Announcement

Collapse
No announcement yet.

2013 Formula 1 Petronas Malaysia Grand Prix (Kuala Lumpur)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Originally posted by Vanja #66 View Post
    Samo se vi zafrkavajte, ako osetim diskriminaciju, dovescu vestake suda u Strazburu...
    A ne smeš na sud u Parizu, tamo 'de se i FIA sudi?

    Nisam gledao FP1. Bio sam siguran da će biti kiše, a i da bude suve opet odvezu po 15-ak krugova u tih sat i po. Dakle, krug na svakih 10 minuta.
    Spoiler
    Sad ću da probam Android aplikaciju za Live Timing tokom FP2.


    Moja reakcija kad sam sad video Kimija na PS:


    Od povratka u F1 nije bio tako visoko plasiran u sesiji a da nije trka.
    Njegov KERS je izgleda imao problem sa nekim senzorom pa su mu menjali bateriju.
    ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

    "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
    I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

    sigpic

    Comment


    • #32
      Sud u Strazburu sluzi da tuzis drzavu ako nisi zadovoljan presudom koju je donela (sebi u korist, jelte) u sporu koji si pokrenuo protiv nje, a povredjena su tvoja ljudska prava... To je negde kako sam ga razumeo. Zato sam njega pomenuo.

      I evo je kisa...

      Comment


      • #33
        Malo kisice na pocetku, malo vise u toku treninga.



        Kimi i Vettel predvode, izasli su medju poslednjima u tom delu treninga na stazu, tako da realno nema razlike izmedju njih i Masse. Alonso nesto sporiji, preupravljanje u zadnjoj krivini sa Medium gumama. Webber tik iza Alonsa, Grosjean malo vise iza. Grosjean ili je previse vidljiv i to na los nacin ili je sasvim nevidljiv. Dok ne nadje sredinu, od njega nista...

        Mercedes u Force India potvrdjuju tempo, kao i McLaren. Sauber izdvojen iza njih, a ispred Toro Rossa i Williamsa... Bianchi bolji od Bottasa, za svaku pohvalu. Ocekivalo se vise od njega u GP2, ali kod nekih vozaca klik se dogodi tek kad treba da se dokazu medju najboljima.

        Iako je odvezao vreme na Hard gumama, Max previse iza Julesa, 2 sekunde je mnogo, mnogo... Mnogo je i sekund i po, ako se oduzme razlika izmedju tvrdih i srednjih guma. Da nema tatice, ne bi bilo ni njega. Mada, sa ovom kombinacijom novca i talenta, Marussia se moze docepati 10. mesta na kraju sezone. Mozda cak i nekih poena, sto da ne... Voleo bih to, sjajan napredak su napravili od prosle godine, Chilton ovoliko sporiji od Julesa je ipak brzi od proslogodisnjeg Glocka u FP2.

        Comment


        • #34
          Prvo, radi mi aplikacija za Android. (ona besplatna verzija, tetka mi donela iz Nemačke )

          Kiša i nije bila toliko jaka obzirom kako zna da line u Sepangu. Isto kao i u Australiji - Kimi, Alonso, Fetel, Masa. Masa je za sada jedini zaista raspoloženi drugi vozač iz prve tri ekipe. Kimi je prvi put bio najbrži na slobodnom treningu od povratka u F1. Ima podiume, najbrže krugove, pobede, fali mu još samo pol-pozicija.

          Gume na Red Bullu opet nisu izgledale za pohvalu.
          ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

          "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
          I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

          sigpic

          Comment


          • #35
            Originally posted by MarkedOne8 View Post
            Gume na Red Bullu opet nisu izgledale za pohvalu.
            Tacno, zaboravio sam to da pomenem... Ne treba ocekivati puno drugaciji scenario za njih u ovoj trci, nije to samo do podesavanja bolida da bude malo meksi u kvalifikacijama, mora tu malo vise toga da se menja. U Kini bi trebalo da budu bolji, videcemo koliko...

