Announcement

Collapse
No announcement yet.

NCAA Tournament - March madness - Big Dance 2013

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Uvek se nadje neki x faktor da odluci ovakve tekme, kod Louisville-a Hancock, ovde jedan od one dvojice sto su uboli trojke, bar za sad tako izgleda.

    Vraca Boeheim ovo u drugom, stace ih sut kad-tad.

    sigpic

    Comment


    • Ode Michigan u finale.

      Fair me odusevio, kako je samo odigrao najvazniju tekmu sezone. Triche dosta dobar, malo je sjebao na kraju, mada su i sudije imale malo udela u pobedi Michigana. Southerland se probudio tek pred kraj, pre toga nije mogao vola ubosti. Carter-Williams mnogo bolji u drugom poluvremenu, ali opet ne na svom nivou. U svakom slucaju, ne bi bilo nezasluzeno ni da su Narandzasti prosli.
      Kod Wolverinesa najbolji naravno McGary, lagano najbolji igrac turnira. Burke neprimetan, Hardaway Jr. dosta neefikasan, Robinson III solidan, Stauskas ocajan. Rekoh da su im malo i sudije pomogle, ali dobro, nije to izgovor.

      Finale Louisville - Michigan. Ocekivano. Mislim da Louisville osvaja, ali mi je sasvim svejedno i ne znam ni za koga cu navijati uopste. Bice strasna tekma, u to nema sumnje.

      P.S. Obozavam ovaj smajli
      sigpic

      Comment


      • Iskreno ja sam očekivala da će Syracuse dobiti Michigan, ali razlika u kvalitetu je vrlo mala , što se vidi i po rezultatu. Iako sam očekivala da će Cardsi biti ubeljivi, WSU je pokazao da su i više nego zasluženo došli do F4. U finalu očekujem pobedu Louisville, ali posle ovakve sezone iznenadjenja nije nemoguće da i Michigan osvoji titulu.

        Comment


        • Idemo sad po titulu, mada protivnik je sigurno najtezi moguci, bar u ovom trenutku. Iskreno, i dalje mislim da je Gonzaga u rangu sa Michigan-om i Louisville-om, ali ih je onih bolesnih suterskih 8 minuta mrtve Wichita-e i povreda Bell-a kostala plasmana na F4. Ovim ne zelim da kazem da je WSU nezasluzeno na zavrsnom turniru, ali da je Zagi talent-wise mesto u Atlanti. Imali su tu utakmicu u dzepu, cak su i okrenuli ja mislim deficit od 13 razlike u svoju prednost od 8, ali onda na scenu stupaju Baker i Armstead sa trojkama. No dobro, sinoc ih je Louisville osvetio, i da nisu onako mlako i pogubljeno usli u utakmicu, resili bi pitanje pobednika jos ranije. Inside out igru su uspostavili tek na nekih 10 minuta do kraja, a pre toga nisu ni pokusavali da dodju do nje. Pa, Dieng je pipnuo loptu u napadu mozda 5 puta za celu utakmicu. Tek kada je Bechanan na low post-u resio par napada i iznudio nekoliko bacanja, tek tad su bili u stanju da primene pritisak, da nateraju odbranu WSU-a da otvori prostore za prodor i iz toga posle sve lepse i lakse ide. Hvala Cards-ima za kosarku koju nam prikazuju, ono je stvarno poezija za pravog ljubitelja kosarke.
          sigpic


          "The last time I was intimidated was when I was 6 years old in karate class. I was an orange belt and the instructor ordered me to fight a black belt who was a couple years older and a lot bigger. I was scared s---less. I mean, I was terrified and he kicked my ass. But then I realized he didn’t kick my ass as bad as I thought he was going to and that there was nothing really to be afraid of. That was around the time I realized that intimidation didn’t really exist if you’re in the right frame of mind." - Kobe Bryant

          Comment


          • Potpuno se slažem. Cardsi igraju ubedljivo najbolju košarku u NCAA. Meni je razočarenje bio Goergetown koji je je tako jadno ispao od FGCU. I Michigan St koji je ispao od Duke, a Cardsi su Duke isprašili posle sa 20 razlike. Ohio state takodje razočarenje. Mislim da Gonzaga nije ni bio tim za F4 . Najveće razočarenje je Indijana koja je od najavljene no.1 ekipe na početku sezone ostala bez ijednog trofeja. To meni govori da ekipa nema mentalitet pobednika. Kao npr što imaju Cardsi. U svakom slučaju zasluženo finale Michigana koji je i u toku sezone bio nekoliko puta no1. Biće sigurno odlična utakmica i naravno GO CARDS. Russ Smith

