Announcement

Collapse
No announcement yet.

FORMULA 1 GRAN PREMIO DE ESPAÑA 2013

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Originally posted by dzoni gp View Post
    Ako je kaznjen zbog ometanja Vebera onda je opravdano...
    Ali i jedan i drugi su prošli u Q3
    Ta situacija se desila u Q2
    Da je u Q3 onda bi bila opravdana kazna
    If a bike and rider coming past you three feet from your face at 180mph down a hill on a public road doesn’t raise even a grin, you are already dead.

    Comment


    • #17
      Mislim da Ferrari ima problem u zadnjoj šikani zbog pul-rod vešanja
      If a bike and rider coming past you three feet from your face at 180mph down a hill on a public road doesn’t raise even a grin, you are already dead.

      Comment


      • #18
        ja mislim da ce alonso da pomete sve danas .. a i vjerujem u massu ;)
        www.balkansimracing.com/forum

        Real cars. Real racing. Dobrodosli

        Comment


        • #19
          Navijac sam Ferarija ali u Masu ne mogu da imam poverenja,mislim da je incident sa Barikelom (2009) nazalost imao prevelike posledice na njegovu dalju karijeru....
          sigpic http://caseystoner.com.au/

          Comment


          • #20
            http://us10.chatzy.com/23633478726143 ako neko hoce
            If the police cant stop you you must be on the dust

            Comment


            • #21
              2 put u karijeri , nakon 7 godina opet prvi na omiljenoj stazi , u svojoj drzavi - INCREDIBLE ALONSO

              Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

              Comment


              • #22
                Hvala lepo, dovidjenja.
                Na celom svetu samo Crvena zvezda

                Comment


                • #23
                  Nema se ovde sta dodati... Kad ide normalno, ide najbolje, kad ne ide dobro - ne ide dobro... Ako ne bude bilo vise ispada a la Malezija/Bahrein, to ce biti to...

                  Zao mi je sto nisam mogao da budem prisutan na forumu za ovu trku, previse mi se stvari dogodilo u ovih nekoliko dana, a malo njih prijatno. No nebitno, nadam se da cu Monako moci da ispratim kako dolikuje...

                  Nemam vremena za vise, samo jos evidencija mog sampionata...

                  1) Red Bull - 89
                  2) Lotus - 89 (RB ima 2 pobede, zato su ispred)
                  3) Ferrari - 82
                  4) Mercedes - 53
                  5) Force India - 28
                  6) McLaren - 26
                  7) Toro Rosso - 8
                  8) Sauber - 5

                  Comment


                  • #24
                    fantasticna trka alonso 1 massa 3 .. tako je bre !!!
                    www.balkansimracing.com/forum

                    Real cars. Real racing. Dobrodosli

                    Comment


                    • #25
                      Originally posted by Iceman View Post
                      ja mislim da ce alonso da pomete sve danas .. a i vjerujem u massu ;)
                      ipak sam imao dobro misljenje !!!
                      www.balkansimracing.com/forum

                      Real cars. Real racing. Dobrodosli

                      Comment


                      • #26
                        Alonso. Alfa i omegaaa

                        Comment


                        • #27
                          Poprilicno dosadna trka ali velika i zasluzena pobeda za Alona i za ferari a i Massa je bio fantastican,Kimi nastavlja u fenomenalnom ritmu,Vettel ocekivao sam vise ali dobro je borba se zahuktava,Webber neprimetno peti,mercedes,katastrofa,uzas,plac majke bozije,glupa krntija ako nista drugo Rosberg zavrsio u bodovima,nemam blage veze sta se desilo sa Hamiltonom bilo bi sto puta draze da je odustao.U pocetku je bilo interesantno jer je Rosberg napravio vozic iza sebe (ovako nesto mozemo ocekivati u monaku ako neki mercedes odnese pol a verujem da hoce jer tri zadnje trke uzimaju pol poziciju )

                          Ferari - da krenem od pobednika , ovo je bila trka u Alonsovom stilu dobro je startovao prosao pored Kimi i Lewisa malte ne u jednoj krivini ,kasnije nakon prvih zaustavljanja obisao Vettela zahvaljujuci pametnoj strategiji ferarija ( Ferari - where amazing happends ) a onda rutinski preskocio Rosberga i od tada je samo kontrolisao trku i na kraju zasluzeno pobedio , Massa je kompletirao ferarijev fantastican vikend i zavrsio treci,konacno je uspeo da celu trku bude konstantan na kraju nije imao snage da uhvati Raikkonena ali ovo je super za njega i ferari ,sve u svemu cestitke Alonsu na pobedi ,Massi na odlicnom rezultatu a i ferariju na odlicnom poslu

                          Lotus - Raikkonen jos jedna odlicna trka za njega trece drugo mesto nakon Kine i Bahraina i jedne pobede u Austrailiji jedino mu Malezija malo kvari prosek ali odlican je Kimi koristi tu prednost koju Lotus ima kad je u pitanju cuvanje guma i Kimi ce definitivno biti celu sezonu biti u borbi za titulu ,steta za Grosjeana sto je morao onako rano da odustane siguran samda bi uzeo neke bodove za Lotus a i za sebe

