Announcement

Collapse
No announcement yet.

Miami 2013.

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Oho, Ajla osvojila prvi set 6-2, a uskoro će i Heather.

    Putintseva i Čepelova u glavnom žrebu. Bar još dve kad bi se plasirale pa de se pređe broj iz IW.

    Comment


    • Originally posted by luka View Post
      ma kakva god bila podloga,buducnost americkog muskog tenisa je upitna..oni vise ne mogu dobit ni one zadrte zemljase..kakva je podloga sama po sebi,ima li ikakvih impresija dosada sa treninga?,znam da su loptice inace sporije zbog vlaznosti
      Morace kod pravljenja igraca da mijenjaju nesto, evo Ryan nije klasican predstavnik americke skole, vidjecemo mu brata sjutra ili preksjutra.
      Izuzetno spora sudeci po dosadasnjim komentarima, sporija cak nego u pustinji, a znas kakav je vazduh u Miamiju, bice to jos sporije nego prosle nedelje onda, sa manjim odskokom doduse.
      sigpic

      Comment


      • Tsurenko spasila 8 meč lopti (7 u tajbrejku) ali na kraju ipak izgubila drugi set 17-15 u tajbrejku.
        Last edited by wanderer; 19-03-13, 18:15.

        Comment


        • Azarenka se ipak nije povukla sa turnira.

          Comment


          • Kristian ima bolji pristup od Rajana i svakako ne deluje onako bespomocno i bez oruzja. Mnogo je radio nakon ogromne pauze i pobeda nad Belucijem bila bi kruna toga
            Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

            sigpic

            Comment


            • prosao je i jedan americki kvalifikant..smicek dobio bahingera..u galvni zdrijeb ce uci sigurno jos bar jedan domai,jer igraju sok i dzinepri,takodjer ocekujem i da ce ram proci haidera...

              Comment


              • Originally posted by luka View Post
                ma kakva god bila podloga,buducnost americkog muskog tenisa je upitna..oni vise ne mogu dobit ni one zadrte zemljase..kakva je podloga sama po sebi,ima li ikakvih impresija dosada sa treninga?,znam da su loptice inace sporije zbog vlaznosti
                Upitna je odavno a oni su se malo uspavali i Evropa ih je nadvladala. Pre par godina su krenuli iz pocetka, od najnizih kategorija kojima tenis pokusavaju da ucine sto pristupacnijim, i sa mnogo novih sljakastih terena. Dominacija koju su imali vise se nece ponavljati ali svakako zele da imaju igrace u vrhu kada tenis nakon prve cetvorke krene od nule
                Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                sigpic

                Comment


                • konacno bi trebali poceti odgajati igrace,da budu polivalentniji...vidicemo,ja i dalje vjerujem u trojac sok,kudla,mladji harison,da bi mogli nesto uciniti,pogotovo jer su mladi i imaju jos vremena vratit se na pravi put

                  Comment


                  • Siniakova dobila prvi set protiv Alexe Glatch! Kako bi joj značila pobeda...sa 30 bodova iz kvalifikacija ušla bi u prvih 600, sada je 821.


                    A Ajla Tomljanovic zabeležila pobedu za mladi naraštaj, pobedila Pervak 2-0 Wildcard se isplatio.
                    Last edited by wanderer; 19-03-13, 18:38.

                    Comment


                    • Bogami ne bih ja zavisio od Soka i Kudle. Imaju oni odlicne klince ali ce njima trebati jos 6 ili 7 godina za neke uspehe, taman kad treba. Stefan Kozlov je talenat koji se radja jednom u 20 godina, a ima ih jos rodjenih godinu ili dve ranije

                      Sve je lako kada ti se u roku od tri godine rode Andre Agasi, Dzim Kurijer, Pit Sampras, Tod Martin i Majkl Ceng ali kada se malo zagrebe ispod njihovih uspeha lako se da uociti da posle Cenga nastaje zamor materijala. U analizi osvajaca ATP titula po generacijama vidi se da izmedju 1973-1981 Sjedinjene Drzave nisu izrodile niti jednog pristojnog igraca osim Blejka, ali sve su to pokrivali Andre i Pit. Posle Samprasa Andre je nastavio zajedno sa Rodikom, ali Djinperi, Dent, Fis i Blejk nisu mogli da ih prate, da bi se par godina kasnije sve svalilo na Rodika, Kuerija i momka koji se do kasno mlatio na koledzu
                      Last edited by ClayWarrior; 19-03-13, 18:48.
                      Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                      sigpic