            Comment


            • Kakvi nije, imali su odlican frontcourt i to prilicno dubok sto je jako, jako bitno na svakom nivou kosarke. Spolja Bell i Pangos koji su podizali formu sve vise kako je sezona odmicala i ona mala sisa koja treba da promeni prezime, sramoti caleta. Indiana raspad, mini Jordan im ubedljivo najbolji igrac, ovo ostalo nista posebno. Ono sto je za mene najbitnije, igrace se kosarka u pravom smislu te reci u finalu. Nece biti cedjenja napada do zadnjih 5 sekundi da bi se krenulo u realizaciju kao sto je to radio WSU sinoc i nece biti dosadne zone kao sto je to radio Syracuse. Igrace dva tima ciji treneri vole da se nadigravaju i nadmudruju, treneri sa dve agresivne, napadacke filozofije i mislim da cemo uzivati i to bas. Siva, Dieng, Russ i Burke ce blistati, to mogu da potpisem odmah.
              sigpic


              "The last time I was intimidated was when I was 6 years old in karate class. I was an orange belt and the instructor ordered me to fight a black belt who was a couple years older and a lot bigger. I was scared s---less. I mean, I was terrified and he kicked my ass. But then I realized he didn’t kick my ass as bad as I thought he was going to and that there was nothing really to be afraid of. That was around the time I realized that intimidation didn’t really exist if you’re in the right frame of mind." - Kobe Bryant

              Comment


              • Ja stvarno ne vidim kako ce Mitch da cuva Dienga, uopste kako ce Wolverines moci da ga zadrze. Spolja ce se iznegirati, stvarno strasne bekovske linije, ali nema tu srece unutra. Loiusville 7.
                Na celom svetu samo Crvena zvezda

                Comment


                • Zena jbt Dobrodosla, koliko vidim navijas za Zvezdu, Celticse i Red Soxe, pravi timovi.

                  Sone, bolje se zapitaj kako ce Cardsi cuvati McGarya. On je bre covek psihopata, da nije kosarkas lagano bi bio serijski ubica.
                  sigpic

                  Comment


                  • Znao sam da ce ove dve ekipe igrati u finalu. Fala kurcu pa cu bar to moci da odgledam
                    Navijacu za Michigan. McGary dominator

                    Comment


                    • Ispratim skoro citav turnir, i onda ne gledam polufinale

                      Sva sreca pa me je ESPN ispostovao, i reprizirao jednu za drugom.

                      Louisville na misice. Odlicno postavljena igra WSU, prava je steta
                      za onu zadnju loptu sto su olako prodali. kao da nisu vise imali
                      snage za zavrsnicu. Opet, pokazali su da su zasluzeno tu.

                      Michigan ocekivano u finalu. Bili su stabilni tokom citavog meca,
                      i odlicno kontrolisali partiju.

                      Finale po mom ukusu. Prednost na strani Louisvillea, ali uprkos
                      tome ocekujem pobedu Michigana.

                      GO BLUE!!!
                      It is not the violence that sets a man apart.
                      It's the distance he's prepared to go.

                      Comment


                      • Michigan's Trey Burke wins 2013 Naismith Trophy ... Clean sweep of Wooden/Robertson/Naismith awards.

                        Comment




                        • Cini se da gubitak Kevin-a Ware-a nije previse limitirao klupu Louisville-a za Final Four. Tata Luke Hancock i rezerve ce pokusati da ponovo pokidaju u finalu NCAA turnira kada se Cardinals-i sastanu sa Michigan Wolverines-ima. Michigan je izbacio jos jednu Big East skolu, Syracuse, i tako su Trey Burke, Mitch McGary, Nik Stauskas i ostatak ekipe dobili sansu da dodju na noge mocnom Louisville-u.


