Announcement

Collapse
No announcement yet.

Davis Cup

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pa jache, vece, znacajnjije takmicenje izmedju nacija od DC nema..

    Ako nekad zazivi, bice juhuuuuu..

    Comment


    • Originally posted by unagi View Post
      Nisam bio kod kuce prethodna 2-3 dana pa sad procitah sta ste pisali oko DC.

      Prvo DC je drugorazredno takmicenje koje smo mi prosle godine osvojili i koje mene ne zanima vise, potpuno mi je sve jedno sta cemo uraditi u njemu u buducnosti.

      Voleo bi i da Novaka ne zanima vise ali nece on da kvari svoj imidz u Srbiji. Mada isto mu je sve igrao ne igrao uvek ce se naci da ga neko opljune, kako za Srbiju propusta meceve ili ako bude gubio meceve u DC da kad igra za Srbiju se ne trudi isto kao kad igra za sebe i za novac.

      Novak je sad u prajmu i moze da igra na ovom nivou ili priblizno ovom nivou jos 2-3 sezone i u te 2-3 sezone mora da se cuva maksimalno od povreda i da skupi sto je vise moguce slemova da bi usao u istoriju kao jedan od najvecih igraca koji su igrali ovaj sport.

      Mogucnost da mi imamo ovakvog igraca u narednih 100 godina je ravna nuli.

      I sad on pored ovakvog rasporeda treba jos da gubi mesec dana godisnje na nizerazredni DC. Pogotovo sto mu taj DC oduzima drogocenih 10-ak dana(ako igramo finale) u medju sezoni da radi na svojoj igri.

      U medju sezoni se radi najvise na tehnickim elementima igre i tu je najveca sansa da se poradi na nekim elementima koji skripe u igri. Kad krene sezona nema vremena za to.

      Iako Djokovic prica da mu je Davis Cup pomogao dosta, ipak nije sve do tog DC. Ko pogleda malo snimke sa DC i sa AO videce da Novak ne udara lopticu isto i da cak i ne drzi reket isto posebno iz forhenda. Taj forhend mu je i najvise napredovao u igri u odnosu na ranije.

      Federer nema DC, pa sta? Mislim da mu je to zadnja rupa na svirali i da njega boli sto nema DC isto kao kad mene ujede komarac.

      DC nek jure ovi propali talenti i igraci koji su protracili svoj talenat a visestruki osvajci mejdzora zna se sta treba da igraju i na sta da se koncentrisu.

      Mastersi su cak sada u drugom planu koji su znacajniji pokazatelj od DC kakav je neko teniser bio kad se podvuce crta na kraju karijere.
      Mnogo toga sto si napisao je tacno, ali si prestrog i jednostran:

      1.
      DC nije drugorazredno takmicenje, kao sto nije ni Olimpijada. Ali obdvoje jesu manje vazna, u odnosu na slemove i nista drugo, u okviru prvorazrednih takmicenja.

      2.
      Novak je osvojio jednu DC titulu i slazem se da je druga daleko manje bitna. Svjedno Srbija ima (ili je imala) relativno dobru sansu da osvoji ponovo DC. Mozda nece imati tako dobru sansu do kraja Novakove karijere. Zato tu sansu ne treba da propustiti ako je ne mora propustiti. Ako je Novak iole povrijedjen ne treba da igra. Ako nije povrijedjen onda treba da igra.

      3.
      Ove godine, barem do sada, DC nije previse kostao Novaka. Najvise bi ga kostalo finale jer bi neminovno poremetilo pripreme za narednu, izuzetno vaznu i izuzetno naporu, sezonu.

      4.
      Vecina ljudi u Srbiji ovo ne moze da shvati. Nisu poznavaoci tenisa. A Nole osim sto je veliki teniser je i nacionalna ikoana. To povremeno laska ali je isto tako breme koje treba nositi. Zbog toga bremena morace se vise angazovati u DC nego sto je, teniski gledano, racionalno.
      Last edited by NI; 17-09-11, 23:31.

      Comment


      • Vidi i mene nervira pomalo to zapadno-snobovsko priznavanje samo slemova jer tenis nisu samo slemovi.

        Ali u konkretnom Novakovom slucaju sada treba samo da se maksimalno posveti osvajanju slemova.