            Comment


            • #36
              Šangaj je tek posebno teška staza po tom pitanju. Veruj mi, tek tamo ih ne bi bilo nigde. Prednja leva i zadnja desna - karakteristično. Može to i sa setupom da se sredi, ali to bi naravno dobrano kompromitivalo tempo u kvalifikacijama. Da li Red Bull toliko fejlovao ili su Ferrari i Lotus napredovali?
              ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

              "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
              I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

              sigpic

              Comment


              • #37
                Kakva god bila staza, njijovo relativno (u odnosuna druge timove) ponasanje prema gumama ce biti bolje... Tri nedelje pauze, vise nego dosta za Adriana da napravi iskorak, koliki god bio.

                Ferrari i Lorus nisu ni prosle godine imali problema sa gumama, dok Red Bull jeste imao nekih problema pocetkom godine. Lotus je preneo veliki deo bolida u ovu sezonu, Ferrari je promeni vise stvari, ali sve je to u sklopu evolucije i kategoricnog sredjivanja karoserije. Nisu na nivou Lotusa sto se tice guma, ali su po tom pitanju drugi najbolji bez muke.

                Comment


                • #38
                  Ne vjerujem da će trka baš biti kopija prethodne bez obzira što treninzi tako izgledaju. Koliko dugo već gledam Alonsa nekako mi se čini da će ovaj put pokušati biti štedljiviji prema gumama i kopiratitaktiku Lotusa sa prethodne trke. 90% Ferrari će na stazu izaći sa dvije različite taktike. Naravno da će Alonso imati prednost pri izboru .

                  Comment


                  • #39
                    Ako se probije na celo kolone u prvom krugu ili u prva 3, svakako ce mu taktika biti odrzavanje 2-4s prednosti i optimalno koriscenje guma, eventualno ako se iza njega nadje neko ko juri i ima drugu taktiku ce ga propustiti ili nece mariti za rastojanje. U tom slucaju, nema razloga da Massa nema optimalnu taktiku za sebe i situaciju u kojoj se nadje. Ako ne, zna se ko ima zasluzenu prednost...

                    Comment


                    • #40
                      Ja lepo prespavao sve, March Madness effect Svejedno, kisa, nemoguce bilo sta predvideti. Ne bi me cudilo da se izmeni kalendar zbog Red Bula sledece godine, pa se ove trke nasilno premeste u neke susnije delove godine.
                      Na celom svetu samo Crvena zvezda

                      Comment


                      • #41
                        Koliko mi je drago zbog Mase!
                        Originally posted by Casiraghi
                        Al bar nauci me drugoj da se dam da tebi nevernoj budem Emre Can
                        Originally posted by Casiraghi
                        Ti nikad neces biti kao Joel Matip.

                        https://www.youtube.com/watch?v=Gxj_G6ExBTE
                        Originally posted by Casiraghi
                        Srecan Mane svima koji slave.

                        Comment


                        • #42
                          Sebastian Vettel - 2nd race of the season - Helmet #4

                          Sebastian Vettel - 2ª carrera de la temporada - 4º casco
                          Spoiler


                          Pocinje opasno da mi ide na onu stvar sa ovim glupiranjem. Kaciga je identitet, jbt, Senna, Prost i takve velicine je nisu uopste menjali, Sumi je samo jednom i to je bila najveca vest na pocetku sampionata. Sad se on nasao pametan.
                          Na celom svetu samo Crvena zvezda

                          Comment


                          • #43
                            Na osnovu trke iz Australije se može zaključiti sledeće... (ako je Australija bila prevara, onda sve ovo pada u kišu Sepanga, ali za sada ne deluje tako)
                            Strategije za Alonsa; 2 stajanja, sporiji tempo od Kimija
                            3 stajanja brži tempo od Kimija od kog se oduzima 20-ak sekundi koliko će dodatno stajanje oduzeti

                            Ne znam da li bi Ferari mogao da izvuče na samo 2 zaustavljanja, o Red Bullu i nema govora.Videćemo, moramo prvo kvalifikacije da sačekamo. MOŽDA je Ferrari malo usporio setup za kvalifikacije (ako je suditi po FP1 i FP2) kako bi sačuvali gume u trci. Red Bull to izgleda nije uradio. Generalno, Lotus i dalje ima prednost u tempu tokom trke.


