Announcement

Collapse
No announcement yet.

Roland Garros 2013.

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nema potrebe da se bojite jednog Starca ;) , posebno ako primetite pojacano znojenje.
    Dayman (a-a-ah...)
    Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
    Champion of the sun (a-a-ah...)
    You're a master of karate and friendship
    For everyone

    Comment


    • Originally posted by Gandalf View Post
      Kako je krenulo, bice ovo 2 fantasticne i nezaboravne nedelje na Tenis PDF-u.
      Sta drugo ocekivati, kada ova djecica prate tenis samo kada se igra GS.
      Genius, outrageous, the best ever! RF!

      Comment


      • Ubaceni kvalifikanti...Veseli na Kohlya...bas me interesuje kakav ce otpor pruziti

        Comment


        • Originally posted by shminka View Post
          Ubaceni kvalifikanti...Veseli na Kohlya...bas me interesuje kakav ce otpor pruziti
          A koji kvalifkant ide na Rogera?
          OVAKO

          Comment


          • Carreno-Busta

            Comment


            • UU guravo, 5 setova

              Comment


              • Originally posted by NI View Post
                To pitanje sam postavio sebi puno puta. Za mene je odgovor NE, osim ako drugi igrac nije tipa Nadala.

                Dacu objesnjenje. Nadal je GOAT za sljaku. On je bolji od svih drugih sljakasa u istoriji, ukljucujuci i Borga. Cak mogu reci mnogo bolji od svih drugih osim Borga. Od njega ipak nije mnogo bolji.

                Samo u okviru toga se moze posmatrati rivalitet Nadala-Federer. Dvije su stvari u tom rivalitetu bitne.

                Prvo, pola njihovih meceva je igrano na sljaci a pola na drugim podlogama. S druge strane, 70% turnira se igra na drugim podlogama. To sto su disproporcionalno mnogo igrali na sljaci puno govori. Iznad svega da je Rodzer bio uvjerljivo drugi igrac na sljaci tokom veceg dijela Rafine vladavine. Jos prosle godine je bio treci igrac na sljaci. Mozda je i ove. A da nije bolji od GOATA za sljaku nije cudno.

                Drugo, osim u dva meca, finala RG-a 2008. i ovog zadnjeg u Rimu, Federer je bio dostojan protivnik Nadalu na sljaci. To nije mala stvar. Ne mogu prihvatiti da bi se Federer unaprijed predao. Iako mogu prihvatiti da mu se Nadal donekle uvukao u glavu iza Uimbldona 2008. U mecevima 2008. u Uimbldonu, 2009. u Melburnu i 2012. ponovo u Melburnu, Nadal je bio apsolutno na vrhuncu dok je Rodzer bio prosao sami vrh. Od ta tri poraza, dva, onaj 2008. i 2009. pripisujem psihologiji.

                Postujem tvoje misljenje kao i uvijek,ali nisi upravu u ovoj zadnjoj recenici.Mec na AO 2009 Fed definitivno nije izgubio zbog psihe,ako se trazi neki razlog onda moze biti fizicka sprema ali taj mec je bio jedan od najboljih koji su oni odigrali sa gomilom dobri poena.Isto tako se ne slazem sa W 2008,Nadalovo srce odnijelo pobjedu.

                A tome moze li Fed biti GOAT a ima losi skor od Nadal,trenutno moze ali o tome cemo pricati ako Nadal u buducnosti se primkane Rogeru po GS titulama i jos bar bitni statisticki parametara

                Comment


                • Originally posted by Navras View Post
                  Naravno, uvek sam direktan ;) Ne znam sta si zavrsavao niti je to bitno za diskusiju, to je bilo tako ocigledno da nikakva posebna znanja nisu neophodna
                  U danasnje vrijeme televizija je cudo, svasta se moze vidjeti i nauciti, posebno ako jos imas malo "zlobe" prema odredjenim licnostima...tek onda stvari budu toliko ocigledne
                  sigpic
                  http://www.youtube.com/watch?v=pMJ0-1GGf5k

                  Comment


                  • @ Navras

                    Biću kratak, ali i opširan.

                    1. Priča se da je Federer u finalu imao problema sa leđima, kao i to da prije meča nije nikako trenirao. U tome vidim uzrok, ne poraza, nego onako očajne partije. David ima više nego solidan dvoručni BH. Nadalu će takvi uvijek stvarati više problema, nego oni sa jednoručnim, bez obzira da li ga udarao kao Bolleli ili kao Edberg.

                    2. Dobio ga 2x 2007 i 2011 kada je Rafa bio povrijeđen. Rafa Nadal 2007 nije imao 'auru' nepobjedivosti kao u godinama poslije.
                    Druga stvar. Davidov stil igre je kompatibilniji Rafinom, nego Rogerov. Zato kada David gubi, gubi zato što na teren nije izašao da pobjedi (u prevodu skinuo gače), jer je maltene svaki meč pokazao da ima igru za Nadala, kako na šljaci, tako i na ostalim podlogama. Roger s druge strane to nikada nije pokazao. Razlika je očita.