        Za olimpijadu nisam napisao da je drugorazredno takmicenje. Jako je bitno. Ali opet ne moze se porediti sa drugim sportovima.

        Imas naprimer Felpsa koji se sprema 4 godine za OI i kada se zavrse OI on ide da se zeza i odmara i objavljuje posle 7-8 meseci da je poceo da trenira.

        A sta imamo u tenisu, igraci igraju OI i cim se zavrse OI oni idu odmah na drugi kontinent i za 2 nedelje ih ocekuje US open koje je takmicenje u rangu sa OI.

        E zbog toga je DC drugorazredno takmicenje i bice sve gore i gore ako ne budu nesto menjali. Ajde slemovi imaju tu tradiciju i ne trebaju mnogo da se menjaju ali DC treba da menja sistem takmicenja da se igra redje ili kao neko mini prvenstvo da bi dobilo na drazi kad se osvoji.

        Comment


        • Originally posted by NI View Post
          Mnogo toga sto si napisao je tacno, ali si prestrog i jednostran:

          1.
          DC nije drugorazredno takmicenje, kao sto nije ni Olimpijada. Ali obdvoje jesu manje vazna, u odnosu na slemove i nista drugo, u okviru prvorazrednih takmicenja.

          2.
          Novak je osvojio jednu DC titulu i slazem se da je druga daleko manje bitna. Svjedno Srbija ima (ili je imala) relativno dobru sansu da osvoji ponovo DC. Mozda nece imati tako dobru sansu do kraja Novakove karijere. Zato tu sansu ne treba da propustiti ako je ne mora propustiti. Ako je Novak iole povrijedjen ne treba da igra. Ako nije povrijedjen onda treba da igra.

          3.
          Ove godine, barem do sada, DC nije previse kostao Novaka. Najvise bi ga kostalo finale jer bi neminovno poremetilo pripreme za narednu, izuzetno vaznu i izuzetno naporu, sezonu.

          4.
          Vecina ljudi u Srbiji ovo ne moze da shvati. Nisu poznavaoci tenisa. A Nole osim sto je veliki teniser je i nacionalna ikoana. To povremeno laska ali je isto tako breme koje treba nositi. Zbog toga bremena morace se vise angazovati u DC nego sto je, teniski gledano, racionalno.

          1. Tako je. DC ima ogromnu tradiciju i nikako ne može biti drugorazredno takmičenje. Znam na šta unagi cilja, sistem takmičenja gubi na značaju, a i datumi nisu najsrećniji izbor, ali je on to malo grublje rekao

          2. Šansa je velika. Ako sutra okrenemo, a okrenućemo, odbranićemo titulu. Novak će sutra igrati, ta odluka je donesena još u četvrtak.

          3. Finale ga ne bi poremetilo, između njega i AO ima najmanje 5 sedmica, što je dovoljno ako će kalkulisati naredne turnire. E sada to je problem, između DC i London-a su 2 mjeseca. U ta 2 mjeseca, on ne bi smio odigrati više od 2 turnira, znači 45 dana slobodno. U tih 45 dana može dorađivati neke sitnice i odmoriti, taj period mu je mnogo bitniji od onoga nakon eventualnog finala DC. Tu su mnogi pumpali snagu za nadolazeće sezone, Fed je 1 od njih.

          4. Mnogi se poistovjećuju sa Novakom, vide u njemu idola, i neke stvari ne razumiju. Međutim, Novak treba sutra igrati, ovo je vjerovatno zadnja šansa za DC, jer ćemo narednih godina gostovati Francuskoj, SAD-u, Argentini, Českoj itd. Za mene je racionalno, ako on sutra odigra, a u naredna 2 mjeseca ga vidim samo u Kini i London-u, to će mu biti odskočna daska za narednu sezonu.

          Comment


          • Mogao bi sutra Obradovic da sokira celu javnost tako sto ce Viktora staviti u 1.mec
            Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

            Comment


            • Majo,Olja svaka vam cast

              Evo kaze Maja da Novak normalno udara lopticu,ja sam ubijedjen da ce igrati,ukoliko je spreman za bar tri sata teske borbe naravno.Ukoliko nije neka ne rizikuje,ko ne mzoe da razumije da ljudsko tijelo nije masina njegov problem...

