Announcement

Collapse
No announcement yet.

FORMULA 1 GRAN PREMIO DE ESPAÑA 2013

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    mercedesu ce sad monaco da prija i mislim da ce oni tu biti najbolji
    www.balkansimracing.com/forum

    Real cars. Real racing. Dobrodosli

    Comment


    • #32
      Mercedesu bi mogao da prija monako,prosle godine im je prijao kad je Rosberg zavrsio drugi u onom vozicu,ove godine mozemo ocekivati nesto slicno ali ovaj put bi mogla oba mercedesa u prvih 5 pod uslovom da ponove kvalifikacije iz Spanije a na trci mislim da pobednika treba traziti izmedju dva mercedesa i Raikkonena jer Lotus uvek ima jedno zaustavljanje manje i to bi im moglo doneti pobedu jer ako neki mercedes napravi vozic iza sebe Kimijev bolid bi svakako mogao biti jedan od vagona a onda kasnije bi on mogao biti masinovodja,za Alonsa i Vettela sam siguran da ce biti tu negde u vrhu samo pitanje je gde ,otom potom tek je zavrsila Spanija i do Monaka ima jos dosta
      If the police cant stop you you must be on the dust

      Comment


      • #33
        kao sto kazes ako ponove kvalifikacije kao u spaniji moze bit 1-2
        www.balkansimracing.com/forum

        Real cars. Real racing. Dobrodosli

        Comment


        • #34
          Mnogi se opet žale na gume.Kažu da ovo nije trkanje. Mislim da je pravo pitanje: Šta je u stvari trkanje? Da li je to stići prvi na cilj ili imati najviše preticanja?

          A pazite ovo sad.Mnogi su se žalili na DRS jer su to veštačka preticanja. Trke bi bile rešene još subotom jer je u modernoj F1 teško preticati.Setite se 2008. i 2010. Mnogi se i dalje drže za Prost/Senna/Mansell vreme. Alonso je Alonso, nije Prost. Fetel nije Senna itd... Španija je uvek zahtevala stajanje više, kao što Monako uvek traži stajanje manje. Ja sam za to da na svakoj trci imamo 2-3 stajanja u proseku.

          Što se tiče Monaka, Mercedes može da kampuje ali će biti preteknuti ranijim odlascima na promene guma ili čak sa manje stajanja. Lotus bi trebao šire da koristi prednost u gumama. Ne samo da idu na stajanje manje, već da nekad ranije odu u boks i manjak krugova nadohnade. U Španiji se stajanje manje nije značajno odrazilo zbog kratkog pit lanea. U Monci, npr. će to biti velika prednost.Kimi je i pored prljavijeg vazduha od Alonsa uspevao da na korišćenim Medium izdrži duže nego neki bodrći na svežim Hard gumama. Zaninlhivo je to što izgleda da za trku nisu imali ni jedan set potpuno novih guma. Ni jedna stvar ih nije koštalapobede, već više stvari po malo.Tokom trke, Kimi je u odnosu na Alonsa izgubio oko 5 sekundi.y
          Last edited by MarkedOne8; 13-05-13, 16:28.
          ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

          "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
          I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

          sigpic

          Comment


          • #35
            Slazem se Marked sa tobom, vezano za preticanja, rekao bih da mnogi ljudi imaju ideju da formula treba da bude beskompromisno trkanje u svakom krugu, ali to prosto nikada nije niti ce biti slucaj. Ima tu previse faktora da bi se sve svelo na bitku "prsa u prsa" u trajanju od sat i po. Pogotovo kao sto kazes u danasnjoj F1, uticaj aerodinamike bolida ispred na bolid iza je uzasan, ako razlika u brzini nije ogromna, taj bolid iza prakticno nema sanse za preticanje. Cak i sa DRS-om nije lako prestici onako spor Mercedes, bez toga bi bio pakao. Samo bi se cekali boxovi, i naravno opet bi bilo nezadovoljnih gledalaca, jer se gleda vozic u kojem poredak ne moze da se promeni...
            Malo komentar na trku, Alonso sjajan, Ferrari deluje kao onaj stari, tu je i Massa u vrhu sto svakako ohrabruje navijace crvenih... Mislim da Lotus i Kimi moraju da rese problem kvalifikacija ako zele titulu, u suprotnom ce uvek Kimi kasniti u pocetnom delu trke i posle pokusavati da na zaustavljanje manje nadokandi nesto, a to nece uvek biti moguce. Mislim da bi mogli i oni jednom da probaju sa vise zaustavljanja, tako bi mogli da u kracem vremenskom periodu maksimalno iskoriste gume, ne bi bilo potrebe da ih stede, iako su fenomenalni u tome. Mislim da zbog te stednje guma i stopa manje, jos nismo videli Lotus u punom tempu.
            Mercedes mi je potpuno nejasan, ovako nesto nikada nisam video, najbrzi u jednom krugu, u 10 krugova su prakticno treci/cetvrti od pozadi. Potpuno nestvarno, u Monaku jos i imaju cemu da se nadaju, mada mislim da ce ih svi prestizati ranijim odlaskom u box...
            sigpic

            Comment


            • #36
              Ferari je sada vrlo kompletan ali najbolji su u promenama guma i startovima. Čist vazduh dosta pomaže.Zato je na svakoj trci ove sezone razlika između prvog i drugog uvek bila oko 10 pa i više sekundi. Zato su toliko bitni kvalifikacije, start i prvi krug za Lotus. Oni i Ferari su timovi koji kontrolišu svoje sudbine jer bolje koriste gume.
              ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

              "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
              I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

              sigpic

              Comment


              • #37
                ali po meni lotus najbolje poznaje te nove pireli gume .. a ferrari je doktorirao startove
                www.balkansimracing.com/forum

                Real cars. Real racing. Dobrodosli

                Comment


                • #38
                  If the police cant stop you you must be on the dust

                  Comment

                  Working...
                  X