Announcement

Collapse
No announcement yet.

Sezona 2014. - Velike promene

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ma naravno (to za Stellu i vreme intervjua), zaboravio sam tu opasku da zapisem... Sa kraja jula 2012. je intervju, dakle vrhunac uzivanja, kad su svi bili ubedjeni da je titula osvojena. Zato nisam previse posvetio Alonsu, zato sto je njega sigurno uzdizao, ali sam akcenat stavio na ovo za Kimija. Nema razloga da je tad Kimija omalovazavao, kao ni Schumija...

    Ne znam, nekako imam osecaj da ovo moze dobro da ispadne. Verovatno zato sto je toliko ljudi ubedjeno da ce biti neceg braon u jednom trenutku, a kad se vecina slaze u vezi neke teme gde je dominanto nagadjanje, uglavnom pogrese...

    Comment


    • Jebo te, ispašće na kraju da je Allison lobirao za Raikkonena! Sasvim je dovoljno da im je rekao da ne brinu što se tehničkih informacija tiče.

      http://www.autosport.com/news/report.php/id/109817

      Spoiler
      Kimi Raikkonen is returning to Ferrari a better driver than when he left at the end of 2009, reckons his new team boss Stefano Domenicali.

      Rather than be worried about Raikkonen's cool personality and lack of technical leadership that proved to be a contributing factor in him being dropped for 2010, Domenicali has said that things are different now.

      And the team had been especially reassured about the progress Raikkonen had made on the technical front by its new chassis technical chief James Allison, who worked with the former world champion at Lotus.

      "We worked with Kimi for three years from 2007 to 2009 and we never had a problem," Domenicali told the Ferrari website regarding doubts about Raikkonen's character.

      "Sure, everyone has their own ways and you can't expect a Finn to start telling jokes in Italian or playing the clown.

      "Honestly, I think the combination of Fernando's expressive and passionate Latin character and the cool style, to call it that, of someone like Kimi, seems to appeal to many, including the youngsters. And our partners are also in agreement with this.

      "As for the technical side of things, not only do we know full well how much Kimi can contribute at an important time like this, when the technical framework is changing so significantly, but we also have first hand information from James Allison, as to how much the Finn has also progressed in this area over the past two years."

      Ferrari's decision to put two world champions alongside each other for the first time in its modern era has already prompted questions about the political tensions it could cause.

      Earlier this year, speaking about the possibility of Sebastian Vettel being drafted in alongside Fernando Alonso in the future, Ferrari president Luca di Montezemolo ruled out the team ever wanting 'two roosters in the same henhouse'.

      Domenicali is calm about the matter though, insisting the team can handle the situation.

      "I would only say that the combination of Fernando and Kimi is the best one could have today in Formula 1, in terms of talent, experience, competitive spirit and the ability to move car development forward," he said.

      Fernando Alonso F1 Ferrari 2013

      "As for the "poultry" question, it brings to mind football fans who are scared of rival teams because they have so many strong forwards and so they hope they will fight each other for the ball.

      "For anyone thinking that the choice of Kimi is somehow an anti-Alonso choice, I can put their minds at rest: at Ferrari, everyone knows the interests of the team come first and only then those of the individual.

      "Fernando is a key asset for this team and he will be for a long time.

      "I'm sure he is the first to be happy with a choice made to strengthen the group, because he is too intelligent not to realise that a stronger team can only be an advantage."


      Moram sad da se osvrnem i na kalendar. Sviđa mi se što sledeće godine neće biti New Jerseya. Ne treba nam još jedna ulična staza, pogotovo onako skembana. Krenuli smo ka dobrom po pitanju kalendara. Otarasili smo se Valensije, dobili smo A1 (Red Bull Ring). Još kad bi se Imola ubacila za godinu ili dve. To je prava matična staza Ferrarija - Enzo e Dino Ferrari.