                          Moze se reci da je Michigan bio balansiranija ekipa na turniru zbog otkrovenja u liku Mitch-a McGary-ja koji cak nije bio ni u prvoj petorci do pocetka March Madness-a. Freshman ce ukrstiti koplja sa Gorgui Deng-om i Chane Behanan-om u reketima veceras. Dieng je imao problema sa penalima u subotu, ali je Luke Hancock fantasticno uskocio i nadomestio nedostatak produkcije frontcourt-a, kao i povredu Ware-a sa 20 poena, i to 20 poena kada je bilo najpotrebnije. McGary je pokazao svoj passing ability i bez toga Michigan ne bi mogao da savlada Syracuse. Zavrsio me utakmicu sa season-high 6 asistencija i dodao jos 10 poena i 12 skokova.




                          Igrac godine, Trey Burke, se mucio iz igre i sutirao je svega 1 od 8, ali ce biti kljuc jer ce morati da juri za Russ Smith-om i Peyton-om Siva-om na obe strane terena i istovremeno pronalaziti pozicije za Tim Hardaway Jr-a i Glenn-a Robinson-a III. Wolverines-i vole da guraju loptu i trce sa Burke-om na poziciji anchorman-a i Hardaway-em i Robinson-om na krilima. Freshman bek Nik Stauskas je imao ocajnu utakmicu u subotu, ali sa svojim suterskim sposobnostima je kljuc kada je u pitanju sirenje odbrane protivnika, sto je i pokazao protiv Florida-e kada je sutirao 6 od 6 za 3 poena. Michigan je po prvi put u finalnoj utakmici jos otkad je Fab Five to ucinio 1993. godine i najmladji su tim u turniru sa Robinson-om, McGary-jem i Stauskas-om koji su svi freshman-i.


                          Cardinals-i su dobili 15 uzastopnih utakmica i pokazali su na turniru da mogu da pobedjuju utakmice na razlicite nacine. Nakon sto su trcanjem oduvali Duke u drugom poluvremenu Elite Eight-a, Wichita State je naterala Louisville da uspori igru i izuzetno je vodila racuna o lopti, terajuci Cardinals-e da igraju pozicione napade. Ispostavilo se da je to bio fantastican nacin da se Hancock uvede u igru i pokaze sta moze i junior je pomogao Louisville-u da preokrene deficit od 12 poena u drugom poluvremenu. Naravno, Smith je dodao 21 poen i Hardaway i Robinson ce morati da se potrude da ga zadrze izvan reketa. Smith je dao najmanje 20 poena u svim utakmicama turnira i zajedno sa Siva-om cini najbrzi backcourt u koledz kosarci, a pored napada ovaj duo fantasticno iskace na linije dodavanja i pakuje ukradene lopte. Louisville je prvi put u finalnoj utakmici jos od 1986. godine.




                          Sada cemo se malo pozabaviti kljucevima utakmice na obe strane, pocecemo sa Michigan-om.


                          Pustati Peyton-a Siva-u da sutira spolja


                          Do sada na turniru, Peyton Siva sutira 1 od 12 za 3 poena u 5 utakmica sa njegovim najgorim izdanjem upravo protiv Wichita State-a u prethodnom mecu. Protiv Shockers-a, Siva je promasio svih 5 trojki koje je uzeo i sutirao je ukupno 1 od 9 iz igre. Odmaci se od njega kada ima loptu daleko od kosa je pametan potez. Nema svrhe konstantno pritiskati igraca koji nema konstantan sut spolja. Drzeci Siva-u izvan reketa je najbolji nacin za Michigan da limitira njegovu produktivnost. Sa 29% za 3 ove sezone, Siva jednostavno nije dobar suter spolja.




                          Ostati ispred Russ Smith-a i ne dozvoliti mu da cesto ide na liniju penala


                          Russ Smith sutira 82% sa penala ove sezone. U prve 4 utakmice March Madness-a ovaj junior je u proseku isao na liniju slobodnih bacanja 10 puta i sutira 80%. Doduse, Smith se mucio protiv Wichita State-a u tom pogledu jer je promasio 5 od prvih 6 (4 vezana) i ukupno 5 od 12. Znaci, promasio je jedno slobodno manje nego tokom celog turnira. Ne bih se bas kladio da ce tako biti i u finalu, pa stoga Michigan-u bi najpametnije bilo da ga ne faulira previse.