                    3. Ti si ubacio Federera u priču, ne ja. Ako na brzim podlogama ne skida gače, zašto bi to radio na sporim.?! Činjenica je da na šljaci Rafa može eksploatisati njegovu igru, a da Roger nema adekvatan način da odgovori na to. Ne zbog jednidomenzionalnosti, već zbog fizike. Roger ima varijacije, ali protiv Nadala one ne piju vode. Drugog načina nema, jer generikom ne može igrati, zbog prirode igre. Dakle, sve vodi na loš match up, što je u stvari i jedini ispravan odgovor kada govorimo o njima dvojici. Federer se prilagođavao koliko je mogao, nekada je to imalo i fatalne posljedice (RG 2008), ali je pokušavao. Popravljao je svoju igru, jačao torzo da bi mogao generisati više snage prilikom visokih spinova, izbacivao slajs iz svog repertoara, ali sve je to malo ili nimalo pilo vode na šljaci. Jednostavno, priroda igre mu nije kompaktna da može odgovoriti onome što Rafa traži na zemlji. U prevodu, Nadal mu je strašno loš match up. ;)

                    Bilo je sličnih situacija i u historiji. Razlog Borgovog povlačenja je jednim dijelom zbog činjenice da nije imao odgovor na igru JohnyMaca. Agassi s druge strane je imao fobiju od Pištol Peta. Lendl i dan danas sanja Casha, Federer Nadala, ali nijedan od njih nikada ne bi rekao da ne zna šta treba raditi da bi pobijedio rivala. Igrač može biti limitiran, ali neophodno je da vjeruje u prolaz, da vjeruje da može. Razočarenje je veče ako doživi poraz, ali to je cijena uspjeha. Bez obzira da li neko igrao protiv Novaka ili Nadala, stavovi gubitnika koji se još prije meča pomiri sa porazom, ne smiju biti opravdavani. A Federer je ipak zalutao u to poređenje. ;)
                    Last edited by Prle!; 24-05-13, 18:30.
                    “It's no accident, I think, that tennis uses the language of life. Advantage, service, fault, break, love, the basic elements of tennis are those of everyday existence, because every match is a life in miniature. Points become games become sets become tournaments, and it's all so tightly connected that any point can become the turning point. It reminds me of the way seconds become minutes become hours, and any hour can be our finest. Or darkest. It's our choice.”

                    Comment


                    • Careno-Busta je odlican zemjas, ocekujem da namuci Rogera bar u jedan set. Nema sumnje da to Roger dobija, da me ne shvatite pogresno, ali nije za bacanje u smece Careno, uzeo je set Wawrinke u Oeirasu.
                      OVAKO

                      Comment


                      • Originally posted by FC Nadal View Post
                        Postujem tvoje misljenje kao i uvijek,ali nisi upravu u ovoj zadnjoj recenici.Mec na AO 2009 Fed definitivno nije izgubio zbog psihe,ako se trazi neki razlog onda moze biti fizicka sprema ali taj mec je bio jedan od najboljih koji su oni odigrali sa gomilom dobri poena.Isto tako se ne slazem sa W 2008,Nadalovo srce odnijelo pobjedu.

                        A tome moze li Fed biti GOAT a ima losi skor od Nadal,trenutno moze ali o tome cemo pricati ako Nadal u buducnosti se primkane Rogeru po GS titulama i jos bar bitni statisticki parametara
                        Vrlo moguce da ce buducnost donijeti novog GOAT. Moguce je da Nadal bude taj. Mislim da cemo do kraja godine znati da li Nadal ima sansi za tako nesto.

                        Sto se meca 2009. tice imamo malo drukcije misljenje. Ja mislim da je to Federer trebao da rijesi prije petog seta. Inace je mec bio odlican. Oni su igrali 30 meceva, ako se ne slazemo oko jednog, to i nije tako lose.;)

                        Comment


                        • Glavni žreb za sve tri "kategorije" dublova održaće se 26. maja, u nedelju.

                          Većina je očekivala Novaka i Rafu u različitim delovima žreba, pa samim tim i eventualno finale, ali iskreno ovako je svakako mnogo bolje, jer će osvojiti jedan GS nikad lakše, mislim posle teškog 1/2 dolazi finale piece of cake.
                          Šalu, a i nadmenost na stranu, mislim da je Rafa pobediv ove sezone i te kako na šljaci, iako ima i previše kockica koje moraju da se slože, pogotovu kod Novaka. A i željna sam finala Nole-Role, nije ga bilo odavno.
                          sigpic

                          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                          Comment


                          • Dugo se nisam oglasavao ovde jer sam bio razocaran odsustvom demokraticnosti na ovim stranicama iako sam pratio sta pisete. Ni sada to ne bi radio, ali me isprovocirala tema odnosa Rafe i Rogera. Posle vam opet necu smetati.
                            Odnos 20-10 u Rafinu korist sve govori, a jos vise kad se vidi da su na podlogama van sljake izjednaceni 7-8. To znaci da su svugde egal, a na sljaci se ne mogu meriti. Zakljucak je jednostavan tko je generalno bolji.
                            Zatim izanalizirajte 10-17 GS-ova. Pogledajte koliko ih je Roger osvojio do Rafinog prvog, odnosno do Rafine i Novakove ere. Fedex je upao u "rupu" posle Agasija i Samprasa, a pre Rafe i Novaka i naosvajao se GS-ova. U to vreme su mu najveci rivali bili nedorasli Hewitt i Roddick. Nije Fedex ni priblizno najveci u istoriji.

                            Comment


                            • Evo ga jos jedan veliki poznavalac tenisa. De si kralju, tebe cekamo... gde si bio sve ovo vreme

                              Comment


                              • Originally posted by Prototype View Post
                                Evo ga jos jedan veliki poznavalac tenisa. De si kralju, tebe cekamo... gde si bio sve ovo vreme
                                Vidi, majstore, ja mozda nisam poznavalac kao ti, ali umem da sabiram i nisam nekritican navijac nijednog igraca. Prosto volim tenis, igram ga i pratim vec duze vreme, a to je stvarno duze vreme jer mi je 45-a. Ne analiziram nikakve strucne stvari jer strucnjak nisam, samo razmisljam. A na to, priznaces valjda i ti, imam pravo

                                Comment

                                Working...
                                X