Announcement

Collapse
No announcement yet.

Davis Cup

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Mislim da je Dzumhur samo servis za set uspio da osvoji bez ikakvih problema...a da je u vecini ostalih nudio break prilike...ali i sa takvim serviranjem je jos uvijek u igri...spasio je 2 BP za dupli break u trecem setu...nakon cega pravi i rebreak...3-3 je trenutno...izuzetno bitan game slijedi

    Comment


    • juzni dobio belluccija 14:12 peti set.
      sad igraju peti mec tursunov vs mello
      weintraub vs pospisil, izrael vs kanada također zivi 5. mec!
      Last edited by ajmooooooo!!!; 18-09-11, 16:45.

      Comment


      • Hteo to neko da prizna ili ne Novak je danas izlaskom protiv Delpa prihvatio poraz na svoja ledja a time i ispadanje iz Dejvis kupa,ovakvu Argentinu bi tesko pobedili i sa zdravim Novakom, ko to ne vidi nema bas puno dodirnih tacaka sa poznavanjem tenisa i kup takmicenja,na tom gestu mu se mora odati priznanje a ne pljuvati ga.Ovaj mec samo pokazuje koliko je vazan tim u Dejvis kupu i da nije dovoljan jedan vrhunski igrac za osvajanje salatare,mi se mozemo podiciti jer smo u grupi malog broja zemalja osvajaca Dejvis kupa a 1/2finale je odlican rezultat s obzirom na stanje u timu Srbije ,to je sport ne mozes veciti da pobedjujes a trebas znati nositi se sa porazom i jos teze prihvatiti ga na svoja ledja narocito kad je reprezentacija u pitanju,zato Novaku svaka cast sto je uradio ono sto je morao i sto su svi od njega ocekivali da izadje i proba ali nazalost povreda je nedovoljno sanirana ,sto se videlo nakon 4.gema 1.seta.Jedino sto se na kraju moze reci je cestitati timu Argentine ulazak u finale a nama vise srece iduce godine sa nadom da ce doci do neke promene u rasporedu takmicenja Dejvis kupa jer kako Novak igra uvek ce biti u problemu igranja za raprezentaciju jer se vecina igra odmah nakon GS a zna se njegov prioritet u narednom godinama ,osvojiti sto vise GS i svrstati se u najvece velikane teniske igre.

        Comment


        • Ako je mislio da moze pobjediti Delpa sa svoji 60 posto,onda..Nije imao nista dokazivati,jedino je mogao da pogorsa povredu

          http://www.b92.net/sport/tenis/vesti...&nav_id=542860

          Comment


          • Novak da nije izasao da igra,bilo bi pljuvachine...doduse ne u enormnim kolicinama,ali bio bi na udaru,sigurno!jer tesko je narodu objasniti i najprostije stvari!Novace junace;) svaka ti cast brate moj dobri,odmaraj i pripremi se za narednu dominaciju!


            Bjezmo Grumfe,njih je dvojica a mi smo sami!
            sigpic

            Comment


            • Originally posted by unagi View Post
              I ovo nije ona klasicna prica u Srbiji su svi selektori, jer je Boca obicna ikebana a o njegovoj strucnosti i intelegenciji sam imao prilike da se upoznam prilikom komentarisanja nekih meceva na televiziji.
              Nisam imao priliku da ga slušam. Verovatno sam propustio te prenose.
              Za njega sam prvi put čuo kada je postao selektor. Pre toga nigde nisam imao prilike da ga vidim ili čujem bilo šta o njemu. Tako da je krajnje nezahvalno donositi bilo kakvu ocenu o stručnosti.

              Comment


              • Del Potro je plakao par minuta, dokaz koliko im ta pobjeda znači. Maja ga je sigurno slikala onako uplakanog, a možda iskoristila priliku dok je u takvom stanju

                Comment


                • Kakve udarce ima Paul Capdevilla... Prava je steta sto ga jedino igre za Chile motivisu da pruzi 100%. Slemovi, mastersi, ..., sve je to njemu ispod nivoa da igra... Ali stvarno steta. Ko drugog Djokovica da gledam...

                  Comment


                  • ako kanada dobije izrael bit cemo nositelji sa dobrim sansama da prođemo 1. kolo i odmah osiguramo svjetsku skupinu za 2013.
                    austrija (doma), svedska, kanada, japan, kazahstan (zdrijeb), njemacka, italija (gostovanje)
                    ako izvucemo australiju idemo u goste a sa svicarskom odlucuje zdrijeb. za njih nece igrati federer pa su jako tesko pobjedivi samo svedi i australija ako se plasira. ostele cemo dobiti, makar se preko svih moze.
                    davis cup je totalno ZAKON natjecanje!!!

                    izraelac je servirao za 1:1 ali nije uspio. sad servira da ne bude 0:2. ajmo pospisil care.
                    Last edited by ajmooooooo!!!; 18-09-11, 17:12.

                    Comment


                    • Kad bolje razmislim dobro je sto je Djokovic danas igrao. Dobro je iako je nepotrebno izgubio od Del Potra sto ce mu malo otezavati posao u buducim mecevima sa njim. Isto tako je izgubio sansu da ostvari najbolju sezonu i istoriji tenisa.