                          Terati Tim-a Henderson-a i tata Luke-a Hancock-a sa trojke


                          Luke Hancock i Tim Henderson su u subotu usli sa klupe Louisville-a i pogodili 5 od 8 trojki i sve su dosle u krucijalnim momentima utakmice. Nakon sto su pogodili par, pomislili biste da ce se Wichita State opredeliti ili za strategiju da im ne dozvole da prime loptu ili da ce im sto se kaze disati za vrat. Medjutim, vecina Hancock-ovih i Henderson-ovih trojki su bile potpuno otvorene pozicije. Ostatak Cardinals-a je sutirao svega 24% za 3 poena. Veceras ce Michigan itekako morati da zna gde se ova dvojica nalaze na terenu u svakom trenutku. Ovde vazi ona nasa bolje spreciti nego leciti, jer ako se Wolverines-i sete kako treba da ih brane kada im ubace nekoliko trojki, tada ce vec biti kasno.


                          Mitch McGary mora biti aktivan ucesnik napada


                          Vrlo malo igraca je napravilo tako veliki iskorak i napredak na NCAA turniru kao sto je to ucinio Mitch McGary. Ovaj igrac je i vise nego duplirao svoj ucinak iz regularne sezone tokom prvih pet utakmica March Madness-a. Krilni centar belezi 16 poena i 11.6 skokova na turniru uz 70% suta iz igre. Jedan od razloga zasto McGary ima ovakve brojke je cinjenica da je uspeo da ostane van problema sa faulovima. Tokom regularne sezone igrao je nekih 19 minuta po mecu, a do sada na turniru taj broj se popeo do 31. Kao sto je vec receno, McGary ce ukrstiti koplja sa fantasticnim atletom u liku Gorgui Dieng-a i njegove dugacke ruke bi mogle da limitiraju McGary-ja. Medjutim, ako McGary nastavi sa ovakvom produktivnoscu, to bi itekako moglo da bude kljucno za drugu titulu u istoriji skole.


                          Sada prelazimo na Louisville.



                          Napadati kos


                          Najveca slabost Michigan-a cele sezone je odbrana reketa i na srecu za Cardinals-e, imaju jako dobar matchup sa frontcourt-om Wolverines-a. Mitch McGary zasluzuje sve pohvale koje dobija jer ono sto pokazuje je zaista fantasticno. Da nije njega, Michigan mozda ne bi prosao VCU i svakako ne Kansas. With that said, Louisville ima znacajnu prednost pod kosevima. Gorgui Dieng je dovoljno mobilan da zaustavi McGary-ja, Chane Behanan je sila u skoku i Wolverines-i svakako nemaju nikakav odgovor za Montrezl-a Harrell-a koji ulazi sa klupe. Dieng je odigrao mozda i najgoru utakmicu u karijeri u polufinalu - ne ocekujte od njega da ponovo zavrsi bez poena. Dovoljno je reci da je drugi post igrac Michigan-a Glenn Robinson III koji nije dovoljno ni visok, ni snazan da se nosi sa Cardinals-ima. Backup Jordan Morgan je opcija, ali on nije ni blizu dovoljno brz da se nosi sa Behanan-om ili Harrell-om. Wichita State je imao velicinu da se nosi sa Louisville-om pod kosvima, ali Michigan nije ni blizu. McGary cesto zna da brzo udje u problem sa faulovima i ukoliko se to desi, utakmica je gotova za Wolverines-e. Cardinals-i sutiraju 50% unutar 3 poena i ocekujte to kao minimum, kao i tonu bacanja. U ovu stavku cu jos dodati i Siva-u i Smith-a koji su prosto fatalni iz driblinga. Protiv WSU-a su to poceli da rade tek sredinom drugog poluvremena i pokazali zasto su to sto jesu. Michigan ce imati dosta problema, posto Stauskas i Hardaway ne mogu brzinski da se nose sa ovim dvojcem.