                            Lotus priznaje da favorizuju Kimija ispred Romana. Pošto oni to priznaju, red bi bio da i ja kao njihov/Kimijev navijač objavim tu vest:
                            http://www.yallaf1.com/2013/03/22/lo...ntent=FaceBook
                            Ovo su možda trebali još sredinom prošle sezone da urade, ali ne bi mnogo promenilo. Sačekali su čitavu sezonu i presekli. Pošteno! Za sada je to samo u vidu novih delova na bolidu. Kimi je od Romana bio brži prosečno 7 desetinki tokom FP1 i FP2. Ne verujem da Lotus u tim delovima ima 0,5 sekunde!


                            Nebojša, ako ti se Fetel nije zgadio do sada posle desetina kaciga, neće ni sada sa 4 kacige. Sujeveran je. Eto, jedino moje objašnjenje.
                            Meni se sviđa kako Kimi to radi. Menja malo po malo svake sezone. Uglavnom su to crne i crvene nijanse sa prepoznatljivim znakom za njega na vrhu.
                            Last edited by MarkedOne8; 22-03-13, 14:10.
                            ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                            "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                            I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                            sigpic

                            Comment


                            • #44
                              Koliko vidim, sad su i vozači Red Bulla počeli da pljuju po Pirelliju i gumama.

                              I hope we have enough tyres to survive the race” – Vettel

                              The whole category is geared around tyres at the moment” – Webber

                              Everything is around tyres. Tyres, tyres, tyre, tyres, tyres” – Webber
                              ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                              "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                              I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                              sigpic

                              Comment


                              • #45
                                Uhvatih malo reprize P2, a jutros sam zakačio i deo P1 pa evo par zapažanja:

                                - potrošnja guma kod RedBull-a je, slažem se, prevelika. Onaj kadar kad su zumirali je bio strašan, a mislim da im je u pitanju bio 3. ili 4. krug . Govorimo o narandžastim gumama za koje se pretpostavlja stint od 20 krugova u trci!

                                - s tim u vezi, slažem se sa MO8- taktika sa 3 zastavljanja (u slučaju suve trke) se čini najlogičnijom za gotovo sve timove. Pokušaj "pokrivanja" eventulane Lotusove taktike sa 2 stopa, a tu posebno mislim na Alonsa koji voli da gleda strategiju glavnih rivala, mogao bi se završiti loše. Bolje gaziti do kraja sa jednim pit-stopom više i u slučaju dobrog starta otvoriti malo veći gap nego se vozikati okolo i moliti boga da Pireli ne otkaže.

                                - Lotus opet izgleda najbolje, barem kada govorimo o Kimiju. Grožan je u nekom kanalu, kaže da mu bolid ne odgovara koliko bi voleo.

                                - oba Ferarija nestabilna u poslednoj krivini, mnogo preupravljanja, ne znam da li je tako bilo i u ostalim sporim krivinama.

                                - Zauberi se u ova nepuna dva vikenda više izvrteli nego za celu prošlu sezonu.


                                I još nešto. Kad je Vanja otvorio temu bilo mi je čudno na onoj grafici kako se kraj 2./početak 3. sektora nalaze između krivina 11 i 12. Onda malo izguglam i vidim dosta slika na kojima su sektori upravo tako postavljeni. Međutim, znam da je kraj 2. sektora uvek bio na izlasku iz kornera 10 ka korneru 11 i to su mi potvrdili ovi treninzi. Je l to nešto menjano poslednjih godina ili je taj raspored sektora možda aktuelan u drugim serijama?

                                Comment

                                Working...
                                X