              Ja sam od onih koji misle da je Roger mogao doci do DC-a,zaista su rijetki oni koji mogu da budu sigurni u dva boda,a tu je i Stan vec neko vrijeme,a i u dublu su mocni,odlicna kombinacija.
              Last edited by Vladan; 18-09-11, 00:10.
              sigpic

              Comment


              • ja nisam ubedjen da cemo odbraniti titulu ako prodjemo...mislim,favoriti smo ali je jasno kao dan da je pobednik dubla tu sampion.a u dublu se nikada ne zna.novak 2 pobede...rafa i ferer dobijaju tipsarevica ili troickog i dubl odlucuje ali idemo korak po korak,sutra je pakleno tezak dan,cak i ako igra novak a ako ne igra onda nas nema
                Cuj prvi maj

                Comment


                • Roger je mogao da osvoji DC dok Nadal nije zavladao sljakom, posle je trebalo mnogo stvari da se poklopi da bi ga osvojio.

                  Pametno je uradio sto ga je izbegavao jer bi samo gubio nepotrebno energiju.


                  Pa verovatno da bi dubl odlucivao u finalu, ali kad se pogleda po igracima Spanija je bolja reprezentacija od nas i mi nismo favoriti protiv njih. Upitno je u kakvoj ce Novak biti formi tad, tako da nisu ni ta 2 njegova boda sigurna kao sto su sigurna 2 spanska.
                  Last edited by unagi; 18-09-11, 00:17.

                  Comment


                  • Originally posted by unagi View Post
                    Roger je mogao da osvoji DC dok Nadal nije zavladao sljakom, posle je trebalo mnogo stvari da se poklopi da bi ga osvojio.

                    Pametno je uradio sto ga je izbegavao jer bi samo gubio nepotrebnu energiju.
                    U pravu si,ali moze mnogo toga da se poklopi pa da neko bude domacin maltene cijele te sezone,ali je Svajcarska protiv svakoga mogla i na strani,pa i na sljaci sem protiv Spanije,a i njih ako bi docekali bili bi favoriti cini mi se ili bar 50-50.

                    Samo sto njima Stan sam ne moze da donosi pobjede,zato bi Roger morao stalno da igra,a to je veliki napor i znamo sta je njemu prioritet.Srbija je prosle godine uzele titulu i sad ne treba to juriti po svaku cijenu i Novak sad ima mnogo vaznije stvari.Naravno ako se otvori sansa treba je iskoristiti,ali je ovo nehumano i posle W-a i posle USO-a igraju se veoma bitni mecevi,a znamo kad je finale i onaj ko ga igra ima mnogo manje vremena za narednu sezonu,njima je svakako i duzi odmor potreban,posto se igra od januara pa do decembra.Raspored se mora mijenjati,ovo je previse!
                    Opet tolike su pare u igri i tenis je na vrhuncu da se to nece desiti znamo svi
                    Last edited by Vladan; 18-09-11, 00:22.
                    sigpic

                    Comment


                    • Drago mi je što se Viktor trgao i oraspoložio danas tokom dubla. Malo je povratio izgubljeno samopuzdanje. Naravno selektoru sve čestitke što je imao poverenja u svog igrača. Toliko ljudi pokuša pa ne napravi ništa u ovom sportu. Treba biti tamo gde se on nalazi na ATP listi. Otpisati ga je neozbiljno, a padovi su normalna stvar kod svih.

                      Pogledajte poslednjih 30 godina istorije DC. Ono što se jasno vidi jeste da su osvajači često imali u tom trenutku barem jednog igrača u samom vrhu, ako ne i prvog na svetu ili recimo dvoje u prvih 10. SAD je u vreme Konorsa, Mekinroa, kasnije Samprasa, Kurijera, Čenga, Agasija i ostalih imala puno zvezda koje su mogle da 'uskoče' kada je to bilo najpotrebnije. Nažalost mi imamo samo Noleta sa kojim možemo ostvariti najveći uspeh u ovom takmičenju. Sa ostalima možemo ostati u svetskoj grupi, ali bi 1/4 ili 1/2 bio neki maksimum i to u zavisnosti od žreba. Šta je to što se realno može očekivati? Sve dok je ova ekipa na okupu u toku narednih godina možda još koje finale i titula ili dve.