                      Po mom misljenju su razlozi sledeci:

                      1.
                      Na ovom forumu bilo je vise nas koji smo jos u cetvrtak smatrali da Djokovic treba samo da igra ukoliko je 100%. To je na izgled OK ali u praksi nije.

                      Jedino je unagi bio u pravu koji je jos tada rekao: Djokovic ce igrati ako je LUD!

                      Danas je unagi postirao i vrlo razumne uslove pod kojima Novak treba da igra DC:

                      Originally posted by unagi View Post
                      Treba jasno da kaze da hoce i voli da igra DC ali kad je u mogucnosti.
                      Da na njega ne racunaju u DC akcijama koje se igraju posle slemova, posebno ako stigne do same zavrsnice slema tj. polufinala i finala.
                      Apsolutno se slazem. Dakle nema mozda, ako sam 100% itd. Nego jasno, kad god je rizik za povredu ili pogorsanje povrede zbog umora i iscrpljenosti prisutan nemoj te ni traziti od mene da igram.

                      2.

                      Unagi dalje kaze:

                      Originally posted by unagi View Post
                      Djokovic mora da raskrsti jednom sa ovim i sa nasom pismenom teniskom publikom da se ovo ne bi ponovilo u buducnosti.
                      Opet se apsolutno slazem. Ali to nije tako lako uciniti. Javno mjenje je ralnost. Ljudi imaju svoje emocije, iluzije, predrasude... Ponekad im je tesko shvatiti da je tijelo Novaka Djokovica od krvi i mesa. Ikao je vrhunski istrenirano, pod paskom najboljih profesionalaca, ono ima svoje limite. Treba puno mudrosti i strategije da se iz toga tijela izvuce maksimu a da se pritom ne predju limiti. A ljudi olako misle da zato sto je nacionalni heroj ima tijelo Marka Kraljevica.

                      Ovaj nesretni mec protiv Del Potra ce da pomogne Novaku i njegovom timu u edukovanju javnosti tako da se ne nadje ponovo u istoj situaciji. Notorious je fino to rekao:

                      Originally posted by notorious View Post
                      Ako je nešto dobro, onda će bar uvijek moći otkazati DC upravo zbog ovoga danas, i maksimalno se posvetiti karijeri. Uzeli smo DC, bila je sada dobra šansa, nismo je iskoristili, narednih godina treba bataliti, neka Janko i Viktor igraju.
                      Ovaj poraz ce da pomogne da se ne ocekuje vise od Novaka nego njegovo tijelo moze da izdrzi.

                      3.
                      Ali ovaj poraz treba da nauci i Novaka nesto. To je drugi put u mjesec dana da on predaje mec koji uopste nije trebao da igra. Dva su razloga za to.

                      Prvo, on s pravom smatra da kao broj jedan ima odredjene odgovornosti. Svejedno ne moze da odradi sve. U Sinsinatiju je trebao da preda poslije meca sa Stepanekom. Danas nije trebao igrati. Mora da nauci da i kao broj jedan kaze NE. I sto je pogotovo vazno da pravovremeno kaze NE! Da ne dovede sebe u situaciju da mora predavati meceve.

                      Drugo, koje se nadovezuje na prvo, mora da anticipira umor i tjelesnu iscrpljenost. Novak je strahovito popravio kondiciju. Njegovo srce i pluca rade bolje nego ikada. Ali svaki sistem ima tacku pucanja. To vise nisu srce i pluca ali jesu drugi djelovi tijela. Ono sto je M_G_S lijepo napisao:

                      Originally posted by M_G_S View Post
                      Tijelo je umorno... Ne bi trebalo da je nista ozbiljno. Jednostavno je usinuo nesto sto ga je boljekalo, zbog velikog umora. Ipak je "umor" nesto sto postoji i na molekularnom nivou... Ja se nadam da ce dobar odmor ucinjeti svoje i da ce osvojiti sve do kraja. Nema postede protivnika...
                      4.
                      Licno ne vjerujem da je povreda pretjerano teska. Bilo je tu i malo foliranja. Ali ne treba ni rizikovati da postane teska. Ne treba dovoditi sebe u situaciju da mora folirati.

                      Neka gleda sto su radili Nadal i Federer. Oni su i te kako znali propustiti i masters turnire i DC kad su smatrali da treba.
                      Last edited by NI; 18-09-11, 17:33.

                      Comment


                      • Originally posted by NI View Post
                        Ono sto je M_G_S lijepo napisao:
                        U potpunosti se slazem s tobom. Svaki moj post je suho zlato.

                        Comment


                        • NI, odlican post. To sam i ja pokusala da kazem, ali ti si to mnoooogo lepse i kvalitetnije napisao. Svala cast
                          in another life
                          I will love you again, RF.

                          Comment


                          • Ovo je tema DC, a ne sta ce sve Djokovic da osvoji do kraja sezone i da li ce, prebacite se.
                            http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                            Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                            sigpic

                            Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                            with experience.

                            Comment

                            Working...
                            X