                          Bench Mob


                          Na stranu elitni bekovi, na stranu ocekivana brza igra i atleticizam - ovaj mec bi mogle da odluce rezerve. Koji igrac bi mogao da iskoci? Na jednoj strani imamo Henderson-a, a na drugoj Albrecht-a i LeVert-a koji su bili znacajni faktori u polufinalu. Luke Hancock i Montrezl Harrell s obzirom na to koliko i kako igraju, svakako ne mogu da se podvedu pod termin rezerve. Povreda Ware-a je pored emocionalne vaznosti, imala uticaj i na Pitino-ovu rotaciju. Henderson, koji je u regularnoj sezoni belezio 0.6 poena po utakmici je pogodio dve krucijalne trojke u polufinalu. Harrell je uz Bechanan-a odigrao izuzetnu rolu u borbi sa visokim igracima Shockers-a i dao je nekoliko koseva duboko iz reketa. Cistio je sve oko kosa na slican nacin kao u finalu Big East turnira protiv Syracuse-a i bio ta varnica za preokret. Sto se tice Hancock-a, sve sto je uradio je to da je sacuvao sezonu Louisville-a.


                          Igrati agresivno na perimetru


                          Sut za 3 poena je integralni deo funkcionisanja Wolverines-a. Bilo da su u pitanju Trey Burke, Nik Stauskas ili Tim Hardaway, svi mogu da polude i udju neverovatne serije trojki koje prave ili skidaju dvocifrene razlike. Louisville je jedna od najboljih ekipa u zemlji kada je u pitanju odbrana linije 3 poena jer svode protivnike na svega 31.5%. U poslednje 3 utakmice, sveli su protivnike na svega 15 od 50 van linije 3 poena, ukljucujuci i Duke koji je bio sedmi u zemlji kada su trojke u pitanju. Ono sto je najbitnije, vrlo jako i brzo istrcavaju na sutere ne dozvoljavajuci im da se nameste kako treba i tako upute otvorene trojke. Michigan veoma cesto koristi pick and roll i oslanja se na visoke blokove kako bi oslobodili sutere. Kako ce Louisville preuzimati ili probijati blokove videcemo i od toga dosta zavisi ucinak najveceg oruzja Wolverines-a.


                          Zaustaviti Trey Burke-a


                          Nakon sto je sam pobedio Kansas sa 23 poena i 10 asistencija, Trey Burke je bio potpuno zaustavljen od strane zone Syracuse-a. To je i dobra i losa vest za Cardinals-e. Dobra je zato sto je izgubio momentum iz meca sa Kansas-om, a losa jer ne moze dva puta zaredom odigrati tako los mec. Sa prosecima od 18.8 poena i 6.8 poena po utakmici, Burke je dobitnik John Wooden nagrade i Oscar Robertson trofeja sa razlogom. U pitanju je fantastican ball handler koji retko gubi lopte, ali je isto tako i odlican saigrac i hrane druge loptama i pazi da su svi ukljuceni u igru. Peyton Siva ce najverovatnije dobiti zaduzenje da motri na njega zahvaljujuci svojoj brzini i anticipaciji. Ovo bi mogao da bude problem za Peyton-a jer ume da udje u probleme sa penalima, a Louisville ne moze sebi da priusti da backcourt rano udje u problem sa faulovima.




                          U 1 sat budite uz ESPN America i uzivajte u najvecem kosarkaskom spektaklu na svetu.
                          sigpic


                          "The last time I was intimidated was when I was 6 years old in karate class. I was an orange belt and the instructor ordered me to fight a black belt who was a couple years older and a lot bigger. I was scared s---less. I mean, I was terrified and he kicked my ass. But then I realized he didn’t kick my ass as bad as I thought he was going to and that there was nothing really to be afraid of. That was around the time I realized that intimidation didn’t really exist if you’re in the right frame of mind." - Kobe Bryant

                          Comment


                          • Je l' ziv ko?
                            sigpic


                            "The last time I was intimidated was when I was 6 years old in karate class. I was an orange belt and the instructor ordered me to fight a black belt who was a couple years older and a lot bigger. I was scared s---less. I mean, I was terrified and he kicked my ass. But then I realized he didn’t kick my ass as bad as I thought he was going to and that there was nothing really to be afraid of. That was around the time I realized that intimidation didn’t really exist if you’re in the right frame of mind." - Kobe Bryant

                            Comment


                            • gibonni pevao himnu
                              It is not the violence that sets a man apart.
                              It's the distance he's prepared to go.

                              Comment


                              • Ceka se Louisville za repa
                                sloboda ili ništa

                                Comment

                                Working...
                                X