                      Olimpijada i DC su bitna takmičenja, ali nisu prioritet onim igračima koji imaju ozbiljnu šansu da osvoje neki od GS. Neki igrači su stasali osvajajući DC, a neki su već bili zvezde kad su se odlučili da zaigraju za svoju zemlju. Svaki igrač individualno zna šta oseća kada ga pozovu. Svakako da je Đoković tokom ove godine kao najbolji igrač svojim pominjanjem DC doprineo malo popularizaciji tog takmičenja. Realno niko ne odrasta sa vizijom kako diže taj pehar već onaj u Vimbldonu. Nema potrebe pojašnjavati...

                      Comment


                      • Vidim da ste dosta raspravljali o eventualnom osvajanju Dejvis kupa Svajcaraca a samim tim i Rogera (jednog od 2 vazna takmicenja koja mu fale i njegovoj karijeri) i o mogucnosti da ce ga uosvojiti,po meni nece,jer nemaju "TIM"mnogi ne shvataju da za osvajanje Dejvis kupa nije dovoljan 1 dominantan igrac koji ce doneti timu 2 boda vec ko ce doneti "odlucujuci 3."poen,zasto to govorim,pogledajte samo termine odrzavanja Dejvis kup takmicenja,koji vrhunski igrac moze izdrzati taj tempo a da svojoj reprezentaciji donese po 2 boda u svakoj fazi takmicenja,1.kolo se igra u martu posle duze pauze nakon AO a protivnik izabere sljaku a igralo se na hardu,1/4 finale odmah posle Wimbledona,1/2 finale posle USO i finale posle zavrsnog mastersa,taj igrac mora igrati celu sezonu bez odmora sto je prakticno nemoguce odigrati na tako visokom nivou da se moze tvrditi sa sigurnoscu u 2 njegova boda,videli smo prosle godine koliko je Novak "pustio niz vodu"ostatak sezone kako bi doneo 2 boda Srbiji ali to nije bilo dovoljno za salataru bez Viktorovog 3.boda i mora se priznati nesrecne odluke Forzea da odlucujuci mec igra LLodra a ne Simon.Prema tome za salataru nije dovoljan jedan igrac vec tim igraca koju je sposoban da iznese 4.runde (setimo se samo Jankovog doprinosa protiv ceha u 1/2 finalu)sto se tice igre dublova retko se desavalo da on odlucuje (sem u ranim fazama)ali je vazan most do pobede ili poraza jer posle njega vecinom bude 2-1,ili 1-2 i odlucuju singlovi u nedelju.

                        Comment


                        • izuzetno je jadna nasa publika...dajte karte obicnim ljudima,momcima iz kraja sto imaju osecaj za sport ili navijacima,da se digne ta atmosfera,da im uteramo strah u kosti a ne da se cuje samo hor trinaestogodisnjih devojcica koji posle osvojenog poena skandira "srbija clap clap clap srbija clap clap clap " samo zensku decu cujes sa tribina,katastrofica
                          Cuj prvi maj

                          Comment


                          • Danas je dan odluke. Ako pobedimo Argentince ja smatram da smo spremni za ponovno osvajanje Davis Cupa. Sve ce se videti danas. Nego neki kazu da igra Nole a neki kazu da neigra. Sta je od toga istina ? Ja se nadam da igra... Ali ako je zdravlje u pitanju bolje da neigra... Mislim zdravlje je najvaznije ali znajuci ga verovatno ce igrati...

                            Comment


                            • Originally posted by Destroyer View Post
                              Danas je dan odluke. Ako pobedimo Argentince ja smatram da smo spremni za ponovno osvajanje Davis Cupa. Sve ce se videti danas. Nego neki kazu da igra Nole a neki kazu da neigra. Sta je od toga istina ? Ja se nadam da igra... Ali ako je zdravlje u pitanju bolje da neigra... Mislim zdravlje je najvaznije ali znajuci ga verovatno ce igrati...
                              ma gde je zdravlje najvažnije...

                              ovde su neki odigrali sve turnire ove godine (doduše iz fotelje) i nisu se uopšte umorili. evo sad i DC isto igraju, doduše isto iz fotelje.
                              sigpic

                              Comment


                              • Poceli Tomik i Roger,evo streamova

                                http://www.sportlemon.tv/v-2/10/48/v-304986.html
                                http://www.sportlemon.tv/v-2/10/52/v-305215.html
                                http://www.sportlemon.tv/v-2/10/58/v-305932.html
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X