                          RB - Vettel ocekivao sam da ce vise moci da uradi na kraju cetvrti ispred svog klubskog kolege,uspeo je da zadrzi vodstvo ali je sada ta razlika 4 boda u odnosu na kimija a 17 u odnosu na Alonsa,priznajem da sam ostao iznenadjen sto nije uspeo da odmah predje Rosberga , Webber neprimetno do petog mesta

                          Mercedes - krs,skalamerija,kanta,glupost... mogao bih u nedogled ne secam se da je neko ovako od timova uspeo zestoko padne nakon sto su imali 1-2 na startu ,Rosberg se na pocetku jos drzao ispred Vettela i Alonsa a onda kasnije samo je padao i na kraju je dobro zavrsio,barem je uzeo neke bodove ,Hamilton od pocetka do kraja trke je samo padao i nista vise,ne znam zasto je bio onoliko los cak ga je i williams bio obisao a jos juce je rekao da se mucio na duzim stintovima ceo vikend,rekao sam bolje da je odustao,taj mercedes nikad nece srediti te probleme sa gumama i tempom na trci,nista nisu uradili za ove tri nedelje

                          Meklaren - dobro su i prosli ako nista drugo zavrsili su ispred Lewisa,sad mogu da mu se smeju , na kraju je i meklaren poceo sa timskim naredbama,steta a to sam najvise cenio kod njih ali dobro uplasili se ljudi da ne dodje opet do haosa , Button neprimetan ,Peres malo primetniji ali opet iza Buttona , bolji su nego na kvalifikacijama

                          Ostatak grida - Force India solidna danas ili barem Di Resta iako su opet imali problema u boksu po bog zna koji put ,Torro Rosso lep napredak su ostvarili,steta za Vergnea ali je barem Ricciardo uzeo bodove , Williams i ovi ostali onako

                          Za dve nedelje Monako koji ce biti jos dosadniji od ove trke,usudicu se da kazem da je ovo prilika za Mercedes jer ako bi uzeli pol mozda bi mogli da urade nesto jer se u Monako jos teze obilazi nego na Katalunji ,naravno bilo bi dobro kad bi mercedes nesto i uradio za ove dve nedelje pauze da naprave neki pomak , ocekujem da bude vozic trka
                          If the police cant stop you you must be on the dust

                          Comment


                          • #28
                            Ponovo je Kimi odlicno sacuvao gume i nije bilo sumnje da ce mu to doneti podijum, na pobedu tesko da je mogao da racuna posto je Alonso bio besprekoran.I sta je sa grafikom trke?Pise da je Kimi poceo sa tvrdim gumama i jedno vreme sam mislio da ce zavrsiti sa mekim i da ce na kraju imati istu strategiju ko vecina vozaca.Manje-vise sam zadovoljan sa danasnjom trkom zato sto je za danas izvucen maksimum.Ako se ne varam ovo mu je treci podijum i drago mi je sto se uspostavlja konstantnost po tom pitanju.Svakako da ce Ferariju trebati danasnji Masa, jer sa njim mogu da racunaju da ce jos koji bod otkinuti Fetelu kada ovaj ima slabu trku kao sto je danas bio slucaj.Meklaren se polako budi, posle jucerasnjih slabih kvalifikacija, danas su zavrsili u bodovima.Ocekujem od njih mali napredak u narednih par trka, ali nikako da se bore za podijum.Mercedes kao sto sam ocekivao, nakon odlicnih situacija sledi slaba trka.Mozda tako ne bude slucaj za dve nedelje, posto svi znamo da su preticanja retka stvarn na VN Monaka.

                            Comment


                            • #29
                              sve ste vec rekli... ja bih samo da pohvalim Gutiereza koji je napokon imao solidan vikend i cak je i vodio par krugova

                              Comment


                              • #30
                                Moram da počnem o Mercedesu.Tragični su.Ne pamtim takvo propadanje u trci još od 2008. VN Monaka i Ferarija.

                                Fetel / Red Bull su morali bolje da iskoriste dobru startnu poziciju.Gledajući Mercedese, Fetel je bio na pol poziciji.

                                Strategije su me prilično zbunjivale. Lotus je išao drugačije. Zaista ne mogu da kažem da li su mogli bolje ili lošije od te strategije.Kimi je opet uspeo da ima box manje.To bi moglo mnogo da pomogne u Monaku ako može da se sprovede sa dobrim kvalifikacijama.

                                Nema tu Mercedesa nigde.Opet će imati 100+ poena zaostatka na kraju sezone. Dakle, sve je između Fetela, Alonsa i Kimija. Drugi vozači ako uskoče kao danas Masa, ali na kraju je sve između te trojice i njihovih timova.
                                ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                                "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                                I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X