

Davis Cup

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Velika pobjeda za Marina,na sljaci dobiti Nalbandiana u Argentini u jednom fizicki zahtijevnom mecu nije mala stvar!Znacice mu ovo masu!Ako odu na 0:2 bilo bi ludo.Evo strucnjak sad prica kako bi cudo bilo da igra Srbija protiv Hrvatske u polufinalu
    sigpic

    Comment


    • сада је тамо баш фрка Марин за историју!
      sigpic

      Comment


      • Originally posted by majabl View Post
        Los Nalbandian sad, ne znam kako je ranije igrao, ukljucila sam se sredinom taj brejka i ovo sto vidim nije dobro...
        A sta sad ovo bi? Kaze hrvatski komentator da nema pojma, da cemo morati sutra procitati u novinama jer on radi iz hrvatskog studija...
        A Delpo - Karlovic na HRT+, otkud mi to cudo.
        Imam ja to, i nije cudo, bar tako mislim

        Comment


        • е Степанек враћа брејк 4/4
          sigpic

          Comment


          • Janko
            Opet naivno gubi servis,komplikuje stvari ponovo.Nasijeda na Radekove fore
            sigpic

            Comment


            • Stepanek osvaja 4. set, gledacemo i 5. set....

              Evo poslednji poen meca Nalbandijan - Cilic :

              Comment


              • E Janko,Janko
                Dobra lopta,a Janko stao posle drugog misleci da je dupla kako mu se samo stegla ruka,jos je Radek samo drzi,salje meke lopte.Izgubio je mec,sad evo vice na Pascala
                sigpic

                Comment


                • Koji haos na set lopti
                  http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                  Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                  sigpic

                  Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                  with experience.

                  Comment


                  • Ma publika prica u DCu,nema tu nista cudno,Janko je trebao da nastavi da igra,Radek je vratio loptu u igru.Sad vec histerise,gubi snagu van terena,to nikad nije dobro
                    sigpic

                    Comment


                    • Ma nema sta, Tipsarevic je kriv, po meni je morao da osvoji poen, pa neka se posle svadja...
                      http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                      Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                      sigpic

                      Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                      with experience.

                      Comment


                      • Originally posted by bojanaBG View Post
                        Ma nema sta, Tipsarevic je kriv, po meni je morao da osvoji poen, pa neka se posle svadja...
                        хвала богу..
                        sigpic

                        Comment


                        • Opsti haos! Smirio se Janko, dobice on ovo....
                          One and only - Rafael Nadal

                          Dream it, and then make it happen!

                          Verdasco: "If you did not leave friendship aside on court, Rafa would have no friends, since he's crushing everybody!"

                          Ferrer: "Rafa is a great tennis player and as a person even better"

                          Comment


                          • A sta je to bilo? Kod mene na rts neki jbn kviz, a ne mogu nikakav strim da pokrenem.
                            Sto je najgore, net mi je bas brz, ali imam onemoguceno skidanje torenta, gledanje strimova i jos neke stvari. Ima li neki nacin da se to zaobidje.

                            Comment


                            • majo, pa za sta ti koristis net ako ne mozes da gledas tenis i ne mozes da pokrenes torente?
                              Pa bila je set lopta za Stepaneka i drugi servis Tipsarevica koji je bio na samoj liniji, sudije nista nisu rekle, cela publika je uzviknula aut, Stepanek je vratio servis, a Tipsarevic misleci da je dupla i poslao loptu u mrezu.
                              http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                              Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                              sigpic

                              Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                              with experience.

                              Comment


                              • Radek se igra.. bice i ples na kraju
                                Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X