                      Comment


                      • naravno da imaju,tu je i fratangelo,od kojeg ja imam isto ocekivanja..ove godine vec osovjio fjucers i igrao 2 finala i jedno polufinale,i to u solidnim konkurencijama...samo trebaju biti oprezni s pozivnicama,faza sazrijevanja igraca je dobro proci fjucerse,celendzere i onda krenuti...tipa sto sad rejnolds radi,kakav majami odo ja u kanadu

                        Comment


                        • Bjorn je dobio ime po Borgu i nastala je prava pometnja kada je posle Dzona Mekinroa 1977. postao prvi Amerikanac koji je osvojio juniorski Rolan Garos, ali i kod njega sve to ide sporo. Ja se verovatno nikada necu pomiriti sa cinjenicom da igraci ne mogu da postignu apsolutno nista do 22. ili 23. godine ali igraci verovatno vide nesretnog Ferera pa se mnogo i ne brinu

                          Vidimo kako im daju pozivnice, bitniji im je neki Argentinac
                          Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                          sigpic

                          Comment


                          • Originally posted by Vladan View Post
                            Morace kod pravljenja igraca da mijenjaju nesto, evo Ryan nije klasican predstavnik americke skole, vidjecemo mu brata sjutra ili preksjutra.
                            Izuzetno spora sudeci po dosadasnjim komentarima, sporija cak nego u pustinji, a znas kakav je vazduh u Miamiju, bice to jos sporije nego prosle nedelje onda, sa manjim odskokom doduse.
                            Majami i MC su 2 ubedljivo najsporija terena na tour-u, makar je to moje misljenje.

                            Originally posted by earthSRB View Post
                            Azarenka se ipak nije povukla sa turnira.
                            Da, izgleda da je to juce bila pogresna informacija koja je dosla od nekog holandskog sajta
                            http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                            Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                            sigpic

                            Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                            with experience.

                            Comment


                            • tesko je postici nesto prije tih godina,zbog fizickih predispozicija koje su u danasnjem tenisu jedan od glavnih segmenata..treba vremena da se razvije muskulatura,ali je sve to moguce samo uz pravilan rad..danasnji treneri mladjih kategorija dosta malo polazu paznje na takve stvari..to su stari u kojima se dosta grijesi..nadalje,u tenisu je i mozda najizrazenije uticaj puberteta i takvih stvari,sto se tice psiholoskog aspekta..eto ti primjer,taj decko kozlov..ima 15 godina,tek je krocio u zivot,a prica se o njemu kao o megatalentu,a njega mozda tek muce problemi sto ima simpatiju u skoli,dakle on je vec predodredjen da igra taj tenis,a u glavi mozda i sam nije nacisto..i onda se to manifestira u nedostatku motiva..i tek kad sazriju dovoljno kao osobe,pocinju praviti rezultate..prije je to drugacije bilo..naravno uz dosta slicnosti,ali posebna otegotna okolnost danas mladim igracima je i sva ova silna tehnologija,i veliki igraci su o tome govorili..tipa ivanisevic jer rekao da je on zivio jedan normalan zivot,znalo bi se da je slavn eventualno iz novina,a danas fejsbuk,internet tviter citav internet bruji o necemu..i vec znamo za nekog kozlova koji je veliki talenta..malo samo odlutao,i pricam o stavrim koje ti vjerojatno i sam znas..i o ovome problemu se i doktorati mogu pisati..ali zakljucak je da je danas jako tesko mladima pravit rezultat,sto je spoj psihe,trenera,roditelja,drustva opcenito i tehnlogije..naravno tesko ne znaci i da je nemoguce..to bi bilo da osoba od 15 godina,radi dosta na fizickoj spremi,trenira mnogo sa kvalitetnim trenerom,ima objektivnu i razumnu podrsku roditelja,koji ga odgajaju kao osobu,i utjecu na njega da ne djeluje na njega taj pritisak kao velikog talenta,i da sa svim tim ostane na zemlji..ovo sam ja malo ukratko...

                              Comment


                              • Bravo, Katerina! Siniakova (1996) se plasirala u glavni žreb! Sad čekamo Donu da joj se priključi Uz malo sreće mogu se i jedna i druga plasirati u drugo kolo

                                Eto, još jedna debitantkinja na WTA turnirima
                                Last edited by wanderer; 19-03-13, 19:26.

                                Comment

                                Working...
                                X