Announcement

Collapse
No announcement yet.

Davis Cup

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by WizarD View Post
    Ako spanci pobede,dolaze u arenu na finale?
    a idemo francuzima u goste ako oni dobiju?
    jel tako?

    Naravno,pod uslovom da pobedimo Argentinu.
    Tako je.

    I onaj jedini put kada smo igrali sa Argentinom i pobedili, dogodilo se 1964. godine.

    ARGENTINCI 1964. PALI 5:0
    PETA nacija po jačini u Dejvis kupu i naredni rival “orlova” Argentina, od 1923. kada se uključila u ovo takmičenje, sanja svoju prvu “salataru”. Bila je na korak od velikog slavlja u tri navrata, 1981, 2006. i 2008. kada je stizala do finala.
    Time su “gaučosi” oborili neslavan rekord po neuspešnim pokušajima da se domognu titule, a osim njih, tri poraza u direktnim mečevima za pehar doživele su još samo selekcije Rumunije i Indije. Ipak, ostali su zapamćeni u istoriji i po najdužem dubl meču u Dejvis kupu svih vremena, koji su igrali Nalbandijan i Arnold Ker protiv Kafeljnikova i Safina 2002 - duel je trajao čak 6 sati i 20 minuta.
    Argentinci neće biti nimalo lak zalogaj u “Beogradskoj areni”, ali se svi nadaju reprizi jedinog duela koji smo imali sa Južnoamerikancima - 1964. u prestonici Srbije dobili smo ih 5:0 (Nikola Pilić i Boro Jovanović doneli pobede).
    Last edited by miloolja; 14-09-11, 14:33.
    sigpic

    Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
    But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

    Comment


    • Jel se zna u koliko sati počinju mečevi u petak?
      oko trojke ili ranije?
      Originally posted by gokara
      Valjda ćemo dočekati dan da kloniraju Federera pa da možemo da ne gasimo televizore kad igraju svi koji nisu Federer i uživamo u meču Federer-Federer.

      Comment


      • 15:00
        sigpic

        Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
        But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

        Comment



        • Federer se malo zabavio sa publikom,ali je i trenirao.
          http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot...46811721_n.jpg
          Samo je jedan čekanja vrijedan - Roger Federer!

          Comment




          • sigpic

            Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
            But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

            Comment


            • Originally posted by delgado View Post
              Mi jednostavno nismo teniska nacija zato i nije neko interesovanje za Davis Cup. Novak je ove sezone osvojio sve sto se moze osvojiti i opet ima viska karata. Opet ponavljam, mali je broj istinskih ljubitelja tenisa i dela Novaka Djokovica, svi ga "Koriste" kao narodnog heroja i nekog ko uzdize srpski narod iznad ostalih (tu naravno ne mislim ni na kog sa foruma) . Mali broj prati Tenis i van Novaka Djokovica, veliki broj ljudi gleda samo polufinale/Finale i onda stavi status "Bravo Srbine, ebao si kevu Amerima" i tako to...

              Ja sam svoje karte bukirao jos prvog dana kad je krenula prodaja i tu sam sva 3 dana...

              Nadam se da ce Janko uspeti da izgura ovo...
              Mozda bi i bila puna arena kada se ne bi desavale stvari kao prosle godine u vezi sa prodajom karata. Kao rasprodali su karte za par sati sve, a onda arena posle poluprazna. Lopovi se dogovore sa tapkarosima i onda glupi narod treba da bandi placa po tri puta vecim cenama. Ja sam se prosle godine tako iznervirao oko toga da sam obecao sebi da iz principa vise necu da idem na sportske dogadjaje dok konacno ne postanemo normalna sredina u kojoj se takve stvari ne desavaju. Razumem ja da ce tapkarosa uvek biti, ali kod nas se to radi organizovano i u dilu sa savezima/klubovima i to je ono sto je odvratno.

              Prosle godine je bila nezapamcena pomama za kartama, a na kraju je sve zavrsilo sa polupraznom arenom, jer ljudi kada su hteli nisu mogli doci do karata.

