Announcement

Collapse
No announcement yet.

JAVNA TRIBINA - F1 NA PREKRETNICI

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Zimus su to ucinili cini mi se...

    Comment


    • #32
      Originally posted by Vanja #66 View Post
      Cek, pa zar mu inzenjer nije vec u Red Bullu od ove godine?
      Ne, ne, ne... znam šta vas buni. Kimiju je Mark Slade bio inženjer u McLarenu. Posle je on 2007. bio Alonsu pa 2008. Heikiju.2010. je kratko bio i Šumaherov. 2012. ga je pozvao Kimi. U Lotusu su već tada inženjeri bili Ayao Komatsu (Grožan) i Simon Rennie koji je trebao da bude Kimijev trkački inženjer. Kako je Kimi doveo Sladea, Reni je prebačen da bude pomoćni trkački inženjer za oba vozača koji bi razvijao strategiju, ali se više muvao oko Kimija kad su videli da gazi Grožana. Reni je brbljao nedeljom kada su trke. On je lik koga je Kimi napušio u Abu Dabiju. Svi su mislili da je on napušio svog trkačkog inžinjera, ali to nije baš tako. Kimi je u intervjuu u Australiji potvrdio da sav posao obavlja Mark Slade. Sa njime dogovara podešavanje bolida pa i najveći deo posla. Ciaron Pilbeam je iz Red Bulla sa pozicije Veberovog inženjera došao u Lotus kao pomoćni trkački inženjer za oba vozača i kao strateg.Reni je otišao s te pozicije da bude Veberov inženjer. Dakle, Kimi je i dan danas u društvu Marka Sladea, niskog izbečenog plavokosog lika sa naočarama.
      Vrlo zamršena stvar, znam, ali bitno je da je i dalje sa svojim inženjerom.

      Takođe je zanimljivo kako ti ljudi potpisuju radne ugovore... Da li kao i vozači... Mislim da Kimi neće ostaviti Slade jer zna i sam dane može svako da ga razume. Ako bi Red Bull pazario Kimija onda bi sigurno mogli da otkupe ceo Slejdov ugovor i oslobodega obaveza prema Lotusu.

      Eto kolika je Grožan skupa propast. Ulupao je mnogo... barem jednu šasiju je sigurno totalizovao plus nebrojana prednjy krila, a o polomljenim vešanjima i da ne pričam. Kad se to sve sabere mogli su komotno da udvostruče platu Alisonu, ako ne i utrostruče. Realno, trenutno tsj tim postoji samo zbog Kimija i nadanog pohoda na titulu. To je neverovatno efikasan tim koji ubedljivo postiže najbolje rezultate za utrošen novac, ali imaju problema da nađu naslovnog sponzora sa dobrom ponudom. Ako bi Coca Cola dublje zakročila... možda do godine i dalje budu imali Kimija. Oni su skoro prodali 2% akcija tajkunu iz Engleske za 2 miliona ako se ne varam. To je prilično mala cena. Njihove performanse održavaju dobre ideje i infrastruktura u Enstonu koja je značajno poboljšana.
      Last edited by MarkedOne8; 01-06-13, 14:57.
      ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

      "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
      I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

      sigpic

      Comment


      • #33
        Znao sam za 70% tih stvari, ali ne i kako je sve to povezano. Gracias...

        Svejedno, to je onda mozda jos i bolja priprema terena za transfer. Rennie zna sta i kako Kimiju treba, a i Pilbeam zna kako stvari funkcionisu u RB-u...

        Comment


        • #34
          Da li misliš da postoje ikakve šanse da Lotus u ovakvom stanju (finansije, bez Alisona... manja posvećenost Renoa) zadrži Kimija? Kada se neki svetski šampion u poslednje vreme zadovoljio na duže nekim ne-top timom? Neračunajući ljubomornog bilmeza Žaka Vilneva.
          ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

          "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
          I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

          sigpic

          Comment


          • #35
            Ja iskreno, cim sam cuo da su izmenili te ljude, imao sam osecaj da je to skoro zavrsena stvar. Sve sto se od tad desavalo mi je samo dodavalo procente. Sad sam na 99%... Preveliki je Kimi za njih u ovom momentu. Mogu misliti kako bi bilo da je otisao u Williams... Bilo bi bolje njima nego sto sad jeste, ali ko zna da li bi ove godine uopste ostao nakon 2012, bas zbog para...

            Comment


            • #36
              Znači i ti i Jergović dajete tome veće šanse nego ja. To je ohrabrujuće. Još je rano do duše, a on je u sred jurnjave za Fetelom i nije mu ni na kraj pameti da priča o tome ako već nema o čemu. Realno, ko zna kakva bi bila slika o Lotusu da imaju nekog drugog vozača. Ne bi bili mnogo bolji nego 2010. i 2011. Verovatno nekih 3-5 podiuma u sezoni i to je to. Oni sad deluju moćno kao tim kao što su Baton i Barikelo izgledali zbog BGP-01.
              ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

              "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
              I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

              sigpic

              Comment


              • #37
                Poverovao bih u Kimijev ostanak samo ako bih video sliku Kimijevog potpisa na produzenom ugovoru... Boullierove tvrdnje i slicno o toj prici odmah bacam u mentalnu kantu za smece...

                Comment


                • #38
                  Na wikipediji se ne pominje ogoljavanje aerodinamike. Piše da je bilo i toga ali da se krajem 2012. odbačen taj ptedlog pa je ostalo samo da se spušta vrh prednjeg kraja ispod 18cm.

                  Hajde da pišemo u temi za 2014:
                  http://www.sportklub.info/forum/show...Velike-promene
                  ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                  "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                  I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                  sigpic

                  Comment

                  Working...
                  X