      P.S. Moraću da napravim listu nepoželjnih izvora informacija. Andrew Benson i Adam Cooper su prvi na listi. I dalje tvrde da je ugovor 1+1 a ne 2+1, uz to nemaju dokaze.
      Last edited by MarkedOne8; 11-09-13, 21:33.
      ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

      "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
      I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

      sigpic

      Comment


      • http://scarbsf1.com/blog1/2013/07/08...es-first-look/

        Od sledeće sezone, Formula 1 bolidi će imati 8 brzina! OMG Menjač neće moći da se podešava u toku sezone. Raspon brzina će biti konstantan. Moraće timovi pametno da podešavaju to pre sezone.
        ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

        "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
        I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

        sigpic

        Comment


        • Znaju u Ferrariju tacno koliko Kimi daje podataka, Allison je mogao da im kaze - OK, stekao je iskustvo u toj i toj oblasti, odgovaraju mu takve i takve stvari - i jos neke sitnice. Sigurno da je napredovao, 2 godine u underdog ekipi sa limitiranim sredstvima traze od svih u timu da ukljuce mastu i prebace se na mod za maksimalnu efikasnost.

          Zaboravio je scrabs da se izbacuju aero dodaci kod bocnih usisnika, osim toga sve je lepo predstavio. Svidja mi se striktnost oko auspuha, tacno sam krajem 2011. ili pocetkom 2012. rekao da ce jedino moci da izbace bilo kakav efekat produvavanja tako sto ce postaviti auspuh u sredinu, fiksirati obavezno polozaj samog izlaza i zabraniti karoseriju iz njega u poptunosti.

          Nisam znao da ce biti 8 brzina, ali sam znao za fiksni odnos. Pominjao je Jergovic kad je bio u Beogradu. Moguce da sam zaboravio da napisem u rezimeu... To ce zahtevati dosta analize, ali nije to preivse komplikovan racun. Odredi se na kakvim stazama se isplati biti najjaci i za njih se u najvecoj meri podesi odnos. Dakle, Monaco, Monza, Spa, Singapur, Hungaroring, to su staze koje ce u tom smislu sigurno patiti...

          Comment


          • Originally posted by Vanja #66 View Post
            To je veliko pitanje... Nije iskljuceno ni da ne nadje angazman...
            Ma stvarno ne znam ko bi ga uzeo, svi su valjda popunjeni za narednu sezonu ili gresim

            Comment


            • Originally posted by AleksaVP View Post
              Ma stvarno ne znam ko bi ga uzeo, svi su valjda popunjeni za narednu sezonu ili gresim
              Premestio sam tvoje i Vanjine poruke u ovu temu pošto Massa više nije u Ferrariju.

              Ima dosta praznih mesta u sredini.
              Potvrđeni su Mercedes, Red Bull i Ferrari. McLaren samo treba za koji dan da potvrdi aktiviranje Buttonove opcije u ugovoru. Čekali su da vide šta će se desiti sa Raikkonenom i Alonsom. U Lotusu je jedno mesto sigurno zauzeto a to je Hulkenberg. Za drugo mesto se planira čak i Kubica. Massa će najverovatnije u Lotus ili Sauber.

              To za auspuh si rekao 2012. Znam ja.

              Što se tiče brzina, sad na Scarbsovom blogu razgovaraju da li će samo odnos (razmera) brzina biti fiksiran ili će i finalni stepen (final gear). Mislim da bi morali da dozvole da se menja final gear. U Monaku se ne bi koristilo više od 6 brzina. Uz ERS sisteme bi finalni stepen morao da bude dozvoljen.
              Last edited by MarkedOne8; 11-09-13, 22:28.
              ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

              "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
              I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

              sigpic

              Comment


              • Lotus je sasvim prazan. Ni Grosjean nije tamo siguran. Marussia je jedina koja je potvrdila postavu od ostalih timova. Ima vise nego dovoljno mesta, ali pitanje je sta on zeli i koliko para je spreman da prihvati. Ili bi eventualno morao da dovede sponzore da ga placaju...

                Comment


                • Originally posted by Vanja #66 View Post
                  Lotus je sasvim prazan. Ni Grosjean nije tamo siguran. Marussia je jedina koja je potvrdila postavu od ostalih timova. Ima vise nego dovoljno mesta, ali pitanje je sta on zeli i koliko para je spreman da prihvati. Ili bi eventualno morao da dovede sponzore da ga placaju...
                  Na wikipediji je Marussia skroz prazna.