              Comment


              • Originally posted by Grunge View Post
                Mozda bi i bila puna arena kada se ne bi desavale stvari kao prosle godine u vezi sa prodajom karata. Kao rasprodali su karte za par sati sve, a onda arena posle poluprazna. Lopovi se dogovore sa tapkarosima i onda glupi narod treba da bandi placa po tri puta vecim cenama. Ja sam se prosle godine tako iznervirao oko toga da sam obecao sebi da iz principa vise necu da idem na sportske dogadjaje dok konacno ne postanemo normalna sredina u kojoj se takve stvari ne desavaju. Razumem ja da ce tapkarosa uvek biti, ali kod nas se to radi organizovano i u dilu sa savezima/klubovima i to je ono sto je odvratno.

                Prosle godine je bila nezapamcena pomama za kartama, a na kraju je sve zavrsilo sa polupraznom arenom, jer ljudi kada su hteli nisu mogli doci do karata.
                Nije tacno, ja sam bila i na polufinalu i finalu i Arena je bila prepuna.

                Ali je bio problem doci do karte, ja sam nekom ludackom srecom nabavila 2 karte za sva 3 dana protiv Francuza.
                http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                sigpic

                Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                with experience.

                Comment


                • I ja sam bila... pune tribine...ludih navijača...
                  sigpic

                  Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                  But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                  Comment


                  • Ja sam bila na finalu, prvi dan, na Jankovom mecu, nije bila ni 1/3 puna, ono je bila sramota. Djokovica su dosli da gledaju kasnije tog dana, ali ipak nije bila potpuno puna arena, na dublu isto nije bila puna arena, a posljednjeg dana je bilo puno. ;)

                    Comment


                    • Pa nisam ni ja stigla na Jankov mec, mozda nesto malo pred kraj, a radim na 15 minuta od Arene peske.
                      Mogu samo da zamislim koliko je trebalo ljudima kolima, to je radni dan ;)
                      http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                      Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                      sigpic

                      Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                      with experience.

                      Comment


                      • Bojana, protiv Ceske poslednji dan su bile poluprazne tribine. U pauzi pred poslednji (odlucujuci) mech spiker je pozvao ljude da dodju u arenu i da ce ih sve besplatno pustiti unutra. Posle toga pred mech sa Francuzima karte su poceli da prodaju ujutro oko 10h, ali sajt nije radio ni 20 minuta, i posle su izbacili obavestenje da su karte rasprodate. Preko ticketline-a su takodje obustavili prodaju u rekordnom roku. Znam iz prve ruke da je ogroman broj karata otisao tapkarosima, zato se i desilo to da si samo ludom srecom mogla doci do istih, umesto da se to obavi preko ticketlina i slicnih agencija na regularan nacin. Ne bi mi bili mi kada se teko ne bi ugradio u svakoj mogucoj situaciji.

                        Comment


                        • Ja se skroz slazem sa tobom, ono je bila bruka za karte, ja sam vec mislila da necu ici, ali sam ih nabavila par dana pred pocetak.
                          Ali hocu da kazem da Arena nije bila poluprazna, zato sto je dosta ljudi nekim putevima ipak stiglo do karata
                          http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                          Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                          sigpic

                          Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                          with experience.

                          Comment




                          • Official dinner...WE ARE READY...GRRRRRR!!!!
                            sigpic

                            Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                            But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                            Comment


                            • ima jedna zena u mom gradu,inace je profesorica engleskog jezika, ista,ALI ISTAA Dzudi. Preeslikana.To je nemoguce. Jos se cesto gubi ko Dzudi U gimnaziji mi je predavala engleski,i zvala me je Nole Kuku kad se samo sjetim
                              Everything you want is on the other side of fear.

                              Comment


                              • mnogo lose je to medijski ispraceno,nema reklame na tv-u,ne najavljuju nigde,u novinama mozda jedan sitan clanak o tome...ljudi su prakticno neobavesteni...da nisu novak i janko pominjali dejvis kup na konferencijama 95 posto naroda ne bi ni znalo da se igra,ovako 80 posto njih ne zna a 95 posto ne zna kada je :/ mislim da bez djokovica imamo minimalne sanse za prolaz,iako atp lista govori suprotno.mislim da nam je kasno cak i novak da igra u nedelju jer mozda je vec u nedelju kasno...pre svega jer su del potro i nalbandian puno kvalitetniji od troickog i mislim da su to njihova 2 boda sto stvara ogroman pritisak na janka i zimonjica...ne znam,valjda cemo izgurati nekako
                                Cuj prvi maj

                                Comment

                                Working...
                                X