                  Pročitaj mi editovanu prethodnu poruku.
                  ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                  "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                  I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                  sigpic

                  Comment


                  • Trenutno stanje na gridu za sledeću sezonu:

                    Tim Motor Prvi vozač Drugi vozač
                    Red Bull Racing Renault Sebastian Vettel Daniel Ricciardo
                    Mercedes F1 Team Mercedes Lewis Hamilton Nico Rosberg
                    Scuderia Ferrari Ferrari Fernando Alonso Kimi Raikkonen
                    McLaren Mercedes Jenson Button Sergio Perez
                    Lotus F1 Team Renault
                    Force India Mercedes Paul Di Resta
                    Torro Rosso Renault Jean-Eric Vergne
                    Sauber F1 Team Ferrari Sergey Sirotkin
                    Williams F1 Team Mercedes Valteri Bottas
                    Caterham Renault
                    Marussia Ferrari
                    Vozači koji trenutno nemaju potvrđen ugovor, sortirani po verovatnoći da budu na gridu sledeće sezone:
                    Nico Hulkenberg (Lotus F1 Team)
                    Pastor Maldonado (Lotus F1 Team)
                    Felipe Massa (Sauber)
                    Esteban Gutierez
                    Jules Bianchi
                    Romain Grosjean
                    James Calado (Force India)
                    Adrian Sutil
                    Antonio Felix Da Costa (Torro Rosso)
                    Max Chilton
                    ------------------------------------
                    Alexander Rossi
                    Heikki Kovalainen
                    Carlos Sainz
                    Giedo Van Der Garde
                    Robert Kubica
                    Charles Pic
                    Last edited by MarkedOne8; 11-09-13, 23:31.
                    ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                    "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                    I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                    sigpic

                    Comment


                    • Strasno mi je zao Mase, dok Alonso nije presao u Ferari, pored Nanda sam jedino Kimija gotivio od svih vozaca na gridu, niko mi od ostalih nije prirastao srcu, medjutim prethodnih godina sam itekako zgotivio Felipea i bila bi steta da zavrsi karijeru. Nadam se da ce naci angazman i nadam se da ce Ferari da ima bolid koji moze konkurisati RBR-u naredne sezone. 4 vozaca ce da budu u borbi za titulu, Rikardo sve i da hoce ne moze biti gori od Vebera. Cenim da ce biti 4-ti naredne godine.
                      Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

                      Comment


                      • Aj se igramo pogadjalice. Ko pobedi njemu telegraf. Evo mojih pikova:

                        LF1: Grosjean, Maldonado
                        FI: Kovaleinen
                        TR: Carlos Sainz Junior
                        SF1: Massa
                        WF1: Cecotto
                        Ctr: Alexander Rossi, Colleti
                        Marussia: Chilton, Callado
                        Na celom svetu samo Crvena zvezda

                        Comment


                        • Lele Nebojša pa ti izbači Bianchija!
                          ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                          "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                          I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                          sigpic

                          Comment


                          • Mislim da mu je jedino realno mesto FI, i da ce tu tesko ici. Ne izgledaju mi uopste odusevljeni njim, ne znam sto ali imam takav utisak. Plus nema neki sponzorski paket da bude primamljiv donjem domu.
                            Na celom svetu samo Crvena zvezda

                            Comment


                            • Calado se već neko vreme muva s Force Indiom. Mislim da može da upadne u FI. Bianchi mi morao makar u Marussiu. Oni nisu u tolikom finansijskom škripcu, a Biacni je i dalje pod Ferrarijem i morao bi da ima mesto. Ipak Marussija dobija pogon od Ferrarija.
                              Last edited by MarkedOne8; 11-09-13, 23:20.
                              ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                              "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                              I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                              sigpic

                              Comment


                              • Ali Ferrari vise ne deli toliko motore okolo, ne vidim kako ce ga progurati bilo gde. Steta, odlican vozac.
                                Na celom svetu samo Crvena zvezda

                                Comment

                                Working...
                                X